REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łaskarzew: na początek „Orlik”, a w planach kolejne inwestycje /GALERIA/
2011-11-05 09:43:00 Artykuł czytany 3850 razy


W Łaskarzewie oddano do użytku kompleks boisk „Orlik 2012” oraz plac zabaw dla dzieci, który powstał dzięki programowi rządowemu „Radosna szkoła” . Była to pierwsza od kilku lat tak duża inwestycja wybudowana od podstaw w grodzie nad Promnikiem.


- Inwestycje są efektem wspólnego działania. Nasza współpraca przyniosła długo oczekiwany efekt. Inicjatywa poparta konsekwencją i pracą dała wspaniałe rezultaty. Mamy dziś nowoczesny kompleks sportowy wraz z zapleczem i placem zabaw dla dzieci. Inwestycje są ogromnym sukcesem Łaskarzewa, ale też ogromnym majątkiem. Całkowity koszt kompleksu boisk sportowych wraz z zapleczem socjalnym wyniósł 1 mln 23 tys. zł, przy czym uzyskaliśmy dofinansowanie na poziomie niemal 80% wartości zadania- mówiła burmistrz Łaskarzewa Lidia Sopel- Sereja.Zobacz zdjęcie w większym formacie


Oba obiekty kosztowały budżet miasta zaledwie 280 tys. zł i ich powstanie jest kolejnym dowodem, że miasto się rozwija- dodała burmistrz. Proboszcz parafii, ks. kan. Edmund Szarek zaznaczył, by nie popadać w zbytnią euforię.- Cieszę się z tego faktu, i warto byłoby też pomyśleć o przyszłości. Trzeba podjąć dalej intensywną pracę, trzeba też uświadomić sobie, że to jest nasze: nasza społeczność, nasza rodzina, nasza szkoła, nasze boisko. Za to wszystko mamy być wspólnie odpowiedzialni. Bardzo bym was serdecznie prosił, jeśli odpowiedzialność, to musimy też o sobie mówić dobrze. Dzisiaj słyszę o pozytywach, ale jest ich trochę za mało, żeby się cieszyć tym, co jest udziałem naszego wspólnego posługiwania. Proszę, starajmy się mówić o naszej społeczności dobrze, i co więcej, mam być świadkiem dobra. I to jest najważniejsze, bo nauczycieli mamy dużo dziś, a za mało świadków w tym wszystkim, a jeśli będzie więcej świadków, to będzie nam o wiele łatwiej żyć i pokonywać trudności dnia codziennego- mówił duszpasterz.

- Jestem pewna, że na boisku będziecie rozwijać nie tylko sprawność fizyczną, talenty sportowe, ale także, a może przede wszystkim tak potrzebną w naszym życiu społecznym grę zespołową, umiejętność współdziałania w osiąganiu wspólnych celów, kształtowaniu społecznych zachowań, wzajemnym poznaniu się, szacunku i koleżeńskiej pomocy- argumentowała przewodnicząca RM  Małgorzata Seremak.
Nowoczesne i kolorowe obiekty sportowe kontrastowały z  „połataną” elewacją budynku szkolnego i pokrytymi pleśnią ścianami salami gimnastycznej, gdzie odbywała się część oficjalna uroczystości, ale to chyba pozostałości po poprzedniej dyrekcji szkoły, których nie zdążono naprawić.

Gratulacje z okazji oddania obiektów do użytku i życzenia dalszego inwestowania złożyli władzom samorządowym Łaskarzewa posłowie Stanisława Prządka, Krzysztof Borkowski i Grzegorz Woźniak, radny sejmiku mazowieckiego Krzysztof Żochowski, starosta Marek Chciałowski i wizytator Delegatury MKO w Siedlcach Janina Piątek. Obiekty poświęcił ks. proboszcz Edmund Szarek, a uczniowie przedstawili wspaniały program artystyczny.

Wśród gości zaproszonych na uroczystość, oprócz wymienionych w tekście byli m. in. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Janusz Krawczyk, st. kpt. Marek Włodarczyk z KP PSP w Garwolinie,  burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka, wójtowie gmin Borowie Wiesław Gąska, Górzna Waldemar Sabak, Wilgi Szymon Woźniak, Łaskarzewa Marian Janisiewicz, Garwolina Tomasz Łysiak, zastępca wójta gminy Maciejowice Anna Krogulec, radni miasta Łaskarzewa, przedstawiciele instytucji działających na terenie miasta, nauczyciele, rodzice , dzieci, mieszkańcy.

WJ/Garwolin
[Msz]

wykop

Komentarze

 • efaster
  2011-11-10 13:20:00

  arrow

  nie znam realiów pow. Garwolińskiego, a tym bardziej miasta Łaskarzew, ale chyba lepiej jest niż było ?? Jak dziś pamiętam jak reporterzy TVN 24 "ścigali" pana Largiewicza po całym mieście i nie tylko, podczas gdy ten miał odebrane prawo jazdy przez sąd za jazdę po pijaku. A tak przynajmniej macie ładną Panią Burmistrz, wiadomo z pustego to i Salomon nie naleje. Jak chcecie my możemy oddać Kudelskiego a wziąć Panią Burmistrz. Przynajmniej człowiek oglądając lokalną telewizję nie będzie odwracał głowy od ekranu :)) (żarcik taki). I się mogę o ciężkie pieniądze założyć, że Pani Sopiel mając do dyspozycji takie pieniądze, jakie ma Pan Kudelski zrobiłaby z Siedlec drugi Paryż albo Berlin. Cóż trzymam kciuki za Panią, Pani Burmistrz, proszę się nie przejmować malkontentami. Pozdrowienia z Siedlec.

 • z okolicy
  2011-11-10 11:17:01

  arrow

  podziwiam tę Waszą Włodarz miasta, bo przy takiej negatywnie nastawionej społeczności do robienia czegokolwiek, przy takim narzekaniu, biadoleniu, krytyce niejeden już dawno zabrał by się stąd. Ale to właśnie Łaskarzew. Mało jest tak zacofanych miejsc w naszej okolicy.
  Pani Burmistrz powodzenia - Garwolinianie trzymają za Panią kciuki!!

 • Lopek
  2011-11-07 10:23:16

  arrow

  Tak trzymać pani burmistrz. Czekamy na halę sportowa z prawdziwego zdarzenia, a potem kryty basen. Powodzenia.

 • Aga
  2011-11-06 22:24:02

  arrow

  Niesamowite jaką niektórzy mają zdolność do narzekania. Zamiast cieszyć się, że macie władze operatywne, które potrafią pozyskać dofinansowanie do realizowanych inwestycji uprawiacie nic nie wnoszące krytykanctwo. Podejrzewam, że remont szkoły to koszt rzędu kilku milionów złotych a niestety obecnie nie są dostępne środki zewnętrzne na wsparcie tego typu działań. Chwali się umiejętność wykorzystania aktualnie dostępnych środków na takie a nie inne inwestycje. Życzę aby Wam się coraz lepiej żyło w Waszym miasteczku. Pozdrawiam

 • Zawiedziony
  2011-11-06 20:51:40

  arrow

  Niczego dobrego to nie wróży, jak u schyłku pierwszego roku rządzenia miastem przez panią burmistrz i Radę Miasta oddają do użytku boisko i plac zabaw za pożyczone pieniądze i na dodatek przy szkole, której wygląd i warunki techniczne pozostawiają wiele do życzenia. Zresztą, kto miał dbać o szkołę, jak była pani dyrektor zajmowała się czym innym. Myślę, że następny rok będzie obfitował w wiecej inwestycji, jak to zasygnalizowano w tytule artykułu.

 • wykiwali nas na boisku
  2011-11-05 20:32:38

  arrow

  Też uważam, że to igrzyska!Łatwiej wysłać młodych ludzi na boiska niż dać im pracę poprzez pozyskiwanie inwestorów co nie jest już takie proste.Im więcej młodych na boiskach tym mniej bezrobotnych protestujących pod sejmem.Unia nas kiwa swoimi funduszami, dlaczego zamiast boisk nie można budować dróg ani modernizować kolei!!!

 • Pilawiak
  2011-11-05 20:09:22

  arrow

  A gdzie Lary sie podzial?

 • Milka
  2011-11-05 18:59:01

  arrow

  do Serba: Takie igrzyska w Łaskarzewie odbyły się na szarym końcu, dawno już były w Pilczynie, Dąbrowie, Krzywdzie, Izdebnie a nawet w Budach krępskich (to przykłady tylko z gminy) Nie wypisuj głupot, bo one do nikogo nie trafiają. Pozyskane środki (duże pieniądze i owszem)mogły być przeznaczone tylko i wyłącznie na taki cel. Na pewno nie można było za nie remontować ulic. Aby w Łaskarzewie nadrobić 50-letnie zaległości w tej materii, potrzeba jest kilkanaście razy większych pieniędzy niż na budowę jednego Orlika, inne też musiałoby być źródło finansowania takich inwestycji. Nie bij piany i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 • Serb
  2011-11-05 16:56:06

  arrow

  Drogi są w fatalnym stanie, miasto zadłużone a tu się odbywają igrzyska. W taki sposób daleko nie zajedziemy drodzy państwo Radni i pani Burmistrz. Lepiej za te pieniądze było wybudować jakąś większą salę gimnastyczną.

 • moim zdaniem
  2011-11-05 14:20:09

  arrow

  Słusznie pan zauważył panie Redaktorze ten kontrast. Nowoczesne obiekty sportowe, a w środku obskurny budynek szkoły. Wewnątrz jeszcze gorzej. Zdumiałam się, kiedy usłyszałam, że na budowę placu zabaw miasto musiało wziąć 60 tys. kredytu. Gdzie tu jest sens i logika, żeby wykonywać inwestycję jak się nie ma pieniędzy. Gdzie tu jest gospodarność. Ludzie, wy się stuknijcie w czoło. Za te pieniądze lepiej było wykonać remont szkoły, bo wstyd, żeby młodzież uczyła się w takich warunkach. Święte słowa księdza kanonika, żeby nie popadać w przedwczesny zachwyt. Jest jeszcze dużo do zrobienia, a robienie imprez pod publiczkę jest żywcem zaczerpnięte z czasów Larego.

 • Dyzio
  2011-11-05 13:22:12

  arrow

  No proszę, w Łaskarzewie też coś udało się zrobić! Nie "załatwić" jak to do niedawna bywało. Przykładem było "załatwianie" budowy hali sportowej przez mniej wiecej 10 lat, wyrzucono przy tym w błoto setki tysięcy złotych na wykonanie projektów, które dawno się przeterminowały. Okazuje się, że zgodne i właściwe zarządzanie może przynieść pożądane efekty z korzyścią dla społeczności. Oby tylko owa społeczność potrafiła docenić wielki wysiłek i korzystać z obiektów w cywilizowany sposób. Gratulacje dla wszystkich którzy przyczynili się do powstania tego fajnego kompleksu sportowego.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

Co, gdzie, kiedy

w lewoWrzesień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

POWIAT BIALSKI, 01.09

Pobiegniemy, popłyniemy, dojedziemy do celu przy wsparciu gwiazd sportu… aby pomóc!

więcej »

ŁUKÓW, 01.09

Łuków: obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.09

Przełajowe bieganie w Skórcu

więcej »

ŁUKÓW, 01.09

Łuków: „Ta ostatnia niedziela”

więcej »

GARWOLIN, 01.09

Pilawa: w rocznicę wybuchu II wojny światowej

więcej »

ŁUKÓW, 01.09

Propozycje Kina Łuków na weekend

więcej »

WĘGRÓW, 01.09

Jarnickie Dożynki 2019

więcej »

ŁUKÓW, 01.09

Gmina Krzywda: podziękowanie za plony

więcej »

WĘGRÓW, 01.09

Festyn Otwórz Oczy III w Łochowie

więcej »

WĘGRÓW, 01.09

Marsz dla Życia i Rodziny w Łochowie

więcej »

WŁODAWA, 01.09

Dożynki Powiatu Włodawskiego w Woli Uhruskiej

więcej »

WĘGRÓW, 01.09

Etno Moniuszko w Miedznie

więcej »

PARCZEW, 01.09

Rajd samochodowy - start w Jabłoniu

więcej »

GARWOLIN, 01.09

Biesiada dożynkowa w Borowiu

więcej »

ŁUKÓW, 01.09

Adamów: Powiatowy Dzień Bezpiecznej Rodziny

więcej »

RADZYŃ, 01.09

Radzyńskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 01.09

XXI Dożynki Powiatowe w Wilczynie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.09

Dożynki Gminy Siedlce w Błogoszczy

więcej »

POWIAT BIALSKI, 01.09

Pobiegniemy, popłyniemy, dojedziemy do celu przy wsparciu gwiazd sportu… aby pomóc!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.09 10:00

80. rocznica 1 września 1939 r.

więcej »

ŁUKÓW, 01.09 11:00

Łuków: zapisz się na biegi im. księdza Brzóski

więcej »

WĘGRÓW, 01.09 12:00 - 01.09 00:00

Festyn Integracyjny „Otwórz oczy”

więcej »

MIŃSK MAZ., 01.09 13:00

Piknik sportowo-rekreacyjny w Mińsku Mazowieckim

więcej »

GARWOLIN, 01.09 13:30

Trojanów: dziękczynienie za zebrane plony

więcej »

ŁOSICE, 01.09 14:00

Dożynki w Starej Kornicy

więcej »

ŁUKÓW, 01.09 14:00

Festyn Rodzinny w Tuchowiczu

więcej »

SOKOŁÓW, 01.09 15:00

Piknik militarno-wojskowy w Kosowie Lackim

więcej »

WĘGRÓW, 01.09 18:00

Koncert muzyki cerkiewnej

więcej »
2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.09 11:00

Czas na powrót do szkoły

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 02.09 11:30

W Kotuniu pamiętają o wybuchu II Wojny Światowej

więcej »
3

POWIAT BIALSKI, 03.09 18:00

Zalesie: Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.09

Wystawa malarstwa Joanny Błońskiej w Galerii Teatralnej CKiS

więcej »

ŁUKÓW, 04.09 15:00

ŁOK: Fabryka Piosenki ogłasza nabór

więcej »

WŁODAWA, 04.09 15:00

III Międzynarodowy Trójstyk Literacki

więcej »

GARWOLIN, 04.09 19:00

Pilawa: Mazowsze w sercu Niepodległej

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.09 13:00

ŁOK: Fabryka Piosenki ogłasza nabór

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.09

Siedlce: „Narodowe Czytanie” z Teresą Lipowską

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.09

Urząd Miasta kontra Żelazna Dywizja

więcej »
7

ŁUKÓW, 07.09

Narodowe Czytanie w Łukowie

więcej »

DROHICZYN, 07.09

W Wyszkach odbędą się Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.09

Siedlce: Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym /zapowiedź/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.09

Akcja krwiodawstwa

więcej »

ŁOSICE, 07.09 10:00

Narodowe Czytanie w Łosicach

więcej »

ŁUKÓW, 07.09 12:00

Festiwal Pierogów Świata w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.09 13:00

Narodowe Czytanie w Pałacu Ogińskich

więcej »

LUBARTÓW, 07.09 14:00

Muzykowanie na ludową nutę

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 07.09 14:00

Narodowe Czytanie w Białej Podlaskiej

więcej »

SOKOŁÓW, 07.09 15:00

Sokołów Podlaski: Narodowe Czytanie w MBP

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.09 15:00

Piknik Rodzinny w Purzecu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.09 19:00

Marcin Sójka, Michał Szpak, Piotr Cugowski gwiazdami Dni Siedlec

więcej »
8

SOKOŁÓW, 08.09

Sokołowska RUNDa już po raz trzeci!

więcej »

ŁUKÓW, 08.09

Łuków: spotkanie z Piotrem Wołochowiczem

więcej »

POWIAT BIALSKI, 08.09

Dożynki w Szóstce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.09

Siedlce: Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym /zapowiedź/

więcej »

ŁUKÓW, 08.09

Jarmark Folklorystyczny w gminie Łuków

więcej »

GARWOLIN, 08.09

Miętne: gminno-powiatowe dziękczynienie za plony

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.09 11:30

Dożynki w Mordach

więcej »

ŁUKÓW, 08.09 12:00

Dożynki Gminno - Parafialne w Trzebieszowie i Karwowie

więcej »

ŁUKÓW, 08.09 12:00

Festiwal Pierogów Świata w Łukowie

więcej »

SIEMIATYCZE, 08.09 14:00

Piknik Organizacji Pozarządowych 2019

więcej »

SIEMIATYCZE, 08.09 14:00

Zaproszenie na 25-lecie Odnowy w Duchu Świętym w Hajnówce

więcej »

POWIAT BIALSKI, 08.09 14:30

Stowarzyszenie OSP Jedna Dubica zaprasza na piknik historyczny

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.09 15:00

Uroczystości pod „Dębem Straceń”

więcej »

LUBARTÓW, 08.09 15:00

Pobiegną w szczytnym celu

więcej »

MIĘDZYRZEC, 08.09 15:00

Narodowe Czytanie w Gminie Międzyrzec

więcej »

SIEMIATYCZE, 08.09 16:00

Narodowe Czytanie w Siemiatyczach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.09 16:00

Święto Opieńki

więcej »

PARCZEW, 08.09 17:00

Parczew 1946. Powojenne rozrachunki

więcej »

POWIAT BIALSKI, 08.09 18:00

Gmina Terespol upamiętni 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.09 19:00

XII Festiwal Teatrów Ulicznych „pod Niebem”

więcej »

WĘGRÓW, 08.09 19:00

Koncert „Bukiet pieśni chwalących Boga”

więcej »
9

RADZYŃ, 09.09

Pokażą Radzyń z okresu I i II Wojny Światowej. ROK apeluje do mieszkańców o fotografie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.09 13:00

VI Letni Festiwal Biegów - Wrota Wolności

więcej »

RADZYŃ, 09.09 18:00

Wojenny Radzyń

więcej »
10

SOKOŁÓW, 10.09

Koncert zespołu Dikanda

więcej »

WĘGRÓW, 10.09

Konkurs kulinarny na najlepszą potrawę lokalną

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.09 17:00

Spotkanie autorskie Krystyny Rudnickiej w Siedleckiej Książnicy

więcej »
12

MIASTO SIEDLCE, 12.09

XVIII Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.09

Łukasz Długowski na kolejnym spotkaniu VITOexTrEAM

więcej »

ŁOSICE, 12.09 10:00

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Serpelicach

więcej »

ŁUKÓW, 12.09 13:00

Łuków: zaproszenie na konferencję

więcej »

RADZYŃ, 12.09 14:00

Narodowe Czytanie w Ulanie-Majoracie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.09 18:00

Otwarcie Poplenerowej Wystawy Fotografii Grupy Twórczej Fotogram „Bałtów 2019”

więcej »
13

RADZYŃ, 13.09

Wkrótce pierwsze „Spotkanie u hrabiego” w Radzyniu Podlaskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.09

Konferencja „Miasta, miasteczka i miejscowości związane z księdzem Janem Krzysztofem Klukiem”

więcej »

ŁUKÓW, 13.09

Łuków: „Jutro” w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.09 18:00

Otwarcie powarsztatowej wystawy Pracowni Rysunku i Malarstwa „Wyspy”

więcej »

ŁOSICE, 13.09 18:00

Łukasz Długowski na kolejnym spotkaniu VITOexTrEAM

więcej »

ŁUKÓW, 13.09 18:00

Paweł Kukiz w Łukowie

więcej »
14

ŁOSICE, 14.09

Polska pod Krzyżem - spotkanie w Serpelicach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 14.09

8 Rajd Rowerowy Stowarzyszenia Nasze Iganie

więcej »

MIŃSK MAZ., 14.09

Piknik lotniczy w Janowie

więcej »

BIELSK PODL., 14.09 11:55

80. rocznica bitwy pod Olszewem

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.09 12:00

Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier w Białej Podl.

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.09 12:00

I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier w Białej Podlaskiej

więcej »

WĘGRÓW, 14.09 12:00

Europejskie Dni Dziedzictwa w Węgrowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.09 13:00

Piknik rodzinny „Serdeczne Mazowsze”

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.09 15:00

Święto Pieczonego Ziemniaka

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.09 17:00

Wieczernik w Ostrożańskim Sanktuarium Maryjnym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.09 19:00

Akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem” w Siedlcach

więcej »
15

POWIAT SIEDLECKI, 15.09

Koncert Charytatywny - Razem dla Rafała

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.09

Letni Festiwal Biegów „WROTA WOLNOŚCI”

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.09

OGÓLNOPOLSKI RAJD ROWEROWY GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – WIELKI FINAŁ W JANOWIE PODLASKIM

więcej »

ŁUKÓW, 15.09

Łuków: ostatni taki koncert

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.09

Dożynki Gminy Wiśniew

więcej »

KRAJ, 15.09

OGLĄDAJ TRANSMISJĘ Z KRAKOWA MOGIŁY

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.09

Biała Niedziela w Łomazach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.09

Siedleckie Targi Miodów

więcej »

WĘGRÓW, 15.09

Mazowieckie Święto Chleba i Sera w Węgrowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.09 11:00

Festyn „Dokopiny Ziemniaka – Przesmyki 2019”

więcej »

RADZYŃ, 15.09 12:00

Dożynki Gminy Radzyń w Płudach

więcej »

ŁUKÓW, 15.09 12:00

Gmina Stanin: Święto Pieczonego Ziemniaka

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.09 12:00

Lata dwudzieste, lata trzydzieste - koncert w Dąbrowie

więcej »

DROHICZYN, 15.09 12:30

W Klepaczach odbędą się Dożynki Gminy Drohiczyn

więcej »

GARWOLIN, 15.09 13:00

Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.09 13:30

Rocznica bitwy pod Wolą Wodyńską

więcej »

ŁOSICE, 15.09 13:30

Dożynki powiatu łosickiego i pożeganie lata w Sarnakach

więcej »

GARWOLIN, 15.09 14:00

Festyn II Turnieju KGW w Miętnem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.09 18:00

Swing Club na Mazowszu - koncert Nahorny Trio

więcej »
16

BIELSK PODL., 16.09 11:00

Promocja książki „Najdawniejsze przywileje królewskiego miasta Bielska XV i XVI wieku”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.09 17:00

Otwarcie wystawy „Mistrz Religa. Człowiek, lekarz, polityk”

więcej »

SIEMIATYCZE, 16.09 18:00

Wystawa prac Weroniki Mantury

więcej »
17

WĘGRÓW, 17.09

Węgrowianie uczczą rocznicę sowieckiej agresji na Polskę

więcej »

GARWOLIN, 17.09 17:00

Minister środowiska w Pilawie

więcej »
18

WŁODAWA, 18.09

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Włodawę

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.09

Plener rzeźbiarski w łukowskim muzeum

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.09

Casting do Teatru ES

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.09 19:00

Koncert zespołu Niekompletni

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.09

Nadleśnictwo Łuków: Sprzątamy – bądźcie z nami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.09

Wystawa Barbary Rękawek

więcej »

WŁODAWA, 20.09

XX Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.09

Hosanna Młodych w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.09

XXVIII Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.09

Siedlce: zawody rolkarskie

więcej »

KRAJ, 21.09

XI Lednica Motocyklisty

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.09

2 Urodziny Zwierzolubów z Siedlec

więcej »

WĘGRÓW, 21.09

Zakończenie sezonu turystycznego

więcej »

ŁUKÓW, 21.09

Bezpieczny Peleton w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.09

Wiedza dla wychowawców... Trwają przygotowania do Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców

więcej »

POWIAT BIALSKI, 21.09 11:15

W Kodniu będą modlić się za kapłanów

więcej »

ŁUKÓW, 21.09 13:00

"Zagraj mecz życia dla Agi" w Hucie Dąbrowie

więcej »

RADZYŃ, 21.09 18:00

Radzyń Podlaski: XXXVI Dni Karola Lipińskiego

więcej »
22

GARWOLIN, 22.09

Wilga: razem pomóżmy Krzyśkowi

więcej »

WĘGRÓW, 22.09

Rocznica zagłady węgrowskich Żydów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.09

Wrześniowy Rajd Rowerowy

więcej »

GARWOLIN, 22.09

Spotkanie popielgrzymkowe grupy 7a

więcej »

BIELSK PODL., 22.09

Zaczęło się 17 września

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.09 11:00

Jesień w polu i zagrodzie – Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaprasza

więcej »

ŁOSICE, 22.09 12:00

Zbliża się 50-lecie parafii w Szpakach

więcej »

RADZYŃ, 22.09 14:00

Wkrótce „Dokopiny” w Olszewnicy

więcej »

RADZYŃ, 22.09 16:00

W Radzyniu zdradzą, jak tanio podróżować

więcej »
23

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 23.09

Biała Podlaska: Zaproszenie na spektakl

więcej »
24 25

MIASTO SIEDLCE, 25.09

Promocja książki „Usypiając ojca”

więcej »

ŁUKÓW, 25.09

Teatr dla dzieci - Niebrzydkie Kaczątko i magiczna szafa w ŁOK

więcej »
26

MIASTO SIEDLCE, 26.09 19:00

Saudade - koncert Anny Przedlackiej, Macieja Turkowskiego i Jakuba Zuckermana

więcej »
27

POWIAT BIALSKI, 27.09

Jubileusz szkoły w Zalesiu

więcej »

ŁUKÓW, 27.09

Wspólnota SYCHAR zaprasza na rekolekcje

więcej »

SOKOŁÓW, 27.09

Koncert Marita Alban Juarez Quartet

więcej »
28

ŁUKÓW, 28.09 17:00

20-lecie „Łukowiaków”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.09 19:00

Koncert LADY PANK dla Martynki i Patryka

więcej »
29

SOKOŁÓW, 29.09 14:00

III Gminny Hubertus w Sterdyni

więcej »
30

RADZYŃ, 30.09

W Radzyniu wystartował cykl spotkań dla pasjonatów historii

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.09

Caritas: Będą mówić o resocjalizacji i relacjach rodzinnych skazanych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.09 11:00

Resocjalizacja, a relacje rodzinne skazanych... Konferencja w Siedlcach

więcej »

Najnowsze Informacje