REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Młodzi wyjeżdżają z Łukowa. Miasto bez perspektyw?
2012-09-26 22:56:01 Artykuł czytany 19682 razy


Młodzi ludzie masowo opuszczają Łuków i szukają szczęścia w innych – większych miastach. Powód? Brak możliwości pozyskania lepszego wykształcenia oraz nikłe szanse na zdobycie pracy w rodzinnym mieście.


Dla większości młodych ludzi codzienne życie w Łukowie kończy się wraz z ukończeniem szkoły średniej. Jedynie część absolwentów techników i szkół zawodowych liczy na zatrudnienie na lokalnym rynku pracy i zostaje w swoim mieście. Natomiast dla prawie wszystkich absolwentów liceów, wrzesień jest ostatnim miesiącem, w którym na stałe żyją w Łukowie. Od października wyjeżdżają na studia. Czy wrócą tu z powrotem? Wielu twierdzi, że raczej nie.

Wyprowadzka na stałe

Od kilku lat nowym miejscem zamieszkania dla setek, a nawet tysięcy młodych łukowian stają się duże miasta - Warszawa i Lublin, a w skrajnych przypadkach nawet Poznań, Gdańsk, czy Kraków. Zdecydowana większość na miejsce swoich studiów wybiera Warszawę. Dlaczego? Bo stolica daje im możliwość zdobycia wyższego wykształcenia na naprawdę solidnym poziomie. Posiadanie dyplomu np. Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, czy Szkoły Głównej Handlowej nie tylko jest czymś prestiżowym, ale daje też ogromne szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy (choć często nie od razu).

Podobnie sytuacja wygląda w Lublinie i w Krakowie. Możliwość studiowania na UMCS, KUL, czy na Uniwersytecie Jagiellońskim o czymś świadczy. Nie każdy przecież dostaje się na te oblegane uczelnie i ma możliwość studiowania na nich w bezpłatnym systemie stacjonarnym. I choć w tych miastach szanse na zatrudnienie nie są tak duże jak w Warszawie, to na pewno są diametralnie większe niż w Łukowie.

Łukowską „Sorbonę” niewielu wybiera

Właśnie w ten sposób Łuków staje się dla studentów miastem, o którym powoli zapominają. Oczywiście nie od razu, ale stopniowo. Na początku młodzi ludzie dość często tęsknią za rodzinnymi stronami i wracają na weekendy, aby spotkać się z rodzicami i ze znajomymi. Wraz z upływem czasu częstotliwość przyjazdów zaczyna się zmniejszać, aby ostatecznie wynieść raz, czy dwa na rok – zazwyczaj na święta. W efekcie nowym stałym miejscem zamieszkania dla ogromnej liczby młodych ludzi stają się duże metropolie, w których nie tylko studiują, ale też odbywają praktyki, czy wreszcie pracują.

Dlaczego niewielu po zakończeniu studiów nie wraca do Łukowa? Bo brakuje pracy. – Dużo ludzi pracuje w Siedlcach lub w Warszawie. W Łukowie nie ma pracy, panuje kolesiostwo – mówi Bartek, młody mieszkaniec Łukowa, który w tym roku rozpoczyna studia. – Nasze miasto jest źle położone. W innych miejscach Polski jest więcej uczelni i jest większy wybór. Tu pozostają jedynie Warszawa, Siedlce i Lublin. O łukowskiej „Sorbonie” lepiej nie mówić – dodaje.

„Bez znajomości pracy nie dostaniesz”

  Jedyna uczelnia wyższa w Łukowie nie cieszy się zbyt dobrą opinią i prawie żaden z absolwentów nie rozpoczyna na niej studiów. Nie ma więc wyboru – trzeba wyjechać. Ale czy w ogóle warto wracać?

- Tu bez znajomości pracy nie dostaniesz. Tu każdemu ręka rękę myje – twierdzi Katarzyna, która na studia wybiera się dopiero za rok.

Powrót do Łukowa? Większość woli stolicę

Skąd takie opinie? Wbrew pozorom młodzi ludzie nie są ślepi i widzą, co się dzieje w Urzędzie Miasta i w Starostwie Powiatowym. W wielu innych, nawet prywatnych firmach jest podobnie. Nie jesteś z rodziny lub z kręgu znajomych – pracy nie dostaniesz.

- Wybieram się na studia do Warszawy lub do Gdańska. Wszędzie, byle jak najdalej stąd. Tu na pracę nie ma żadnych szans – deklarował kilka miesięcy temu Tomek, który niebawem rozpocznie I rok studiów. Jak mówi, do Łukowa na pewno nie wróci. – Już kiedyś dorabiałem sobie pracując w kawiarni w Warszawie – dodaje.

Miasto bez perspektyw? Dotkliwe porównanie

Czy to oznacza, że Łuków jest miastem bez perspektyw? Porównując Łuków np. do stolicy trudno odpowiedzieć inaczej niż tak. W większych miastach mamy możliwość skorzystania z wielu rozrywek i mnóstwo pomysłów na zagospodarowanie czasu wolnego. Kino 3D, teatr, ścianka wspinaczkowa, zabawa w klubie, koncerty znanych zespołów – to tylko przykłady.

W Łukowie nie ma nawet zwykłego kina, a po likwidacji starego, czas uruchomienia nowego nikomu nie jest znany. Młody człowiek może tu jedynie pójść na spacer do parku, przesiadywać godzinami przy fontannie, czy po prostu napić się alkoholu w pubie lub barze. Jedyną oznaką jakiegokolwiek rozwoju jest wyłącznie pojawienie się kręgielni. Nie ma tu nawet typowej komunikacji miejskiej, co oznacza, że jeżeli ktoś nie ma samochodu, to na drugi koniec miasta musi iść na piechotę.

W takim przypadku wybór młodych ludzi i ich plan na przyszłość staje się prosty: wyjazd do dużego miasta, studia, poznanie nowych ludzi, rozrywka, zadomowienie i perspektywa pozyskania zatrudnienia na dużym rynku pracy. To wszystko daje im możliwość rozwoju.

CV nic nie daje. „Liczą się znajomości”

- Co z tego, że będę miała wykształcenie i zapełnione CV, skoro pracy i tak tu nie znajdę. Liczą się znajomości – mówi Karolina, która w październiku wyjedzie na studia.

Podobnie uważa większość młodzieży. Dlatego na uczelniach warszawskich i lubelskich znajdziemy wielu studentów prawa, medycyny, stomatologii, psychologii, socjologii, czy bezpieczeństwa wewnętrznego, którzy pochodzą z Łukowa. Jeżeli zadamy im pytanie, czy wrócą na stałe w rodzinne strony, odpowiedź jest zazwyczaj taka sama - „nie”. Oczywiście znajdziemy też nieliczne osoby, które twierdzą, że po zakończeniu studiów wrócą do Łukowa i tu założą rodzinę. Mówią, że o pracy nie chcą teraz myśleć lub mają nadzieję, że ją znajdą. A jeżeli im się nie uda, w ostateczności założą własny biznes. 

Łuków miastem emerytów?

To wszystko sprawia, że Łuków się wyludnia i w kolejnych latach będzie w nim coraz mniej mieszkańców. Jeżeli przez najbliższy czas nic się nie zmieni, to w przyszłości staniemy się miastem emerytów. I choć taka sytuacja nie dotyczy tylko Łukowa, tylko większości mniejszych miast, z których młodzi masowo wyjeżdżają do aglomeracji, to może warto się zastanowić, co można zrobić, aby choć w części zahamować masowy odpływ młodych łukowian.

Nowe miejsca pracy, ciekawe formy spędzenia wolnego czasu – to najczęstsze propozycje, które według studentów mogłyby odmienić Łuków. Czy jest szansa, że tak się stanie? Miejmy nadzieję, że za kilka lat tak. Jeżeli nie, Łuków nadal będzie nieatrakcyjnym miejscem dla młodych ludzi, niezapewniającym żadnych perspektyw.

mateo19/Łuków

--------------------------------------------------------

Redakcja: Zgadzacie się z opinią mateo19? Zapraszamy do komentowania.

wykop

Komentarze

 • Łukowianka
  2022-04-22 07:49:08

  arrow

  Łuków się zaludnia.Już nie będzie w Łukowie brakowało ludzi do pracy.Zapełnią się przedszkola. W Łukowie coraz więcej powstaje domów dla uchodźców. Na ogródkach działkowych znajdują zakwaterowanie. Pewien murarz kupił piętrowy budynek na przeciwko ogródków działkowych z przeznaczeniem na dom dla uchodźców ze wschodu i już liczy dzięgi z dotacji za kwatery. Zapewne większość z nich zostanie w Polsce.

 • Obserwator
  2022-04-02 12:04:03

  arrow

  Łuków się rozwija. Już nie długo w Łukowie powstanie tężnia solankowa.Będzie jak w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie. Jeszcze jak by powstała na wzór Lubelskiej klinika usuwania zaćmy to by przyciągało do Łukowa tłumy. Każdy pomysł jest dobry i na pewno lepszy niż budowanie kolejnego ronda.
  Pozdrowienia dla Łukowianek i Łukowiaków.

 • @Obserwator
  2022-03-31 09:30:02

  arrow

  Tylko częściowo masz rację. Fakt jest taki że tylko szarakom emerytury i wypłaty nie wzrosły. Za to dookoła trwa akcja "doróbmy się bo wojna!". Jak to jest, że im dalej od wschodniej granicy tym opał jest tańszy bez względu czy to węgiel, czy ekogroszek, czy pellet paliwo też dziwnie tańsze. Ropa jak płynęła tak dalej do nas płynie, węgiel i gaz również...a może to spekulanci nakręcają panikę! Dodruk pieniędzy nakręcający inflację i osłabiający złotówkę, sęk w tym że nikt za te surowce się w złotówkach nie rozlicza i w kantorze euro czy dolara nie kupuje.

 • Obserwator
  2022-03-31 06:30:52

  arrow

  Z reklamówką po węgiel. Powszechna drożyzna doprowadziła do tego,że mieszkańców domków jednorodzinnych nie stać na zakup opału.Składy węgla upadają ze względu na brak klientów.Ludzie ,aby ogrzać dom zaczynają zbierać patyki w lesie.Samotnej emerytki z emeryturą 1230 złotych miesięcznie nie stać,żeby kupić węgiel za 2000 zł.tona.Firmy upadają jedna po drugiej, zaczyna się coraz większe bezrobocie.

 • Aruchna
  2022-02-19 16:52:41

  arrow

  A mogl pójść do puiku.....

 • Julia
  2022-02-19 14:48:21

  arrow

  a wystarczyło zainicjować nic nie wnoszącą ustawę antyLGBT by zostać dyrektorem w kulturze.

 • Romeo
  2022-02-18 22:51:09

  arrow

  A wystarczyło męża zrobić radnym i można iść na etat. Można? Można. Kobiety. Za Rok wybory.

 • do Warszawiaka
  2022-02-18 13:50:19

  arrow

  ale na tym koniu to tak po mieście galopuje? Czy może jest po prostu ze wsi pod Łukowem? Pytam, bo wyjechałem 20lat temu i chyba dobrze zrobiłem, skoro nadal po mieście konie biegają...

 • Warszawiak
  2022-02-18 07:27:59

  arrow

  Nie wiem dlaczego wy miejscowi Łukowiacy nie lubicie swojego miasta? Miasto jest ok. Tylko problem tkwi w was samych.Należy zmienić Mentalność myślenia.Kobieta z Warszawy która kupiła działkę w Łukowie i planuje hodować konie (zresztą jednego prześlicznego już kupiła) opowiadała,że pochodzi z Łukowa i bardzo tęski za tym miastem gdzie posiada mały domek w Łukowie do którego wraca w wekendy i galopuje po lesie z czego czerpie ogromną frajdę.Czyli z tego wniosek NALEŻY ZMIENIĆ SPOSÓB MYŚLENIA,ABY CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM BEZ WZGLĘDU NA MIEJSCE ZAMIESZKANIA. Natomiast ci którzy wstydzą się swojego pochodzenia ,czy tablicy rejestracyjnej nie będą musieli po kupnie auta już zmieniać tablicy rejestracyjnej na LLU .Szukacie problemów a problem tkwi w was samych.

 • do warsaw
  2022-01-20 14:28:37

  arrow

  I ja będąc w Dubaju napotkałem na promocję Łukowa. Miejscowi byli nią żywo zainteresowani. W tamtejszej telewizji pokazali kolejkę po wizy do Polski.

 • no niesamowite
  2022-01-20 11:10:01

  arrow

  A konia wozi na tę działkę ze sobą, czy zatrudniła stajennego do opieki nad nim w ciągu tygodnia.

 • Warsaw
  2022-01-20 10:21:02

  arrow

  Moi znajomi też przeprowadzają się do Łukowa. Mają zamiar postawić Pałac Kultury nie daleko boiska nad Krzną . Kolega kolegi brata także wraca z USA. Pracuje w NASA ale chce by w Łukowie na strefie produkować części do wahadłowców. I wszystko dzięki filmowi w Discovery Channel z morsowania w Łukowie.

 • Warszawiak
  2022-01-20 07:32:10

  arrow

  Ostatni widzieliśmy wspaniałą reklamę Łukowa .Morsy kąpią się w zimie na zalewie w Zimnej Wodzie. Bardzo dobra promocja Miasta. Tak trzymać. Moja znajoma z Warszawy już kupiła działkę w Łukowie gdzie będzie trzymać konie. Wspaniały wypoczynek w lesie. Opowiadała jak po tygodniu pracy ,żeby odreagować przyjeżdża z Warszawy do Łukowa ,wsiada na konia i galopuje po lesie.Też z żoną planujemy się przenieść do Łukowa gdzie kiedyś kupiliśmy ogromną posiadłość.

 • Statystyk UC
  2022-01-10 10:54:11

  arrow

  Podpowiem Wam ze juz!!! zaczyna nadciagac 5 milionowy sezonowy*obywalel z Ukraine. jeszcze miesiac a moze dwa przy zamieszkach na ich terenie beda sie domagac statusu poszkodowanego/uchodzcy lub "czegos" TAM CO WYMYSLA ich popychacze z centrali w PL.

 • eR
  2022-01-09 11:55:24

  arrow

  wszystko jest dla ludzie, także Mac
  jak komuś nie pasuje to porostu niech nie chodzi tam
  ale dzięki takim punktom jednak jest rozwój, nawet dla knajp wokół, bo konkurencja swoje robi, ot choćby w kwestii wc :)

 • najlepsze jest to
  2022-01-08 15:23:36

  arrow

  Że obśmiewany Mc Donald zatrudnił pewnie więcej osób niż ta cała mieszalnia, nie potrzebował specjalnych stref ekonomicznych, nikt nie "błyszczał" w mediach jakiego to inwestora ściągnął i nikt nie musiał paszy jeść by przekonać do niego mieszkańców.

 • Krzyś
  2022-01-08 06:49:56

  arrow

  Łuków się zmienia. Powstał pierwszy McDonald's.Podobno na otwarciu były ogromne tłumy do tego stopnia,że policja musiała kierować ruchem. Śmieszne ale prawdziwe. Powstały nowe inwestycje : Mieszalnia pasz dająca nowe miejsca pracy. Pomimo, że prezes ogródków działkowych na Kamieniaku protestował że nie chce smrodu to mieszalnia pasz powstała. Dodatkowo ,żeby było wesoło po sąsiedzku prezesa ktoś otworzył tani hotel dla obcokrajowców.

 • Po to..
  2021-09-13 13:16:44

  arrow

  ...a po to,żeby wykazać, że nic się nie zmieniło.Brak głosu władz lokalnych,przede wszystkim co się robi, aby zwiększyć ilośc miejsc pracy.

 • emerytka
  2021-09-12 14:10:03

  arrow

  i po co artykuł z prawie 10-ciu lat

 • Obserwator
  2021-09-12 06:05:50

  arrow

  Firmy w Łukowie są likwidowane.Ostatnio zakończyła działalność firma szyjąca garnitury. A w Warszawie brakuje ludzi do pracy,pełne ubezpieczenie i wysokie zarobki.Znalezienie w Warszawie np.Tynkarza to ogromny proplem. Znajomy przedsiębiorca z Warszawy potrzebuje murarzy-tynkarzy,betoniarzy,posadzkarzy. Pomimo oferowania wysokich zarobków chętnych brak.

 • Krzysztof
  2021-05-05 17:49:19

  arrow

  W Łukowie praca tylko bez rejestracji albo na 1/4 etatu. Żaden lakiernik samochodowy nie wystawi paragonu za naprawę.To samo z wulkanizatorami.Paragon? Kasa fiskalna? Przecież ci mechanicy pracują przy zerowych dochodach.A chwalą się,że kupują po kilka mieszkań w Warszawie biedaczki. Nikt tego nie kontroluje.

 • Krzysio
  2021-04-30 18:51:00

  arrow

  Młodych pracowników trzeba ubezpieczać. Emerytek i remcistek nie trzeba. Dlatego młodych nie zatrudniają. Taka jest prawda.

 • K.M.
  2021-04-30 13:45:52

  arrow

  W większości Łukowskich zakładów pracują same emerytki. Młodzi wyjechali . Jak zabraknie emerytów do pracy firmy będą padać jedna po drugiej.

 • taka bida
  2021-04-09 21:45:33

  arrow

  że co niektórzy do Trzebieszowa nawiali kulturę uprawiać...

 • Abc
  2021-04-09 16:36:18

  arrow

  W Urzędzie Pracy ofert co nie miara. Tylko chętnych do pracy brak. Czas ruszyć obiboków do roboty.

 • Abc
  2021-04-09 16:35:42

  arrow

  W Urzędzie Pracy ofert co nie miara. Tylko chętnych do pracy brak. Czas ruszyć obiboków do roboty.

 • Róża
  2021-03-22 06:37:01

  arrow

  Ten sam artykuł od lat niestety nie ma o czym pisać

 • Róża
  2021-03-22 06:02:30

  arrow

  Portal podlasie schodzi na psy wstawia ten sam artykuł od 11lat.

 • Tynkarz
  2021-03-21 16:27:10

  arrow

  W Łukowie oferują tynkarzowi za wykonanie 1m2 tynku 11 złotych. A w Warszawie za 1 m2 tynku trzeba zapłacić 65 zł.za 1 m2 tynku. Dlatego w Łukowie brak chętnych do pracy.

 • Agro
  2021-03-21 13:04:57

  arrow

  Jaki biznes warto założyć w Łukowie?
  W Łukowie brakuje tanich kwater pracowniczych. Ten kto ma pieniądze kupuje dom w Łukowie ,najlepiej z dużą działką ,żeby zarejestrować gospodarstwo agroturystyczne (wtedy nie płaci podatku jak hotel) nie ma ograniczeń. Warto

 • Warszawiak
  2021-02-21 06:22:50

  arrow

  W Warszawie brakuje ludzi do pracy. Znajomy ma firmę budowlaną i płaci na rękę po 200 zł.dniówki a chętnych do pracy brakuje. Bez przerwy muszą dawać ogłoszenia ,że zatrudnią pracowników. Dlatego nie dziwię się ,że ludzie nie chcą mieszkać w Łukowie skoro Łukowskie firmy niewiele mają do zaoferowania.

 • Abc
  2020-10-31 07:20:28

  arrow

  Zwolnienie lekarskie przez telefon? Lekarze teraz pracują zdalnie i zwolnienie L4 pacjenci otrzymają po konsultacji telefonicznej. Wystarczy,że masz gorączkę. Znajomy zgłosił się na badania na godzinę 9,00 .Jednak przed szpitalem zastał tłum oczekujących na badanie. Okazuje się ,że wszyscy są zapisani na godzinę dziewiątą (taka organizacja kolejki.) W kolejce razem czekają pacjenci chorzy jak i ci którzy myślą,że są chorzy.

 • Obserwator
  2020-06-21 07:37:48

  arrow

  Łuków się wyludnia.Opuszczone domy wykupują miejscowi przedsiębiorcy które za dotacje adoptują na je na hotele robotnicze,kwatery dla obcokrajowców.Przyjezdni którzy godzą się pracować na 1/4 etatu.W Łukowie domy są tanie gdyż ci bardziej wykształceni znajdują sobie dobrze płatną pracę w innych dużych miastach i do Łukowa nie chcą wracać.

 • Obserwator
  2020-02-28 06:42:15

  arrow

  Łuków się wyludnia dlatego,że w Łukowie zarobki są bardzo niskie.Znajoma pracuje w firmie produkującej obuwie. Oczywiście za najniższą krajową. Ciągle się obawia,że ją zwolnią z pracy,bo na jej miejsce jest wielu chętnych (praca w biurze.)Nadmiar pracowników umysłowych. Natomiast brakuje ludzi do pracy fizycznej,którą wykonują obcokrajowcy bo Polskich pracowników brak.Problemem jest brak kształcenia zawodowego.

 • Obserwator
  2019-09-16 04:04:09

  arrow

  W Łukowie przybywa młodych dludzi o kaukaskiej urodzie.W niedzielne popołudnie podczas spaceru ulicą Bartnią w Łukowie natkneliśmy się na grupę niebezpiecznie zachowujących się siedmiu pijanych wrzeszczących młodych mężczyzn kaukaskiej urody. Często tacy przybysze widziani są na ogródkach działkowych. Łuków przestaje być bezpiecznym miastem.

 • Gość
  2019-08-17 20:50:04

  arrow

  Czy ktoś czytał artykuł do końca i zauważył, że to OFFTOPIC ????

 • słoik
  2019-08-17 12:22:48

  arrow

  Łuków szoszonami się zapełnia brawa dla rządzących. Pamiętajcie, że dla nich to tylko przystanek w dalszej drodze na zachód.

 • Gość
  2019-08-17 08:22:49

  arrow

  W Łukowie brakuje ludzi do pracy. Przedsiębiorcy kupują mieszkania w blokach ,żeby zakwaterować obcokrajowców dla których Łuków staje się ziemią obiecaną. Tu pracę znajdują Ukraińcy,Czeczeńcy oraz inni emigranci.

 • Gość
  2019-07-05 12:58:41

  arrow

  W Łukowie zaczyna przybywać mieszkańców. Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawiło ,że do Łukowa zaczynają się sprowadzać ludzie z rejonów o dużym bezrobociu. W Łukowie można tanio kupić domy już od 1400 zł.m2. Działki na terenie miasta w ogłoszeniach już od 24 zł.m2. Wyjątkowo tanio. Zapraszamy do Łukowa.

 • Gość
  2019-07-05 12:58:39

  arrow

  W Łukowie zaczyna przybywać mieszkańców. Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawiło ,że do Łukowa zaczynają się sprowadzać ludzie z rejonów o dużym bezrobociu. W Łukowie można tanio kupić domy już od 1400 zł.m2. Działki na terenie miasta w ogłoszeniach już od 24 zł.m2. Wyjątkowo tanio. Zapraszamy do Łukowa.

 • Gość
  2019-06-14 19:57:47

  arrow

  Ceny mieszkań w blokach w na Łukowskich osiedlach ciągle tanieją.Coraz więcej mieszkań jest do sprzedania. Na osiedlu Sienkiewicza ceny spadły poniżej 3000 zł. m2. Zapewne spadną poniżej 1500 zł.m2. Wszystko dzieje się za sprawą budowy nowych bloków. Ceny mieszkań z lat siedemdziesiątych muszą tanieć.

 • do Zosia
  2019-06-06 09:48:26

  arrow

  no "pięknie" hejtujesz! w szkole się tego uczysz? (sądząc po poziomie twojego wpisu to nadal do niej chodzisz ale pewnie rzadko). widać że sama z wioski wyszłaś ale wiocha z ciebie nie wyszła!

 • Zosia
  2019-06-06 05:37:41

  arrow

  Podobno rodowitych Łukowiaków w Łukowie zostało tylko 10% .W większości do Łukowa przenoszą się mieszkańcy z okolicznych wiosek co można zaobserwować po typowo wiejskiej mowie, oraz sposobie ubierania się (latem noszą gumowe klapki basenowe do których zakładają skarpety zimą noszą białe gumofilce lub gumowce które zapewne otrzymali w pracy.) Dla tej grupy społeczności atrakcją jest ,że mogą znaleźć pracę w Zakładach Mięsnych lub mleczarni.

 • Obserwator
  2019-04-24 08:55:49

  arrow

  Na terenie miasta na ogrodzeniach wiszą banery -ZATRUDNIMY LUDZI DO PRACY- Jeszcze nigdy w historii Łukowa tak nie było ,żeby firmy wywieszały banery,że szukają ludzi do pracy.

 • Obserwator
  2019-04-04 13:08:12

  arrow

  Nie wiem dlaczego piszecie ,że Łuków się wyludnia. Z moich obserwacji Łuków to czyste miasto,zadbane.Nieruchomości w Łukowie są dość tanie. Można już za kilaset tysięcy kupić duży dom (gdzie w okolicach Warszawy za taki trzeba zapłacić ponad milion złotych.Jedynie czego brakuje to kilku większych zakładów.Ale niedługo to się zmieni tak jak kiedyś nie było w Łukowie pracy tak teraz brakuje chętnych do pracy.Ci co mają firmy w Łukowie nie mają biedy.
  A biadolenie to taka natura Polaka. Zapraszamy do Łukowa.

 • Gość
  2019-03-20 07:08:12

  arrow

  Dużo tych którzy się wyprowadzili z Łukowa i szukali pracy w firmach budowlanych w Warszawie powraca do Łukowa. Przekonali się ,że w Warszawie wcale nie jest tak łatwo jak im się wydawało. Mieszkania w Warszawie strasznie drogie i przykładowo za małe mieszkanie w stolicy można w Łukowie kupić duży dom. W Łukowie brakuje Lekarzy,stomatologów,nauczycieli,przedszkolanek itp.

 • kizia
  2019-01-16 10:11:10

  arrow

  Czy tylko w Łukowie ludzie zimą jeżdżą na rowerach? Mieszkam tu blisko 55lat .W białych butach gumowych chodzą pracownicy zakładów mięsnych, może i w mleczarni. Nie wiem,ale na ulicy nikt mi się nie trafił. Gdzie ty chodzisz, że takie buty widziałeś? W Warszawie widziałam na nogach, ale białe kozaki na kaczuszce. Ble paskudne ,dlatego zauważyłam, ale może to orginały z markowego sklepu? Przerażają mnie te wpisy z przed kilku lat. Są aktuale i to jest najgorsze. Czy ktoś kto tu nie mieszka lub stąd pochodzi wchodzi na strony miasta? Dlatego podejrzane są te ostatnie wpisy, czy ktoś stąd chce być lepszy od nas-mieszkańców? Tak się dowartościowuje? Mnie nie interesuje jakiś Pcim, czy Kozia Wólka.

 • Alana
  2019-01-16 07:32:45

  arrow

  Ciekawe spostrzeżenia..

 • Biuro turystyczne
  2019-01-16 00:14:40

  arrow

  W Łukowie panuje dziwna moda ,ludzie chodzą w białych butach gumowych w zimie jeżdżą na rowerach. Mieszkańcy tej enklawy do tego stopnia są zafascynowani swoim miastem ,że na podkoszulkach mają nadruki ŁUKÓW.

 • Typowy PiSowski zaścianek
  2019-01-14 03:31:52

  arrow

  Spotkałem kilka osób z tego miasteczka, powiem tak: na wejściu zawsze spode łba. Po ostatnim kontakcie, który trwa do dziś - bo mam współlokatorke z Łukowa, zacząłem się interesować tym miejscem - na razie na poziomie przeczesywania internetu.

  Miasteczko z trudna, jak to na wschodzie, Historia, ale z trochę inna specyfika niż na przykład Podlasie (np. : Sokółka)

  Ludzie nieufni, jakimis negatywnymi emocjami. Serio :(

  Jak teraz liczę, to już dziesiąta osoba o której wiem, że jest z Łukowa.

  Poza wymuszonymi kontaktami typu studia / praca mam nadzieję, że będę spotykał was jak najrzadziej.

 • ,
  2019-01-13 16:38:53

  arrow

  Czytanie tego forum jest przygnębiające. Wpisy z roku 2012 nadal aktualne

 • zzz
  2019-01-13 16:22:55

  arrow

  Dzięki byłemu dostali pracę i to dobrą, ale znajomi króliczka. Co by nie mówić na ,ale za komuny praca była. Nie pracował ten ,co nie chciał. Różnice w poborach kierownika,a pracownika, nie były tak duże jak obecnie.Chociaż kierowników było mniej niż teraz. Obecnie każdy dyrektor ma kierowników od...i od... i jeszcze od... , a każdy z nich ma jeszcze nie jednego Vice. Wszędzie komputery, a w kazdym biurze d... koło d.... . Jeszcze krzyk ,jak oni mało zarabiają.Nie mają odpowiednich warunków do pracy. Brak klimatyzacji, jak można w takie upalne dni pracować. O tym była mowa w ubiegłym roku chyba w starostwie. Nie jestem pewny. Na przerost administracji cierpi każda jednostka podległa zarówno miastu jak i powiatowi. Gdzie można znaleść praca? Może ktoś napisz konkretnie. Na pewno ZM , kierowcy na TIRy i mleczarnia i gdzie więcej?

 • @mieszkanka
  2019-01-13 12:38:20

  arrow

  Dopisz w jakich firmach powstałych/ ściągniętych do naszego miasta młodzi znaleźli pracę dzięki byłemu burmistrzowi?

 • Warszawiak
  2019-01-13 09:32:33

  arrow

  Ci co nic nie potrafią i myślą ,że w Warszawie będą odwalać fuszerkę na pewno się rozczarują.

 • mieszkanka
  2018-10-19 13:17:51

  arrow

  Tak młodzi wyjeżdżali z Łukowa jak rządzili czerwoni ale nie za rządów Szustka i PiS w mieście. Dlatego nie możemy dopuścić by wrócili czerwoni do władzy czy to z Przymierza, Ponad Podziałami czy też z Alternatywy

 • @ Obserwator
  2018-10-19 13:09:55

  arrow

  Bzdury opowiadasz... Bywam w Warszawie często - nie widzę zupełnie tego problemu. Już bardziej można się bać podchmielonego kibica "Legii"...

 • Obserwator
  2018-10-19 13:01:18

  arrow

  Na razie Łuków jest jeszcze spokojnym miastem. Z drobnymi wyjątkami w dni targowe gdy natarczywe kobiety w chustach usiłujące wcisnąć na parkingu pod Tesco kierowcom noże kuchenne za 30 zł. Natomiast w Warszawie Polskie kobiety boją się wejść do Mcdonalds ,żeby zjeść burgera i nie być zaczepianą przez muzułmanów (których siedzą całe grupy+ obsługa. Polaka nie uwidzisz.) Nie wiadomo skąd się oni przedostają do naszego kraju?

 • Turysta
  2018-07-09 17:03:45

  arrow

  Na zakładach mięsnych w Łukowie wiszą banery ZATRUDNIMY LUDZI DO PRACY. Ukraińcy już nie chcą pracować w Polsce?

 • Obserwator
  2018-07-05 21:49:11

  arrow

  Nareszcie włodarze Łukowa zaczęli dbać o zalew Zimna Woda. Pojawiły się ławeczki ,ścieżki wyłożone kostką,piasek wiślany,gokarty na pedały. Jest miejsce na odpoczynek i kąpielisko. Nad wodą można się poopalać oraz zjeść coś w budce z kebabem.Przydał by się jeszcze amfiteatr. Przynajmniej Łukowiacy będą mieli teraz gdzie odpoczywać.

 • Już nie z Łukowa
  2018-07-03 10:45:48

  arrow

  Łuków się wyludnia w zastraszającym tempie. Brak perspektyw na stałą pracę przyczynia się do tego ,że młodzi jeśli mają możliwość wynoszą się z tego miasteczka.
  Jedynie obcokrajowcy (Chińczycy ) otwierają swoje sieci handlowe ,aby sprzedawać swoje towary co widzą po statystykach handlujących Chińskimi towarami z danego rejonu.

 • Kusznierak.
  2018-06-01 13:15:29

  arrow

  Biznes w Łukowie? Już o tym pisałem. Targowica, kilkadziesiąt sztangi fajek i kilkadziesiąt woreczków technicznego spirytusu. Na godzinę jakieś 300 a 400 zeta zarobku na czysto

 • Alis
  2018-06-01 05:43:48

  arrow

  Alis Nie chce opuszczać Łukowa. Lubi to miasto ,tu się wychowała. Jednak jako takiej pracy w Łukowie nie ma.W Łukowskich zakładach praca tylko dla niepełnosprawnych. Alis szlifuje język Niemiecki. Pracuje dorywczo w Niemczech jako opiekunka ludzi starszych.Praca niezbyt przyjemna (podcieranie tyłka osobie niepełnosprawnej ,mycie i przebieranie.) Zmień pieluchę pani ,sznela ,sznela słyszy codziennie.Pranie ,gotowanie ,sprzątanie,robienie zakupów to codzienność .Praca od świtu do nocy. Za miesiąc pracy otrzymuje po przeliczeniu 5000 zł. Alis twierdzi ,że teraz pojedzie do zbioru truskawek. Jest samotna nie założyła rodziny.

 • Alis
  2018-06-01 05:43:45

  arrow

  Alis Nie chce opuszczać Łukowa. Lubi to miasto ,tu się wychowała. Jednak jako takiej pracy w Łukowie nie ma.W Łukowskich zakładach praca tylko dla niepełnosprawnych. Alis szlifuje język Niemiecki. Pracuje dorywczo w Niemczech jako opiekunka ludzi starszych.Praca niezbyt przyjemna (podcieranie tyłka osobie niepełnosprawnej ,mycie i przebieranie.) Zmień pieluchę pani ,sznela ,sznela słyszy codziennie.Pranie ,gotowanie ,sprzątanie,robienie zakupów to codzienność .Praca od świtu do nocy. Za miesiąc pracy otrzymuje po przeliczeniu 5000 zł. Alis twierdzi ,że teraz pojedzie do zbioru truskawek. Jest samotna nie założyła rodziny.

 • Biznes w Łukowie się opłaca
  2018-05-11 05:53:08

  arrow

  JAKI BIZNES OTWORZYĆ W ŁUKOWIE? NA CZASIE JEST OTWIERANIE PRZEDSZKOLA JĘZYKOWEGO . BIZNES SIĘ OPŁACA.

 • Kierowca
  2018-04-09 23:17:06

  arrow

  Jaki biznes się opłaca w Łukowie? W Łukowie przy Nadrzecznej montownia opon przeżywa oblężenie zapisy na dwa tygodnie.

 • Księgowy
  2018-02-09 07:33:41

  arrow

  Polska stawia na informatyzację naszego kraju. Niestety w małych miastach brakuje informatyków z prawdziwego zdarzenia(większość potrafi jedynie zadzwonić np. do firmy Wapro ,żeby zdalnie skonfigurowali oprogramowanie księgowe Śmiech-)))))). Od tego roku nawet rolnicy muszą składać wnioski o dopłaty tylko w formie elektronicznej śmieje się pracownik ZUS. Proszę sobie wyobrazić rolnika który oprócz bata i końskiego zadu nic więcej nie widział z laptopem w ręku wypełniającego wniosek w formie elektronicznej.
  No cóż ,nasz kraj się rozwija ,powstają nowe drogi szybkiego ruchu, mieszkańcy budują nowe domy, jadą na saksy zarabiać dewizy. Kultura wkracza pod strzechy. Nie pogadasz.

 • Do sens
  2018-02-08 23:13:06

  arrow

  W Ludzie budują się w Łukowie bo tutaj działki można kupić po 30 zł.m2 a w Siedlcach 200-350 zł. m2. Dlatego wybierają Łuków (z oszczędności ) Logika? Jeśli kupisz działkę za 600000,00 zł. to będzie cię stać tylko na namiot na działce. A jeśli kupisz działkę w Łukowie za 60000,00 złotych ta za resztę jakiś dom pobudujesz.

 • Pomysł na biznes w Łukowie
  2018-01-15 00:53:08

  arrow

  Jedni płaczą ,że nie potrafią znaleźć pracy. Inni otwierają własny biznes np. Dom spokojnej starości. Za miejsce w takim domu trzeba zapłacić minimum 3000,00 złotych miesięcznie. Zatrudniasz salową, kucharkę, sprzątaczkę ,lekarza na dochodne,zapewniasz osobom starszym opiekę i masz pracę. W Łukowie brakuje domów spokojnej starości. Budynek można kupić na kredyt. Duże domy są do sprzedania.

 • poinspektor Bartek
  2017-12-31 14:26:54

  arrow

  Śmiać mi się chce jak słyszę że w Łukowie nie ma pracy. Uwierzcie mi że jest jest.

 • malinowy sok
  2017-12-31 14:24:48

  arrow

  Też legalnie na umowę o pracę pracuję, zarabiam trochę więcej niż to co określiła europosłanka Bińkowska, wydaje tu w Łukowie. A Wawa czy też inne większe miasta nie stanowią zachęty do zmiany i wyjazdu. Tu są ludzie z którymi chce się przebywać.

 • sens
  2017-12-31 13:32:27

  arrow

  Twój kuzyn pracuje w Siedlcach, a nie w Łukowie! Czujesz różnicę? Ja osobiście gdybym wiązał przyszłość z pracą w Siedlcach, budowałbym się w Siedlcach. Ma kuzyn jakiś fetysz związany z kierownicą, że lubi dojeżdżać? Bez sensu marnować minimum 1 godzinę dziennie na telepanie się po drogach zamiast np pomóc żonie czy pobawić się z dzieckiem?

 • Gość
  2017-12-31 12:24:17

  arrow

  Mój kuzyn mieszka w Łukowie, pracuje jako kierowca w Siedlcach (pracuje legalnie i zarabia około 4500 zł. na rękę) mówi ,że za nic w świecie nie wyprowadzi się z Łukowa. Wybudował sobie dom i śmieje się z tych co nie potrafią znaleźć sobie pracy (mówi ,że słabo szukają.) Twierdzi ,że pracę można znaleźć w każdej firmie tylko trzeba ruszyć tyłek. Co wy na to?

 • Gość
  2017-12-18 09:35:30

  arrow

  DO Klaudia R. Szanowna młodzieży. Radzić sobie można wszędzie .Czy w Warszawie .Czy w Łukowie. To jak wymieniłaś ,że w Warszawie stać cię na koszulkę polo to tylko świadczy o małych wymaganiach jakie masz. Kiedyś słysząc o braku pracy w Łukowie przeniosłem firmę z Warszawy do Łukowa, żeby dać pracę tym którzy biadolą. Niestety nie było chętnych do pracy. Moja córka mieszka w Warszawie i to ja ją wspomagam. Biznes można robić wszędzie ,tylko trzeba chcieć. Patrząc na biednych ludzi w Warszawie mogę stwierdzić ,że w Warszawie jest więcej biednych ludzi (statystycznie) niż w takim Łukowie. A biadolenie i robienie z siebie biedaka to wasza regionalna przywara.

 • Klaudia R.
  2017-12-14 22:15:16

  arrow

  Rodzice wyjechali do Warszawy jak mieli po 20 lat po pewnym czasie stwierdzili że wrócą i zamieszkali w łukowie na rok i powiedzieli że nie ma sensu i wrócili ja dziś mam 15 lat moi rodzice wyprowadzili się z łukowa jak ja miałam rok mieszkam w Warszawie i szczarze wrociła bym do łukowa na stałe mam tam rodzine i kochanych dziadków i jeszcze rok gim. i chce wrócić do szkoły w łukowie wiem ze jak byśmy tam mieszkali to nie bylo by nas stać na to wszystko i chodziła bym w zwykłych ubraniach muszę przyznać ze jestem zadowolona że rodzice się tu przeprowadzili bo dziś mogę chodzić w najdroszych markach jak polo czy louis vuitton ale sam wrócę z chęcią ;)

 • Piekarnia
  2017-11-17 11:11:35

  arrow

  W piekarniach brakuje kierowców (dziewczyny muszą jeździć samochodami.) Brakuje piekarzy.

 • Andrzej
  2017-10-25 09:26:28

  arrow

  Lukowianko co ty bredzisz!!!!!!!!!!!!!!!!!chyba się nie wyspałaś.

 • Łukowianka
  2017-10-24 23:34:21

  arrow

  W Łukowie brakuje ludzi do pracy. Hotele pękają w szwach. Ci co mają pieniądze wykupują domy z przeznaczeniem na kwatery dla pracowników. Prawie we wszystkich Łukowskich przedsiębiorstwach brakuje ludzi do pracy. Teraz za łóżko na kwaterze płacą 500 złotych miesięcznie. Złote czasy dla hotelarzy i kwater prywatnych. A jeszcze nie tak dawno pracę można było znaleźć tylko z polecenia.

 • ziggy
  2017-10-04 15:24:08

  arrow

  ale po co młodzi uciekają. przecież Łukowie to miasto z gigantycznymi perspektywami. można na przykład przemycać techniczny spirytus z Białorusi (najsłynniejszy w całym województwie siedleckim i radzyńskim jest ten w plastikowych torebkach) można na rynku sprzedawać sztangi lewej fajki bez akcyzy. można po pijaku zerzygać się na stolik w barze (widziałem - bardzo fajne zajęcie :)), można we czterech obić ryja i okraść pijaczka w parku miejskim. Można na chącińskiego wybić szyby w dwóch samochodach i ukraść radia o łącznej wartości 140 złotych !!! - pójdą pewnie za 6-ciopak najtańszego piwska z Lidla. Także nie można powiedzieć, że nie ma perspektyw i zatrudnienia. Trzeba tylko chcieć.

 • Paweł
  2017-10-03 18:54:33

  arrow

  Szukam pracy w Łukowie 28lat.od listopada Tel 798924789

 • Paweł
  2017-10-03 18:52:06

  arrow

  Szukam pracy w Łukowie 28lat.od listopada Tel 798924789

 • Gość
  2017-08-31 10:07:41

  arrow

  Auto-komisy to najbardziej dochodowy biznes w Łukowie.
  Sprzedawca z autokomisu przy ulicy Łapiguz w Łukowie chwali się ,że sprzedaje po kilka samochodów dziennie. Kupują przybysze z Ukrainy i okoliczni rolnicy.
  Kto ma pieniądze ten otwiera biznes samochodowy w Łukowie.

 • Kierowca
  2017-08-21 05:25:02

  arrow

  Wystarczy zobaczyć jakie numery rejestracyjne samochodów jadą w niedzielę wieczorem w kierunku Warszawy w większości to LLU ,BUDOWLANKA jedzie do pracy. Tak samo jest z ofertami pracy w Łukowskim pośredniaku ,przykład oferta dla opiekunek do osób starszych ,praca w Niemczech. Następne oferty pracy w Łukowie do produkcji obuwia potrzebna osoba niepełnosprawna w pełni sprawna. Śmiech-)))))

 • trzeba mieć kwalifikacje
  2017-08-17 08:35:56

  arrow

  Jednego specjalistę ze szkoły specjalnej to PKS chyba z pół roku namawiał żeby do nich pracować przyszedł, a jego ciotkę to aż z Warszawy do miejskiego przedszkola ściągneli.

 • Obserwator
  2017-08-17 07:24:09

  arrow

  Łuków to wiocha. Sami handlarze starymi samochodami i używanymi rowerami. Młodzi bardziej wykształceni nie chcą tam mieszkać i dlatego wyjeżdżają do Warszawy . Dla pozostałych pozostają tylko wyjazdy sezonowe do Niemieckich rolników przy zbiorze owoców gdzie śpią w stodołach na sianie razem z Ukraińcami i muzułmanami.

 • Kamil
  2017-04-10 08:12:43

  arrow

  Pod tesco szukaja ludzi do lodziarni (w tej budce). Obok PKSu hurtownia szuka pracownika sklepowego. Idź zapytaj. Nie dziekuj - prosze.

 • Jagda
  2017-04-10 07:14:13

  arrow

  Z pracą dla 50+ jest naprawdę tragicznie. Brat od dwóch lat szuka, wysłał ponad 200 CV i nawet nikt się nie odezwał. Wyląduje pod mostem, bo nie paci czynszu, gdyż nie ma za co. Jeżeli ktoś mógłby zaproponować pracę... tak po prostu, bez znajomości.

 • Gość
  2017-04-03 06:02:54

  arrow

  Powszechnie wiadomo ,że Łuków to raczej tereny rolnicze ,więc mieszkańcy tej enklawy kształceni byli w kierunku jak uprawiać ziemię.Teraz robotnicy rolni którzy wyjechali do pracy w Wielkie Brytanii będą musieli wracać na Lubelszczyznę lub jechać za pracą do Warszawy do pracy w budowlance lub zieleni miejskiej.

 • Tania
  2017-03-16 08:14:30

  arrow

  Czasy się zmieniają. Lukę na Łukowskim rynku pracy wypełniają pracownicy z Ukrainy w Spółdzielniach Inwalidów pracują Ukraińskie szwaczki w Zakładach Mięsnych pracują Ukraińcy. Brakuje hoteli robotniczych. Teraz ,żeby w Łukowie dostać pracę nie trzeba mieć znajomości ,wystarczy mieć chęć do pracy.

 • Urck
  2017-02-09 05:53:23

  arrow

  Jestem rodowitym Łukowianinem, Wyjechałem z niego równo 20 lat temu i mogę potwierdzić że i 20 lat temu bez znajomości pracy nie było, Łukolandia zawsze była wiochą i wiochą zostanie.

 • Obserwator
  2017-01-19 23:37:24

  arrow

  Aby młodzi wykształceni nie wyjeżdżali z Łukowa powinien ruszyć program typu : mieszkanie dla lekarza,mieszkanie dla absolwenta,ulga dla przedsiębiorów.Powinny powstać szkoły zawodowe,żeby młodzi ludzie mieli po co tu przyjechać. Miasto powinno zachęcać do osiedlania się w tej okolicy. Tak samo z atrakcjami nad Zalewem Zimna Woda. Wszyscy latem jadą nad wodę do Firlej lub nad jezioro Białe (aż gęsto od turystów.) A w Łukowie nad zalewem w sezonie pusto . W zimie brak lodowiska (młodzi ludzie się nudzą.) Zrobić przynajmniej jakąś górkę ,żeby dzieciaki mogli iść na sanki, narty czy inne atrakcje.

 • Wodzirej
  2017-01-03 14:46:20

  arrow

  W Łukowskich hotelach na balach sylwestrowych bawili się głównie emeryci (stawka 25 zł. od osoby.) Jeśli szukacie tanio pytajcie w salach weselnych w Łukowskich hotelach. Naprawdę jest tanio.Polecam

 • Bogumiła
  2015-10-28 06:55:12

  arrow

  Teraz po wsiach rolnicy przerabiają chlewiki na sale weselne i szwalnie ,produkują majtki i biustonosze praca idzie na trzy zmiany a wy piszecie ,że w okolicach Łukowa nie ma pracy?

 • Emerytka
  2015-10-24 08:29:37

  arrow

  Gdzie w Łukowie można znaleźć pracowników do posprzątania ogrodu, rąbania drewna, naprawienia dachu czy innych prac porządkowych? Jeśli ktoś wie to proszę o informację.

 • emerytka
  2015-10-11 10:15:41

  arrow

  Dobrze że w każdej rodzinie mają emeryta lub emerytkę i mają za co przeżyć a co do samochodów to za kilka setek kupują "skorupy" i jazda.

 • Łukowianka
  2015-10-10 13:12:49

  arrow

  Przyjedźcie w sobotę do Łukowa to zobaczycie jakie ogromne kolejki w marketach. Ulicą przemysłową w Łukowie nie sposób przejechać taki tłok samochodów.
  Jeśli ktoś napisał ,że Łuków się wyludnia to chyba dawno w Łukowie nie był. Pod marketami brakuje miejsc do parkowania a w środku ogromne kolejki kupujących. Gdzie ta bieda?

 • Gość
  2015-08-17 06:15:50

  arrow

  Lulki wracają do Łukowa jedynie na święto dyszla. W ten dzień idą do kościoła ,aby pokazać kościelne ubrania zakupione w sekenchendach .Muszą się pochwalić tym czego się dorobili na saksach. Swoje przybycie okazują demonstracyjnie strzelając z korkowców.

 • Przedsiębiorca
  2015-07-30 08:12:16

  arrow

  W Łukowie brakuje wykwalifikowanych robotników. Większość płaczących ,że nie mogą znaleźć pracy to tacy co albo nic nie potrafią robić ,albo szukają pracy w której nic nie trzeba umieć i dużo płacą.
  Czy ktoś z tych bezrobotnych odwiedził jakąś firmę i zapytał się czy są wolne miejsca pracy?

 • Darek
  2015-07-05 12:43:50

  arrow

  Praca w rolnictwie np. przy zbieraniu truskawkach to nie możliwość pracy, godziwego zarobku? Wszyscy muszą być dyrektorami, ministrami?

 • Inwestor
  2015-07-04 20:39:25

  arrow

  W Łukowie przy rogu ulicy Farfak i Okrzei powstaje nowy supermarket. Jednak inwestorzy zwietrzyli interes w tym mieście skoro powstają markety sieciowe. W Kauflandzie przy ulicy Przemysłowej w Łukowie trudno o miejsce parkingowe, przy kasach ogromne kolejki. I kto by uwierzył w bezrobocie i biedę w Łukowie.

 • rozczarowany
  2015-06-30 22:19:42

  arrow

  Artykuł z 2012-09-26 ale ciągle aktualny.
  Szustek tyle obiecał w kampanii nowych miejsc pracy i co?
  Moje dzieci do Łukowa nie wrócą, nie maja szans na pracę w UM! Nie ta opcja.

 • Ona
  2015-06-30 17:08:22

  arrow

  Gastarbajterzy wyjechali do prac rolnych do Niemiec . Największy popyt w Polsce mają szkoły nauki języków obcych.

 • PLANTATOR
  2015-06-30 08:23:07

  arrow

  W ŁUKOWIE BRAKUJE LUDZI DO PRACY NA PLANTACJACH PRZY ZBIERANIU TRUSKAWEK,MALIN ORAZ INNYCH OWOCÓW.

 • Irena
  2015-05-23 23:39:06

  arrow

  W Łukowie brakuje fachowców np. Kamieniarzy którzy by potrafili ułożyć czysto kostkę brukową. Widziałam jak jedentaki kamieniarz jego szyld wisi na ogrodzeniu cmentarza w ... co układał kostkę przy grobie na cmentarzu w Dąbiu spartaczył ludziom robotę (położył kostkę całą w plamach ,drogo wziął i jeszcze pyskował ,że nie poprawi.)

 • Gość
  2015-05-02 10:32:57

  arrow

  Niby takie bezrobocie w Łukowie ale jak zatelefonowaliśmy do faceta co zajmuje się układaniem kostki brukowej to zapisy na kilka miesięcy. Bo podobno brakuje ludzi chętnych do pracy.

 • Gość
  2014-09-13 01:22:56

  arrow

  Łuków się zaludnia jedynie na święta i w niedzielę wtedy na dworcu w Łukowie robi się tłok powracających z tobołami młodych ludzi ,gdzie wsiadają na swoje rowery.

 • Zbieraczka z Woli Burzeckiej
  2014-06-26 12:09:47

  arrow

  Wielcy plantatorzy w deszcz każą pracować .Pryskają truskawki ,abyśmy nie jedli a jak my dostaniemy sr***kę to nie pozwalają się załatwić w truskawki ,bo to nie ekologicznie. Nikt mi nie będzie mówił ,że mam brudne ręce. Nie myję bo nie chcę. Wolę zbierać jagody w lesie i sprzedawać pod Stokrotką . Taki los biednych ludzi.

 • Plantator
  2014-06-25 17:03:26

  arrow

  Plantatorzy w Woli Burzeckiej k/Łukowa poszukują zbieraczy do truskawek,płacą 2 zł. za łubiankę co daje 60 zł. dniówki. Miejscowi bezrobotni nie chcą pracować. Wolą żyć z zapomogi z pomocy społecznej. Po co się męczyć ? Lepiej trochę pobiadolić a państwo Polskie litościwe da jeść i ubierze za darmo oraz i jeszcze kieszonkowe na butelczynę dla biednego się znajdzie.

 • Bezrobocie ?
  2014-06-12 20:57:34

  arrow

  Bezrobocie w Łukowie to fikcja. Powieś ogłoszenie DAM PRACĘ i nikt nie się nie zainteresuje . W większości by tylko chcieli pracować na państwowych posadach. Kombinatorzy

 • łukowski dziadek
  2014-06-12 12:59:55

  arrow

  Mamy czwórkę dorosłych dzieci którzy wyjechali z Łukowa bez nadziei powrotu. Takich rodzin znam wiele.
  My emeryci już w Łukowie nic nie zrobimy, teraz głos należy do MŁODYCH, którzy niestety dalej wyjeżdżają.

 • łukowanin
  2014-06-12 11:41:57

  arrow

  Ten artykuł naprawdę jest dobry. To że łuków się wyludnia i za ileś tam lat już tego miasta nie będzie to wiedzą wszyscy. Czyja to wina - oczywiście włodarzy miejskich. I nie ma tu znaczenia skąd oni byli i w których latach. Zarówno Pan Zemło jak i teraz Pan Szustek nic nie zrobili azeby młodych ludzi w Łukowie utrzymac. Żeby Pan Szustek tyle energii i czasu poświecił na pozyskanie jakiegos inwestora który w Łukowie by stworzył miejsca pracy co na przyklad na zalew czy pływalnie letnią. Pan Zemło gdyby zamiast parku zrobil cos dla tworzenia miejsc pracy to by było idealnie. a tak nic. Czy ktos ogladał wywiad z Panem burmistrzem i Panem radnym Chudkiem, polecam. Inwestor jest ale nie chca powiedziec jaki, skad, z jakiej branży i ile miejsc pracy stworzy. Nikt nic nie wie oprócz Pana Burmistrza. Ja odnosze wrażenie że to tak troche przed wyborami a po wyborach zapewne będzie że no niestety chcielismy ale się wycofał. Od dwóch lat piszę że cos ze strefa jest nie tak. A taki jeden zawsze pisze że bedzie inwestor. To teraz pytanie do niego bo on zawsze sie pojawia - kiedy bedzie inwestor w strefie. Przeciez coraz mniej ludzi wierzy że co kolwiek w Łukowie sie zmieni. To że w Łukowie bez znajomosci pracy urzedowej się nie znajdzie to trzeba przyznac rację. wystarczy sledzic informacje z naborów na nowe miejsca pracy. Przeciez tam jest wszystko napisane. I dziwnie bardzo często jest zbieg nazwisk. Nie jest prawda ze w Warszawie pracuje sie na takich samych zasadach i przy takim samym wynagrodzeniu co w Łukowie. Wystarczy spojrzec na to czy ktos zostaje umowę czy pracuje na czarno, czy ktos ma opłacony ZUS czy pracuje na umowę o dzielo. Ten co gługi uwaza że nie ma znaczenia forma zatrudnienia oby na rekę dostac tyle samo. To jest oczywiście glupota. Bo zapytajcie się tych ludzi którzy nie mogą zebrac lat pracy do emerytury bo gdzies kiedys pracowali na czarno itp.

  Łuków jako miasto jest już stracone. Ono juz nie stanie na nogi. I im wczesniej to wszyscy zrozumieją tym lepiej. Nie można mówic jak to powiedział Pan Burmistrz że ludzie w Łukowie chodza zadowoleni. Panie Burmistrzu z czego się cieszyc. Z tego że Przyjmuje Pan do pracy w urzedzie ludzi zwiazanych ze swoim ugrupowaniem bądź zwiazanych z platformą. Przeciez pan wie ze to prawda. Jeden naczelnik, drugi naczelnik, informatyk ryszard. Pan sobie zobaczy że on nawet na facebooku nie skasowal zdjęcia jak startowal na radnego z Pana partii.

 • Plantator
  2014-06-12 07:57:08

  arrow

  Łuków się wyludnia. W Łukowie coraz trudniej znaleźć ludzi chętnych do pracy. Rolnicy z Wojcieszkowa do zbioru owoców miękkich muszą przywozić pracowników z Ukrainy. Miejscowi zbieracze mają zbyt duże wymagania (chcą mieć na na plantacji wodę do mycia rąk oraz przenośną toaletę.) Natomiast Ukraińcy takich wymagań nie mają i godzą się pracować za niższe stawki.

 • Julia
  2013-08-31 06:38:21

  arrow

  W Łukowskich firmach produkujących buty,brakuje chętnych do pracy. Większość wyjechała do pracy do Warszawy gdzie pracują na stanowiskach sprzątaczek, ekspedientek lub murarzy ,za takie same pieniądze jak w Łukowie. Dlaczego? Dlatego ,że ze względu na wschodni akcent są odbierani jak przybysze z za wschodniej granicy. No cóż skoro Stolica to dla nich ziemia obiecana. Ktoś wspominał ,żeby ściągnąć do Łukowa inwestorów. Śmiech... Inwestorzy w Łukowie są raczej niemile widziani. Przykład: Ile czasu powstaje w Łukowie przy ulicy Siedleckiej sklep Biedronka? Najpierw ściany się przewracają, później brakuje chętnej firmy do ułożenia kostki brukowej. Czy to nie dziwne? Widocznie komuś przeszkadza taka inwestycja.

 • Gęgi
  2013-08-27 11:26:25

  arrow

  Wystarczy popatrzeć na dorobek/ majątek/ radnych, miejskich to od razu nasuwa się odpowiedź, że w Łukowie można dorobić się fortuny : placów, działek, mieszkań, przychodni zdrowia. Kto chce ten się dorobi, taka prawda.

 • Api
  2013-08-27 09:16:22

  arrow

  Łuków się zaludnia. Domy które jeszcze do niedawna stały opuszczone w szybkim tempie znajdują nabywców .Bo ceny domów są chyba najniższe w Polsce .Cena piętrowego domu ok.300 m2 na działce własnościowej 600 m2 w centrum miasta można kupić za 200 tyś. złotych. Coraz trudniej znaleźć pracowników. Większość firm w Łukowie narzeka na brak ludzi chętnych do pracy. Jest jakaś grupa ludzi którą bardziej można zaliczyć do uchylających się od pracy ,którzy szukają raczej intratnej posady w urzędzie lub tacy którzy chcieli by zarabiać po 300 złotych dniówki.

 • nek
  2013-06-27 22:03:03

  arrow

  jest bezrobocie to i jest czas chodzić, zdjęcia robić i do podlasie24 wysyłać (a propos "Łukowskie ronda - jedne zadbane, inne już nie" czy też serii ostatnich artykułów o parku). Trochę to tak jakoś, "nie tak"....

 • :))))
  2013-06-27 17:16:55

  arrow

  "Znalazła bez problemu pracę w Łukowie za 15 kawałków. Można? Jak się chce, to się ma."
  Hahahahahahaha!!!!
  Dobre!

 • win
  2013-06-27 16:50:40

  arrow

  Z pewnością są młodzi, którzy chcieliby zostać na stałe w Łukowie ale tu naprawdę nie ma dobrej pracy bez znajomości bo reszta to praca u "prywaciarzy" którzy kombinują na każdym kroku - praca albo na czarno albo umowa śmieciowa...Mieszkania niby się budują ale są stanowczo za drogie jak na tutejsze zarobki. Pozostaje otworzenie własnej działalności ale tu też łatwo nie będzie - podatki od nieruchomości bardzo wysokie, stawki lokali do wynajmu też...

 • Mark
  2013-06-27 15:11:47

  arrow

  Znajoma opowiadała, że jej koleżanki córka, po ekonomii, nie mogła dostać się do roboty w Warszawie.Znalazła bez problemu pracę w Łukowie za 15 kawałków. Można? Jak się chce, to się ma.

 • :)
  2013-06-27 13:52:56

  arrow

  Łukowianka...bredzisz kobieto.

 • do lukowianki
  2013-06-27 12:58:15

  arrow

  Lukowianka zgadzam sie z toba,juz pare lat wstecz twierdzilem ze Lukow ma szanse na rozwoj.
  Tylko trzeba wiecej budowac budynkow wielorodzinnych ,trzeba zapewnic bezposrednie polaczenia z Wa-wa i starac sie na sile sciagac inwestorow!!
  Uwazam ze kazdy ktory chce cos otworzyc powinien dostac zielone swiatlo-nie wolno przeszkadzac !!!!.
  Dlaczego sa wazne polaczenia bezposrednie z Wawa i nowe mioeszkania? dlatego ze mozna pracowac w Wawie i kupic mieszkanie w Lukowie za 1/3 tego co w stolicy! traci sie tylko 3 godzinny dziennie na dojazd i powrot, przeliczajac to na roznice cen w zakupach prawie wszystkiego zawsze bedziemy na plusie

 • Łukowianka
  2013-06-27 08:42:46

  arrow

  ŁUKÓW SIĘ ZALUDNIA. Ludzie wykupują domy które dotychczas stały opuszczone. Dom własnościowy z ogrodem za 200 tyś. złotych to niebywała okazja. Jeśli ktoś ma pomysł na biznes to w Łukowie nie ma biedy. Ludzie produkują przyczepy, handlują elektroniką i AGD. ROWERY idą jak świeże bułeczki. Po kośiarki i pilarki ustawiają się kolejki. Natomiast mieszkańcy Warszawy toną w długach dlatego ,że kupili mieszkanie w blokach za 600 tyś. i teraz nie stać ich na nic.

 • Poszukujący lokalu
  2013-05-05 07:38:47

  arrow

  Ktoś napisał,że w Łukowie jest dużo lokali do wynajęcia. Ale zobaczcie ile chcą za wynajęcie lokalu? Ale jeśli cena lokalu (byle jakiej kanciapy 15-20 m2 bez mediów) zaczyna się od 1200 zł.+ opłaty dodatkowe to wybaczcie ,ale takie ceny są w Warszawie a nie w prowincjonalnym miasteczku gdzie większość ludzi pracuje za płacę minimalną albo na 1/2 etatu. Jak ceny takich lokali będą w cenie 10 zł. za m2.(realna cena wynajmu lokalu) to na pewno nie będą stały puste.

 • Q
  2013-05-05 07:12:24

  arrow

  Łukowiacy to w większości ludzie którym brakuje samodzielnego myślenia. Od wielu lat przyzwyczajeni do gospodarki sterowanej centralnie nie potrafią się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Najlepszym przykładem są na to największe firmy działające w Łukowie które zajmują się jedynie podwykonawstwem dla podwykonawców. Oczywiście samodzielne myślenie nie jest łatwe i trzeba się tego nauczyć samemu lub od kogoś mądrzejszego. Najpościej jest robić podwykonawstwo lub wyjechać za chlebem.

 • (PiS)mak
  2013-04-20 11:44:16

  arrow

  kto rządzi w polsce wschodniej?

 • Przedsiębiorca
  2013-04-20 08:01:41

  arrow

  Lokale na działalność dla nieudaczników? To tak samo jak nowicjusz kupi wędkę i pojedzie łowić ryby w rowie melioracyjnym.Aby rozpocząć działalność trzeba mieć pomysł a nie lokal.

 • gość
  2013-04-20 06:34:50

  arrow

  Z tego co widać na fotografii to wjazd do ziemi obiecanej Warszawa Służewiec ul.Puławska.A wracając do Łukowa to marzenia ludzi tam mieszkających są trochę wybujałe.Pewna właścicielka hurtowni spożywczej w Łukowie i kilku sklepów spożywczych też wystawiła swój dom na sprzedaż,aby wyjechać do ziemi obiecanej.Twierdzi,że w Łukowie nie widzi przyszłości.Dlaczego? Dlatego,że w Łukowie powstają sklepy sieciowe,sprzedawcy poubierani w firmowe jednolite stroje,niskie ceny ,legalnie zarejestrowani pracownicy nie kradną towaru. Na pytanie ,co będzie pani robić w Warszawie? Odpowiada, pójdę gdzieś do pracy za dobrą pensje.Tam w ziemii obiecanej tyle płacą? Śmiech.

 • do Q
  2013-04-14 11:01:54

  arrow

  Ogłoszenia typu \"dam pracę\", \"poszukuję pracowników\" itp są na słupach i tablicach bezpłatne...no chyba że coś zmieniło się ostatnio. Chyba jednak mijasz się z prawdą.

 • piotr
  2013-04-14 09:49:24

  arrow

  Meteo ma racje o czym świadczy czyja krewna została lub zostanie wicedyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie. Czy ta osoba ma kwalifikacje czy tez nie pozostawiam pod osąd czytelników, który znają jej staż pracy w tej instytucji. Racja, po plecach krewnego można zajść najwyżej. Powiązań każdy znajdzie bez liku w Urzędzie Miasta (żony radnych), w Starostwie Powiatowym, itd itp. szkoda dnia...

 • do Przedsiębiorca
  2013-04-14 09:28:43

  arrow

  co z tego że powstały nowe sklepy RTV, supermarkety, zobacz ile lokali do wynajęcia w Łukowie. Jeśli jesteś faktycznie przedsiębiorcą wiesz o czym to świadczy.

 • Przedsiębiorca
  2013-04-14 08:19:17

  arrow

  Nie jest w Łukowie tak źle jak niektórzy piszą. Łuków się rozwija.W miejscach gdzie były pola powstaną nowe drogi.Działki zyskają na wartości. Biedny jak sprzeda kawałek pola na działkę budowlaną ,przestanie być biedny,pobuduje nowy dom,kupi samochód,założy własną firmę.Napewno przydał by się w Łukowie darmowy internet aby mieszkańcy mogli mieć większy kontakt ze światem.
  Proszę zobaczyć jak dobrze kwitnie biznes nowym sklepom z elektroniką i AGD,RTV w Łukowie. Dlaczego powstały nowe sklepy? Właśnie dlatego,że zwietrzyli w Łukowie interes.
  Nie należy biadolić,tylko trzeba trochę własnej inicjatywy ,aby zmienić swój status.

 • ola
  2013-03-21 18:55:56

  arrow

  polacy umieja tylko narzekac nieroby

 • Q
  2013-01-11 20:41:07

  arrow

  W Łukowie w przeciwieństwie do innych miast bezrobotny nie raczy przyjść do zakładu ,żeby zapytać się o pracę.Uważają ,że to pracodawcy mają obowiązek ich znaleźć. Bezrobocie w Łukowie to fikcja. Inna sprawa,że ogłoszeń na tablicach wieszać nie wolno.W innych miastach tablice ogłoszeń są darmowe.A w Łukowie płatne. Jakie to ułatwienia dla przedsiębiorców? Podczas rozmowy z przedsiębiorcami z Łukowa wszyscy narzekają na brak chętnych do pracy.Pseudo bezrobotni wolą sezonowo zrywać jabłka za granicą,gdzie muszą tyrać od świtu do nocy,deszcz nie deszcz.

 • mechanik
  2012-10-28 14:54:56

  arrow

  W Łukowie prym wiodą warsztaty samochodowe typu "dziupla" Ogromny popyt na bezwypadkowe z Francji i Niemiec.W garażach przerabiane są ze złomu na prawie nówki. Na portalu aukcyjnym aż roi się od ogłoszeń z Łukowa,sprowadzone bez pośredników sprzedam.To też kupujących nie brakuje.Rocznie sprzedawanych jest setki samochodów.Obecnie samochody to najbardziej intratny interes w Łukowie.Wystarczy zobaczyć ile na przydrożnych trawnikach stoi samochodów do sprzedania.

 • Sorbona
  2012-10-01 17:04:12

  arrow

  Hahaha! Łukowska Sorbona. Ich strona to chyba antyreklama biznesu.

 • MD
  2012-10-01 13:36:27

  arrow

  Witam,
  Niestety zgadzam się z tą opinią. Proces ten trwa niestety już wiele lat i nic chyba nie wskazuje,że to się zmieni. Sam dziesięć lat temu wróciłem po studiach na Politechnice Warszawskiej z wielkimi chęciami na pracę dla Mojego miasta... Dostałem tylko rok bezrobocia. Wyjechałem i radzę innym zrobić to samo, chyba że interesuje Was posiadanie warzywniaka.

 • Marek
  2012-10-01 09:07:55

  arrow

  I bardzo dobrze. Co to miast oferuje młodym. Odpowiedź nic. Zero pracy, jak już to za grosze, a ceny np w piwa w barach Warszawskie. Ja mam 24 lata, wyjechałem z tej dziury zaraz po maturze do Warszawy i poszedłem tam do pracy. 1 praca 3.000 zł, po 5 latach i kilku awansach, wyciągam miesięcznie ponad 6.000 zł na rękę, a jeszcze nie skończyłem studiów. W Łukowie pracowałem na początku, bardzo krótko za 700 zł bez umowy bez perspektyw rozwoju i fizycznie. Różnica jest znaczna, więc po co tu wracać?

 • do gość
  2012-10-01 08:46:20

  arrow

  Polecam GRAND Cafe, przy pomniku papieża
  i Bellę Agattinę, przy moście.

 • ja
  2012-09-30 13:26:09

  arrow

  a dojęga wrócił, i władza się tylko zastanawia jak by tu go finansować

 • kaolinka
  2012-09-30 13:07:53

  arrow

  tak w stoczku łukowskim zjesz smacznie i napijesz sie kawy w samym Łukowie nie ma nic byłem tam kilka razy miasteczkio bez przyszłosci niestety tylko wakacje jeszcze tzymają młodych, ziemie slabe

 • do gość
  2012-09-30 12:47:38

  arrow

  w Blaszaku i Rózowej Damie:-)

 • gość
  2012-09-30 12:09:48

  arrow

  Czy ktoś wie gdzie w Łukowie można w miłej atmosferze napić się kawy?

 • zŁukowa
  2012-09-30 09:56:46

  arrow

  Gruba kreska doprowadziła do tego co dzisiaj mamy,rządzą cwaniacy i wyzyskiwacze,zwykły człowiek nie ma nic do powiedzenia,jest zastraszony bo nie ma pracy.Państwowe instytucje w dużej mierze, szczególnie w samorzadach,szkołach są obsadzone przez rodziny i kolesiów.W naszym mieście spokojnie można by wskazac tych "super"wykształconych i "kompetentnych".Tak jak tu niektórzy piszą naprawdę dobrze wykształceni młodzi ludzie bez układów nie mają tu szans.Zła jest ordynacja wyborcza,bo ci sami ludzie znów poumieszczają sie na pierwszych miejscach i wejdą do koryta.Dobrze powiedział były minister sportu,nie jest to przyjazny kraj.

 • antykomunizm
  2012-09-30 00:51:19

  arrow

  Chodzi mi o ludzi którzy dziś udają wielkich narodowych katolików obrzucaja innych oskarzeniami, a tymczasem sami w przeszłości byli działaczami PZRP, latali na SB etc. Dziś krzycza komuna by ukryć swoje z nią koneksje. Nie robią tego oficjalnie bo boją się bolesnej weryfikacji. To nazwyam "prawem do antykomunizmu" inaczej obłuda.

 • cicho
  2012-09-29 21:21:08

  arrow

  Obciach wsty w tym miescie zamiast tworzyc miejsca pracy dobre chodniki zrywa gbur a kladzie nowe nie wiem jaki w tym interes ale napewno jest dla nich czyli calej szlachty jaki madry pisowiec swata sie z po wcami. Ty sie modl burmistrzu za dwa lata co z toba bedzie przed tymi wyborcami co ich wykiwales bo ja na ciebie na szczescie nie glosowalem.

 • gmin
  2012-09-29 14:06:03

  arrow

  Może i p. Szustek przez tyle lat co p.wójt też tyle by zrobił.Napisz co zrobił w powiecie z SLD P.L,chyba tylko dołożył się do długu.Pani wójt była w innej sytuacji,ludzie w większości mieli prace.Ciekawe czy umiałaby się znależćw obecnych czasach.Może też obsadzałaby stołeczki swoimi nie patrząc czy posiada kompetencje czynie,tak jak to robią obecni panowie.Podobało mi się u p. wójt, że dbała o oświatę w swojej gminie.

 • prawo do antykomunizmu?
  2012-09-29 12:53:42

  arrow

  nie ośmieszaj się. Co to takiego?

 • łukowianin
  2012-09-29 12:38:00

  arrow

  Czy prawdą jest, że nowym sposobem finansowania radnego Dołęgi są jakieś tam prowadzone przez niego lekcje w gimnazjum nr.2?

 • do bezimiennego i do ......
  2012-09-29 10:00:36

  arrow

  1. Podpiszcie z imienia i nazwiska bo chcielibyśmy poznać wasze "prawe" powiązania rodzinne i prawo do antykomunizmu.
  2. Meteo postawił kilka tez. Dotyczą one Łukowa i młodych ludzi z naszego miasta. Wasze posty to zwykłem blablanie i uciekanie od tematu. Od 2 lat w Łukowie rządzą ludzie związani z PiS. W gminie Łuków też. W tej gminie Goławska przez 33 lata wykonała gigantyczną pracę. Szkoły, drogi, infrasktura. Co zrobił Osiak przez dwa lata? Zgoda, że Szustek dostal miasto zaniedbane i zapuszczone, ale też nikogo za to nie rozliczył, ba nawet tych ludzi dalej hołubi. Obiecał złote góry i za te góry dziś jest rozliczany. Oczekiwaliśmy zniany ludzi i metod. Niestety może kilku ludzi wyminiono (na swoich), ale metody są te same. Mateo rozpoczął dyskusję. Trudną, niewygodną i dla SLD, PO i PiS. Nie zamiatajcie jej pod dywan tym pseudopatriotycznym bełkotem, bo z niego wynika jedynie to że nie macie nic do powiedzenia i nie warto wam dawać szansuy np w następnych wyborach.

 • Do ..........
  2012-09-29 08:04:11

  arrow

  Święte słowa,że w naszym mieście nie ma prawdziwej prawicy, a Solidarność spruchniałała,rządzą układy i układziki,kolesie.Nie dba się o dobrze wykształconego człowieka,a często stawia się na stołek takich, którzy począwszy od szkoły średniej szli na skróty z nauką bo wiedzą nie majac zielonego pojęcia o dobrze wykonywanej pracy ,że dostaną posadkę gdyż są ułożeni od komuny.Kiedy jedno z nich siądzie na stołek zaraz obsadzą w pracy pół rodziny i znajomków,którzy bojąc się o pracę nic nie powiedzą, że ci ,którzy ich przyjęli żerują na nich ,spijają z ich pracy śmietankę.Nic się nie zmieniło.

 • do bezimiennego
  2012-09-29 00:29:20

  arrow

  to jest problem wielu miast, miasteczek i gmin. To problem całego kraju. Te 2,5 miliona rodaków czyszczących kible w całej UE nie są tylko z Łukowa. Trzeba pogonić bandytów rządzących Polską od 1944 roku!

 • on
  2012-09-28 22:44:56

  arrow

  Ogladam dzis master tv. Co ty wyczyniasz czlowieku ty jestes albo tepy albo glupi. czekam za dwa lata ja cie wywioza na taczce.

 • km
  2012-09-28 20:06:34

  arrow

  31-tysięczny Łuków jest największym miastem w Polsce bez komunikacji miejskiej! Za to mają ją 17-tys. Międzyrzec Podl. (2 linie), 30-tys. Łowicz (4 linie) czy 22-tys. Hajnówka (3 linie), a niedługo będą ją miały nawet 7-tysięczne Łosice!

 • do Basi
  2012-09-28 19:42:38

  arrow

  Basiu, fotka przedstawia Warszawę i ma symbolizować dążenia młodych i to co nieosiągalne w Łukowie

 • ......
  2012-09-28 19:17:21

  arrow

  Mateo ma rację i zawsze się z nim zgadzam . Nie zmieni nic kadencja nowego burmistrza to jest problem państwa , zaniechania zmian strukturalnych , brak gruntownej dekomunizacji i lustracji . Od 1989 dopiero teraz mamy niekomunistycznego wójta gminy Łuków , obecny burmistrz został nim tylko dlatego, że społeczeństwo na fali tragedii smoleńskiej zauważyło, że coś złego dzieje się w naszym kraju i niestety my myślimy dalej podobnie a władza pogrąża się w nepotyżmie , powiązaniach żłobowych. Żadnej prawicy znów nie ma ,jest sieć wzajemnych zależności .Solidarność spruchniała moralnie o kwestii agentury w jej łonie nie będę wspominał czy o koterii z pselem. Mówicie ,że młodzi wyjeżdzaja , niedługo przestaną ,bo nie będą mieli za co wyjechać , niektórzy wrócą , ale to będą córusie i synusie, którzy nic w Warszawie nie zdziałaja a świecić będą w Łukowie bo rodziciele z " wąskiej elyty " stworzą im dogodne ,preferencyjne warunki do biznesu w ramach działalności publicznej i znów się dziwić będziemy, że taki młody a nie chce nic zmienić w Łukowie , dlaczego? no bo dziadek czekista nie pozwoli a tatuś pzperowiec musi chronić kolegów.Myślicie ,że odsunięcie komunistów od urzędu nie boli ? oj boli wyją jak demony na łańcuchu w piekle ,że utracili synekurki, dlatego nasz 6-tek jest tak niszczony,on nawet nie wie gdzie i jak. Nie rozśmieszajcie mnie tym aby nie robić polityki tylko miejsca do pracy tu jednak okazuje się brak elementarnej wiedzy o funkcjonowaniu społeczeństwa. POLSKO OBUDŻ się JEDZMY DO WARSZAWY ale JUTRO i SPRAWDZMY SWÓJ potencjał ja jadę pooddycham trochę wolnością i znów się upewnię żę tą czerwoną chołotę wraz z palitrawkami i POmyleńcami trzeba gonić oj gonić.

 • Basia
  2012-09-28 17:08:01

  arrow

  nie znam Łukowa. Na zdjęciu jest Łuków? Nie wiedziałam że jest tam komunikacja miejska.

 • ulka
  2012-09-28 16:00:23

  arrow

  Margolcia masz rację,ze w specjalnej nie po znajomości nie masz czego szukać choc byś była i po Sorbonie.Ja to wiem na własnej skórze.Tam pracują rodziny i znajomki,niektórzy z nich nie mają pojęcia o dobrym nauczaniu,no bo np.szkoła zaoczna w Rykach nie dawała żadnej metodyki nauczania, dobrej psychologii czy pedagogiki,a do tego jeszcze bez żadnego doświadczenia iść na żywca i uczyć dzieci.Dlatego jeśli tak dalej pójdzie i będziemy mieli tego typu nauczycieli to poziom będzie poniżej piwnicy.Tak jest często i w urzędach,ilu jest niekompetentnych urzędników ,a do tego i aroganckich.Dobrze wykształceni młodzi ludzie nie mają czego szukać w naszm grajdołku jesli nie mają dobrych znajomości na szczytach,zmuszeni są uciekać stąd.

 • Do jacka raz jeszcze
  2012-09-28 14:15:01

  arrow

  A ten dalej swoje. Jeśli nie potrafisz nie pchaj sie na afisz. Tłumaczyć że się nie potrafi każdy, nie każdy dwa lata temu wbrew temu co piszesz twierdził, że pod jego rządami będzie świetnie. Pytanie nie wiedział, czy też wprowadzał świadomie w błąd? Gdzie jest ta nowa ekipa, nowa wizja promocji, kultury, oświaty, unijne pieniądze? To Pan burmistrz z PiS ramię ramię z PO obiecywali, zapewniali. Co teraz jest inna Polska, czy też miało być pięknie wyszło jak zawsze. Możecie sobie gadać. Ludzie nie są głupi i widzą fakty. Władza się bawi wspiera, czasem ukarze niepokornych, a miasto umiera.

 • jacek
  2012-09-28 13:34:33

  arrow

  Te dwa i pół miliona Polaków, które wyjechały z Polski w ostatnich latach opuściły setki takich miasteczek, powiatów i gmin. Problem nie dotyczy tylko Łukowa - to stan państwa zmusza ludzi do szukania pracy gdzieś w świecie. Można szukać w Warszawie, gdzie bezrobocie jest mniejsze, albo w Londynie czy gdziekolwiek. Ale przyczyną jest katastrofalny stan państwa i rządy bandytów w Polszy

 • jacek
  2012-09-28 13:27:57

  arrow

  burmistrz ten czy inny nic nie poradzi. To wina państwa. To \"polskie\" państwo się rozpada. Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć przyczyn i skutków

 • Zuza Mołdawska
  2012-09-28 13:24:51

  arrow

  bez przerwy słychać tylko ,że coś trzeba zrobić .....i nadal nic się nie dzieje, a z roku na rok jest coraz gorzej

 • do cygana
  2012-09-28 13:05:03

  arrow

  człowieczku nie ośmieszj sie takimi komentarzami

 • a
  2012-09-28 09:09:50

  arrow

  Wez ty sie cygan przestan madrzyc bo pewnie siedzisz w urzedzie i w d... mu wlazisz tak go broniac.

 • nowa
  2012-09-27 22:06:22

  arrow

  super artykuł. ludzie uciekają z Łukowa bo nie widzą perspektyw. Grzesiu ze szpitala też prawie dwa lata wytykał ze p. K.... swoich pozatrudniał a teraz swoich wujków,paciotków i innych bliskich ziomali zatrudnia. to gdzie sens gdzie logika.Pogubił sie w obietnicach a ma pod ręką wykwalifikowanych lekarzy to co mowa prości ludzie?????

 • cygan
  2012-09-27 21:35:39

  arrow

  jak zwykle wszyscy młodzi dobrze wykształceni inteligentni i co ciekawe bezrobotni - dlaczego szukają pracy w urzędzie? skoro dobrze wykształceni i inteligentni to dlaczego nie tworzą sami własnych firm. na co liczą? burmistrz nie jest pośredniakiem - szczególnie dla miernot mieniących się "Młodymi, zdolnymi i znającymi języki"

 • Equel
  2012-09-27 21:31:51

  arrow

  Artykuł mógłby pasować do większości podobnej wielkości miast na Lubelszczyżnie i w całej Polsce. zamieńcie nazwę miasta a reszte tekstu zostawcie. Takie są realia, że dobra edukacja jest w dużych miastach i tam jest więcej pracy. A nowi włodarze zanim coś zrobią musza się uporać ze spóścizną w kasie miasta w postaci olbrzymiego kredytu po poprzednikach.

 • oryl
  2012-09-27 17:06:06

  arrow

  Wszystkiemu winne jest spoleczenstwo, ktore godzi sie na taki stan rzeczy i nie potrafi protestowac, skoro mlodym jest zle to dlaczego nie zorganizuja sie i nie dadza wyrazu dezaprobaty burmistrzowi i radzie!

 • realsta
  2012-09-27 16:12:13

  arrow

  "Mój syn urodził się w tym mieście ale pracuje w Warszawie gdzie bardzo dobrze zarabia i wykonuje ciekawą inspirującą pracę. Gdyby nie znalazł się w stolicy, to ciężki byłby jego los zawodowy." A gdzie sie urodził, gdzie tatuś zaprocował na jego wykształcenie? A kto się tatusiem zajmie na starość? Może zamiast pluć w Łuków zmienicie go. Od 20 lat wybieracie ludzi którzy waszym zdaniem odpowiadają za upadek miasta. Odpowiadacie z nimi na równi, także ci którzy nie głosują. Biedni i głupi, a za kilka lat chorzy i starzy. Wysyłacie dzieci do Warszawy zamiast zadbać by miały gdzie wracać po studiach, a potem tylko zgrzytacie zębami.

 • Do Jacka
  2012-09-27 15:32:07

  arrow

  Weż idź z tymi ideologiami się wyspać. Tu się mówi o konkretach a nie blabla o polityce. Przypomnijmy, że Twój Burmistrz jest z PiS, poprzedni był z SLD, a poprzedni z PO. Wszyscy trzej równo odpowiadają za nedzę w mieście.

 • jacek
  2012-09-27 14:28:34

  arrow

  taki jest program rządu tuska - zwijanie państwa i koncentracja wszystkiego w kilku metropoliach. To się sprawdziło w Rosji putina, to i w Polszy się sprawdzi

 • obiektywny
  2012-09-27 13:52:26

  arrow

  TO prawda ze mlodzi wyjezdzaja na studia do Wa-wy ,Lublina i licza po ukonczonych studiach na lekki pieniadz.Prawda jest nieco inna ,czesc z nich faktycznie znajdzie dobra ,rozwojowa prace w jakiejs korporacji itp ale wiekszosc bedzie pracowala za grosze jesli idzie o stolice(bo wiadomo tam wszystko drozsze)
  Madry ktos fajnie powiedzial -Polska to wylegarnia (bezrobotnych)magistrow,inzynierow dla ktorych brakuje lekkiej pracy
  Pieniadze mozna zarobic doslownie na wszystkim-trzeba miec pomysl,odwage i szczescie a ten artykul wlasnie wiaze sie z "pieniadzem" bo za nim tak wszyscy biegna
  Jestem swiecie przekonany ze jakby zaproponowano w Lukowie czy nawet w wiosce najbardziej obrzydliwa prace za przykladowo 10 tys zlotych to magistry i inzyniery pchali by sie drzwiami i oknami,czesc zapenie by honorowo nie interesowala sie ta oferta ale po kilku ,kilkunastu latach zapewne by
  stwierdzila ze pieniadze nie smierdza!!
  !Mateo zrozum jedno tu idzie gra wylacznie o pieniadze ktore zapewnia przyszlosc.Przyklad : mozna mieszkac na wiosce i jezdzic do teatru,na wakacje i gdzie sie zywo podoba ,nie stanowia przeszkody kilometry bo mozna wziasc hotel itp

 • łukowianin
  2012-09-27 13:35:40

  arrow

  zgadzam się łuków miasto tłuków kolesiostwa i pseudobiznesmenów niech ginie niema co żałować

 • czytelnik
  2012-09-27 12:56:47

  arrow

  faktycznie, Łuków to miasto bez żadnych ciekawych perspektyw dla młodych i dlatego się wyludnia i upada. Mój syn urodził się w tym mieście ale pracuje w Warszawie gdzie bardzo dobrze zarabia i wykonuje ciekawą inspirującą pracę. Gdyby nie znalazł się w stolicy, to ciężki byłby jego los zawodowy.

 • śmiech
  2012-09-27 12:56:20

  arrow

  prawda jest taka. w Łukowie ażeby znaleźć pracę w urzędzie trzeba mieć znajomości i to nie małe. każdy konkurs który jest ogłaszany jest tylko prawnym wymogiem gdyż i tak wiadomo kto wygra. następna kwestia jest taka żeby wreszcie zadać pytanie Burmistrzowi co zrobił żeby w Łukowie powstało choć jedno miejsce pracy. on napewno odpowie że miejsca pracy stworzył ale w urzędach i to po to żeby jego znajomi, rodzina mieli pracę. a co do Pana mateo. faktycznie cała prawda. tylko trochę władzy się trzeba pytać co oni na to. Bo pisanie o nowych drogach czy innych inwestycjach w mieści może i dobre tylko inwestycje są żadnym pocieszeniem dla matki która nie ma co dziecku dać jeść. tyle pisano o strefie ekonomicznej. to trzeba zapytać ile miejsc pracy w tej strefie stworzono. odnośnie kina. zaraz minie rok od zlikwidowania starego kina. to po co trzymać dyrektora który obiecał a nie wywiązał się z obietnicy. po co było na każdej sesji rady miasta mówić że pan N. jest złym konserwatorem ulicznego oświetlenia jak teraz jest jeszcze gorzej. a nikt nie ma tyle odwagi żeby się burmistrza spytać dlaczego złego słowa nie powie na pana Kołtana. Po co było wykazywać rok czasu jak Pan Zemło był złym gospodarzem. to teraz niech burmistrz powie co dobrego dla łukowa zrobił.

 • margolcia
  2012-09-27 11:19:27

  arrow

  Mateo19 ma rację.
  Ktoś z komentujących napisał, że są w Łukowie prywatne firmy, które czekają na wykształconych. Nie zgadzam się z tym, nawet w prywatnych firmach trzeba mieć układ my dostać w miarę "normalny" etat. Jedyne co u "prywaciarzy" można dostać bez znajomości to etat na rozbiorze w "mięsnych", na masłowni w "mleczarni", kierowca w "piekarni" lub szczyt marzeń każdego magistra - kierowca samochodu ciężarowego w transporcie międzynarodowym! Prawda jest taka że na "ciepłą" posadkę w Łukowie przyjmuje się "przyjaciół i znajomych króliczka" często bez wykształcenia, ale po paru latach mamy fachowca po "sorbonie" jak ktoś to określił ale z doświadczeniem, a absolwent SGH,UW, i tym podobnych ma tylko papierek, a gdzie doświadczenie pytają jak zaniesiesz gdziekolwiek CV. Pamiętam jak nie przyjęto do "specjalnej" mojej znajomej z odpowiednim kierunkowym wykształceniem, podpartym wieloma kursami i studiami podyplomowymi, a kilka dni później miałam okazję rozmawiać ze znajomym(pracownikiem tejże placówki) który z koleżankami z pracy był tak zawalony robotą, że nie miał kiedy pracy licencjackiej napisać!!! Ot i taki mamy Łuków obecnie. Nie dziwię się młodym, że uciekają! Co do tych inkubatorów przedsiębiorczości i stref inwestycyjnych, to śmiech na sali i socjalizm w nowej wersji. Mięsne miały otworzyć wytwórnie karmy dla psów i kto tam miał niby pracować Ci po UJocie i SGH? Dlaczego tak głośno się krzyczy, że to ludzie z Łazów nie dali dojść do skutku tej "inwestycji", skoro prawda jest taka że po prostu "mięsnym" nie udało się wyciągnąć na "tę okoliczność" pieniążków z Unii. Niech "władzóchna" stworzy jeszcze sto tych papierowych stref inwestycyjnych i ogłosi "wszem i wobec" jaki to sukces osiągnęli i ile to miejsc pracy powstanie...powstanie ale szkoda, że najczęściej tylko na papierze!

 • foris
  2012-09-27 10:07:06

  arrow

  może i dobrze że umiera... selekcja naturalna !!! Chodziłem tam 6 lat do szkoły, nie chce tam nigdy wracać !!! Ludzie z Łukowa sami sobie zasłużyli, ich zachowanie , wysokie mniemanie o sobie, chamstwo.. w Siedlcach jest inaczej , ludzie są inni, lepsi !!
  Tak więc Łuków się kończy, praca się skończyła, więc pora żeby mieszkańcy tego miasta wrócili tam skąd przyszli... każdy wię skąd tam się wzieli...

 • MP
  2012-09-27 09:27:39

  arrow

  Z jednej strony stwierdzam, że artykuł nic nowego nie odkrywa, ale z drugiej uważam, że jest bardzo dobry, ponieważ rozpoczyna dyskusję nad emigracją ludzi z Łukowa. Pozwolicie, że włączę się w dyskusję.
  1. Wg ostatnich danych, które opublikowała "Wspólnota" W Łukowie jest stosunkowo mniejsze bezrobocie niż w województwie czy kraju. Dlaczego? Jeden problem nie został w artykule poruszony mianowicie praca na czarno. Dlaczego śmiem twierdzić, że takie zjawisko istnieje? Ponieważ, jeżeli ceny kształtuje rynek to dlaczego w Łukowie są najdroższe mieszkania w okolicy, a ludzi coraz mniej?
  2. W Łukowie potrzebna jest przedsiębiorcza młodzież, która po zdobyciu wykształcenia chciała by wrócić i bez znajomości założyć coś nowego w Łukowie. Potrzebny jest w Łukowie inkubator przedsiębiorczości, który pomorze młodym ludziom zmierzyć się z ryzykiem rozpoczynania czegoś nowego.
  3. Nie zgadzam się, że bez znajomości pracy w Łukowie nie dostaniesz. W urzędach oczywiście tak to wygląda, ale są jeszcze prywatne firmy, które chcą wykwalifikowanych pracowników i nie patrzą na znajomości.
  4. Czymś dziwnym patrząc na aktualny rynek pracy była sytuacja z Zakładami Mięsnymi, których „zniechęcono” do inwestycji w Łukowie i 300 miejsc pracy nasze miasto straciło. Nie dopuśćmy do tego, aby taka sytuacja powtórzyła się w Łukowskiej Stefie Inwestycyjnej, która powstała na Łapiguzie.
  5. Najgorszym problemem jest to, że pracy dla młodych ludzi nie ma nie tylko w Łukowie, ale coraz ciężej znaleźć coś w Warszawie czy Lublinie. Praca tymczasowa dla studentów jest, ale chyba nikt z nas po skończeniu studiów nie chciałby pracować w call center…

 • miastowy
  2012-09-27 09:14:47

  arrow

  Czekamy na jakieś oświadczenie w tym temacie od włodarza naszego miasteczka! Artykuł w 100% prawdziwy. mateo19 pisze nie zależnie,

 • abc
  2012-09-27 08:29:14

  arrow

  bardzo dobry artykuł i bardzo potrzebny. Brawo dla redakcji.Prawda,prawda,prawda

 • argh
  2012-09-27 08:00:24

  arrow

  ba, oni nawet w Siedlcach siedzą - widać po rejestracjach. a tu przecież też nie jest zbyt ciekawie...

 • Aqq
  2012-09-27 07:04:28

  arrow

  W 100% zgadzam się z tym co napisał mateo19. Łuków to miasto znajomości i znajomych.Miasto ma statystycznie coś około 30 tyś. mieszkańców ale myślę,że jeśli w obecnej chwili jest ich 25 tyś. to góra. Sam znam mnóstwo przypadków, że młodzi ludzie są tylko zameldowani u rodziców w Łukowie a mieszkają w dużych miastach lub przebywają za granicą po kilka lat i w rozmowach z nimi nie widać chęci powrotu na stałe.TO MIASTO UMIERA, A MY RAZEM Z NIM !!!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Pomysły na sypialnię dziecięcą - od dekoracji po...
2022-07-01 13:56:54 Kategoria:

Klucz do udanego projektu pokoju dziecięcego? Zachowaj proste podstawy, zaplanuj dużo miejsca do przechowywania i nie bój się odrobiny zabawy. Dzieci zmieniają się w...

więcej »
foto

Jakie firany wybrać do salonu? Firany gotowe
2022-06-30 17:37:15 Kategoria:

Aranżując przestrzeń salonu większość swojej uwagi skupiamy na ładnym umeblowaniu, oraz dopasowaniu dodatków w postaci dywanów, czy kolorowych poduszek. Oczywiście są...

więcej »
foto

Rozmowa PGE - Projekt PGE i Polskiego Związku Żeglarskiego
2022-06-29 15:05:55 Kategoria:

Żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, który można uprawiać nie tylko zawodowo, ale także rekreacyjnie z całymi rodzinami i przyjaciółmi na...

więcej »
foto

Jak zdobyć rozgłos na Instagramie?
2022-06-28 16:33:00 Kategoria:

Instagram to nie tylko miejsce, gdzie możesz dzielić się ze znajomymi swoimi zdjęciami i relacjami, ale także sposób na zostanie influencerem i czerpania z tego korzyści...

więcej »
foto

Pozycjonowanie stron Białystok ‒ zadbaj o widoczność...
2022-06-28 10:03:37 Kategoria:

Pozycjonowanie stron Białystok ‒ albo jesteś widoczny w internecie, albo klienci nie wiedzą o istnieniu Twojej firmy. W dzisiejszych czasach miejsce w TOP10 to podstawa....

więcej »
foto

SuViBox, czyli nowoczesna dieta pudełkowa
2022-06-28 09:38:26 Kategoria:

Zdrowy styl życia i zbilansowana dieta to dziś podstawa. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków warto skorzystać z usług cateringu dietetycznego....

więcej »
foto

Audycja PGE. Odcinek 3 - O żeglarstwie
2022-06-27 14:14:27 Kategoria:

Żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, który można uprawiać nie tylko zawodowo, ale także rekreacyjnie z całymi rodzinami i przyjaciółmi na...

więcej »
foto

Co jeść na lepsze samopoczucie?
2022-06-27 10:48:09 Kategoria:

Jedzenie może mieć olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie. Wpływ ten zaczyna się już w momencie odpowiednio zbilansowanych posiłków. Jeżeli będziemy nie dojadać lub...

więcej »
foto

Jakie zalety mają rośliny w biurze?
2022-06-24 14:12:13 Kategoria:

Chcesz w łatwy sposób urozmaicić wnętrze biura lub firmy? Bardzo dobrym pomysłem będzie postawienie na doniczki z roślinami. Dzięki nim reszta pracowników możesz się...

więcej »
foto

Zlewozmywak okrągły - do jakiej kuchni będzie on pasował
2022-06-24 11:14:28 Kategoria:

Kuchnia dla każdej gospodyni domowej jest absolutnie jednym z najważniejszych miejsc. Nic więc dziwnego, że zwykle każda z kobiet chce urządzić ją w taki sposób, by...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Radiowa transmisja Mszy św. na zakończenie roku szkolnego
2022-06-23 18:08:41 Kategoria:

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie 24 czerwca gospodarzem uroczystego ogólnopolskiego zakończenia zajęć...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.07

Letni seans w łukowskim parku

więcej »
2

PARCZEW, 02.07

2. Festiwal Pielgrzymów w Parczewie

więcej »

WĘGRÓW, 02.07 09:00

Promocja Liwca – najlepsza na samym Liwcu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Kodnia

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.07

Gmina Łuków: Święto Jagody w Gręzówce

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.07

VII Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej

więcej »

WŁODAWA, 03.07

Dni Włodawy

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.07

Festyn rodzinny w Kotuniu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.07

Piknik Janowski

więcej »

ŁUKÓW, 03.07

ŁOK: Giełda Kolekcjonerów

więcej »
4 5 6 7 8 9

WĘGRÓW, 09.07

Festiwal „W zamkowej kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich

więcej »

RADZYŃ, 09.07

Piknik Lotniczy w Woli Osowińskiej

więcej »
10
11 12 13 14 15

SIEMIATYCZE, 15.07

Nadbużańska Noc Kabaretowa w Mielniku

więcej »
16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje