REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Pilawie dyskutowano o możliwościach inwestycyjnych na Mazowszu
2011-10-25 06:53:00 Artykuł czytany 4534 razy


Gmina Pilawa jest bardzo dogodnym miejscem na inwestycje typu przemysłowego, ale trzeba podjąć pewne działania związane z promocją oferty lokalizacyjnej- takie wnioski wypracowali przedstawiciele Agencji Rozwoju Mazowsza i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych podczas zorganizowanej 24.10 konferencji na temat możliwości inwestycyjnych na Mazowszu południowo- wschodnim.


- Chcielibyśmy jeszcze bardziej podkreślić na podstawie dostarczonych nam informacji walory gminy oraz powiatu, ponieważ ta atrakcyjność promieniuje od gminy na cały powiat- powiedziała  Karolina Kozłowska, ekspert ds. inwestycji Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Agencji Rozwoju Mazowsza.

Z badań, które zostały przeprowadzone przez SGH, powiat garwoliński, a w szczególności miasto Garwolin ma cztery „jedynki”. Oznacza to, że jest w grupie liderów krajowych, jeżeli chodzi o potencjalną atrakcyjność inwestycyjną. Na 42 mazowieckie powiaty, powiat garwoliński zajmuje miejsca od 20 do 24, w zależności od obszaru, w którym chcielibyśmy inwestować. Nie jest źle, bo powiat jest w środkowej części województwa i ma szansę, by piąć się w górę.

- Miasto Pilawa ma duże szanse jeżeli chodzi o inwestycje przemysłowe, zwłaszcza ze względu na ulokowaną tutaj podstrefę Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Oczywiście, trzeba podjąć pewne działania związane z promocją oferty lokalizacyjnej- potwierdza Mirosław Odziemczyk, pełnomocnik Zarządu PAIiIZ ds. współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi.

- Konferencja zorganizowana przez ARM była dna nas cennym doświadczeniem, ponieważ my, jako samorządowcy sami podejmujemy działania zmierzające do ściągania inwestorów i głównie staramy się robić to poprzez poprawę infrastruktury komunalnej i poprawę warunków życia naszych mieszkańców, niemniej jednak widzimy, że ciągle tego jest za mało, więc korzystamy z każdej możliwości podpowiedzi w tym zakresie. Mam świadomość, że ARM ma duże możliwości jeżeli chodzi o zdobywanie inwestorów, nawiązywanie kontaktów, i nie ukrywam, że bardzo się cieszę, że udało się tę konferencję zrobić u nas, bo liczę, że będzie to stanowić jakby swoistą promocję naszej gminy, ponadto materiały promocyjne, które opracowuje Agencja, będą również zawierały informacje o Pilawie, będą również promować nasze tereny inwestycyjne. I to powinno przynieść oczekiwane przez nas efekty- informuje burmistrz Pilawy Albina Łubian.

- Przyjechaliśmy na tą konferencję, aby dowiedzieć się, jak można skutecznie przyciągnąć do swojej gminy inwestora strategicznego, żeby coś w naszych gminach również drgnęło, żeby były jakieś inwestycje, które by zasiliły nasz lokalny budżet. Gmina Pilawa jest przykładem tego, że można te inwestycje do swojej gminy ściągnąć, i mam nadzieję, że od tej chwili nasilimy działania ku temu, żeby te inwestycje do gminy Borowie przyszły- mówił wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.

- Organizowanie takich konferencji na pewno jest bardzo potrzebne, ponieważ dopiero teraz zobaczyłam, jak ważna jest oferta inwestycyjna miasta, nawet, jeżeli miasto nie posiada własnych terenów, to na pewno tereny pod inwestycje znajdują się w rękach prywatnych, czy też np. starostwa powiatowego. Prawidłowe opracowanie oferty inwestycyjnej daje nam szansę na pozyskanie inwestorów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Dzięki tej konferencji wiem, jak dobrze zrobić ofertę dla inwestora i przyciągnąć go do Garwolina- dodała wiceburmistrz Garwolina Maria Perek.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele ministerstwa gospodarki, Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, starosta Marek Chciałowski, burmistrz Pilawy Albina Łubia, sekretarz Pilawy Bernarda Mikos, przedstawiciele RM Pilawy z przewodniczącym Marcinem Woźniakiem, wiceburmistrz Garwolina Maria Perek, wójtowie Borowia Wiesław Gąska, Górzna Waldemar Sabak, Wilgi Szymon Woźniak, Parysowa Bożena Kwiatkowska, dyrektor PUP Waldemar Zaręba, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Garwolin Jerzy Makulec, dyrektor Akzo Nobel, dyrektor Huty „Czechy”, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej, kierownik Referatu Inwestycji UM Pilawa Krystian Dubiński.


WJ/Garwolin

[Msz]

wykop

Komentarze

 • kolega
  2011-10-25 17:16:13

  arrow

  Oj, Grzesiu, Grzesiu....

 • łaskarzewiak
  2011-10-25 15:47:26

  arrow

  widzac na zdjeciach miasto i gmina łaskarzew włodarzy nie ma

 • erik
  2011-10-25 14:19:10

  arrow

  "erika" ma rację. Swego czasu było o tym głośno w Garwolinie, ale jakoś przycichło. Możnaby do tego powrócić i pokazać, jak to niektórzy korzystają pełną buzią z władzy i jakoś czkawka ich nie dopadła.

 • Ziomal
  2011-10-25 13:55:49

  arrow

  W Arbolu cienko, to i właściciele w politykę poszli. Jeden w posły, drugi przewodniczący RM Pilawy, a trzeci pilnuje dobytku.

 • erika
  2011-10-25 13:20:22

  arrow

  Fundusze unijne poszły na Arbol, około 80 tysięcy dla firmy Posła W.

 • wreszcie się pojawił
  2011-10-25 12:38:55

  arrow

  Widzę, że o dyrektorze Zarębie ktoś sobie przypomniał i go wyciągnął z PUP'u do ludzi, czy ktoś wie co się z tym panem dzieje? A może z tym panem jest tak jak z funduszami unijnymi w PUP, w sensie, że wszyscy o nich mówią a nikt ich nie widział?

 • Pilawianin
  2011-10-25 09:30:32

  arrow

  Dobrze powiedziano, że Pilawa jest w czołówce inwestycyjnej i pozyskiwania inwestorów, ale nie tylko powiatowej. Tu widać dobrą robotę samorządowców z panią burmistrz na czele. Gratulacje.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-08-07 09:39:15 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Poznaj korzyści kształcenia w Siedleckim Medyku
2020-08-06 11:39:51 Kategoria:

Siedlecki Medyk to niekwestionowany lider w kształceniu kadry medycznej i społecznej, a od kilku lat również w branży kosmetycznej. W 2020 roku otrzymał status laureata w...

więcej »
foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »
foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.08

„Powstanie Warszawskie” w łukowskim amfiteatrze

więcej »

ŁUKÓW, 01.08

Łuków: obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »

GARWOLIN, 01.08

Garwolin: oddadzą hołd powstańcom

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.08

Łukowska giełda kolekcjonerów

więcej »

DROHICZYN, 02.08

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

ŁUKÓW, 02.08

Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie

więcej »
3 4

GARWOLIN, 04.08

Pierwsze z cyklu spotkanie historyczne w Miętnem

więcej »
5 6 7

ŁOSICE, 07.08

Nadbużański Festiwal Teatrów Dziecięcych GADUCHA

więcej »

RADZYŃ, 07.08

Kino na leżakach w Ulanie - Majoracie

więcej »
8

ŁOSICE, 08.08

Nadbużański Festiwal Teatrów Dziecięcych GADUCHA

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.08

MOK Summer Music Festival 2020

więcej »

ŁOSICE, 09.08

Nadbużański Festiwal Teatrów Dziecięcych GADUCHA

więcej »

ŁUKÓW, 09.08

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.08

Uroczystość odpustowa w Budzieszynie

więcej »

RADZYŃ, 09.08

Powstała wyjątkowa publikacja o Lisiowólce

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.08

XIV Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych - Pod Siedlcami w Wiśniewie

więcej »
10 11 12 13 14

POWIAT BIALSKI, 14.08

Uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Sanktuarium Leśniańskim

więcej »
15

POWIAT BIALSKI, 15.08

Uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Sanktuarium Leśniańskim

więcej »
16

SIEMIATYCZE, 16.08

Siemiatycka Wieczorna Dycha – nowy termin

więcej »
17 18 19 20 21 22 23

POWIAT BIALSKI, 23.08

19 lipca i 23 sierpnia na Placu Partyzantów w Janowie Podlaskim odbędzie się Pchli Targ

więcej »
24 25 26 27 28 29 30
31

Najnowsze Informacje