REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nepotyzm czy standard?
2012-11-26 06:31:11 Artykuł czytany 24331 razy


Wśród 92 pracowników (w tym 66 nauczycieli oraz 26 pracowników administracji i obsługi), w żelechowskiej szkole ponadgimnazjalnej znaleźć można aż 10 małżeństw !!! Na dodatek są tu jeszcze takie pary, jak matka i córka, matka i syn, dwie siostry. Najciekawszy jest jednak układ - obydwoje teściowie i synowa. Należy wspomnieć też o szwagrach, ciotkach i wujkach.


Czy to jest nepotyzm? Nepotyzm to faworyzowanie członków rodziny, tej mniejszej jako komórki społecznej i tej większej, skoligaconej różnymi układami,  przy zatrudnianiu i obsadzaniu stanowisk. Potocznie nazywane jest to – „zatrudnianiem po znajomości” lub „po rodzinie”. Szkoły również stawiane są pod pręgierzem stosowania tych praktyk. Dyrektorzy powiadają, że niejako zmusza ich do tego sytuacja, a mianowicie zmniejszanie etatów pedagogicznych i administracyjno- obsługowych, co wynika z niżu demograficznego oraz pogłębiających się kłopotów gmin z bieżącym utrzymaniem szkół. Nauczycieli jest coraz więcej, a miejsc pracy brakuje, dlatego pojawiają się, czasami bardzo radykalne oskarżenia o nepotyzm i zatrudnianie tylko znajomych lub członków rodziny.
  
Dyrektor szkoły Grzegorz Szymczak nie robi z tego problemu i nawet żartuje, że za to wszystko będzie musiał złożyć głęboką samokrytykę. – Sytuacja jest banalnie prosta- mówi dyrektor. –Znaczna część ze wspomnianych na wstępie osób była zatrudniona w szkole 10, 20, a nawet 30 lat temu. Np. mąż pracuje od 25 lat, a jego żona przyjęta została do pracy 20 lat temu. Warto też wspomnieć o tzw. małżeństwach szkolnych, czyli małżeństwach nauczycieli i pracowników, które zostały zawarte już po kilku latach pracy w szkole-argumentuje dyrektor z 20- letnim stażem na stanowisku kierowniczym. Dyrektor zaznacza, że sytuacja rodzinnych powiązań nie powoduje żadnych negatywnych skutków, a wręcz odwrotnie, przyczynia się do sukcesów szkoły. - Warto zadać proste pytania, czy gdyby to „rodzinne grono” pracowników szkoły było zatrudniane tylko po znajomości, to czy szkoła nasza mogłaby osiągać tyle sukcesów, jak choćby 7-krotne notowanie na wysokich miejscach w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, bardzo wysokie wyniki zdawalności egzaminów zawodowych czy wysokie wyniki matur ?- twierdzi Grzegorz Szymczak.
  
Szkoła, to wielka rodzina, której problemami żyją wszyscy jej pracownicy. Kto ma w rodzinie nauczyciela, to wie, że rozmowa z nim przeważnie zdominowana jest przez tematykę szkolną, a jak spotka się dwóch lub trzech nauczycieli, to osoba spoza układu nie ma co w takim gronie robić, tylko nastawić się na odbiór i wyciągać wnioski. A co do samego zatrudniania nauczycieli, to w szkołach obowiązują oczywiście procedury i otwarte nabory na stanowiska administracyjne.
  
Ciekawie przedstawia się to ostatniego dnia sierpnia każdego roku. Na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie jest długa lista szkół poszukujących nauczycieli o różnych specjalnościach, ale już następnego dnia, czyli 1 września, dzwoniąc do szkoły zainteresowany dowiaduje się, że wakaty już są obsadzone. Ileż to można zrobić w ciągu doby. Jeżeli ktoś chciałby doszukiwać się nepotyzmu w szkołach, to tylko na płaszczyźnie administracyjnej, ale nie obejmuje to nauczycielskich stosunków zależności, bo prawo  nie zagłębia się w niuanse tych koligacji podczas zawierania stosunku pracy z tą grupą pracowniczą.  Dyrektor Szymczak twierdzi, że zasadniczym kryterium w delikatnej materii zatrudniania powinny być kwalifikacje i doświadczenie zawodowe pracownika, i nie ważne czy to członek rodziny, znajomy czy obcy. Pan dyrektor tłumaczy, że w trakcie swojej dyrektorskiej kadencji nie zatrudniał żadnej osoby, która jest członkiem jego rodziny lub bliskim znajomym. -Wprowadzenie sztywnej zasady nie zatrudniania członków rodziny, tylko z tego powodu, że nimi są, wprowadza niesprawiedliwy system „dyskryminacji” pewnej grupy osób, która nawet posiadając najwyższe kwalifikacje spośród kandydatów, z góry skazana byłaby na nieprzyjęcie do pracy. Oczywiste jest, że nadrzędnym celem kierownictwa szkoły powinno być dbanie o wysoki poziom kształcenia, wychowania młodzieży oraz wysoki poziom pracy organizacyjnej szkoły- twierdzi dyrektor Szymczak, i  apeluję też do dziennikarzy, którzy czasami bardzo pochopnie znajdują tego typu afery, aby dokładali starań i sprawdzali, czy osoba z rodziny / tej mniejszej i większej/ miała najwyższe kwalifikacje ? Czy ogłoszono konkurs ? Czy były zachowane procedury naboru ? Czy…..? itd.  -Życzę więc dalej znajdowania tych „zatrudnieniowych afer” i kontynuowania narodowej akcji pod hasłem „Kraj wolny od kumoterstwa, korupcji, nepotyzmu i wielu innych przywar”. Szukajmy dalej tych „drzazg” w oczach innych i tylko nie zapomnijmy dobrze ukryć „belek” w naszych oczach- puentuje dyrektor.
  
A jak jest z tym nepotyzmem w innych branżach? Na pytanie o to, odpowiedź brzmiała, że taki termin nie funkcjonuje w większości instytucji szczebla gminnego czy powiatowego. Czy rzeczywiście?

WJ/Garwolin [jk]

wykop

Komentarze

  • urzędnik
    2012-12-30 22:33:39

    arrow

    A w sanepidzie po staremu. Ani starosta ani województwo nie zajęli się zjawiskiem nepotyzmu w instytucji państwowej i jakiegoś przecież zaufania społecznego.

  • bajkowo
    2012-12-26 19:03:23

    arrow

    A w której to szkole jest dwór i dworzanie a wśród nich także tkacze i wszystko jest jak w bajce "Nowe szaty cesarza", ciekawe kiedy okaże się że król jest nagi ?

  • Ref.
    2012-12-25 14:07:18

    arrow

    Czy zatrudnianie partyjnych kolegow w szpitalu w gwrwolinie to jest nepotyzm czy standard.

  • Stryjek
    2012-12-16 13:55:09

    arrow

    Nepotyzm jest w każdej szkole i w większości instytucji. A niby kto ma wypowiedzieć walke temu zjawisku, jak każdy jest w jakiś sposób umoczony w to.

  • do wioletki cd.
    2012-12-12 19:33:41

    arrow

    Wioletko , a co to znaczy mierny nauczyciel ? A jakie to ty masz kompetencje w ocenianiu innych nauczycieli, a może w oczach innych to własnie ty jesteś miernym ale wiernym nauczycielem i dlatego dostajesz te nadgodziny ? Pomyślałaś o tym ? Trochę samokrytki i właściwej samooceny by się przydało.
    Tak jak napisał \"do Wioletki\" może przeanalizuj swoje postępowanie , bo być może jesteś z tych co skaczą koło dyrektora jak małpka i robi z siebie kretyna dla trochę większej kasy.

  • chemik
    2012-12-12 16:40:02

    arrow

    Pani dyrektor ma przedłużoną 5- letnią kadencję bez konkursu, a to w takiej sytuacji źle świadczy o starostwie jak i WSSE w Warszawie. Wiele by pisać o pracy sanepidu, ale to się psu na budę zda.
    W PSSE powstał nawet związek zawodowy, a dyrekcja robi olewkę.

  • gołym okiem
    2012-12-12 10:35:59

    arrow

    Czy nie ma prawidłowości w tym,że nepotyzm staje się standardem.Każda władza o tym wie ale nic nie robi aby tak nie było.W garwolińskim sanepidzie pracuje duża część rodziny G( kuzynki,siostry itp.)Władza powiatowa o tym wie.I mimo tego Starosta podpisał młodej Lwicy PSL w powiecie -dyrektorce sanepidu - angaż na kolejne 5 lat.To są fakty.Szkoda słów na komentarz.

  • do Wioletki
    2012-12-07 00:17:38

    arrow

    a co to wg Ciebie znaczy mierny nauczyciel - może taki co to nie skacze koło dyrektora jak małpka i nie robi z siebie kretyna dla trochę większej kasy bo ma swój honor i tak nisko nie upada. W większości szkół gminy garwolińskiej to norma i władza o tym wie tylko?

  • wiotetka
    2012-12-06 14:03:07

    arrow

    jestem nauczycielką ze szkoły powiatowej i od 10 lat mam sporo godzin nadliczbowych ze swojego przedmiotu, od 4 do 6 tygodniowo. Moja praca jest dobrze oceniana przez przełożonych i dlatego uważam, ze nadgodziny w szkołach powinni otrzymywać najlepsi pedagodzy, a nie wszystkim po równo (tak jakby chciały mierni nauczyciele)

  • do vicka
    2012-12-06 00:07:30

    arrow

    to co piszesz to prawda cała prawda i g.... prawda no chyba że ten teks ma uspokoić brudne sumienie ale jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą to co piszesz to dyrdymały wymyślone dla samego Ciebie i już myślisz że możesz spokojnie spać - nieprawda :(

  • vicek
    2012-12-05 11:12:38

    arrow

    nadgodziny to dyrektorzy dają najlepiej pracującym nauczycielom, osobom wybitnym i bardzo zaangażowanym w życie szkoły, zaś tak zwane "mierne, bierne" dostają najczęściej tylko etacik i basta. Tak powinno być. Weźmy na przykład wielu słabych nauczycieli w każdej szkole, bo w każdej jest ich sporo: żadnych osiągnięć zawodowych, wychowawczych, nie są w stanie przygotować żadnej uroczystosci, nie panują nad uczniami w klasie, tylko czekać jak kosze ze śmieciami nosić będą jak turbany.

  • czytelnik
    2012-12-03 17:09:37

    arrow

    Nie to ile małżeństw jest w danej szkole
    ( czy innej jednostce)ale z jakiego klucza rozdzielane są tzw. "konfitury" czyli nadgodziny, dodatki motywacyjne. Poprzez analizę z lat poprzednich wiele można byłoby się dowiedzieć o funkcjonowaniu danej jednostki podległej Panu Starosto- może warto pokusić się o taką analizę i nałożyć na to informację o np. pokrewieństwie( nie mam na myśli tej konkretnej szkoły tylko wszystkie podległe jednostki)

  • do lupy
    2012-12-03 14:45:37

    arrow

    pięknie napisane "" szkoła Marcelego"" i jego standardy czyli ich brak , bardzo złe traktowanie pań nauczycielek uczniów ale za to o sobie ma b, wysokie mniemanie i bardzo wysokie zarobki 2 etaty w jednej szkole i pan na włościach a pan wójt o wszystkim wie ale po co ruszać problem lepiej udawać że jest ok bo samemu też ma spokój a oto w tym wszystkim chodzi przecież arkusz organizacyjny podpisuje Wójt czy to można podciągnąć pod nepotyzm czy też kolesiostwo co wy na to.

  • do samoobrony
    2012-12-02 22:35:46

    arrow

    Nie jesteś w temacie. To panna ... wciągnęła radnego lek. ... do pracy w PCPR. Czy to jest nepotyzm? Nie będę polemizowała.

  • samoobrona
    2012-12-02 19:00:20

    arrow

    co powiecie, jak niedźwiedź jako przewodniczący rady powiatu zatrudnił kule w pcpr?. Czy to jest nepotyzm?

  • Może potrzebna lupa
    2012-12-02 16:18:06

    arrow

    Superowicz ma rację, pan wójt mógłby przyjrzeć się szkole Marcelego w Michałówce.

  • Jola Tradycja
    2012-12-02 12:51:57

    arrow

    Tradycją jest zatrudnianie swoich. Wystarczy wrócić jeszcze kilka lat temu do "ekonoma", gdzie zatrudniane były m. in. córki a nawet wnuczki dyrektora. Jego następca zatrudniał żonę, zięcia, żony siostrę itp. itp. W szkole w Miętnem to już wogóle było po rodzinnemu. Dlaczego więc czepiacie się Sanepidu? To nie nepotyzm żaden tylko tradycja.

  • Weteran
    2012-12-01 15:00:16

    arrow

    Sanepid to pryszcz w porównaniu z kolesiostwem w zatrudnianiu w czasie I i II kadencji samorządu powiatowego. Wtedy to gospodarz powiatu zatrudniał do samorządowej trzódki związanych więzami krwi ale też "wspólnotowymi" więzami. I nikt jakoś nie bił na alarm, bo gdzie miał umieścić kuzynów. Aktualnie niektórzy są teraz nawet w opozycji w Radzie Powiatu, a niektórzy piastują ważne stanowiska w starostwie. Ale tak to jest z rodzinką.
    Zatrudnianie rodziny ma też swoje dobre strony, bo nie podkładają sobie świń, a wspierają się razem dla dobra firmy

  • do-radca
    2012-11-29 17:46:03

    arrow

    No i sprawa się rypła.

  • Dżołanna
    2012-11-29 12:07:08

    arrow

    Pan starosta nie reaguje na nietypowe przejawy pracy swoich podwładnych bo nie otrzymał wyczerpującej opinii od swojej asystentki.

  • marek
    2012-11-29 09:16:41

    arrow

    pan starosta Chciałowski niewiele robi, głównie udziela wywiadów i pozuje do zdjęć, wypowiada się na każdy temat ten nasz specjalista od wszystkiego

  • Pixy
    2012-11-28 21:54:36

    arrow

    vicky ma rację, bo oprócz wyczerpującej pracy zawodowej, pani dyrektor ma prawie etat na wydziale zaocznym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie. Wprawdzie jest stanu wolnego, ale organizm też potrzebuje odpoczynku.

  • vicky
    2012-11-28 19:05:27

    arrow

    Myślę, że w Sanepidzie to nie ma nepotyzmu, tylko takie zwykłe "kolesiostwo", jak w większości zakładów i firm. A co pani dyrektor, to już nic nie może, przecież jest menagerem. Jest super kobietą, tylko jest jest zmęczona dość długim dyrektorowaniem i przechodzi trudny okres, taki jak większość kobiet w tym wieku.

  • w pośredniaku też
    2012-11-28 16:10:05

    arrow

    W urzędniczej rodzinie Powiatowego Urzędu Pracy pracuje małżeństwo. On jest kierownikiem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego a ona główną księgową.

  • przedsiębiorca
    2012-11-28 13:31:13

    arrow

    prowadzę firmę i naprawdę bardzo bym się zastanowił czy zatrudnić w niej kogokolwiek z rodziny. Zwłaszcza, że dochody firmy zależą od kompetencji pracowników. A jak tu wymagać od ciotki żeby się wzięła do roboty.

  • Klamka
    2012-11-28 13:24:50

    arrow

    A może coś na temat działalności Pani Burmistrz i tajemniczej wymiany dyrektora w SP Stefanów?

  • Zawiodowy Joe
    2012-11-27 23:45:01

    arrow

    W ZSP Nr 2 w Garwolinie zastępca dyrektora oprócz godzin w macierzystej szkole i pełnienia funkcji wicedyrektora ma około pół etatu w szkole w Uninie. Czy to nie koliduje i nie obniża poziomu nauczania, bo przecież godziny pracy się pokrywają.

  • naczos
    2012-11-27 21:51:13

    arrow

    a ta kartka A4 to niby,że tak powiem co?

  • superowicz
    2012-11-27 20:41:10

    arrow

    nepotyzm był i będzie stary jak świat tak samo jak cwaniactwo w Zespole szkół w M... dyrektorski etat dodatek funkcyjny i 20 parę godzin nadliczbowych a żona coż tylko 30 parę godzin . Żyć nie umierać i co na to pan Wójt, Kuratorium . Nic pozwalają i życzą wszystkiego najlepszego a kasa i to niesamowita sypie się co miesiąc do portfela a nauczyciela czekają choćby na etat gooooooooooły.Chcemy pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • andrzej
    2012-11-27 20:15:50

    arrow

    Ale sie narobiło.

  • Dżon
    2012-11-27 17:52:15

    arrow

    Spoko. Wszystko niedługo wróci do normy.

  • widziane z boku.
    2012-11-27 16:11:55

    arrow

    Prawdopodobnie ktoś tutaj celowo unika tematu o sytuacji w garwolińskim sanepidzie.A tam dzisiaj od rana zagęszczona atmosfera.Pojawiła się tam kartka formatu A-4 a na niej kilka ciekawych informacji o dyrektorce.Po zachowaniu niektórych osób widać,że to sama prawda.A i wpisy na tym forum potwierdzają ich zasadność.Tego nie da się zamieść pod dywan.Czas na pozytywne zmiany.

  • nachłopskinos.
    2012-11-27 15:30:26

    arrow

    A do kogo pretensje?Jak byłeś na wyborach i nie wiedziałeś na kogo głosujesz to teraz masz.Każda władza jest dobra i obiecuje cuda do wyborów a po nich robi swoje przez 4 lata.

  • Higienistka z WC
    2012-11-27 15:11:22

    arrow

    Padają poważne oskarżenia w kierunku jednej z instytucji podległej powiatowi i cieńsze wobec innych.Ciekawe, jakie kroki podejmie starosta i WSSE w Warszawie.
    Słyszałam, że za szpital juz się powoli biorą to moze i zahaczą o innych. Oby.

  • Ob.
    2012-11-27 14:37:46

    arrow

    Proponuję wszystkim, którzy uprawiają nepotyzm złożyć samokrytykę, bić się w piersi i już bardziej dyskretnie pomagać w zatrudnianiu najbliższych sercu.

  • HugoCoSraDługo
    2012-11-27 14:10:55

    arrow

    Oj widzę, że któś kij w mrowisko wsadził i otworzył puszkę z pandorą nepotyzmu. ;) A co więcej, niektórzy to zaczęli tu bawić się w straszenie i to nawet jakimyś paragrafamy. Ciekawe, ciekawe... PIASKOWNICA!

  • fircyk w zalotach
    2012-11-27 11:34:23

    arrow

    Nikt niczego nie narusza, tylko ludzie mają już dość i gdzieś muszą ulać żółci swej, bo są poniewierani od lat, tylko panujący i rządzący Jaśnie Pan Starosta cały w skowronkach.

  • obserwator
    2012-11-27 10:16:32

    arrow

    A propos art.212 kk.Z uzasadnień Sądu Najwyższego wynika niezbicie,że komentarz,który narusza art.212 też jest pomówieniem.Dowodzi tego też praktyka orzecznictwa.Z poważaniem.

  • do obserwatora! !!
    2012-11-27 06:39:41

    arrow

    z całym szacunkiem, to nie komentujący umieścili artykuł, więc to działanie jest słuszne społecznie jeśli potwierdza zamieszczone w artykule informacje prasowe!

  • obserwator
    2012-11-26 23:23:32

    arrow

    Wiadomość dla AntkaŻonyBratrodzony:Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości,
    które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
    § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków
    masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo
    pozbawienia wolności do roku.
    § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec
    nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny
    cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
    § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia
    prywatnego.
    Uwaga! Ja to osobiście wniosę do prokuratury.

  • Izydor
    2012-11-26 22:41:33

    arrow

    "Wspólnota Powiatowa" to też wielka rodzina. Widać to nie tylko w "ekonomie" ale starostwie, UM, "rolniku" i innych instytucjach.

  • komentator
    2012-11-26 22:33:41

    arrow

    Ad rem prokurator:to proszę się zająć sprawą z urzędu.Wiem że wyjdą na jaw cuda.

  • Matrybastanisław
    2012-11-26 21:28:18

    arrow

    Uprzejmie, acz z obrzydzeniem donoszę ciotce z sanepidu, że nasz zlewniarz to brudas i ślamazarnik, a szczury się tu plenio i zarazki same sie roznoszo... ;)

  • Do komentujących
    2012-11-26 21:23:32

    arrow

    Dyrektorką Sanepidu jest panna Gadoś tak samo jak w PCPR dyrektorem jest panna Kulówna.

  • winetu
    2012-11-26 21:11:42

    arrow

    panie starosto czy pan boi się o swoje placówki oświatowe, że sanepid ich pozamyka, nie rozumiem dlaczego toleruje pan to co dzieje się w sanepidzie ...

  • Właściciel zakladu
    2012-11-26 20:33:17

    arrow

    Czegoś nie rozumiem. ile razy wchodzę do korytarza tej instytucji to w drzwiach uderza mnie „zapach” papierosów (nie pale od 5 lat i jestem uczulony na ten fetor!!!). Miałem tez watpliwą przyjemność być w zadymionym gabinecie pani ...Nie mogę pojac jak ktos na takim stanowisku i w takim urzędzie może tak jawnie ŁAMAC PRAWO????!!!. ... Poza tym panie z sanepidu sprawdzają u mnie w czasie kontroli czy przestrzegam przepisy ustawy o zakazie palenia. Czy ktoś kiedyś kontrolował sanepid pod tym kątem? ...

  • psse
    2012-11-26 20:05:52

    arrow

    nepotyzm nepotyzmem a ile innych rzeczy się tam dzieje i były informowane różne służby i starosta też ale to polityka a jak każdy wie to wielka ... liczy się tylko cena a śmiertelnicy płacą

  • xx
    2012-11-26 20:03:58

    arrow

    szymek na koniec zagotował się -- pewnie jest coś na rzeczy

  • do pol /a/ /ki/
    2012-11-26 19:47:43

    arrow

    Każdy orze jak może obojętnie w jakim kolorze. Pani dyrektor ma też od groma godzin w Ekonomiku.

  • pol
    2012-11-26 19:32:45

    arrow

    G jest najlepsza bo niedawno zasilila szeregi psl zdradzając pis. ciekawe jak będzie za 4 lata czy pis ja\ą przyjmie znowu. ...

  • wścibska
    2012-11-26 19:28:55

    arrow

    Jaja Panowie, to są jak są skargi na dyrektora, kontrole, a i tak bez konkursu zostaje powołany na zajmowane stanowisko dzięki bogu i PARTII!

  • Jasnowidz
    2012-11-26 19:17:38

    arrow

    Wspomniałeś Witek o PCPR w Garwolinie. Tam jednym z przejawów tego nepotyzmu jest nabór na stanowisko sekretarza Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawmości. Konkurs konkursem a wygra wskazana osoba która ....

  • członkini
    2012-11-26 19:08:29

    arrow

    dyrektorka PSSE z niejednego już pieca chleb jadła, teraz chyba została członkiem PSL-u, wcześniej była chyba członkiem PIS-u, wcześniej za PRL-u też była członkiem

  • Witek
    2012-11-26 18:19:58

    arrow

    Modne ostatnio w niektórych kręgach jest zatrudnianie na jakichś stanowiskach / np. nauczycielskich/ .... Czy to można również podciągnąć pod kolesiostwo.
    A pani dyrektor w ... ma przedłużoną kadencję bez konkursu.
    PCPR i PZD to inna para kaloszy, ale też trzeba się tym zająć panie starosto.

  • uciemiężona
    2012-11-26 18:15:08

    arrow

    W .... to tylko szemrają i ostrzegają:uważaj, bo to siostra rodzona pani ..., a to jej siostra cioteczna, a to jej sistrzenica it.p. Jeden wór, strach się bać. Co zrobić:rodzina!.

  • wścibska
    2012-11-26 18:06:13

    arrow

    Panie obserwator, masz Pan rację. A co do nieświadomości starosty, to głowę dam uciąć że wie co się w sanepidziedzieje, że powstały zwiazki zawodowe przeciwko ...., że ludzie płaczą z bezsilności że jest nie do zastąpienia. Panuje już tyle lat i co ciekawe żaden kandydat nie jest lepszy od niej. Jest niezastąpiona! Dzięki bogu i PARTII.

  • nepotka
    2012-11-26 17:57:31

    arrow

    Dwie piąte badanych jest zdania, że zatrudnianie krewnych ... że "nepotyzm, czyli faworyzowanie członków rodziny przy rozdziale ... na rynek pracy stanowi obecnie największy problem, a sama praca może być ...

  • teściowa
    2012-11-26 17:55:26

    arrow

    Kiedy zawieramy związek małżeński, przybywa nam nie tylko obrączka na palcu, ale też nowy członek rodziny – teściowa. I czy nam się podoba, czy nie, będzie ..

  • LK
    2012-11-26 17:49:00

    arrow

    W szpitalu też zatrudnia się kumpli i to wielu.

  • nepotyzm
    2012-11-26 17:32:56

    arrow

    To prawda-sanepid to jedna wielka rodzina: siostry rodzone, siostry cioteczne, ciotki pociotki, matki i córki, które mają specjalne przywileje, a reszta.......

  • zulus czaka
    2012-11-26 17:31:00

    arrow

    Przykłady:siostra rodzona dyrektorki, teraz wielka pani sekretarka, a była podobno u nas sprzedawczynia w sklepie mleczarskin Kto przytuli i przygarnie jak nie rodzina?

  • Och, rodzinka
    2012-11-26 17:27:29

    arrow

    Moja teściowa mówi, że zięć to nie rodzina. To i szwager nie rodzina. Tak pewnie uważa sekretarz w UG Sobolew.

  • uciemiężona
    2012-11-26 17:16:37

    arrow

    sanepid to jedna rodzina. Jak załatwiam sprawy to

  • nepotyzm
    2012-11-26 17:14:43

    arrow

    koligacje rodzinne w garwolińskim sanepidzie to ok. 1/4 załogi:z-ca dyrektora-siostra cioteczna, sekretarka-siostra rodzona dyrektorki i szereg innych osób "ciotki, pociotki",siostry rodzone, matki z córkami,które są specjalnie chronione przez dyrektorkę, a na innych się jedzie jak na łysej kobyle

  • pociotka
    2012-11-26 17:11:40

    arrow

    rodzinę mus wspierać. I już!

  • wielka siostra
    2012-11-26 17:05:52

    arrow

    no prawda swój

  • Garwol
    2012-11-26 13:08:27

    arrow

    Jak w Urzędzie Miasta Garwolina pracuje 4 czy 5 Mikulskich, to oznacza, że wszyscy muszą być rodziną burmistrza. Chyba nie. Nepotyzm to jest na szczytach władzy, w spółkach itp. a nie w gminach czy powiecie.

  • Prokurator
    2012-11-26 09:58:00

    arrow

    Proszę o przykłady.

  • Ciotka
    2012-11-26 07:52:29

    arrow

    Jak nie ma pracy, to obowiązkiem rodziny jest wspieranie się. Swój to zawsze swój.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

Co, gdzie, kiedy

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.06

III Niebanalny Triathlon Młodzieżowy w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06

III Niebanalny Triathlon Młodzieżowy i Piknik Rodziny

więcej »

GARWOLIN, 01.06

Dzień Dziecka z CSiK

więcej »

ŁUKÓW, 01.06

Łuków: turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka

więcej »

LUBARTÓW, 01.06

II Ogólnopolski Zlot Pojazdów Zabytkowych

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.06

Festyn Rodzinny – Bądźmy Razem w Siemiatyczach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06

Piknik Rodzinny SzP nr 1 Siedlce

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.06

Festyn Rodzinny w Niwiskach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06

Dzień Dziecka w Galerii Siedlce

więcej »

ŁUKÓW, 01.06

Łuków: zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.06

Integracyjnie w Woli Wodyńskiej

więcej »

ŁUKÓW, 01.06

Dzień Dziecka w Łukowie i w Rolach

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.06

8. Siemiatycka Wieczorna „Dycha”

więcej »

ŁUKÓW, 01.06

Gmina Adamów: Najlepiej z Rodziną

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06

DZIEŃ DZIECKA W NOVEKINO SIEDLCE

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.06 10:00

Koczowisko Ministranckie /zapowiedź/

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.06 10:00

Powiatowy Dzień Strażaka w Chlewiskach

więcej »

DROHICZYN, 01.06 10:00

W diecezji drohiczyńskiej pięciu diakonów otrzyma święcenia kapłańskie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06 10:00

Niebanalny Triathlon Młodzieżowy i Piknik Rodzinny w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach /ZAPROSZENIE/

więcej »

ŁUKÓW, 01.06 10:00

Dzień Dziecka nad łukowskim zalewem

więcej »

MIŃSK MAZ., 01.06 13:00

Dzień Dziecka w GCK

więcej »

LUBARTÓW, 01.06 14:00

LemON gwiazdą Dni Lubartowa

więcej »

ŁOSICE, 01.06 14:00

Festyn Rodzinny w Starych Szpakach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.06 15:00

Piknik Rodzinny w Strzale

więcej »

MIĘDZYRZEC, 01.06 16:00

Nosowska zaśpiewa w Międzyrzecu

więcej »

DROHICZYN, 01.06 16:00

Muzyczna Strona Góry Zamkowej – pierwszy koncert 1 lipca

więcej »

MIĘDZYRZEC, 01.06 17:00

Międzyrzec w obrazach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.06 17:00

Dni Miasta Biała Podlaska /PROGRAM/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06 18:00

Letnie wirowanie - koncert Kapeli i ZPiT ZS „Chodowiacy”

więcej »

PARCZEW, 01.06 18:00

Wieczór uwielbienia w Parczewie

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.06

Łuków: Bezpieczny Minipeleton z okazji Dnia Dziecka

więcej »

WĘGRÓW, 02.06

Wielki Finał Mistrzostw Świata w Dobroci 6. edycji Kampanii - Kilometry Dobra

więcej »

RADZYŃ, 02.06

W Radzyniu będą świętować Dzień Dziecka na sportowo

więcej »

POWIAT BIALSKI, 02.06

XXII Letni Piknik Teatralny

więcej »

SOKOŁÓW, 02.06

Festyn Rodzinny „Bądźmy razem”

więcej »

GARWOLIN, 02.06

Miętne: gminne zawody strażackich jednostek

więcej »

RYKI, 02.06

Gmina Kłoczew: piknik słowiański na Dzień Dziecka

więcej »

ŁUKÓW, 02.06

Dzień Dziecka w Łukowie i w Rolach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 02.06

Zenek Martyniuk i Hardkorowy Koksu w Skórcu

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.06

Wędkarskie Zawody Integracyjne Dzieci i Młodzieży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.06

Piknik Wędkarski w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.06

Show Szalonych Naukowców w siedleckim CKiS

więcej »

WĘGRÓW, 02.06

Węgrów: V Festyn Rodzin Zastępczych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.06

Siedlce: Piknik Wędkarski z Okazji Dnia Dziecka

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.06

Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Ciechanowca

więcej »

ŁUKÓW, 02.06

Święto Dziękczynienia, świętem Sióstr Nazaretanek

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.06 11:30

Dni Miasta Biała Podlaska /PROGRAM/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.06 11:30

Piknik Integracyjny w Siedlcach

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.06 14:00

Gminny Dzień Dziecka w Parku Linowym

więcej »

SOKOŁÓW, 02.06 14:00

Gala Taneczna TEMPO

więcej »

SOKOŁÓW, 02.06 15:00

Eko Festyn Rodzinny w Sokołowie Podl.

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 02.06 15:00

V edycja imprez pod hasłem „U nas na podwórku”

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 02.06 17:00

Koncert z okazji 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Siedlcach

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.06 17:00

Wystawa ikon Barbary Hackiewicz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.06 18:00

Swing Club na Mazowszu - Koncert RB Dixie Five

więcej »
3

POWIAT SIEDLECKI, 03.06

Mościbrody: Dzień Dziecka z indykiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.06 10:00

Dzień Dziecka z Ączkiem Zajączkiem

więcej »
4

RADZYŃ, 04.06

Wkrótce „Baśniowy spacerek” ulicami Radzynia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.06

O Polsce w rytmie rocka! Koncert z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.06 12:00

4 czerwca w Gminie Terespol

więcej »

WĘGRÓW, 04.06 13:00

4 czerwca w Węgrowie

więcej »
5

RADZYŃ, 05.06 10:00

II Forum Ekonomiczne w Borkach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.06 11:00

Śpiewnik Seweryna Krajewskiego

więcej »

GARWOLIN, 05.06 13:00

Miętne: ...pamięci prezydenta Kaczyńskiego

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.06

Rajd Rowerowy Dwójki Szlakiem Rezerwatów Przyrody

więcej »

SOKOŁÓW, 06.06

WIECZÓR POEZJI O RODZINIE

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.06 12:00

III Dzień Siedleckich Organizacji Pozarządowych

więcej »

SOKOŁÓW, 06.06 18:00

Wieczór poezji o rodzinie w Sokołowie Podl.

więcej »

MIŃSK MAZ., 06.06 19:00

Koncert z cyklu „O sztuce muzycznej na wesoło”

więcej »
7

LUBARTÓW, 07.06

Kock: Koncert LESKIEGO i malarstwo Krzysztofa Bojarczuka

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.06

Mielnik: turniej służb mundurowych

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 07.06

Biała Podlaska: PARK SZTUKI

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.06

Promocja książki ks. Roberta Mirończuka

więcej »

RADZYŃ, 07.06

„Sensualnie” z Elżbietą Kalarus

więcej »

POWIAT BIALSKI, 07.06

Dni Gminy Zalesie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 07.06 12:00

Konferencja „Transplantacja - dar życia”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.06 16:00

Siedlce: Jackonalia 2019

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.06 17:00

Wybory czerwcowe – 30 lat po...

więcej »

ŁUKÓW, 07.06 17:00

Łuków: Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w zapasach

więcej »

RADZYŃ, 07.06 18:00

Wkrótce premiera tomiku poezji „Sensualnie” Elżbiety Kalarus

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 07.06 18:00

Spotkanie autorskie z Kamilem Jędruchniewiczem

więcej »

MIŃSK MAZ., 07.06 19:00

Koncert w mińskim MDK... Melodie dla Anny

więcej »
8

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Dzień otwarty w Archiwum Państwowym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

SIEDLCE: IV PIKNIK RODZINNY w SP7

więcej »

ŁUKÓW, 08.06

Łuków: Msza Święta i modlitwa o uzdrowienie

więcej »

DROHICZYN, 08.06

Odwołany spływ KSM, jest nowy termin

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych organizuje Piknik Integracyjny

więcej »

MIĘDZYRZEC, 08.06

Międzyrzec Podlaski: Festyn z okazji dnia dziecka

więcej »

RADZYŃ, 08.06

I Zjazd Absolwentów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

IX Mistrzostwa Polski Weteranów w Rugby

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Rusza akcja „(Z)Badaj się w kobiecym interesie” . Bezpłatne badania ginekologiczne w Siedlcach

więcej »

WŁODAWA, 08.06

8 czerwca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Urszulina

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

BIEG W LEPSZĄ STRONĘ

więcej »

ŁUKÓW, 08.06

Łuków: szachowe rozgrywki

więcej »

GARWOLIN, 08.06

„Powiślaki” po raz 26 - ty

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Święcenia diakonatu w siedleckiej katedrze /zapowiedź/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06 10:00

IV Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski

więcej »

DROHICZYN, 08.06 10:00

Diecezjalne obchody rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie

więcej »

ŁUKÓW, 08.06 13:00

Festiwal Kultury Ukraińskiej w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06 13:00

Koncert charytatywny dla Kamila Janika

więcej »

PARCZEW, 08.06 13:00

100-lecie Szkoły Podstawowej w Dawidach

więcej »

ŁUKÓW, 08.06 17:00

Łuków: Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w zapasach

więcej »

WĘGRÓW, 08.06 18:00

Koncert Uwielbienia w Łochowie

więcej »
9

SIEMIATYCZE, 09.06

Wystawa Artyści Mielnika

więcej »

SIEMIATYCZE, 09.06

Odpust na Św. Antoniego w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

więcej »

MIĘDZYRZEC, 09.06

Test sprawnościowy dla strażaków

więcej »

ŁUKÓW, 09.06

Dzień zdrowia dla Łukowa

więcej »

KRAJ, 09.06

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny 2019

więcej »

ŁUKÓW, 09.06

Łuków: szachowe rozgrywki

więcej »

MIĘDZYRZEC, 09.06

Test sprawnościowy dla strażaków

więcej »

SIEMIATYCZE, 09.06

Piknik rodzinny - Cudze chwalicie, swego nie znacie

więcej »

MIĘDZYRZEC, 09.06

Gminy Dzień Dziecka w Krzewicy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.06

Obchody 20 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.06 10:00

Na lato Luzik

więcej »

RADZYŃ, 09.06 11:30

Uroczystości w Lesie Baran

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.06 12:00

Dzień Rodziny w Dobryniu Dużym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.06 12:00

Na lato Luzik

więcej »

ŁUKÓW, 09.06 13:30

Gmina Łuków: festyn rodzinny z geologią

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.06

Łuków: słuchacze UTW kończą kolejny rok akademicki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.06 13:00

Ks. Marek Dziewiecki przyjedzie do Siedlec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.06 14:00

Wiecznie Młodzi - Regionalny Festiwal Twórczości Artystycznej Seniorów

więcej »

KRAJ, 10.06 18:00

Rozmowy o życiu i Warszawie z księdzem Janem Sikorskim

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.06

Łuków: koncert Fabryki Piosenki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.06 19:00

Piosenka Poetycka Klasycznie

więcej »

MIŃSK MAZ., 11.06 19:00

Pani Dulska w Mińsku Mazowieckim

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.06

Łuków: Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 12.06 11:00

V Piknik integracyjny w Kisielanach

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.06

Siemiatycze: Bezpłatne badania mammografficzne

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.06

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie

więcej »

RADZYŃ, 13.06 10:00

XI Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych w Ulanie - Majoracie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.06 17:00

Spotkanie z Barbarą Kosmowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej

więcej »

ŁUKÓW, 13.06 18:00

Burmistrz Łukowa zaprasza na spotkanie

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.06

Zapisy na Międzynarodową Pieszą Pielgrzymkę Suwałki - Wilno

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.06

Jerycho Młodych w Pratulinie

więcej »

ŁOSICE, 14.06

III Papieski Przegląd Piosenki i Pieśni Religijnej

więcej »

ŁUKÓW, 14.06

Łuków: „Złe mamuśki 2” w letnim kinie

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.06

Wielkie otwarcie sezonu food trucków w Siemiatyczach

więcej »

ŁUKÓW, 14.06

Łuków: finał konkursu „Oddaj krew – ratuj życie”

więcej »

RADZYŃ, 14.06

Otwarcie wystawy fotografii Leszka Mądzika

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.06 10:00

Powiatowe Impresje Muzyczne w Janowie Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.06 18:00

Podsumowanie Roku Artystycznego Studia Piosenki Singers & Sweet Angels

więcej »

GARWOLIN, 14.06 18:00

Miętne: wieczór z poezją i muzyką

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.06 19:00

Stanisław Moniuszko – koncert w 200. rocznicę urodzin

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.06

XIX Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich w Siedlcach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.06

Jerycho Młodych w Pratulinie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.06

Ruszają zapisy na turniej ulicznej koszykówki BLACKTOP

więcej »

KRAJ, 15.06

Artyści dla bezdomnych

więcej »

PARCZEW, 15.06

Percival wystąpi na parczewskiej Nocy Świętojańskiej

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.06 - 16.06

Zgłoś się na Pieszy Rajd Śladami Kapitana Ostoi!

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.06

Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol - Brześć

więcej »

ŁUKÓW, 15.06

Gmina Łuków: jubileusz zespołu „Jata”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.06

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.06

Siedleccy rugbiści zagrają o brązowy medal

więcej »

MIĘDZYRZEC, 15.06

Turniej piłkarski w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.06

Wielkie otwarcie sezonu food trucków w Siemiatyczach

więcej »

MIŃSK MAZ., 15.06

Bieg i marsz Nordic Walking w Mrozach

więcej »

ŁUKÓW, 15.06

Łuków: Dzień Skupienia

więcej »

ŁUKÓW, 15.06 08:00

Łuków: powalczą o Puchar Marszałka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.06 10:00

Dni Otwarte Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.06 20:00

XIX Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich - spektakl „Exultet”

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.06

Festyn rodzinny w parafii św. Teresy

więcej »

SIEMIATYCZE, 16.06

Marsz dla Życia i Rodziny w Siemiatyczach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.06

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 16.06

Krzywda: X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze /zapowiedź/

więcej »

SIEMIATYCZE, 16.06

Festyn Rodzinny w Boratyńcu Ruskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 16.06

Wielkie otwarcie sezonu food trucków w Siemiatyczach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.06

XIX Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 16.06

Rodzinny Festyn w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.06

„Mrowisko” po raz dziesiąty!

więcej »

ŁUKÓW, 16.06

Dzień Adamowa i okolicy z „Top Girls”

więcej »

POWIAT BIALSKI, 16.06

Disco Weekend w Piszczacu. Wystąpią Zenek Martyniuk i zespół BOYS

więcej »

PARCZEW, 16.06

Uroczystości rocznicowe w Lasach Parczewskich

więcej »

ŁUKÓW, 16.06 12:00

Gmina Łuków: „Eko-Czerwcówka na rowerze”

więcej »

MIŃSK MAZ., 16.06 16:00

Mińsk Mazowiecki: XIV Pokaz Taneczny – Pokaz Mistrzów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.06 17:00

Spotkanie Duszpasterstwa Prawników

więcej »

MIŃSK MAZ., 16.06 19:00

Koncert Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowieckim

więcej »

ŁUKÓW, 16.06 19:00

Artyści ze Szkocji i Niemiec w Łukowie

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.06 11:00

Siedlecki Slam Poetycki

więcej »

POWIAT BIALSKI, 17.06 17:00

Jubileusz 70-lecia Biblioteki w Tłuśćcu

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.06

Siedlecka „Urzekająca” Msza Św.

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.06 17:00

Zaproszenie na wieczór autorski Aliny Jurczuk

więcej »

MIŃSK MAZ., 18.06 18:00

Rozmowy o Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.06 18:00

Spotkanie z Grzegorzem Polakiem, autorem książki

więcej »
19

SIEMIATYCZE, 19.06

Zaproszenie na Trzeci Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych w Ciechanowcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.06 15:00

Jackonalia III Wieku z Olgą Bończyk i DJ Wiką

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.06

Łuków dla Jezusa

więcej »

PARCZEW, 20.06

Parczew zaśpiewa dla Jezusa

więcej »

ŁOSICE, 20.06

IV Łosicki Wieczór Chwały

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.06

Siedlce dla Jezusa po raz trzeci

więcej »

MIĘDZYRZEC, 20.06

Koncert uwielbienia w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.06 10:00

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Siedlcach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.06 19:00

Koncert Uwielbienia „Biała dla Jezusa”

więcej »
21

POWIAT BIALSKI, 21.06

Z Kostomłotów do Pratulina…

więcej »

MIĘDZYRZEC, 21.06

Noc Bibliotek w gminie Międzyrzec

więcej »

LUBARTÓW, 21.06

Kock: Zjazd członków Zespołu NADZIEJA

więcej »

SOKOŁÓW, 21.06 11:00

Kowiesy: Festyn na rozpoczęcie wakacji

więcej »
22

ŁUKÓW, 22.06

Łuków: Memoriał Antoniego Trybonia

więcej »

RADZYŃ, 22.06

Kombii gwiazdą festynu w Radzyniu Podlaskim!

więcej »

ŁUKÓW, 22.06

Noc Świętojańska w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 22.06

Sejmik Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim

więcej »

GARWOLIN, 22.06

Pilawę czeka impreza na sto fajerek

więcej »

ŁOSICE, 22.06

Trwają zapisy na IV Rodzinny Rajd Rowerowy

więcej »

PARCZEW, 22.06 - 23.06

Święto Gminy Podedwórze

więcej »

ŁUKÓW, 22.06 10:00

Łuków: letnia pływalnia ruszy 22 czerwca

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.06 10:00

Będzie jarmark w Ciechanowcu

więcej »

ŁUKÓW, 22.06 16:00

Świętojańska Sobótka w Ryżkach

więcej »

RADZYŃ, 22.06 17:00

Kombii i Harlem wystąpią w Radzyniu

więcej »

MIŃSK MAZ., 22.06 18:00

Noc świętojańska nad Zalewem Karczunek w Kałuszynie

więcej »
23

GARWOLIN, 23.06

Powiat garwoliński: piknik przed starostwem

więcej »

ŁUKÓW, 23.06

Sejmik Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim

więcej »

GARWOLIN, 23.06

Święto Gminy Górzno

więcej »

GARWOLIN, 23.06

Pilawę czeka impreza na sto fajerek

więcej »

KRAJ, 23.06

W niedzielę w całej Polsce modlitwa wynagradzająca za profanacje

więcej »

GARWOLIN, 23.06 11:30

Charytatywny Festyn Rodzinny w Sobieniach-Jeziorach

więcej »

MIĘDZYRZEC, 23.06 14:00

Powitanie wakacji w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 23.06 14:00

Festyn na Powitanie Lata z Gminą Paprotnia

więcej »

RADZYŃ, 23.06 15:00

Festiwal Orkiestr Dętych w Czemiernikach

więcej »

MIŃSK MAZ., 23.06 16:00

Spektakl dla najmłodszych na powitanie wakacji

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.06 19:00

Guitar Division w Siedlcach

więcej »

MIŃSK MAZ., 23.06 19:00

Powitanie lata w Mrozach

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.06 10:00

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego: raport i absolutorium

więcej »

MIŃSK MAZ., 24.06 17:30

23. Dzień Patrona Miasta Mińsk Mazowiecki

więcej »

ŁUKÓW, 24.06 18:00

Burmistrz Łukowa zaprasza na spotkanie do „Trójki”

więcej »

SIEMIATYCZE, 24.06 19:00

Klub Literacki zaprasza na Noc Świętojańską

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.06 - 28.06

Siostry Pasjonistki zapraszają dziewczęta na rekolekcje

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.06 12:00

Msza Święta o beatyfikację Bpa Świrskiego

więcej »
26

ŁOSICE, 26.06 18:00

Moda niemożliwa. Rola ubrania w czasach zagłady

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.06 19:00

Cienie przemijają… Poezja Andrzeja Meżeryckiego w 10. rocznicę śmierci

więcej »
28

RADZYŃ, 28.06

Rekolekcje dla małżeństw w Siedlanowie

więcej »

MIŃSK MAZ., 28.06 19:00

Festiwal 4M - Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki

więcej »
29

RADZYŃ, 29.06

Wkrótce Dni Czemiernik

więcej »

POWIAT BIALSKI, 29.06 10:30

Kodeń: Spotkanie modlitewne osób urodzonych w 1962 i 1963 roku

więcej »

POWIAT BIALSKI, 29.06 17:00

Festiwal „Kultura bez Granic” /zapowiedź/

więcej »

MIŃSK MAZ., 29.06 18:00

Festiwal 4M - Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki

więcej »
30

MIASTO SIEDLCE, 30.06

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

więcej »

KRAJ, 30.06

THE BEST OF PIOTR RUBIK

więcej »

RADZYŃ, 30.06

Wkrótce Dni Czemiernik

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.06

Wokół Bacha. Wieczór muzyczny przy organach Wagnera

więcej »

POWIAT BIALSKI, 30.06

Dni Janowa Podlaskiego /zapowiedź/

więcej »

SOKOŁÓW, 30.06 14:00

Pierwszy Piknik nad Zalewem Niewiadoma

więcej »

ŁUKÓW, 30.06 14:00

70-lecie LKS Sokół Adamów

więcej »

MIŃSK MAZ., 30.06 17:30

Festiwal 4M - Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Rodzinny domek na wsi. Jak zorganizować idealne miejsce...
2019-06-20 22:38:56 Kategoria:

Chyba każdy z nas potrzebuje miejsca, które będzie dla niego odskocznią od codzienności. Jedną z takich przestrzeni może być mały domek na wsi. Aby miejsce to było...

więcej »
foto

Pilawa: ośrodek, który tętni życiem