REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szkoły w Brzegach i Oziemkówce do likwidacji
2011-12-08 10:09:48 Artykuł czytany 6060 razy


Władze samorządowe gminy Miastków Kościelny zamierzają z końcem roku szkolnego zlikwidować dwie placówki szkolne. Radni podjęli już odpowiednie decyzje w tej sprawie i zobowiązali wójta do realizacji nakazanych prawem procedur.


- Chcemy, aby od 1 września 2012 r. dzieci uczyły się w klasach, gdzie zajęcia będą się odbywały normalnie, czyli bez łączonych zajęć, a na dzień dzisiejszy zarówno w szkole w Brzegach, Oziemkówce jak i Zgórzu część zajęć jest łączona, a liczba dzieci tak mała, że nie możemy pozwolić sobie na inne funkcjonowanie tych szkół. W związku z tym połączenie tych trzech szkół spowoduje, że będziemy mogli prowadzić zajęcia normalnie,  a dzieci będą miały odpowiednią bazę dydaktyczną i funkcjonowały w swoich zespołach klasowych bez łączenia zajęć, odpowiednio również z zajęciami dodatkowymi. Mamy nadzieję, że te działania polepszą przede wszystkim funkcjonowanie systemu edukacji szkół podstawowych na terenie naszej gminy – powiedział wójt Miastkowa Kościelnego, Jerzy Jaroń.

1 grudnia wszystkie komisje problemowe Rady Gminy Miastków Kościelny pozytywnie zaakceptowały dwa projekty uchwał dotyczące likwidacji z dniem 31 sierpnia 2012 r. Publicznej Szkoły Podstawowej w Oziemkówce i Publicznej szkoły Podstawowej w Brzegach i radni zobowiązali wójta do poinformowania i poproszenia o opinie związków zawodowych, MKO i poinformowania również rodziców, a także dyrektora szkoły. Od 5 grudnia wójt wykonuje to polecenie. Zostały już wysłane pisma do wymienionych instytucji, wójt spotkał się z nauczycielami z obu szkół, z których dzieci mają być przeniesione do szkoły w Zgórzu. W piątek, 9 grudnia odbędzie się spotkanie z rodzicami.

- Uważam, że dobro dziecka będzie zachowane, a nawet funkcjonowanie dzieci w nowej szkole będzie w o wiele lepszych warunkach technicznych niż w tej chwili. Dla mnie jest to podstawowy argument za tym, żeby szkoła funkcjonowała w takim zakresie, aby liczba dzieci pozwalała na prowadzenie zajęć w systemie zarówno jednozmianowym jak i bez łączenia klas. I do tego zmierzamy – twierdzi gospodarz gminy.

 Likwidacja obu szkół pociągnie za sobą zapewne również likwidację etatów, czyli część nauczycieli straci pracę, ponieważ przenosząc dzieci do szkoły w Zgórzu nie będą tworzone żadne dodatkowe odziały. Dzieci przeniesione ze szkół w Oziemkówce i Brzegach uzupełnią stan liczebny klas w szkole w Zgórzu, także pozostanie ta sama siatka godzin.

- Zakładając, że wszystkie dzieci przejdą do szkoły w Zgórzu, wiadomo – rodzice mają prawo wyboru szkoły – w związku z tym może poślą swoje dzieci do szkół poza naszą gminą, szanuję ewentualne takie decyzje, ponieważ każdy ma prawo wyboru. Natomiast zakładając, że będą to wszystkie dzieci z tych 3 szkół, to ok. 120 uczniów będzie w klasach I-VI, czyli średnio ok. 20 uczniów w klasie. Jako nauczyciel uważam, że jest to optymalna liczba dzieci w klasie do prowadzenia zajęć lekcyjnych i do właściwego funkcjonowania szkoły – dodał wójt.

Budynki po zlikwidowanych placówkach szkolnych będą wykorzystane przez społeczności tych miejscowości, np. jako świetlice wiejskie.

WJ/Garwolin  [DJ]


wykop

Komentarze

 • Kolega
  2012-01-04 20:42:08

  arrow

  Tak zawzięcie szkoły broni tylko prezeska Halina bo od września straci pracę w zlikwidowanej szkole w Brzegach i nie będzie już mogła być prezeską oddziałową ZNP w Garwolinie.

 • sprawiedliwa
  2011-12-13 21:38:17

  arrow

  Panie wojcie zamkac ta szkołe ze względów ekonomicznych natomiast pedagogów zatrudnic do zamiatania ulicy w koło gminy, bo jakos smierdzi tam ZNP a na szefowo od miotełek prezeske, kobitka nie wielkiego wzrostu do wejdzie w każda dziurę zobaczymy czy bedzie ja wówczas stac na wojaze zagraniczne za własna kase

 • gurata
  2011-12-12 20:38:15

  arrow

  Starostwo nabrało "wody" i nie ustosónkuje sie do zarzutów ze utrzymuje z kasy podatników FIKCYJNE etaty w ZNP. Zdelegalizować ten zwiazek za uprawianie demagogi i prywaty przez prezeske, przeciez sa inne zwiazki które bronia pracowników oswiaty.

 • Nauczyciel
  2011-12-12 19:12:14

  arrow

  Już się zaczyna. Niektóre panie nauczycielki /pewnie przez kogoś wspierane/ głośno ubolewają, że będzie to pierwszy przypadek w Polsce, gdzie likwidowana jest szkoła im. Jana Pawła II. Głośno / żeby usłyszało jak najwięcej instytucji i media/zastanawiają się, co będzie ze sztandarem szkoły, co będzie z nauczycielami, których kilku straci dodatkowe zatrudnienie. W szkole podstawowej w Brzegach jest 36 dzieci /8 etatów nauczycielskich/. Nie ma szóstej klasy, bo dzieci przeszły do innych szkół. Jak łatwo obliczyć w klasie jest średnio po 7 osób. Czy jest sens utrzymywać taką szkołę, czy chodzi tu o partykularyzm pewnej grupy ludzi. Radni podjęli według mnie słuszną i racjonalną decyzję.

 • W. Jaroń
  2011-12-11 23:00:20

  arrow

  Panie J.W. powtarzam, że nie jestem administratorem strony i nie mam możliwości zdejmowania komentarzy. Kierowane pod moim adresem aluzje są zatem bezpodstawne.

 • ZNP
  2011-12-11 21:34:18

  arrow

  ZNP nalezało by rozwiazac bo okradaja tylko członków wykorzystujac srodki pieniezne na wycieczki dla swych działaczy i na pensje dla prezeski

 • Nauczyciel2
  2011-12-10 22:32:38

  arrow

  Pani prezes nie powinna wypowiadać się na temat szkoły w Brzegach, bo tam jest zatrudniona i oddelegowana do pracy w ZNP. Niech ktoś powie, czy zna przypadek, żeby prezeska stanęła w obronie zwykłego nauczyciela. Nie. Nawet porad prawnych nie można uzyskać chociaż czżłonkowie ZNP opłacają prawnika w biurze ZNP. Staje w obronie przede wszystkim dyrektorów.Czy od tego tylko są związki zawodowe pod nazwą ZNP

 • Beata
  2011-12-10 19:46:56

  arrow

  Zapraszamy do KM WZZ Sierpień 80 Z nami bezpieczniej,my spraw nie odpuszczamy i nie wchodzimy w układy!!!

 • Popieram
  2011-12-10 17:49:41

  arrow

  Popieram nauczycieli z Borowia. To słuszna decyzja, bo ja zrobiłem to już dawno i wstąpiłem do Sierpnia 80.

 • Żaba
  2011-12-10 16:41:38

  arrow

  Na inne zwiazki niz ZNP mozna liczyc, zawsze sa tam gdzie powinien byc zwiazek zawodowy to jest przy pracowniku bez względu na zatrudnienie ZNP to dba tylko o układ swoich prominentnych działaczy fundujac im wycieczki zagraniczne za FREE oraz etaciki oswiatowe co wiąże sie z przywilejami oświatowymi. Skasowac Karte Nauczyciela i podciagnac ich pod Kodeks Pracy to planuje Rząd, choc jedna była by własciwa decyzja tego rzadu.Obecnie ZNP nie obchodza dzieciaki (uczniowie)dla tej organizacji liczy sie tylko członkostwo w ZNP by było komu płacic składki na nierobów w zarządzie ZNP. Pani prezes nie interesuje dobro dzieci lecz tylko dobro swoje wiec wchodzi w układ z kazdym by sobie zagwarantować pobory W powiecie. ZNP liczy około 160 osób choć do nie dawna każdy kto przychodził pracować w oświacie dostawał z "urzedu" deklaracje członka ZNP.Pani prezes zamiast dbac o dobro uczni to organizuje wczasy zagraniczne za skladki nasze Najwyzszy czs z tym skonczyc i wypisac sie z tej organizacji inne organizacje bardzo chetnie przyjma osoby chcace pracowac dla dobra oswiaty powiatowej bez apanaży w imie dobra ogółu.

 • sos
  2011-12-10 13:12:04

  arrow

  Drodzy nauczyciele i pracownicy oświaty pokażcie że jesteście solidarni ze zwalnianymi nauczycielami ze szkół w Brzegach i Oziemkówce i złóżcie rezygnacje ze związków zawodowych ZNP, druga korzyść będzie taka że w każdym miesiącu na wasze konta wpłynie około 30 zł więcej. Nauczyciele z gminy Borowie właśnie tak zrobili i wszyscy wypisali się z ZNP , bo mieli dość arogancji Pani Prezes i jej wyjazdów na wycieczki finansowane przez związki zawodowe.

 • sos
  2011-12-10 13:11:44

  arrow

  Drodzy nauczyciele i pracownicy oświaty pokażcie że jesteście solidarni ze zwalnianymi nauczycielami ze szkół w Brzegach i Oziemkówce i złóżcie rezygnacje ze związków zawodowych ZNP, druga korzyść będzie taka że w każdym miesiącu na wasze konta wpłynie około 30 zł więcej. Nauczyciele z gminy Borowie właśnie tak zrobili i wszyscy wypisali się z ZNP , bo mieli dość arogancji Pani Prezes i jej wyjazdów na wycieczki finansowane przez związki zawodowe.

 • B. ZNP-ówka
  2011-12-10 12:41:55

  arrow

  przecież w oświacie działąją inne związki np. Solidarność czy Sierpień 80. Tam nie słychać o jakichś etacikach, wycieczkach szefów związku czy innych duperelach finansowanych ze składek członków związku. Dlatego wystąpiłam z tych kumplowskich związków i nie polecam nikomu, by wiązał się z nimi, bo tam na pewno nie staną w obronie przeciętnego nauczyciele a dobro dziecka jest na końcu.

 • To tylko arogancja władz
  2011-12-10 08:15:17

  arrow

  Społeczeństwo zada by Starosta lub kto inny z urzędu sie ustosunkował do pisanych tu zarzutów ,to tak jakby ktoś chciał zawrócić nurt Wisły kijem. Przeciez do niedawna sam starosta po cichutku dorabiał jako nauczyciel w "Katoliku"Natomiast tow sekretarz ma w sobie tyle arogancji ze publicznie sie teraz boi wypowiadać ,język może doprowadzić też przed temidę nie tylko nóżka. Może by tak w ramach oszczędności oświatowych zwolnic w urzędach podległych Starostwu 30% urzędasów na początek,wówczas społeczeństwo będzie zadowolone i kasa sie znajdzie na utrzymanie szkół, byłby to swietny prezen Swiateczno Noworoczny dla dzieciaków.Rybka zawsze psuje sie od góry

 • PANIE STAROSTO!!!!!!!!
  2011-12-10 00:04:38

  arrow

  Prosimy publicznie ustosunkować się do zarzutów postawionych wyżej odnośnie tolerowania fikcyjnych etatów dla działaczy ZNP i Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej działającej przy ZNP. Pan sekretarz głośno mówi o różnych "niejasnościach" za rządów pana poprzednika, więc proszę ustosunkować się do pisanych tu komentarzy. jestem ciekawy, czy odważy się pan podjąć polemikę. Myślę, że zabraknie odwagi.

 • JUZ BYŁY BELFR.
  2011-12-09 23:11:18

  arrow

  W powiecie Garolinskim istnieja tylko zwiazki zawodowe w szkolnictwie jednak tylko ZNP ma zagwarantowane przywileje, Wiec pytamy czy tu demokracja istnieje?
  Jak widać NIE!Znp prowadzi kasę zapomogowao-pożyczkową bezprawnie zresztą bo nikt nigdy nie pytał innych związków czy podjeli by sie tej działalności. z racji tej są również zatrudnieni pracownicy którzy korzystając z przywilejów pracowników samorządowych. jednak pracy na rzecz samorzadu czy szkoły nie swiadczą, natomiast przywileje otrzymują.I to w ramach "oszczędności" "Starostwa" i "wójtostwa"w powiecie.Starosta jako dawny ,zreszta bardzo słaby pedagog (zwolniony ze szkoly)ukrywa to przed Radą Powiatu.Natomiast szuka oszednosci poprzez likwidacje szkół w powiecie i ogłasza hasło dla dobra uczni, panie starosto i szanowni wójtowie gorszego kłamstwa to już nawet sławne ZNP nie może wymyśleć. Utrzymujecie z kasy podatników DARMOZJADÓW w ZNP a dzieciaki pozbawiacie bliskości szkoly.To tak wygląda edukacja w wydaniu wspólnoty Powiatowej i koalicjanta PSL.Zblzaja sie swieta wiec dajcie teraz swiadczenia socjalne DARMOZJADOM z ZNP tak jakby swiadczyli prace i bronili stanowisk pracy swych działaczy ,bo uczi ze szkół maja "gdzies" dla tej grupy liczy sie sie tylko kasa i kasa.To jedyny zawód który nie podlega weryfikacji przez nikogo rodziców uczni czy nawet władz przywileje tu rzadza rodem PRL.

 • W ramach oszczednosci Fikcyjne ETATY!!!
  2011-12-09 20:26:13

  arrow

  Starostwo i wójtowie maja oszczedzac w oswiacie Natomiast toleruja FIKCYJNE etaty zwiazkowców z ZNP.
  Nauczyciel taki jak Prezeska jest FIKCYJNIE zatrudniona w szkole jednak pracy nie swiadczy bo jest odelegowana na prezesa ZNP czy to nie przypomina PZPR. W ramach oszczednosci likwiduje sie szkoły by dzieciaki miały "lepiej" takiego oszustwa to nawet za Stalina nie było.a podobno teraz mamy"demokracje" Hipokryzm az uszy pieką.

 • Dyrektor
  2011-12-09 19:14:38

  arrow

  To szkoły płacą na utrzymanie prezeski i całego biura. Procentowo od ilości członków ZNP w szkole. Jak nie będzie członków ZNP to nie będzie etatowej prezeski i darmowych wycieczek itp.

 • Bezi
  2011-12-09 18:21:01

  arrow

  Po Hasle PZPR sztandar wyprowadzić wszyscy działacze postanowili sie poukrywac a to w ZNP a to w zwiazkach sportowych a jeszcze inni wykorzysujac kase zwiazkowa pozakładali \\\"własne\\\" biznesy. No to teraz zbieramy tego ewekty

 • pani
  2011-12-09 18:09:44

  arrow

  Szkoda tych dzieciaczków .Wszyscy mówią że to dla dobra dzieci ale one najbardziej ucierpią . Wielki wstyd panowie radni.Liczy się tylko kasa i układziki a gdzie szacunek dla drugiego człowieka ale przykład idzie z góry.

 • pedagozka.
  2011-12-09 18:00:25

  arrow

  Mozna tylko podziekowac Prezesce i całemu ZNP w powiecie Ta organizacja związkowa nie jest REFOLMOWALNA
  tam jeszcze zarządza komuna. Dajcie nam składki zwiazkowe a My lepiej wiemy na co je wydać( wycieczki tajne dla kolesiów i kolezanki za granice)A Ty biedny nauczycielu placz i płac bo obiecanki czekaja na ciebie
  a na swieta to wianuszek ze swieczka w srodku
  Po trzydziestu latach członkowstwa w tej organizacji wypisuje sie lepiej pózno niz wcale!!!~!

 • Ojciec
  2011-12-09 16:24:19

  arrow

  Tak nas wykolegowała dyrektorka z brzegów ze swoją kumpelą prezeską P. Własny interes brał górę nad wszystkim. Tym paniom już dziękujemy.

 • sąsiad
  2011-12-09 11:17:22

  arrow

  Związkowce wysterowali ponownie. Byłaby zmiana organizacji, zostałyby placówki dla maluchów, starsi poszliby dalej. Teraz nie będzie nic i jeszcze dodatkowo trochę ludzi straci pracę. Pierwszy plan kompromisowy i korzystny - szkoda, że te związkowce nie działają w interesie społeczeństwa, tylko swoim. Zrobiliście burdę na cały region, w telewizji propagandówkę, a teraz już nie ma czego bronić i o co walczyć - frajerzy nadal na wsiach żyją i ludzie kompletnie nieprzewidujący.

 • do solidarnej
  2011-12-09 00:55:47

  arrow

  święta racja

 • solidarna
  2011-12-08 23:40:15

  arrow

  Pani z ZNP straci prace, skoro likwiduja jej szkołe to won z ZNP na zielona trafke.Ta działaczka z ZNP zbiera kase skladkowa i za te pieniazki Razem z przydupasami
  szlaja sie po wyjazdach zagranicznych. My płacacy składke o tym nic nie wiemy bo to ukrywa przed ogółem członkow zwiazku ZNP. ZNP w powiecie dzis liczy mniej niz 200 tu pracowników a utrzymuje biuro i cztery osoby (NIEROBY) z Pania P na czele. Tylko tak dalej pani Prezes To niedługo na taczkach wywioza ta osóbke i Hura im za to.ZNP nie reprezentuje zadnego członka zwiazku tylko interes własny pani prezes Po...k bo jak nie to do roboty tylko gdzie szkoła skasowana , do posredniaka marsz.

 • Rodzic
  2011-12-08 20:57:03

  arrow

  Jesteśmy za propozycją radnych, bo dobro naszych dzieci jest najważaniejsze a nie jakieś tam zagrywki dyrektorki i prezeski.

 • misiek
  2011-12-08 19:23:18

  arrow

  Super decyzja.Popieram w całej rozciągłości władze gminy. Pani dyrektor przegra z kretesem swoją wojnę o zachowanie stołka. A pani z ZNP co na to gdzie teraz zarobi trochę grosza? Nie wszyscy wiedzą , że pani z ZNP była oddelegowana do pracy związkowej i w tych godzinach pracowała w szkole za dodatkowym wynagrodzeniem. Panie wójcie jest Pan wielki. Szacun.

 • POpapancy rzadzą
  2011-12-08 18:21:48

  arrow

  Po zamykac wszystkie szkoły, ciemnym społeczenstwem lepiej sie zarzadza wystarczy butelka wódki. Ten przykład idzie ze wschodu, tam daja gorzałę a nie naukę to Hasło obecnych władz państwowych i samorzadowych nie tylko na Mazowszu.A my nadal rzadzimy z naszym \"Goru \" tuskiem \" Vivat Polonia
  Nau-kmiot.

 • Miastkowiak
  2011-12-08 12:34:15

  arrow

  Ja też popieram decyzję władz gminy, bo przecież nie można utrzymywać małych szkół dla widzimisię pani dyrektor w Brzegach czy przewodniczącej ZNP. Panie moga pójść juz na emeryturki, a dzieciom trzeba stworzyć jak najlepsze warunki do nauki. W wakacje tak dyrektorka z Brzegów broniła swojego stołka przed zmniejszeniem stopnia organizacyjnego szkoły, a jak by się tak stało to wszyscy nauczyciele mieliby pracę. A teraz dzięki ambicjom jednostek część z nauczycieli straci pracę. Czy o to chodziło rzekomym obrońcom malutkich szkół? Dobrze, że teraz definitywnie postawiono kropkę nad "i". Pozdro.

 • mieszkanka gminy
  2011-12-08 10:43:24

  arrow

  Panie Wójt to bardzo dobra decyzja.
  Nie powinno być tak, że nauczyciel pobiera takie samo wynagrodzenie ucząc w klasach od 2 do 8 dzieci, jak również w innych szkołach np. w Miastkowie gdzie klasy liczą od dwudziestu do dwudziestu paru uczniów. Wiem, że nie jest łatwo z pracą, dlatego uważam, że pracownicy, którzy są już na emeryturze(a nadal pracują)lub mogliby przejść na emeryturę powinni ustąpić tym, którzy powinni do wieku emerytalnego jeszcze popracować. Takich etatów w całej gminie jest całkiem sporo. Uważam, że jest to kolejna sprawa, którą Pan wójt powinien załatwić.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.07

Siedlecka Liga Biegowa

więcej »

MIŃSK MAZ., 01.07

Piosenki Osieckiej w Rudnie

więcej »

RADZYŃ, 01.07

Aktywne wakacje w gminie Ulan-Majorat

więcej »

PARCZEW, 01.07 10:00

Podedwórze: OSP obchodzi 90. urodziny

więcej »

WĘGRÓW, 01.07 10:00

Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim

więcej »

ŁUKÓW, 01.07 12:00

600-lecie gminy Trzebieszów

więcej »

GARWOLIN, 01.07 13:00

Maciejowice: piknik historyczny

więcej »

RADZYŃ, 01.07 13:15

Patriotyczne i historyczne uroczystości w gminie Ulan-Majorat

więcej »

ŁUKÓW, 01.07 14:00

Co się wydarzy 1 lipca nad łukowskim zalewem?

więcej »

RADZYŃ, 01.07 15:00

Poświęcenie nowej Kaplicy w Siedlanowie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 01.07 15:30

Piknik Rodzinny w Rakowiskach

więcej »

DROHICZYN, 01.07 16:00

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

ŁUKÓW, 01.07 16:00

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl baletowy

więcej »

RADZYŃ, 01.07 16:00

Letnia Scena ROK: Od przedszkola do seniora

więcej »
2

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Diecezjalny Dzień Chorego w Kodniu

więcej »

RADZYŃ, 02.07 15:00

Kolorowe wakacje w gminie Radzyń Podlaski

więcej »
3 4

POWIAT BIALSKI, 04.07

Bubel Granna: Rusza Landart Festiwal

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.07

Automobiliści na 100-lecie Niepodległości

więcej »
5

RADZYŃ, 05.07 21:00

Radzyń Podlaski: Komediowe

więcej »
6

SIEMIATYCZE, 06.07

4. Wieczorny Event w Dołubowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.07

Spotkanie z kibicami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.07

W piątek akcja PASY- będą wzmożone kontrole

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.07 21:00

II edycja Letniego Festiwalu pod Muralem

więcej »
7

POWIAT BIALSKI, 07.07 10:30

VI Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów

więcej »

POWIAT BIALSKI, 07.07 14:00

Łomaski Festiwal Kultury

więcej »

POWIAT BIALSKI, 07.07 18:00

XIX DNI KONSTANTYNOWA

więcej »
8

MIASTO SIEDLCE, 08.07

25. edycja HOSANNA FESTIVAL – trwają zgłoszenia do części konkursowej

więcej »

ŁOSICE, 08.07

15. rocznica śmierci ks. Sylwestra Ługowksiego

więcej »

DROHICZYN, 08.07

Koncert na Górze Zamkowej w Drohiczynie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.07

Biała Niedziela Ortopedyczna

więcej »

RADZYŃ, 08.07 11:00

III Bieg Pamięci Dywizjonu 303 w Starej Wsi

więcej »

RADZYŃ, 08.07 12:00

Radzyń Podlaski: Charytatywne mistrzostwa w podciąganiu na drążku

więcej »

GARWOLIN, 08.07 14:00

Łaskarzew: muzyczne wydarzenie w „Alejkach”

więcej »

ŁUKÓW, 08.07 14:00

Gmina Stanin: powitanie lata

więcej »

WĘGRÓW, 08.07 14:00

Uczta pierogowa w Miedznie

więcej »

PARCZEW, 08.07 14:00

IV Wojewódzkie Święto Ziół w Milanowie

więcej »

MIĘDZYRZEC, 08.07 14:30

8 lipca - Dni Drelowa

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.07 15:00

Festyn Rodzinny w Kotuniu

więcej »

RADZYŃ, 08.07 15:00

Letnia Scena ROK po raz trzeci

więcej »

ŁUKÓW, 08.07 15:00

Dzień Adamowa i Okolicy

więcej »

BIELSK PODL., 08.07 16:00

W niedzielę przysięga wojskowa w Bielsku Podlaskim

więcej »
9

REGION, 09.07 16:00

Spotkanie autorskie z Darią Galant w Hajnówce

więcej »
10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.07

Bezpłatne badania płuc na placu Wolności

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.07 14:00

Mam Talent w Chodowie!

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.07

Łuków: Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

więcej »

WŁODAWA, 11.07 17:00

XXVI Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem - Włodawa 2018

więcej »
12

Kierowcy, 12.07

W czwartek działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

więcej »

RADZYŃ, 12.07 21:00

Radzyń: SPRAWA CHRYSTUSA w kinie pod chmurką

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.07

Siedlce: Herbertorium w ramach Letniego Festiwalu pod Muralem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.07

Hollywoodzkie Kino Letnie

więcej »

PARCZEW, 13.07 18:00

Lady Pank wystąpi podczas Dni Parczewa

więcej »
14

RADZYŃ, 14.07

W Ostrówkach będą obchodzić Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Podlskiej

więcej »

DROHICZYN, 14.07

Drohiczyńska Potańcówka Międzypokoleniowa

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.07

Wakacyjne turnieje organizowane na Orliku

więcej »

ŁOSICE, 14.07 14:00

XIX Festyn Nadbużański w Serpelicach

więcej »
15

GARWOLIN, 15.07

Lipówki: festyn sportowy dla całych rodzin

więcej »

RADZYŃ, 15.07

Aktywne wakacje w gminie Ulan-Majorat

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.07

Biała Niedziela w Zalesiu

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.07

600- lecie Wiśniewa

więcej »

RADZYŃ, 15.07

Michael Jackson i muzyka filmowa na Letniej Scenie ROK

więcej »

DROHICZYN, 15.07

Impresje Skrzypcowe na Górze Zamkowej w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.07

10. Zajazd Wysokomazowiecki w Ciechanowcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.07

„SMARTSTOP” na drogach powiatu siedleckiego

więcej »

ŁUKÓW, 15.07

Łuków: Holi Festival czyli święto kolorów

więcej »

BIELSK PODL., 15.07

W Boćkach będą rywalizować strażacy z OSP

więcej »

RADZYŃ, 15.07

Terytorialsi będą składać przysięgę w Radzyniu Podlaskim

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.07

Festyn NIEDZIELA W TERESPOLU

więcej »

ŁUKÓW, 15.07 10:30

Łuków: „Bądźmy Razem”

więcej »

ŁUKÓW, 15.07 10:30

Impreza integracyjna - Bądźmy razem

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.07 12:00

Festyn w Terespolu

więcej »

BIELSK PODL., 15.07 12:00

Brańsk: Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych i odsłonięcie pomnika

więcej »

ŁOSICE, 15.07 13:00

XIX Festyn Nadbużański w Serpelicach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.07 15:00

VI Festiwal Biesiadny w Stoku Lackim

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.07 16:00

Lato na Maxxxa w Siemiatyczach

więcej »

PARCZEW, 15.07 16:00

Lady Pank wystąpi podczas Dni Parczewa

więcej »

ŁUKÓW, 15.07 19:00

IV Koncert w ramach „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”

więcej »
16

RYKI, 16.07

Linia R7: wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Otwock – Świder od 16 lipca

więcej »
17 18 19

MIASTO SIEDLCE, 19.07

Piłkarska Kadra Czeka - finał ogólnopolskiego turnieju w Siedlcach

więcej »

RADZYŃ, 19.07

Komedia „Last Vegas” w „Kinie pod chmurką”

więcej »
20

MIASTO SIEDLCE, 20.07

Piłkarska Kadra Czeka - finał ogólnopolskiego turnieju w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.07

Hollywoodzkie Kino Letnie

więcej »

ŁOSICE, 20.07

Dni Łosic - zapowiedź

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.07

Kino plenerowe w centrum Siedlec

więcej »

PARCZEW, 20.07 10:00

Jarmark Jagielloński w Parczewie

więcej »

SIEMIATYCZE, 20.07 15:00

Skatepark Day Siemiatycze

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.07 21:00

Letni Festiwal pod Muralem - Śpiewnik Seweryna Krajewskiego

więcej »
21

RADZYŃ, 21.07

Varius Manx i Kasia Stankiewicz wystąpią w Radzyniu!

więcej »

ŁOSICE, 21.07

Dni Łosic - zapowiedź

więcej »

WŁODAWA, 21.07

Weekend z krokodylem w Okunince

więcej »

MIŃSK MAZ., 21.07

Sławomir i Oddział Zamknięty w Cegłowie

więcej »

DROHICZYN, 21.07 12:00

Po raz szósty Drohiczyn zaprasza na Plaża Party

więcej »

WĘGRÓW, 21.07 15:00

Zespół BOYS na Dniach Łochowa

więcej »
22

KRAJ, 22.07

XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (22-29 lipca)

więcej »

GARWOLIN, 22.07

Spotkajmy się w Miastkowie- festyn charytatywny dla Darka

więcej »

WŁODAWA, 22.07

Weekend z krokodylem w Okunince

więcej »

RADZYŃ, 22.07

PIKNIK RODZINNY W ULANIE - MAJORACIE

więcej »

ŁUKÓW, 22.07

XIL FESTYN TRANSPORTOWCÓW W ŻDŻARACH

więcej »

RADZYŃ, 22.07

Ulan - Majorat: Turniej Sołectw /zapowiedź/

więcej »

RADZYŃ, 22.07

Gmina Ulan - Majorat: Imprezy odwołane!

więcej »

ŁOSICE, 22.07

Dni Łosic - zapowiedź

więcej »

POWIAT BIALSKI, 22.07 11:00

Turniej Piłki Błotnej w Tucznej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 22.07 12:30

Relikwie św. Jana Pawła II w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Neplach

więcej »

ŁOSICE, 22.07 14:30

Weź udział w paradzie zabytkowych aut podczas Dni Łosic

więcej »

LUBARTÓW, 22.07 16:00

Koncert Muzyki Filmowej i Popowej w Lubartowie

więcej »

ŁUKÓW, 22.07 17:00

Zapisz się na pielgrzymkę

więcej »

POWIAT BIALSKI, 22.07 18:00

Wernisaż wystawy - Nasze Wielkie Historie

więcej »

ŁUKÓW, 22.07 19:00

„MUS!” w Łukowie

więcej »
23

KRAJ, 23.07

XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (22-29 lipca)

więcej »
24

KRAJ, 24.07

XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (22-29 lipca)

więcej »
25 26

LUBARTÓW, 26.07

Festiwal „Śladami Singera” zawita do Kocka

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.07

Hollywoodzkie Kino Letnie

więcej »

LUBARTÓW, 27.07

Festiwal „Śladami Singera” zawita do Kocka

więcej »

LUBARTÓW, 27.07

Festiwal „Śladami Singera” zawita do Kocka

więcej »
28

KRAJ, 28.07

II Kongres Młodzieży Polonijnej (zapowiedź)

więcej »

DROHICZYN, 28.07

Festiwal Na Kulinarnym Szlaku Polski Wschodniej w Drohiczynie – zgłoś swój udział!

więcej »

POWIAT BIALSKI, 28.07 10:00

XXXI Międzynarodowa Biesiada Nadbużańska/ Dni Sławatycz

więcej »
29

SOKOŁÓW, 29.07

STREETBASKET w Sokołowie Podlaskim

więcej »

GARWOLIN, 29.07

Sulbiny: rodzinny piknik strażacki

więcej »

ŁUKÓW, 29.07

Gmina Krzywda: Wojewódzkie Igrzyska LZS

więcej »

KRAJ, 29.07

II Kongres Młodzieży Polonijnej (zapowiedź)

więcej »

KRAJ, 29.07

XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (22-29 lipca)

więcej »

ŁUKÓW, 29.07

Łuków: Święto Kolorów przeniesione

więcej »

GARWOLIN, 29.07

Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych

więcej »

POWIAT BIALSKI, 29.07 11:30

XXXI Międzynarodowa Biesiada Nadbużańska/ Dni Sławatycz

więcej »

LUBARTÓW, 29.07 15:00

Zaproszenie na Annowanie 2018

więcej »

POWIAT BIALSKI, 29.07 17:30

V Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej

więcej »
30

KRAJ, 30.07

II Kongres Młodzieży Polonijnej (zapowiedź)

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 30.07

Akcja Lato w Zbuczynie

więcej »
31

KRAJ, 31.07

II Kongres Młodzieży Polonijnej (zapowiedź)

więcej »

Najnowsze Informacje