REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Pilawie dyskutowano o możliwościach inwestycyjnych na Mazowszu
2011-10-25 06:53:00 Artykuł czytany 4541 razy


Gmina Pilawa jest bardzo dogodnym miejscem na inwestycje typu przemysłowego, ale trzeba podjąć pewne działania związane z promocją oferty lokalizacyjnej- takie wnioski wypracowali przedstawiciele Agencji Rozwoju Mazowsza i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych podczas zorganizowanej 24.10 konferencji na temat możliwości inwestycyjnych na Mazowszu południowo- wschodnim.


- Chcielibyśmy jeszcze bardziej podkreślić na podstawie dostarczonych nam informacji walory gminy oraz powiatu, ponieważ ta atrakcyjność promieniuje od gminy na cały powiat- powiedziała  Karolina Kozłowska, ekspert ds. inwestycji Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Agencji Rozwoju Mazowsza.

Z badań, które zostały przeprowadzone przez SGH, powiat garwoliński, a w szczególności miasto Garwolin ma cztery „jedynki”. Oznacza to, że jest w grupie liderów krajowych, jeżeli chodzi o potencjalną atrakcyjność inwestycyjną. Na 42 mazowieckie powiaty, powiat garwoliński zajmuje miejsca od 20 do 24, w zależności od obszaru, w którym chcielibyśmy inwestować. Nie jest źle, bo powiat jest w środkowej części województwa i ma szansę, by piąć się w górę.

- Miasto Pilawa ma duże szanse jeżeli chodzi o inwestycje przemysłowe, zwłaszcza ze względu na ulokowaną tutaj podstrefę Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Oczywiście, trzeba podjąć pewne działania związane z promocją oferty lokalizacyjnej- potwierdza Mirosław Odziemczyk, pełnomocnik Zarządu PAIiIZ ds. współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi.

- Konferencja zorganizowana przez ARM była dna nas cennym doświadczeniem, ponieważ my, jako samorządowcy sami podejmujemy działania zmierzające do ściągania inwestorów i głównie staramy się robić to poprzez poprawę infrastruktury komunalnej i poprawę warunków życia naszych mieszkańców, niemniej jednak widzimy, że ciągle tego jest za mało, więc korzystamy z każdej możliwości podpowiedzi w tym zakresie. Mam świadomość, że ARM ma duże możliwości jeżeli chodzi o zdobywanie inwestorów, nawiązywanie kontaktów, i nie ukrywam, że bardzo się cieszę, że udało się tę konferencję zrobić u nas, bo liczę, że będzie to stanowić jakby swoistą promocję naszej gminy, ponadto materiały promocyjne, które opracowuje Agencja, będą również zawierały informacje o Pilawie, będą również promować nasze tereny inwestycyjne. I to powinno przynieść oczekiwane przez nas efekty- informuje burmistrz Pilawy Albina Łubian.

- Przyjechaliśmy na tą konferencję, aby dowiedzieć się, jak można skutecznie przyciągnąć do swojej gminy inwestora strategicznego, żeby coś w naszych gminach również drgnęło, żeby były jakieś inwestycje, które by zasiliły nasz lokalny budżet. Gmina Pilawa jest przykładem tego, że można te inwestycje do swojej gminy ściągnąć, i mam nadzieję, że od tej chwili nasilimy działania ku temu, żeby te inwestycje do gminy Borowie przyszły- mówił wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.

- Organizowanie takich konferencji na pewno jest bardzo potrzebne, ponieważ dopiero teraz zobaczyłam, jak ważna jest oferta inwestycyjna miasta, nawet, jeżeli miasto nie posiada własnych terenów, to na pewno tereny pod inwestycje znajdują się w rękach prywatnych, czy też np. starostwa powiatowego. Prawidłowe opracowanie oferty inwestycyjnej daje nam szansę na pozyskanie inwestorów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Dzięki tej konferencji wiem, jak dobrze zrobić ofertę dla inwestora i przyciągnąć go do Garwolina- dodała wiceburmistrz Garwolina Maria Perek.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele ministerstwa gospodarki, Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, starosta Marek Chciałowski, burmistrz Pilawy Albina Łubia, sekretarz Pilawy Bernarda Mikos, przedstawiciele RM Pilawy z przewodniczącym Marcinem Woźniakiem, wiceburmistrz Garwolina Maria Perek, wójtowie Borowia Wiesław Gąska, Górzna Waldemar Sabak, Wilgi Szymon Woźniak, Parysowa Bożena Kwiatkowska, dyrektor PUP Waldemar Zaręba, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Garwolin Jerzy Makulec, dyrektor Akzo Nobel, dyrektor Huty „Czechy”, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej, kierownik Referatu Inwestycji UM Pilawa Krystian Dubiński.


WJ/Garwolin

[Msz]

wykop

Komentarze

 • kolega
  2011-10-25 17:16:13

  arrow

  Oj, Grzesiu, Grzesiu....

 • łaskarzewiak
  2011-10-25 15:47:26

  arrow

  widzac na zdjeciach miasto i gmina łaskarzew włodarzy nie ma

 • erik
  2011-10-25 14:19:10

  arrow

  "erika" ma rację. Swego czasu było o tym głośno w Garwolinie, ale jakoś przycichło. Możnaby do tego powrócić i pokazać, jak to niektórzy korzystają pełną buzią z władzy i jakoś czkawka ich nie dopadła.

 • Ziomal
  2011-10-25 13:55:49

  arrow

  W Arbolu cienko, to i właściciele w politykę poszli. Jeden w posły, drugi przewodniczący RM Pilawy, a trzeci pilnuje dobytku.

 • erika
  2011-10-25 13:20:22

  arrow

  Fundusze unijne poszły na Arbol, około 80 tysięcy dla firmy Posła W.

 • wreszcie się pojawił
  2011-10-25 12:38:55

  arrow

  Widzę, że o dyrektorze Zarębie ktoś sobie przypomniał i go wyciągnął z PUP'u do ludzi, czy ktoś wie co się z tym panem dzieje? A może z tym panem jest tak jak z funduszami unijnymi w PUP, w sensie, że wszyscy o nich mówią a nikt ich nie widział?

 • Pilawianin
  2011-10-25 09:30:32

  arrow

  Dobrze powiedziano, że Pilawa jest w czołówce inwestycyjnej i pozyskiwania inwestorów, ale nie tylko powiatowej. Tu widać dobrą robotę samorządowców z panią burmistrz na czele. Gratulacje.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Zdrowa żywność według św. Hildegardy
2021-05-13 07:17:00 Kategoria:

Święta Hildegarda z Bingen jest uważana za założycielkę naukowej historii naturalnej Średniowiecznej Europy. Przez wiele wieków zapomniana. Dzisiaj od kilku dekad...

więcej »
foto

Plexi na wymiar - jakie są najskuteczniejsze techniki...
2021-05-10 14:12:41 Kategoria:

Plexi na wymiar? Proszę bardzo! Pleksi, nazywane również szkłem akrylowym, szkłem organicznym lub pleksiglasem, to jedno z najbardziej uniwersalnych tworzyw sztucznych,...

więcej »
foto

50% rabatu na WSZYSTKIE okulary korekcyjne z okazji...
2021-05-10 07:40:38 Kategoria:

10 maja 2021 roku odbędzie się WIELKIE OTWARCIE salonu KODANO Optyk w Białymstoku. Z tej okazji będzie można skorzystać z wyjątkowej promocji i kupić dowolne okulary...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycje KRP przed 25 - leciem beatyfikacji...
2021-03-02 14:05:00 Kategoria: Region

3 października 2021 r. przypadają centralne uroczystości 25-lecia beatyfikacji Błogosławionych Męczenników z Pratulina. W ramach duchowego przygotowania wiernych diecezji...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoMaj 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁOSICE, 01.05

Zlot Food Trucków w Łosicach

więcej »

ŁUKÓW, 01.05

Łuków: gotowi do biegu

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.05

Łuków: gotowi do biegu

więcej »
3

WĘGRÓW, 03.05

Węgrów: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

Obchody 3 Maja w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

Łuków: gotowi do biegu

więcej »
4 5 6 7 8 9
10 11

POWIAT BIALSKI, 11.05

Połoski: Modlitwy przez wstawiennictwo św. Peregryna o cud uzdrowienia dla chorych

więcej »
12

SOKOŁÓW, 12.05

Malowany jazz: Korzenie polskiego jazzu

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.05

Malarstwo Mirosława Greluka w Galerii Teatralnej CKiS

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.05

Spektakl „Przezroczystość” online 14 maja na kanale YouTube CKiS

więcej »
15

POWIAT BIALSKI, 15.05

Zapowiedź wyjątkowego spotkania

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.05

Noc Muzeów 2021 z MOK Siedlce

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.05

Łuków: pierwszy koncert

więcej »

ŁUKÓW, 16.05

Rodzinna Niedziela w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 16.05

Łuków: Tropem Wilczym

więcej »
17 18 19

ŁUKÓW, 19.05

Gmina Łuków: moja mała ojczyzna

więcej »
20

MIASTO SIEDLCE, 20.05

Poeci na start! III Siedlecki Slam Poetycki

więcej »
21 22

SOKOŁÓW, 22.05

Motoserce w Sokołowie Podlaskim

więcej »
23
24 25 26 27 28 29

MIASTO SIEDLCE, 29.05

Koncert Marcina Sójki 29 maja na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
30

POWIAT BIALSKI, 30.05

Pchli Targ w Janowie Podlaskim

więcej »
31

Najnowsze Informacje