REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat Łukowski: Nowe autobusy i nowy członek Rady Nadzorczej
2011-09-12 07:34:00 Artykuł czytany 8285 razy


Łukowskie PKS zakupiło właśnie pięć nowych autobusów. Są to dwa iveco, BMC, MAN i mercedes. Trzy z nich wyposażone są w klimatyzację. Mają być przeznaczone na dłuższe trasy, np. szkolne wycieczki.


 

Jak mówi prezes PKS Andrzej Skwarek, podnoszenie standardu usług to konieczność. Mimo że sytuacja firmy nie jest najlepsza, to dzięki m.in. dobrej współpracy zarządu ze związkami zawodowymi, łukowski przewoźnik na tle innych w województwie, wypada dobrze.

- Po pierwszym półroczu mamy wprawdzie straty, ale nadal jesteśmy wypłacalni – podkreśla prezes Andrzej Skwarek. I dodaje: – Straty wynoszą 171 tys. zł. Biorą się gównie ze wzrostu cen paliwa. PKS jako firma transportowa wzrost cen ropy odczuwa w sposób bezpośredni. Nie jest jednak możliwe, aby ceny biletów zupełnie zrekompensowały powstałe wskutek tego straty.

Sytuacja spółki, jak podkreśla prezes, jest na dzień dzisiejszy stabilna. Wszystkie zobowiązania wobec pracowników czy ZUS-u są regulowane terminowo.

Kiedy mowa o łukowskich PKS-ach nie sposób też nie wspomnieć o nowym członku rady Nadzorczej. Swojego trzeciego przedstawiciela powołał właśnie właściciel firmy, czyli Zarząd Powiatu Łukowskiego. W radzie zasiadł Edward Miduch.

AKup/Łuków [ja]
wykop

Komentarze

  • wyborca
    2011-09-14 14:16:20

    arrow

    A czy ten właściel umie rządzic?Samorządowcy powinni dobrze się zastanowic kogo wybrac na gospodarza,jak najszybciej powinni zmienic bo już to przerabialiśmy.Długów to każdy umie narobic,tylko jak je oddac.Pan burmistrz powinien odebrac dług co do grosza.

  • locutus
    2011-09-13 07:35:51

    arrow

    hehe, tureckie autobusiki otoyol iveco - no pogratulować, pogratulować - te małe kółeczka na naszych drogach i malutkie siedzonka to jest to! ;-)

  • wtajemniczony
    2011-09-12 20:14:20

    arrow

    Zakup autobusów w zbójczym dla firmy leasingu zapewne pręczył nowy własciciel PKSu.

  • do uczeń
    2011-09-12 16:41:22

    arrow

    Jest kilka takich autobusów, co wożą powietrze / wożą mało ludzi, a przed nimi jedzie przepełniony autobus na dłuższej trasie, gdyż ludzie wsiadają do pierwszego lepszego. W dni nauki szkolnej masa ludzi pcha się do autobusu do Woli Mysłowskiej p. Dąbie, Jedlankę, Stoczek Ł. A 5 minut później odjeżdża praktycznie pusty (jeśli ten wcześniejszy odjechał punktualnie) duży autobus do Żdżar. Nie można zamienić kolejności? Dwie i trzy godziny później Żdżary odjeżdżają przed Stoczkiem i problemu nie ma. Problemem są pewnie też wyjątki - pojedyncze autobusy odjeżdżające wyjątkowo z innego stanowiska niż wszystkie inne w tym kierunku. Takimi wyjątkami są autobusy do Róży Starej p. Jedlankę, Stoczek (6 zamiast 4), Szyszki o 19:20 (4 zamiast 11), Wola Osowińska o 15:30 (11 zamiast 2) i kilka kursów w kierunku Siedlec (Sokołów 16:05, Władysławowo/Sokołów 18:00, Warszawa 06:40 11:10 16:35 - te trzy kursy kiedyś kolidowały z kursami do Siedlec z 7, obecnie już nie). Niektórzy myślą, iż PKS zawiesił kurs do Róży o 10:00 i myślą, iż między 8:20 a 11:00 nic nie jedzie do Stoczka, co daje większy tłok w busie o 11:00 do Warszawy... Ktoś powinien to uporządkować.

  • obiektywny
    2011-09-12 16:24:42

    arrow

    I po PKS-ie!!!. Czy PKS stać na zakup autobusów w leasingu ?.( i to awaryjnych i kosztownych w eksploatacji IVECO ).
    Niech prezes powie jaki jest wynik finansowy za 8 miesięcy 2011 roku. Zakup w leasingu , bo przy takiej stracie za 8 m-cy br.PKS nie ma własnych środków na zakup.

  • do uczeń
    2011-09-12 16:06:15

    arrow

    Bo kierowca tego kursu nie powinien wpuszczać uczniów z Jezior, Gołąbek i Sętek. Dla tych wsi jest autobus do Woli Osowińskiej o 15:30 ze stanowiska nr 11!

  • pasażer
    2011-09-12 11:04:30

    arrow

    PKS łuków podnosi standard usług a tymczasem PKS Garwolin \"robi łaskę\" pasażerom. Nie wiem czy to jest jeszcze aktualne, ale w pierwszych dniach po przeniesieniu dworca w Warszawie ze stadionu na wschodni PKS Garwolin postanowił zrobić tajemnicę z tego gdzie stacjonują autobusy garwolińskiego PKS\'u. Skutkiem tego wielu pasażerów miało problemy z powrotem. Żeby było \"śmieszniej\" to nawet kierowcy PKS Puławy zastanawiali się gdzie ukryli się ich Garwolińscy koledzy.

    A Garwolińscy będą zastanawiali się skąd wziąć pieniążki - \"czegoś biedny boś głupi, czegoś głupi boś biedny\".

  • pytanie
    2011-09-12 10:28:24

    arrow

    "Kiedy mowa o łukowskich PKS-ach" - dlaczego Pani redaktor pisze o łukowskim PKS w liczbie mnogiej?

  • serek
    2011-09-12 10:16:42

    arrow

    ...czyt. nowy członek rady nadzorczej, to nowy prezes... :)

  • uczeń
    2011-09-12 09:23:29

    arrow

    Redaktorów Podlasie też zapraszamy oczywiście

  • uczeń
    2011-09-12 09:22:02

    arrow

    A ja dojeżdżam do szkoły z Ulana i niestety, ale po południu jest ogromny problem, PKS w tym roku szkolnym o 15:20 dał małego bus-a, do tej pory jeździł duży autobus i brakowało miejsc siedzących. Pytam się - dlaczego??? Bilety miesięczne sprzedano w nieograniczonej ilości i teraz mówi się nam, że to nasz problem. Zapraszamy redaktorów Wspólnoty na przestanek główny, stanowisko nr 2 i na przystanek przy Kościuszce o 15:20, zobaczycie co się dziej i czy rzeczywiście PKS dba o swoich pasażerów.

  • !!!
    2011-09-12 08:45:57

    arrow

    Co to za nowy specjalista, ten pan Miduch?

  • ??
    2011-09-12 07:53:01

    arrow

    Dlaczego te nowe autobusy nie są na łukowskich tablicach rejestracyjnych LLU tylko na lubelskich LU, czyżby to może np. nabytek leasingowy?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Święto kukurydzy w Jartyporach
2021-09-25 14:12:11 Kategoria: Wybierz kategorie

Sołtys wsi Jartypory, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i Rada Sołecka serdecznie zapraszają wszystkich na Święto Kukurydzy,które odbędzie się...

więcej »
foto

Jesteś wysoki i szczupły? Sprawdź, czym się kierować...
2021-09-22 07:18:56 Kategoria:

Dobry sklep z odzieżą dla mężczyzn pozwala na dobranie stylizacji do każdej sylwetki. Jednak czy budowa ciała to jedyny wyznacznik, jakim powinniśmy się kierować przy...

więcej »
foto

Zaszczep się na Mazowszu
2021-09-01 07:08:57 Kategoria:

Do 30 września na terenie województwa mazowieckiego działać będą objazdowe punkty szczepień. Ich celem jest dotarcie do jak największej liczby mieszkańców. Na dziś w...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Dawne gry i zabawy na antenie Katolickiego Radia Podlasie
2021-08-04 17:30:59 Kategoria:

„Dawne gry i zabawy” to cykl audycji poświęconych dawnym, nierzadko zapomnianym grom i zabawom, w które bawili się nasi dziadkowie i rodzice. W każdym odcinku...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoWrzesień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.09

KPS zagra z Legią

więcej »

GARWOLIN, 01.09

Garwolin: upamiętnią rocznicę wybuchu II wojny światowej

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.09

Casting w Domu Kultury w Woli Gułowskiej

więcej »

KRAJ, 03.09

Czuwanie: MIŁOSIERDZIE DAJE ŻYCIE

więcej »
4

RADZYŃ, 04.09

Narodowe Czytanie 2021 z Miejską Biblioteką Publiczną w Radzyniu Podlaskim

więcej »

SOKOŁÓW, 04.09

Narodowe Czytanie w Sokołowie Podlaskim

więcej »

WŁODAWA, 04.09

Wojsko będzie świętować we Włodawie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.09

Diecezjalne spotkanie z księżmi i katechetami świeckimi

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.09

Piknik Strażacki w Sławacinku Starym

więcej »

ŁOSICE, 04.09

Męski różaniec w Łosicach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.09

Narodowe Czytanie 2021 w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.09

Czytanie „Moralności pani Dulskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.09 18:00

Wieczór pamięci Marcina Mazurka

więcej »
5

SOKOŁÓW, 05.09

To już V edycja biegu Sokołowska RUNda!

więcej »

WĘGRÓW, 05.09

Koncert w Węgrowie: Niebo złote ci utworzę...

więcej »

RADZYŃ, 05.09

„Biała Niedziela” w Radzyniu

więcej »

ŁUKÓW, 05.09

Mobilny Punkt Spisowy w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 05.09

Seniorada w Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 05.09

Strzał w dziesiątkę! Startuje jubileuszowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

więcej »

SOKOŁÓW, 05.09

VITO BAMBINO w Sokołowie Podlaskim

więcej »

MIĘDZYRZEC, 05.09

Narodowe Czytanie w Rudnikach

więcej »

ŁUKÓW, 05.09 10:00

Łuków: Giełda Kolekcjonerów

więcej »

GARWOLIN, 05.09 14:00

Dobre serce mamy, dlatego Agatę wspieramy! Festyn charytatywny

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 05.09 14:00

Daćbogi: I GMINNY TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

więcej »

ŁUKÓW, 05.09 14:30

Dzień Zdrowia dla Łukowa

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 05.09 16:45

Koncert papieski w Mokobodach

więcej »
6 7 8

MIASTO SIEDLCE, 08.09

12. Nightskating Siedlce już w środę

więcej »

GARWOLIN, 08.09

82. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »

ŁUKÓW, 08.09

Ze światłem - Najnowszy tomik Zofii Kamoli

więcej »

GARWOLIN, 08.09 - 09.09

Spacery z przewodnikiem po okupacyjnym Garwolinie

więcej »

ŁUKÓW, 08.09 12:00

Dożynki Diecezjalne w Woli Gułowskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 08.09 12:00

Uroczystości odpustowe w Kodniu w warunkach stanu wyjątkowego...

więcej »
9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.09

Siatkarskie emocje w Siedlcach

więcej »

RADZYŃ, 10.09

Park Sztuki - działania artystyczne w Parku Radziwiłłowskim

więcej »

ŁUKÓW, 10.09

Galeria PROwizorium ŁOK: Dzisiaj - Jestem

więcej »

RYKI, 10.09 11:00

Narodowe Czytanie w Rykach

więcej »
11

RADZYŃ, 11.09

Park Sztuki - działania artystyczne w Parku Radziwiłłowskim

więcej »

PARCZEW, 11.09

Festiwal pielgrzymów w Parczewie /TRANSMISJA VIDEO/

więcej »

DROHICZYN, 11.09

W Ciechanowcu odbędą się Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

ŁUKÓW, 11.09

Piknik Country nad łukowskim zalewem

więcej »

RADZYŃ, 11.09

Krzesimir Dębski wystąpi w Radzyniu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.09

Biawena zatańczy na Placu Wolności

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.09

Jarmark Św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.09

Siatkarskie emocje w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.09 - 12.09

XXVII Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach

więcej »
12

POWIAT SIEDLECKI, 12.09

Festyn Rodzinny w Żeliszewie Podkościelnym

więcej »

RADZYŃ, 12.09

Rekolekcje dla małżeństw, które przeżywają swoje jubileusze małżeńskie

więcej »

GARWOLIN, 12.09

Dożynki parafialne w Sulbinach

więcej »

RADZYŃ, 12.09

Park Sztuki - działania artystyczne w Parku Radziwiłłowskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.09

Recital organowy na organach Dominika Biernackiego

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.09

82 rocznica bitwy pod Olszewem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.09

Zlot Pojazdów Zabytkowych Mrowisko i Rajd Oldtimerów

więcej »

WĘGRÓW, 12.09 12:00

Festyn Dożynkowy w Gałkach

więcej »

ŁUKÓW, 12.09 18:00

Łuków: Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.09

Rocznica bitwy pod Domanowem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.09

Międzynarodowe Sympozjum Liturgiczne /Transmisja/

więcej »

ŁUKÓW, 13.09

Van Gogh na ekranie Kina Łuków

więcej »

RADZYŃ, 13.09

Rekolekcje Maryjne w Siedlanowie

więcej »
14

DROHICZYN, 14.09

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.09

Międzynarodowe Sympozjum Liturgiczne /Transmisja/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.09 19:00

Siedlce: Spotkanie młodych przy Krzyżu

więcej »
15 16 17 18

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.09

Festiwal im Bogusława Kaczyńskiego coraz bliżej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.09

Warsztaty samoobrony

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.09

XXX Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców

więcej »

ŁUKÓW, 18.09

Łuków: ruszyły zapisy na Bezpieczny Peleton

więcej »

WĘGRÓW, 18.09 12:00 - 19.09 00:00

XVIII Turniej Rycerski na Zamku w Liwie

więcej »
19

POWIAT BIALSKI, 19.09

Wieczór ze św. Józefem

więcej »

PARCZEW, 19.09

Piknik patriotyczny w Sosnowicy

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.09

Koncert w Reymontówce

więcej »

ŁUKÓW, 19.09

Łuków: Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci

więcej »

ŁUKÓW, 19.09

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.09 11:30

Siedlce: Msza św. w ramach obchodów Czasu dla Stworzenia

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.09

Cuda z wody i światła na ekranie Kina Łuków

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.09 10:00

II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej

więcej »
22 23 24

KRAJ, 24.09

V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

więcej »
25

POWIAT SIEDLECKI, 25.09

Nocna Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Budzieszyńskiej

więcej »

MIŃSK MAZ., 25.09

KGW „Dobrzańskie Zuchy” zaprasza na Święto Pieczonego Ziemniaka

więcej »

KRAJ, 25.09

V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

więcej »
26

WĘGRÓW, 26.09

Święto kukurydzy w Jartyporach

więcej »

MIĘDZYRZEC, 26.09

Gminna Potańcówka na dechach w Zaściankach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 26.09

Piknik w Kołodziążu

więcej »
27 28 29 30

Najnowsze Informacje