• mobilne podlasie24
  • e-mail
  • SMS
  • Radio
  • GG

R E K L A M A



Kościół

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Zmiany duchowieństwa w diecezji siedleckiej – I tura
2011-07-06 12:56:53 Artykuł czytany 9155 razy


1 lipca dekretami Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego nastąpiły zmiany personalne w parafiach diecezji siedleckiej.


 I. Nominacje neoprezbiterów

Ks. mgr Michał BURDACH z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzesku.

Ks. mgr Mateusz GOMÓŁKA na okres od 1 lipca do 12 sierpnia 2011 roku został skierowany do  posługi duszpasterskiej w SP ZOZ, przy ul. Bema 22 w Siedlcach.

Ks. mgr Piotr ŁYCZEWSKI z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach.

Ks. mgr Łukasz Adam KAŁASKA z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii p.w. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie.

Ks. mgr Jakub Wojciech KOZAK z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Staninie.

Ks. mgr Łukasz IWANIEC z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Leopoldowie.

Ks. mgr Radosław Rafał OSIPACZ z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Borowiu.

Ks. mgr Arkadiusz ROGALSKI z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wilczyskach.

Ks. mgr Paweł WOJDAT z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Małgorzaty w Ulanie.

Ks. mgr Grzegorz PILSAK z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej.

Ks. mgr Szczepan SKORUPSKI z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Anny w Tucznej.

Ks. mgr Mariusz Tadeusz TELACZYŃSKI z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii p.w. Wszystkich Świętych w Sobieniach Jeziorach.

II. Pozostałe zmiany

Ks. mgr Sławomir ARSENIUK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Jadwigi w Mokobodach i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Łosicach.

Ks. mgr Krzysztof BANASIUK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Małgorzaty w Ulanie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Stanisława BM i św. Aniołów Stróżów w Zbuczynie.

Ks. mgr Wojciech BAZAN z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Wisznicach.

Ks. mgr Tomasz BIELECKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Kocku i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany prefektem I Liceum Ogólnokształcącego im T. Kościuszki w Łukowie.

Ks. mgr Grzegorz BINDZIUK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Ducha Świętego w Siedlcach.

Ks. mgr Sebastian Paweł BISEK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Anny w Radzyniu Podlaskim i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Stanisława BM i św. Aniołów Stróżów w Zbuczynie.

Ks. mgr Leon Krzysztof BOBROWSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Borowiu i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei.

Ks. mgr Grzegorz BOCHIŃSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Stanisława BM i św. Aniołów Stróżów w Zbuczynie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Anny w Białej Podlaskiej.

O. Franciszek BOK OMI z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany proboszczem parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach.
   
Ks. mgr Tomasz CABAJ z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Stanisława BM w Rossoszu i skierowany na studia z teologii pastoralnej w Bolonii.

Ks. mgr Adam Jan CAŁUS z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Małgorzaty w Ulanie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Ks. mgr Marcin Piotr CHRUŚCIEL z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Filipa Nereusza w Kąkolewnicy i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie.

Ks. mgr Marcin Piotr CIERŻYK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Hadynowie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Maciejowicach.

Ks. mgr Robert Paweł DASZCZUK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Maciejowicach i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej.

Ks. mgr Marcin DĄBROWSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrowie Lubelskim i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Kocku.

Ks. mgr Tomasz DENICKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z funkcji prefekta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach oraz zadań diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej i skierowany na roczny pobyt w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

Ks. mgr Marcin DUDZIŃSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Anny w Białej Podlaskiej i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach.

Ks. mgr Jarosław Marian DZIEDZIC z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Józefa w Siedlcach i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany prefektem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach oraz diecezjalnym asystentem KSM.

Ks. mgr Marcin GOCHNIO z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr Tomasz Jan GRZYB z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Wszystkich Świętych w Sobieniach Jeziorach i z dniem 1 lipca 2011 r. oddelegowany do pracy w stowarzyszeniu „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Ks. mgr Leszek GWARDECKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Łosicach i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim.

Ks. mgr lic. Wojciech Zbigniew HACKIEWICZ z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z funkcji diecezjalnego asystenta KSM.

O. Krzysztof JEZIERSKI OMI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p. w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach.

Ks. dr Paweł KINDRACKI z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany dyrektorem Instytutu Teologicznego w Siedlcach.

Ks. mgr Karol KLEWEK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętej Trójcy w Żeliszewie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany proboszczem parafii p.w. św. Rajmunda w Hańsku oraz na 5-letnią kadencję dziekanem dekanatu hańskiego.

Ks. mgr Zbigniew Andrzej KOMOSZKA z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ducha Świętego w Siedlcach i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

Ks. mgr lic. Krzysztof Adam KOROLCZUK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Staninie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Anny w Radzyniu Podlaskim.

Ks. kanonik Ryszard Kazimierz KOZIEŁ z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu proboszcza parafii p.w. św. Rajmunda w Hańsku oraz dziekana dekanatu hańskiego i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany proboszczem parafii p.w. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie.

Ks. mgr Andrzej LEMIESZEK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. MB Częstochowskiej w Garwolinie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany proboszczem nowoutworzonej parafii p.w. bł. Jana Pawła II w Sulbinach.

Ks. kanonik Jan LIWAK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu i przeniesiony na emeryturę.

Ks. mgr Maciej MAJEK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i skierowany na studia z teologii duchowości w Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie.

Ks. mgr Piotr Paweł MAZUREK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim i skierowany na studia z teologii biblijnej w UKSW w Warszawie.

Ks. mgr Karol Tomasz NASIŁOWSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Sosnowicy.

Ks. mgr Andrzej OGNIK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie.

Ks. mgr Jerzy OLĘDZKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Terespolu i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Jabłecznej.

Ks. mgr Piotr OSIŃSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. dr Dariusz Grzegorz OSTAŁOWSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Przesmykach.

Ks. mgr Przemysław RADOMYSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei i skierowany na studia z teologii dogmatycznej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Ks. mgr Zbigniew ROZMYSŁ z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr Marek RYCIO z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Stanisława BM i św. Aniołów Stróżów w Zbuczynie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Filipa Nereusza w Kąkolewnicy.

Ks. mgr Tomasz Edmund SAŁASIŃSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Małgorzaty w Ulanie.

Ks. mgr Robert Tomasz SIEROCIUK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Parczewie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany prefektem w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej.

Ks. Wiesław SITARSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu proboszcza parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Hannie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.

O. Mirosław SKRZYDŁO OMI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p. w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach.

Ks. mgr Paweł SMARZ z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Opatrzności Bożej w Parczewie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Sławomir SULEJ z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu proboszcza parafii p.w. MB Częstochowskiej w Krynicy i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany proboszczem Świętej Trójcy w Żeliszewie.

Ks. dr Jacek SZOSTAKIEWICZ z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z funkcji dyrektora Instytutu Teologicznego w Siedlcach.

Ks. mgr Mariusz SZYSZKO z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Przesmykach i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

Ks. mgr Marek ŚLIWA z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. Opatrzności Bożej w Parczewie.

Ks. mgr Mariusz Łukasz ŚWIDER z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach i skierowany na studia w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.

Ks. mgr lic. Marcin TODORSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii katedralnej p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.

Ks. Marek UZDOWSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Połoskach i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany proboszczem parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Hannie.

Ks. mgr lic. Leszek WALĘCIUK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Jabłecznej i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Połoskach.

Ks. mgr Kamil Paweł WASILEWSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Leopoldowie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Jadwigi w Mokobodach.

Ks. mgr Krzysztof WESOŁOWSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany proboszczem parafii p.w. NMP Królowej Polski w Kościeniewiczach.

Ks. mgr Piotr Karol WITKOWICZ z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzesku i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Józefa w Siedlcach.

O. Jan WLAZŁY OMI z dniem 1 lipca 2011 r. został mianowany wikariuszem parafii p. w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach.

Ks. mgr Artur Andrzej WOJTKOWICZ z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Daniel Radosław WOJCIECHOWSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Anny w Tucznej i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Terespolu.

O. Piotr WÓJCIK OMI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu proboszcza parafii p.w.  św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach.

Ks. mgr Marek ZALEWSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu proboszcza parafii p.w. NMP Królowej Polski w Kościeniewiczach i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany proboszczem parafii p.w. MB Częstochowskiej w Krynicy.

Ks. Adam ZAWISTOWSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP w Wilczyskach i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrowie Lubelskim.

Ks. mgr Artur Sebastian ZBAŃSKI z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Przemienienia Pańskiego w Wisznicach i  dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

Ks. kanonik Kazimierz ZDUNEK z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu proboszcza parafii p.w. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie i przeniesiony na emeryturę.

Ks. mgr Adam ŻELAZO z dniem 30 czerwca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Sosnowicy i z dniem 1 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Hadynowie.


[jk]

wykop
REKLAMA
foto

Sesja inaugurująca obchody jubileuszu Sokołowa Podlaskiego
2014-04-24 19:19:00 Kategoria: Sokołów Podlaski

O kulcie św. Rocha, dziejach parafii unickiej i rzymskokatolickiej czy o Powstaniu Kościuszkowskim na pograniczu Mazowsza i Podlasia mieli okazję usłyszeć mieszkańcy...

więcej »
foto

III Dzień Świętości Męczenników
2014-04-24 18:50:00 Kategoria: diec. siedlecka

23 kwietnia miał miejsce Kolejny Dzień Świętości Męczenników Podlaskich z okazji 140. rocznicy męczeńskiej śmierci Unitów w Pratulinie. Spotkaniu, z tematem...

więcej »
foto

Zmarł Tadeusz Różewicz, poeta
2014-04-24 19:01:00 Kategoria: z kraju

Zmarł Tadeusz Różewicz, jeden z najbardziej znanych na świecie polskich poetów. Miał 92 lata. Autor ponad 50 tomów wierszy, przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków....

więcej »
foto

KPS rozpoczyna walkę o złoty medal I ligi
2014-04-24 14:27:50 Kategoria: Siedlce

Już w piątek, 25 kwietnia siatkarze z Siedlec rozpoczynają walkę o zwycięstwo w finale play-off I ligi. Zespół trenera Sławomira Gerymskiego na początek rozegra dwa...

więcej »
Znajdziesz nas w Google+ Wygenerowane 0,490004062653 sekund