REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uczniowie z Głoskowa zrealizowali już 10 projektów
2011-04-06 06:32:22 Artykuł czytany 3080 razy


Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie w gminie Borowie jest jedną ze 110 szkół z całej Polski, jedną z 14 szkół na Mazowszu i jedyną w powiecie garwolińskim, która bierze udział w realizacji projektu „Z małej szkoły w wielki świat”.


- W naszej szkole realizowane są projekty społeczno- obywatelskie i matematyczno- przyrodnicze, podczas których rozwijamy europejskie kompetencje kluczowe oraz umiejętności uczenia się. Projekty są realizowane w dwóch bardzo licznych grupach wiekowych. 42 uczniów klas I-III uczestniczy w projekcie społeczno- obywatelskich prowadzonych przez panią Agnieszkę Osińską i matematyczno- przyrodniczych, za które odpowiada pani Iwona Maletka. W klasach IV-VI w zajęciach uczestniczy 35 uczniów. Za realizację projektów społeczno-obywatelskich odpowiada pani Monika Baran, a za projekty matematyczno- przyrodnicze pani Grażyna Drewnik- powiedziała nam Jagoda.

  Do dziś zrealizowanych zostało 10 projektów, a rozpoczęło się od wyborów przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. W ramach projektów społeczno- obywatelskich w klasach I-III uczniowie wykonywali portrety swoich kolegów i koleżanek oraz wspaniały przewodnik „Skarby naszej wsi” z zaznaczoną trasą spacerową. Obecnie realizowany jest projekt „Szkolne reguły”, następnie będzie organizowany „Dzień zabaw ze świata”. W klasach IV-VI podczas projektów rozwijających kompetencje społeczne i obywatelskie dzieci budowały Magiczny pojazd. Mogły się przy tym wykazać wielką pomysłowością i talentem nie tylko technicznym, ale też artystycznym. Aktualnie zdobywają potrzebne doświadczenia, by zredagować i wydawać gazetkę szkolną, a później będą uczyć się prowadzić dialog obywatelski w szkole.
 - Z kompetencji matematyczno- przyrodniczych w kl. I-III do tej pory zrealizowane były 3 projekty. Odbył się wspaniały koncert „Cztery pory roku”. „Cztery orkiestry” zagrały na samodzielnie wykonanych instrumentach pod batutą naszych koleżanek i kolegów. Była też prezentacja wykonanej przez nas książki kucharskiej, a podczas pierwszego dnia wiosny pokaz mody pomysłowych, ekologicznych mundurków uczniowskich. Do końca roku szkolnego zrealizujemy jeszcze dwa projekty: „Urządzenia dawniej i dziś” i „Rady na odpady”- poinformował Mikołaj.

  Podczas realizacji projektów matematyczno- przyrodniczych w klasach IV-VI uczniowie mieli możliwość odkrywania różnorodności obiektów przyrodniczych swojej okolicy. Opracowali wizytówki skarbów i przygotowani mapę odkrywców. – Przekonywaliśmy innych, że woda jest na wagę złota. Za pomocą haseł umieszczonych na własnoręcznie wykonanych transparentach i ulotkach w postaci kropelek, wierszy i piosenek zachęcaliśmy społeczność szkolną i lokalną do oszczędzania wody. Najbardziej podobał nam się marsz o wodzie i wykonanie drzewa postanowień. Teraz udowadniamy, że „Pogoda jest zawsze”, a potem będziemy zbierać „Skarby ziołowej apteki”- dodaje Agata.

   Podczas realizacji wszystkich projektów uczniowie uczą się pracy w grupie, rozwijają swoje zainteresowania, poznają metodę projektu, wyrażają swoje poglądy i myśli za pomocą ciekawych i oryginalnych prac, przy czym doskonale się bawią. Dokonują samooceny i oceniają innych, uczą się odpowiedzialności za powierzone zadanie, bo od tego zależy porodzenie projektu. Pomocy szukają u rodziców, dziadków, znajomych zachęcając ich do współpracy.

- Bardzo cieszymy się z pomocy, które dotarły do naszej szkoły, i z których możemy korzystać. Do obserwacji przyrody na pewno przydadzą się lupy i lornetki oraz elektroniczna stacja pogody, a kamerę, aparat i dyktafony wykorzystamy nie tylko podczas realizacji projektu „Media w szkole”. Będziemy mogli utrwalać najfajniejsze momenty projektów i prezentacje efektów naszych działań- podsumowała Daria.
   Na wakacje zaplanowana jest Letnia Szkoła Odkrywców, a dwóch najbardziej aktywnych uczniów kl. V weźmie udział w letnich obozach naukowych.

WJ/Garwolin [Msz]

Więcej informacji z Garwolina i powiatu garwolińskiego

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

MIASTO SIEDLCE, 02.02 12:00

2 lutego - Dzień Życia Konsekrowanego

więcej »
3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Spektakl muzyczny - Ni pies, ni wydra... coś na kształt miłości

więcej »

ŁUKÓW, 04.02

Łuków: Siostry Nazaretanki organizują bal

więcej »
5
6 7 8

RADZYŃ, 08.02

Opowieści z Gruzji Marcina Mellera

więcej »
9 10

POWIAT SIEDLECKI, 10.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.02

Miłość cierpliwa jest - Rekolekcje dla niepłodnych małżeństw

więcej »
11

POWIAT SIEDLECKI, 11.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »

MIŃSK MAZ., 11.02

Mrozy: Stand-up z okazji walentynek

więcej »
12

POWIAT SIEDLECKI, 12.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22

ŁUKÓW, 22.02

Łuków: Spektakl teatralny dla dzieci pt. Smok wawelski

więcej »
23 24 25 26
27 28

Najnowsze Informacje