REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szkoły w Brzegach i Oziemkówce do likwidacji
2011-12-08 10:09:48 Artykuł czytany 5714 razy


Władze samorządowe gminy Miastków Kościelny zamierzają z końcem roku szkolnego zlikwidować dwie placówki szkolne. Radni podjęli już odpowiednie decyzje w tej sprawie i zobowiązali wójta do realizacji nakazanych prawem procedur.


- Chcemy, aby od 1 września 2012 r. dzieci uczyły się w klasach, gdzie zajęcia będą się odbywały normalnie, czyli bez łączonych zajęć, a na dzień dzisiejszy zarówno w szkole w Brzegach, Oziemkówce jak i Zgórzu część zajęć jest łączona, a liczba dzieci tak mała, że nie możemy pozwolić sobie na inne funkcjonowanie tych szkół. W związku z tym połączenie tych trzech szkół spowoduje, że będziemy mogli prowadzić zajęcia normalnie,  a dzieci będą miały odpowiednią bazę dydaktyczną i funkcjonowały w swoich zespołach klasowych bez łączenia zajęć, odpowiednio również z zajęciami dodatkowymi. Mamy nadzieję, że te działania polepszą przede wszystkim funkcjonowanie systemu edukacji szkół podstawowych na terenie naszej gminy – powiedział wójt Miastkowa Kościelnego, Jerzy Jaroń.

1 grudnia wszystkie komisje problemowe Rady Gminy Miastków Kościelny pozytywnie zaakceptowały dwa projekty uchwał dotyczące likwidacji z dniem 31 sierpnia 2012 r. Publicznej Szkoły Podstawowej w Oziemkówce i Publicznej szkoły Podstawowej w Brzegach i radni zobowiązali wójta do poinformowania i poproszenia o opinie związków zawodowych, MKO i poinformowania również rodziców, a także dyrektora szkoły. Od 5 grudnia wójt wykonuje to polecenie. Zostały już wysłane pisma do wymienionych instytucji, wójt spotkał się z nauczycielami z obu szkół, z których dzieci mają być przeniesione do szkoły w Zgórzu. W piątek, 9 grudnia odbędzie się spotkanie z rodzicami.

- Uważam, że dobro dziecka będzie zachowane, a nawet funkcjonowanie dzieci w nowej szkole będzie w o wiele lepszych warunkach technicznych niż w tej chwili. Dla mnie jest to podstawowy argument za tym, żeby szkoła funkcjonowała w takim zakresie, aby liczba dzieci pozwalała na prowadzenie zajęć w systemie zarówno jednozmianowym jak i bez łączenia klas. I do tego zmierzamy – twierdzi gospodarz gminy.

 Likwidacja obu szkół pociągnie za sobą zapewne również likwidację etatów, czyli część nauczycieli straci pracę, ponieważ przenosząc dzieci do szkoły w Zgórzu nie będą tworzone żadne dodatkowe odziały. Dzieci przeniesione ze szkół w Oziemkówce i Brzegach uzupełnią stan liczebny klas w szkole w Zgórzu, także pozostanie ta sama siatka godzin.

- Zakładając, że wszystkie dzieci przejdą do szkoły w Zgórzu, wiadomo – rodzice mają prawo wyboru szkoły – w związku z tym może poślą swoje dzieci do szkół poza naszą gminą, szanuję ewentualne takie decyzje, ponieważ każdy ma prawo wyboru. Natomiast zakładając, że będą to wszystkie dzieci z tych 3 szkół, to ok. 120 uczniów będzie w klasach I-VI, czyli średnio ok. 20 uczniów w klasie. Jako nauczyciel uważam, że jest to optymalna liczba dzieci w klasie do prowadzenia zajęć lekcyjnych i do właściwego funkcjonowania szkoły – dodał wójt.

Budynki po zlikwidowanych placówkach szkolnych będą wykorzystane przez społeczności tych miejscowości, np. jako świetlice wiejskie.

WJ/Garwolin  [DJ]


wykop

Komentarze

 • Kolega
  2012-01-04 20:42:08

  arrow

  Tak zawzięcie szkoły broni tylko prezeska Halina bo od września straci pracę w zlikwidowanej szkole w Brzegach i nie będzie już mogła być prezeską oddziałową ZNP w Garwolinie.

 • sprawiedliwa
  2011-12-13 21:38:17

  arrow

  Panie wojcie zamkac ta szkołe ze względów ekonomicznych natomiast pedagogów zatrudnic do zamiatania ulicy w koło gminy, bo jakos smierdzi tam ZNP a na szefowo od miotełek prezeske, kobitka nie wielkiego wzrostu do wejdzie w każda dziurę zobaczymy czy bedzie ja wówczas stac na wojaze zagraniczne za własna kase

 • gurata
  2011-12-12 20:38:15

  arrow

  Starostwo nabrało "wody" i nie ustosónkuje sie do zarzutów ze utrzymuje z kasy podatników FIKCYJNE etaty w ZNP. Zdelegalizować ten zwiazek za uprawianie demagogi i prywaty przez prezeske, przeciez sa inne zwiazki które bronia pracowników oswiaty.

 • Nauczyciel
  2011-12-12 19:12:14

  arrow

  Już się zaczyna. Niektóre panie nauczycielki /pewnie przez kogoś wspierane/ głośno ubolewają, że będzie to pierwszy przypadek w Polsce, gdzie likwidowana jest szkoła im. Jana Pawła II. Głośno / żeby usłyszało jak najwięcej instytucji i media/zastanawiają się, co będzie ze sztandarem szkoły, co będzie z nauczycielami, których kilku straci dodatkowe zatrudnienie. W szkole podstawowej w Brzegach jest 36 dzieci /8 etatów nauczycielskich/. Nie ma szóstej klasy, bo dzieci przeszły do innych szkół. Jak łatwo obliczyć w klasie jest średnio po 7 osób. Czy jest sens utrzymywać taką szkołę, czy chodzi tu o partykularyzm pewnej grupy ludzi. Radni podjęli według mnie słuszną i racjonalną decyzję.

 • W. Jaroń
  2011-12-11 23:00:20

  arrow

  Panie J.W. powtarzam, że nie jestem administratorem strony i nie mam możliwości zdejmowania komentarzy. Kierowane pod moim adresem aluzje są zatem bezpodstawne.

 • ZNP
  2011-12-11 21:34:18

  arrow

  ZNP nalezało by rozwiazac bo okradaja tylko członków wykorzystujac srodki pieniezne na wycieczki dla swych działaczy i na pensje dla prezeski

 • Nauczyciel2
  2011-12-10 22:32:38

  arrow

  Pani prezes nie powinna wypowiadać się na temat szkoły w Brzegach, bo tam jest zatrudniona i oddelegowana do pracy w ZNP. Niech ktoś powie, czy zna przypadek, żeby prezeska stanęła w obronie zwykłego nauczyciela. Nie. Nawet porad prawnych nie można uzyskać chociaż czżłonkowie ZNP opłacają prawnika w biurze ZNP. Staje w obronie przede wszystkim dyrektorów.Czy od tego tylko są związki zawodowe pod nazwą ZNP

 • Beata
  2011-12-10 19:46:56

  arrow

  Zapraszamy do KM WZZ Sierpień 80 Z nami bezpieczniej,my spraw nie odpuszczamy i nie wchodzimy w układy!!!

 • Popieram
  2011-12-10 17:49:41

  arrow

  Popieram nauczycieli z Borowia. To słuszna decyzja, bo ja zrobiłem to już dawno i wstąpiłem do Sierpnia 80.

 • Żaba
  2011-12-10 16:41:38

  arrow

  Na inne zwiazki niz ZNP mozna liczyc, zawsze sa tam gdzie powinien byc zwiazek zawodowy to jest przy pracowniku bez względu na zatrudnienie ZNP to dba tylko o układ swoich prominentnych działaczy fundujac im wycieczki zagraniczne za FREE oraz etaciki oswiatowe co wiąże sie z przywilejami oświatowymi. Skasowac Karte Nauczyciela i podciagnac ich pod Kodeks Pracy to planuje Rząd, choc jedna była by własciwa decyzja tego rzadu.Obecnie ZNP nie obchodza dzieciaki (uczniowie)dla tej organizacji liczy sie tylko członkostwo w ZNP by było komu płacic składki na nierobów w zarządzie ZNP. Pani prezes nie interesuje dobro dzieci lecz tylko dobro swoje wiec wchodzi w układ z kazdym by sobie zagwarantować pobory W powiecie. ZNP liczy około 160 osób choć do nie dawna każdy kto przychodził pracować w oświacie dostawał z "urzedu" deklaracje członka ZNP.Pani prezes zamiast dbac o dobro uczni to organizuje wczasy zagraniczne za skladki nasze Najwyzszy czs z tym skonczyc i wypisac sie z tej organizacji inne organizacje bardzo chetnie przyjma osoby chcace pracowac dla dobra oswiaty powiatowej bez apanaży w imie dobra ogółu.

 • sos
  2011-12-10 13:12:04

  arrow

  Drodzy nauczyciele i pracownicy oświaty pokażcie że jesteście solidarni ze zwalnianymi nauczycielami ze szkół w Brzegach i Oziemkówce i złóżcie rezygnacje ze związków zawodowych ZNP, druga korzyść będzie taka że w każdym miesiącu na wasze konta wpłynie około 30 zł więcej. Nauczyciele z gminy Borowie właśnie tak zrobili i wszyscy wypisali się z ZNP , bo mieli dość arogancji Pani Prezes i jej wyjazdów na wycieczki finansowane przez związki zawodowe.

 • sos
  2011-12-10 13:11:44

  arrow

  Drodzy nauczyciele i pracownicy oświaty pokażcie że jesteście solidarni ze zwalnianymi nauczycielami ze szkół w Brzegach i Oziemkówce i złóżcie rezygnacje ze związków zawodowych ZNP, druga korzyść będzie taka że w każdym miesiącu na wasze konta wpłynie około 30 zł więcej. Nauczyciele z gminy Borowie właśnie tak zrobili i wszyscy wypisali się z ZNP , bo mieli dość arogancji Pani Prezes i jej wyjazdów na wycieczki finansowane przez związki zawodowe.

 • B. ZNP-ówka
  2011-12-10 12:41:55

  arrow

  przecież w oświacie działąją inne związki np. Solidarność czy Sierpień 80. Tam nie słychać o jakichś etacikach, wycieczkach szefów związku czy innych duperelach finansowanych ze składek członków związku. Dlatego wystąpiłam z tych kumplowskich związków i nie polecam nikomu, by wiązał się z nimi, bo tam na pewno nie staną w obronie przeciętnego nauczyciele a dobro dziecka jest na końcu.

 • To tylko arogancja władz
  2011-12-10 08:15:17

  arrow

  Społeczeństwo zada by Starosta lub kto inny z urzędu sie ustosunkował do pisanych tu zarzutów ,to tak jakby ktoś chciał zawrócić nurt Wisły kijem. Przeciez do niedawna sam starosta po cichutku dorabiał jako nauczyciel w "Katoliku"Natomiast tow sekretarz ma w sobie tyle arogancji ze publicznie sie teraz boi wypowiadać ,język może doprowadzić też przed temidę nie tylko nóżka. Może by tak w ramach oszczędności oświatowych zwolnic w urzędach podległych Starostwu 30% urzędasów na początek,wówczas społeczeństwo będzie zadowolone i kasa sie znajdzie na utrzymanie szkół, byłby to swietny prezen Swiateczno Noworoczny dla dzieciaków.Rybka zawsze psuje sie od góry

 • PANIE STAROSTO!!!!!!!!
  2011-12-10 00:04:38

  arrow

  Prosimy publicznie ustosunkować się do zarzutów postawionych wyżej odnośnie tolerowania fikcyjnych etatów dla działaczy ZNP i Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej działającej przy ZNP. Pan sekretarz głośno mówi o różnych "niejasnościach" za rządów pana poprzednika, więc proszę ustosunkować się do pisanych tu komentarzy. jestem ciekawy, czy odważy się pan podjąć polemikę. Myślę, że zabraknie odwagi.

 • JUZ BYŁY BELFR.
  2011-12-09 23:11:18

  arrow

  W powiecie Garolinskim istnieja tylko zwiazki zawodowe w szkolnictwie jednak tylko ZNP ma zagwarantowane przywileje, Wiec pytamy czy tu demokracja istnieje?
  Jak widać NIE!Znp prowadzi kasę zapomogowao-pożyczkową bezprawnie zresztą bo nikt nigdy nie pytał innych związków czy podjeli by sie tej działalności. z racji tej są również zatrudnieni pracownicy którzy korzystając z przywilejów pracowników samorządowych. jednak pracy na rzecz samorzadu czy szkoły nie swiadczą, natomiast przywileje otrzymują.I to w ramach "oszczędności" "Starostwa" i "wójtostwa"w powiecie.Starosta jako dawny ,zreszta bardzo słaby pedagog (zwolniony ze szkoly)ukrywa to przed Radą Powiatu.Natomiast szuka oszednosci poprzez likwidacje szkół w powiecie i ogłasza hasło dla dobra uczni, panie starosto i szanowni wójtowie gorszego kłamstwa to już nawet sławne ZNP nie może wymyśleć. Utrzymujecie z kasy podatników DARMOZJADÓW w ZNP a dzieciaki pozbawiacie bliskości szkoly.To tak wygląda edukacja w wydaniu wspólnoty Powiatowej i koalicjanta PSL.Zblzaja sie swieta wiec dajcie teraz swiadczenia socjalne DARMOZJADOM z ZNP tak jakby swiadczyli prace i bronili stanowisk pracy swych działaczy ,bo uczi ze szkół maja "gdzies" dla tej grupy liczy sie sie tylko kasa i kasa.To jedyny zawód który nie podlega weryfikacji przez nikogo rodziców uczni czy nawet władz przywileje tu rzadza rodem PRL.

 • W ramach oszczednosci Fikcyjne ETATY!!!
  2011-12-09 20:26:13

  arrow

  Starostwo i wójtowie maja oszczedzac w oswiacie Natomiast toleruja FIKCYJNE etaty zwiazkowców z ZNP.
  Nauczyciel taki jak Prezeska jest FIKCYJNIE zatrudniona w szkole jednak pracy nie swiadczy bo jest odelegowana na prezesa ZNP czy to nie przypomina PZPR. W ramach oszczednosci likwiduje sie szkoły by dzieciaki miały "lepiej" takiego oszustwa to nawet za Stalina nie było.a podobno teraz mamy"demokracje" Hipokryzm az uszy pieką.

 • Dyrektor
  2011-12-09 19:14:38

  arrow

  To szkoły płacą na utrzymanie prezeski i całego biura. Procentowo od ilości członków ZNP w szkole. Jak nie będzie członków ZNP to nie będzie etatowej prezeski i darmowych wycieczek itp.

 • Bezi
  2011-12-09 18:21:01

  arrow

  Po Hasle PZPR sztandar wyprowadzić wszyscy działacze postanowili sie poukrywac a to w ZNP a to w zwiazkach sportowych a jeszcze inni wykorzysujac kase zwiazkowa pozakładali \\\"własne\\\" biznesy. No to teraz zbieramy tego ewekty

 • pani
  2011-12-09 18:09:44

  arrow

  Szkoda tych dzieciaczków .Wszyscy mówią że to dla dobra dzieci ale one najbardziej ucierpią . Wielki wstyd panowie radni.Liczy się tylko kasa i układziki a gdzie szacunek dla drugiego człowieka ale przykład idzie z góry.

 • pedagozka.
  2011-12-09 18:00:25

  arrow

  Mozna tylko podziekowac Prezesce i całemu ZNP w powiecie Ta organizacja związkowa nie jest REFOLMOWALNA
  tam jeszcze zarządza komuna. Dajcie nam składki zwiazkowe a My lepiej wiemy na co je wydać( wycieczki tajne dla kolesiów i kolezanki za granice)A Ty biedny nauczycielu placz i płac bo obiecanki czekaja na ciebie
  a na swieta to wianuszek ze swieczka w srodku
  Po trzydziestu latach członkowstwa w tej organizacji wypisuje sie lepiej pózno niz wcale!!!~!

 • Ojciec
  2011-12-09 16:24:19

  arrow

  Tak nas wykolegowała dyrektorka z brzegów ze swoją kumpelą prezeską P. Własny interes brał górę nad wszystkim. Tym paniom już dziękujemy.

 • sąsiad
  2011-12-09 11:17:22

  arrow

  Związkowce wysterowali ponownie. Byłaby zmiana organizacji, zostałyby placówki dla maluchów, starsi poszliby dalej. Teraz nie będzie nic i jeszcze dodatkowo trochę ludzi straci pracę. Pierwszy plan kompromisowy i korzystny - szkoda, że te związkowce nie działają w interesie społeczeństwa, tylko swoim. Zrobiliście burdę na cały region, w telewizji propagandówkę, a teraz już nie ma czego bronić i o co walczyć - frajerzy nadal na wsiach żyją i ludzie kompletnie nieprzewidujący.

 • do solidarnej
  2011-12-09 00:55:47

  arrow

  święta racja

 • solidarna
  2011-12-08 23:40:15

  arrow

  Pani z ZNP straci prace, skoro likwiduja jej szkołe to won z ZNP na zielona trafke.Ta działaczka z ZNP zbiera kase skladkowa i za te pieniazki Razem z przydupasami
  szlaja sie po wyjazdach zagranicznych. My płacacy składke o tym nic nie wiemy bo to ukrywa przed ogółem członkow zwiazku ZNP. ZNP w powiecie dzis liczy mniej niz 200 tu pracowników a utrzymuje biuro i cztery osoby (NIEROBY) z Pania P na czele. Tylko tak dalej pani Prezes To niedługo na taczkach wywioza ta osóbke i Hura im za to.ZNP nie reprezentuje zadnego członka zwiazku tylko interes własny pani prezes Po...k bo jak nie to do roboty tylko gdzie szkoła skasowana , do posredniaka marsz.

 • Rodzic
  2011-12-08 20:57:03

  arrow

  Jesteśmy za propozycją radnych, bo dobro naszych dzieci jest najważaniejsze a nie jakieś tam zagrywki dyrektorki i prezeski.

 • misiek
  2011-12-08 19:23:18

  arrow

  Super decyzja.Popieram w całej rozciągłości władze gminy. Pani dyrektor przegra z kretesem swoją wojnę o zachowanie stołka. A pani z ZNP co na to gdzie teraz zarobi trochę grosza? Nie wszyscy wiedzą , że pani z ZNP była oddelegowana do pracy związkowej i w tych godzinach pracowała w szkole za dodatkowym wynagrodzeniem. Panie wójcie jest Pan wielki. Szacun.

 • POpapancy rzadzą
  2011-12-08 18:21:48

  arrow

  Po zamykac wszystkie szkoły, ciemnym społeczenstwem lepiej sie zarzadza wystarczy butelka wódki. Ten przykład idzie ze wschodu, tam daja gorzałę a nie naukę to Hasło obecnych władz państwowych i samorzadowych nie tylko na Mazowszu.A my nadal rzadzimy z naszym \"Goru \" tuskiem \" Vivat Polonia
  Nau-kmiot.

 • Miastkowiak
  2011-12-08 12:34:15

  arrow

  Ja też popieram decyzję władz gminy, bo przecież nie można utrzymywać małych szkół dla widzimisię pani dyrektor w Brzegach czy przewodniczącej ZNP. Panie moga pójść juz na emeryturki, a dzieciom trzeba stworzyć jak najlepsze warunki do nauki. W wakacje tak dyrektorka z Brzegów broniła swojego stołka przed zmniejszeniem stopnia organizacyjnego szkoły, a jak by się tak stało to wszyscy nauczyciele mieliby pracę. A teraz dzięki ambicjom jednostek część z nauczycieli straci pracę. Czy o to chodziło rzekomym obrońcom malutkich szkół? Dobrze, że teraz definitywnie postawiono kropkę nad "i". Pozdro.

 • mieszkanka gminy
  2011-12-08 10:43:24

  arrow

  Panie Wójt to bardzo dobra decyzja.
  Nie powinno być tak, że nauczyciel pobiera takie samo wynagrodzenie ucząc w klasach od 2 do 8 dzieci, jak również w innych szkołach np. w Miastkowie gdzie klasy liczą od dwudziestu do dwudziestu paru uczniów. Wiem, że nie jest łatwo z pracą, dlatego uważam, że pracownicy, którzy są już na emeryturze(a nadal pracują)lub mogliby przejść na emeryturę powinni ustąpić tym, którzy powinni do wieku emerytalnego jeszcze popracować. Takich etatów w całej gminie jest całkiem sporo. Uważam, że jest to kolejna sprawa, którą Pan wójt powinien załatwić.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
Co, gdzie, kiedy

w lewoListopad 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

BIELSK PODL., 01.11

1 listopada – zmiana organizacji ruchu w Bielsku Podlaskim

więcej »

MIŃSK MAZ., 01.11

TPMM zaprasza do kwestowania na cmentarzu

więcej »

WĘGRÓW, 01.11

Będą kwestować po raz dziesiąty

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.11

Dwie kwesty na siedleckich cmentarzach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.11

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Siedlcach

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.11

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Siedlcach

więcej »
3

GARWOLIN, 03.11

Zeszyt w kratkę pisany - wieczór pamięci ks. Popiełuszki

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.11

II Ogólnopolski Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.11

Spotkanie formacyjno-duszpasterskie kapłanów

więcej »

RADZYŃ, 04.11 10:00

Warsztaty fotograficzne w Kazimierzu Dolnym

więcej »

ŁUKÓW, 04.11 10:00

Dzień Skupienia w Domu Moria w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.11 18:00

59. Siedleckie Zaduszki Jazzowe

więcej »

SOKOŁÓW, 04.11 19:00

39. Zaduszki Jazzowe w Sokołowie Podlaskim

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.11

Gmina Stanin: „Stawiamy Klaudię na nogi”

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.11

VI Cegłowski Bieg Niepodległości

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 05.11

III Skórzecki Bieg Niepodległości

więcej »

ŁUKÓW, 05.11 10:00

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »

SOKOŁÓW, 05.11 15:00

Koncert pieśni za dusze zmarłych w Kosowie Lackim

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.11 17:00

Wieczór z Bolesławem Leśmianem

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.11 18:00

Wieczór z muzyką Stanisława Moniuszki w Mińsku Mazowieckim

więcej »

GARWOLIN, 05.11 18:00

Wyjątkowy wieczór z Leśmianem

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.11

Łukowska Moc Kultury „Moja Niepodległa”

więcej »
7

ŁUKÓW, 07.11

Łukowska Moc Kultury „Moja Niepodległa”

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.11

Łukowska Moc Kultury „Moja Niepodległa”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.11

Bialskie Zaduszki Jazzowe poświęcone pamięci Elli Fitzgerald

więcej »

RADZYŃ, 08.11

W zgodzie z hormonami. Spotkanie z dr Hanną Wilk-Manowiec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.11 11:00

Spotkanie z Iloną Łepkowską

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.11 20:30

XXXI Bialskie Zaduszki Jazzowe

więcej »
9

RADZYŃ, 09.11

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Radzyń Podlaski

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.11

Bezpieczne Przejście - policyjne działania w powiecie siedleckim

więcej »

ŁUKÓW, 09.11

Łukowska Moc Kultury „Moja Niepodległa”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.11

Wernisaż rysunku i malarstwa Mariusza Roberta Drabarka

więcej »

MIŃSK MAZ., 09.11

O zdrowiu prokreacyjny w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.11 10:00

XXVII SPOTKANIA RECYTATORÓW I ŚPIEWAJĄCYCH POEZJĘ

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.11 17:00

Teatr Es zaprasza na casting!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.11 17:00

„Organowe Siedlce 2017”

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.11

Szachowe turnieje w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 10.11

Łukowska Moc Kultury „Moja Niepodległa”

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.11

Siemiatycze: W piątek omijamy ulicę Pałacową

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.11

Wystawa, wykład, odznaczenia

więcej »

RADZYŃ, 10.11

Bezpłatna mammografia w Ulanie i Komarówce

więcej »

MIĘDZYRZEC, 10.11

Wieczór z poezją śpiewaną w Tłuśćcu

więcej »

ŁUKÓW, 10.11

10 listopada w Łukowie

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.11 10:00

26. Siemiatyckie Biegi Niepodległości

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.11 16:00

Jesienne Trele za tydzień – trwa rejestracja uczestników

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.11 18:00

„Organowe Siedlce 2017”

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.11

Łukowska Moc Kultury „Moja Niepodległa”

więcej »

MIŃSK MAZ., 11.11

Mińsk Mazowiecki: obchody 98. rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych RP

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Święto Niepodległości w gminie Zbuczyn

więcej »

WĘGRÓW, 11.11

Węgrów: OTWARTY PUCHAR POLSKI W KICKBOXINGU

więcej »

RADZYŃ, 11.11

Obchody Święta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

Biegi Niepodległości w Siedlcach /ZAPOWIEDŹ/

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Święto Niepodległości w Gminie Siedlce

więcej »

RYKI, 11.11

Święto Niepodległości w Kłoczewie

więcej »

MIŃSK MAZ., 11.11

99. rocznica Odzyskania Niepodległości w Mińsku Mazowieckim

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Borowie: obchody Święta Niepodległości

więcej »

PARCZEW, 11.11

Święto Niepodległości w Milanowie

więcej »

RADZYŃ, 11.11

Święto Niepodległości w gminie Borki

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Maciejowice: gminne obchody Święta Niepodległości

więcej »

SOKOŁÓW, 11.11

VIII Sokołowski Bieg Niepodległości

więcej »

ŁUKÓW, 11.11

Gmina Łuków: obchody 11 Listopada

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Święto Niepodległości w gminie Parysów

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Rocznicowe obchody na Miastkowszczyźnie

więcej »

ŁUKÓW, 11.11

Gmina Krzywda: Święto Niepodległości

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.11

5. Siemiatycka 11-godzinna Sztafeta Niepodległości

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Gmina Wodynie: Narodowe Święto Niepodległości

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.11

4. Turniej Niepodległościowy Brydża Sportowego

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Obchody 11 listopada w Górznie

więcej »

WĘGRÓW, 11.11

11 listopada w Węgrowie

więcej »

DROHICZYN, 11.11

99. rocznica odzyskania niepodległości – uroczystości w Drohiczynie

więcej »

ŁUKÓW, 11.11

Gmina Adamów: obchody 11 Listopada

więcej »

ŁOSICE, 11.11

11 Listopada w Łosicach

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.11

Ciechanowiec zaprasza na Narodowe Święto Niepodległości

więcej »

MIĘDZYRZEC, 11.11

11 listopada w Międzyrzecu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.11

Kolejny mecz bialskich szczypiornistów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

Siatkarze KPS-u podejmą drużynę z Wałbrzycha

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11 10:00

Suchożebry: Obchody Narodowego Święta Niepodległości po raz pierwszy w historii

więcej »

ŁUKÓW, 11.11 10:00

Gmina Stanin: Święto Niepodległości

więcej »

GARWOLIN, 11.11 10:00

Święto Niepodległości w Sobolewie

więcej »

GARWOLIN, 11.11 10:00

Narodowe Święto Niepodległości w Żelechowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 10:00

Narodowe Święto Niepodległości w Siedlcach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.11 10:00

Święto Niepodległości w Białej Podlaskiej

więcej »

PARCZEW, 11.11 10:15

Obchody Święta Niepodległości w Parczewie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11 15:30

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.11 16:00

Połoski: Modlitwy o cud zdrowia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 18:00

Dzieci Powstania 44 - musical Alternatywnego Teatru Tańca i Studia Musicalowego LUZ

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 19:00

Koncert TOBIE ŚPIEWAM OJCZYZNO

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 19:00

„Organowe Siedlce 2017”

więcej »
12

SIEMIATYCZE, 12.11

Morsowanie w Siemiatyczach – początek sezonu

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 12.11

Gmina Wodynie: Narodowe Święto Niepodległości

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.11 12:00

Koncert „Skacze ptaszek po ulicy” z cyklu Smykofonia na Mazowszu

więcej »

ŁUKÓW, 12.11 16:00

Wola Okrzejska: Co to znaczy Niepodległa?

więcej »

LUBARTÓW, 12.11 16:00

VIII Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w Lubartowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.11 17:00

„Organowe Siedlce 2017”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.11 17:00

Naszemu Miastu - w 470. Rocznicę Praw Miejskich - Seniorzy

więcej »

RYKI, 12.11 18:00

Stężyca: tego nie można przegapić

więcej »

MIŃSK MAZ., 12.11 18:00

Koncert Niepodległościowy z toastem ułańskim

więcej »
13

RADZYŃ, 13.11

Sesja Rady Gminy Radzyń Podlaski

więcej »

KRAJ, 13.11

Międzynarodowa Konferencja „The Bible and Cultures”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.11 18:00

Msza św. za zmarłych konserwatorów, artystów, architektów, pracowników ochrony zabytków, muzealników

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.11

Ks. prof. Stanisław Zięba Honorowym Obywatelem Łukowa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.11

Spotkanie z Igorem Strojeckim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.11 11:00

Poranek Patriotyczny „Siedlcom na Urodziny...”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.11 16:00

Czy turystyka pomaga w ochronie przyrody?

więcej »
15

MIŃSK MAZ., 15.11

O zdrowiu prokreacyjny w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 15.11

Dzień ze Sztuką w Multicentrum

więcej »

ŁUKÓW, 15.11

ŁOK: Krajobrazy i ludzie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.11 18:00

Spotkanie edukacyjne na temat HPV

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.11

Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.11 16:00

„Dlaczego odzyskaliśmy niepodległość”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.11 18:00

Wernisaż wystawy plakatu i malarstwa Mirosława Zdrodowskiego

więcej »
17

GARWOLIN, 17.11

Pilawa: spotkanie autorskie z B. Homickim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.11

Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze

więcej »

MIŃSK MAZ., 17.11

W piątek protest na DK - 2. Droga ma być zablokowana przez 6 godzin!

więcej »

KRAJ, 17.11

Obchody rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (zapowiedź)

więcej »

ŁUKÓW, 17.11

Test o Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 17.11 16:00

Warsztaty w Nadleśnictwie Łuków: „Kornik – taki mały, taki groźny”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.11 18:00

Wieczór Uwielbienia w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

więcej »

RADZYŃ, 17.11 18:00

Himalaista Piotr Pustelnik w Radzyniu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.11 19:00

Koncert Jubileuszowy Wojciecha Ciekota

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.11

11. Przeglądu Pieśni Religijnych „Cecyliada 2017”

więcej »

KRAJ, 18.11

Obchody rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (zapowiedź)

więcej »

ŁUKÓW, 18.11

Mistrzostwa młodziczek i dzieci w zapasach w Starych Kobiałkach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 18.11

Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów im. Stefana Polaczuka

więcej »

GARWOLIN, 18.11

Miejski Dzień Seniora nie tylko dla seniorów

więcej »

ŁUKÓW, 18.11 10:00

Terapeutyczna sobota w Zespole Placówek w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 18.11 16:00

Rusza Łukowska Liga Halowej Piłki Nożnej

więcej »

BIELSK PODL., 18.11 16:00

Jubileusz Fartu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.11 17:00

Koncert Janusza Laskowskiego w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11 19:00

Krótkie Spięcie 2017

więcej »

ŁUKÓW, 18.11 20:00

Dyskoteka dla dawnej młodzieży

więcej »
19

GARWOLIN, 19.11

Garwolin: Dni Muzyki Chóralnej 2017

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.11

Koncert Krystyny Giżowskiej

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.11

Zaproszenie na XIV Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej

więcej »

GARWOLIN, 19.11

Po ziemi słońcem malowanej w Miętnem

więcej »

KRAJ, 19.11

Obchody rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (zapowiedź)

więcej »

KRAJ, 19.11

I Światowy Dzień Ubogich: Nie miłujmy słowem, ale czynem

więcej »

RADZYŃ, 19.11 10:00

Dzień Skupienia w Siedlanowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.11 10:00

Rusza Łukowska Liga Halowej Piłki Nożnej

więcej »

ŁUKÓW, 19.11 10:30

Pogrzeb ostatniego dowódcy podziemia antykomunistycznego na Ziemi Łukowskiej

więcej »

DROHICZYN, 19.11 18:00

Aga Zaryan wystąpi w Drohiczynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.11 18:00

Siedlce: Koncert Raya Wilsona „Genesis Classic”

więcej »
20

SIEMIATYCZE, 20.11 10:00

Janusz Zaorski w Siemiatyczach

więcej »
21 22

MIASTO SIEDLCE, 22.11

Koncert Zespołu Muzyki Dawnej „Jerycho”

więcej »

ŁUKÓW, 22.11

Łuków: Dzień Seniora

więcej »

SOKOŁÓW, 22.11

SERCE DLA HARCERZA

więcej »

ŁUKÓW, 22.11 10:45

Podsumowanie Roku Kościuszki w łukowskim liceum

więcej »
23

KRAJ, 23.11

IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

więcej »

KRAJ, 23.11

IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.11 19:00

Promocja najnowszego wydawnictwa Siedleckiej Książnicy

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.11 19:00

Premiera spektaklu „Cudowna terapia” już 24 listopada w CKiS

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.11 11:00

Otwarcie siedleckiego lodowiska już 25 listopada!

więcej »
26

MIASTO SIEDLCE, 26.11 13:00

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

więcej »
27

ŁUKÓW, 27.11

Łukowskie muzeum zaprasza na warsztaty

więcej »
28

KRAJ, 28.11 15:00

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata

więcej »
29 30

Najnowsze Informacje

foto

„Spotkania ludzi z pasją” w restauracji PATIO
2017-11-13 09:05:03 Kategoria:

21 listopada o godzinie 18:00 w siedleckiej restauracji PATIO odbędzie się spotkanie „Myślistwo – moja pasja”. Gośćmi specjalnymi spotkania będą: Alina Groblewska,...

więcej »
foto

Co na jesienne wypadanie włosów? Sprawdzone sposoby
2017-11-10 07:04:00 Kategoria:

Ostatnio zauważasz na szczotce zdecydowanie więcej włosów? Zaczyna Cię niepokoić tak duża utrata pasm? Nie denerwuj się, tylko działaj! Jesień to czas, kiedy z głowy...

więcej »