REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmiana w Radzie Nadzorczej PKS
2013-06-10 21:48:25 Artykuł czytany 2781 razy


Na dzień przed Walnym Zgromadzeniem właścicieli łukowskiego PKS doszło do odwołania jednego z członków Rady Nadzorczej. Odwołany to Tomasz Cieliszak, który reprezentował w Radzie właściciela czyli Zarząd Powiatu. We wtorek 11 czerwca ma zostać powołany nowy członek Rady. Ma nim być jeden z pracowników Urzędu Miasta.


Tomasz Cieliszak został odwołany w poniedziałek 10 czerwca. Zrobiono to na dzień przed zaplanowanym posiedzeniem Rady Nadzorczej, na którym ma dojść do powołania na nową kadencję prezesa łukowskiego PKS. Kandydatem Zarządu Powiatu czyli właściciela firmy na to stanowisko jest już Tomasz Madoń. W poniedziałek 10 czerwca przedstawiciele pracowników, którzy zasiadają w Radzie Nadzorczej zgłosili jeszcze jednego kandydata: obecnego prezesa Andrzeja Skwarka.

Tymczasem związkowcy nadal sprzeciwiają się propozycji właściciela, aby na miejsce obecnego prezesa powołać nowego. Ich zdaniem nie ma ku temu żadnych racjonalnych przesłanek.

W poniedziałek 10 czerwca pięcioosobowa delegacja związków zawodowych spotkała się ze starostą Januszem Koziołem, wicestarostą Krzysztofem Tymoszukiem i przewodniczącym Rady Powiatu Władysławem Karasiem. Przedstawili oni swoje argumenty za pozostawieniem na stanowisku prezesa Andrzeja Skwarka. Ich zdaniem dobrze wypełnia on swoją rolę, współpracuje z załogą i dba o rozwój firmy. Próbowali również dowiedzieć się dlaczego właściciel chce doprowadzić do zmiany. – Usłyszeliśmy, że w naszej firmie wprawdzie jest dobrze, ale potrzebne jest nowe spojrzenie. Ma to zapewnić jeszcze lepszy rozwój firmy – relacjonują związkowcy. I dodają: - Usłyszeliśmy również propozycję, że w zamian za zgodę na zmianę prezesa nasza firma otrzyma od powiatu 100 tys. zł. Pieniądze mamy przeznaczyć na zakup nowego taboru – opowiadają obecni na spotkaniu pracownicy PKS. Jak relacjonują, zapytali skąd będą pochodzić te pieniądze skoro powiat ma tak duże zadłużenie. Jak mówią, na to pytanie nie otrzymali odpowiedzi. Spotkanie związkowców ze starostą, wicestarostą i przewodniczącym Rady Powiatu nie przyniosło żadnych rozwiązań. Obie strony pozostały przy swoich argumentach. Nikt nikogo nie przekonał.

We wtorek 11 czerwca wszystko się wyjaśni. O godzinie 11.00 odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej, na której zostanie uzupełniony jej skład. Godzinę później, w samo południe ma odbyć się Walne Zgromadzenie, na którym podsumowana zostanie działalność Zarządu Firmy w 2012 roku. O godzinie 14.00 ponownie spotkają się członkowie Rady Nadzorczej. Będę głosować nad wyborem nowego prezesa. Do wyboru mają mieć dwóch kandydatów: Andrzeja Skwarka i Tomasza Madonia. Natomiast o godzinie 15.00. Zarząd Powiatu ma spotkać się z pracownikami spółki. Będzie już wtedy wiadomo, kto został nowym prezesem.

- Nie zgadzamy się na kandydata przedstawionego przez starostę. To naszym zdaniem błąd. Firma rozwija się. Mamy zyski. Po co zmieniać coś, co dobrze działa. Proponowaliśmy staroście aby wyznaczył nam nowe cele. My razem z obecnym prezesem postaramy się je osiągnąć. Jeżeli będzie źle, spotkamy się za rok i znajdziemy nowe rozwiązanie. Na to starosta się nie zgodził. My natomiast nie zgadzamy się na nowego prezesa – mówią związkowcy, którzy najbardziej obawiają się tego, że pod rządami nowego prezesa firma upadnie. Pracownicy szykują się teraz na spotkanie przed Starostwem Powiatowym. Mają tam być we wtorek 11 września tuż przed południem. Chcą zaprotestować przeciwko planom właściciela.

AKup

Przeczytaj: Załoga broni Prezesa


Więcej informacji z Łukowa i powiatu łukowskiego   [kliknij]


Podlasie24.pl również na Facebooku- kliknij Lubię to!


wykop

Komentarze

 • Nafets
  2013-06-11 14:41:30

  arrow

  Oczywista oczywistość, że wszystko co się robi musi się opłacić, MUSI !!! Czy gospodyni na wsi trzyma kurę co nie znosi jaj ? albo krowę co nie daje mleka ? Dlatego nie ma już PKS Biała Podlaska, bo woził pierze luzem. Pisząc, wiedziałem, że są takie sołectwa - przysiółki, co nie mają połączenia. Ale jak ty to sobie kolego wyobrażasz, że bus czy autobus pojedzie - wjedzie do \\\" Koziej Wólki \\\" często pięć kilometrów w jedną i drugą stronę po jedną osobę, a często po nikogo. Tak jeżdżą PKS-y. I to jest chore. Znam przykład, że w niedzielę, latem cała wieś jedzie rowerami do Kościoła, a w zimę stęka i psioczy, że PKS zawiesił autobus. Przecież to jest komunikacja rozkładowa, a nie przypadkowa. Jak nie było konkurencji w postaci wolnego rynku to PKS często liniami rentownymi finansował linie nie rentowne w domyśle \\\" Kozie Wólki \\\" Takie są drapieżne prawa rynku. Dobroczynnością zajmują się Caritasy i opieka społeczna.

 • Grzegorz Skwarek
  2013-06-11 13:40:33

  arrow

  Do SG Nie ma zielonego pojęcia jakie może mieć to znaczenie, ale na tak na wszelki wypadek, żeby uciąć towarzyskie spekulacje.
  Andrzej Skwarek
  a) na szczęście nie
  b) niestety nie
  c) po prostu nie
  jest ze mną w żaden sposób skoligacony.
  Proszę sobie wybrać dowolną wersję.

 • do przewoznika
  2013-06-11 13:33:28

  arrow

  Przewozniku zbuduj sobie powiat sciagnij ludzi i rob co chcesz a jak nie to spadaj do Radzynia ,Miedzyrzeca czy okolic z ktorych pochodzisz i otworzyles swoja firme przewozowa i pchasz sie na rynek lukowski.Bujaj sie

 • do Nafets
  2013-06-11 13:11:47

  arrow

  Masz kolego błędne informacje. Otóż są w powiecie bialskim miejscowości które po upadku bialskiego PKS nie mają połączeń. Który z "busiarzy" jeździ tam , gdzie jest niewielu pasażerów i musiałby do kursu dopłacić?

 • przyjazny PKSowi
  2013-06-11 12:04:12

  arrow

  Co te kłótnie dadzą dobrego PKSowi.
  Już od roku jeżdżę busem bo szybciej , taniej i przyjemniej a przede wszystkim kulturalnie , nie tak jak u większości szoferów PKS,buńczucznych i robiących łaskę, ze wydają bilet a tak w ogóle, ze musza pracować.
  Mimo wszystko życzę powodzenia i refleksji.

 • ner
  2013-06-11 12:02:29

  arrow

  Jak tak można mówić o związkowcach. Przecież dzięki nim Polska stała się suwerenna. Kiedyś ich nosilismy na rekach, a dziś zapominamy o ich ogromnej roli?

 • przewoźnik
  2013-06-11 11:15:18

  arrow

  Chętnie przystąpię do do przetargów na przewozy szkolne w powiecie łukowskim a najchętniej wykonam je bez przetargu i na warunkach takich jak wykonuje je teraz bez przetargu słynny PKS Łuków.
  Tak to każdy może.

 • do " Nafets "
  2013-06-11 10:24:51

  arrow

  Popieram jako kierowca busa.
  Pogonić to towarzystwo związkowców i nierobów.
  Sprywatyzować PKS a uczciwi kierowcy i kompetentni z administracji nie nie musza się martwic o pracę.

 • Nafets
  2013-06-11 08:54:53

  arrow

  Nie obawiajcie się, że nie będzie wam komu jeździć w terenie, po tzw \"zadupiach\". Macie tego przykład prawie po sąsiedzku, w rejonie byłego PKS Biała Podlaska. Czy tam jest jakaś większa miejscowość co by nie miała połączenia ze \"Światem\" ? Obserwujcie co się dzieje w rejonie Siedlec, tam komunikację wykonują busy z rejestracją lubelską, rycką, puławską i łukowską. Wcześniej wymienieni obsługują również rejon Sokołowa Podlaskiego. Oni w razie potrzeby zapełnią ewentualną dziurę. Właścicielu PKS ! pozbądź się tego balastu.

 • speed
  2013-06-11 08:52:05

  arrow

  Chyba nie na takie komentarze liczyła pani redaktor.

 • zwolniony zwiazkowiec z PKS Białej
  2013-06-11 08:48:34

  arrow

  Silne i populistyczne związki to upadłość firm.
  Wiem coś o tym.
  Większości działaczy działaczy ( nie dla mnie ) zależy tylko na utrzymaniu ich przywilejów nawet kosztem układów z zarządami firm.

 • S.G
  2013-06-11 08:25:53

  arrow

  Ew. propozycja Sz. Sierpnia za Skwarka.
  Czy A. Skwarek to kuzyn Dyrektora KRP ?

 • do ostatniego wpisu
  2013-06-11 08:21:23

  arrow

  Nie martw się, rynek nie lubi próżni, będą chętni jak w Białej po upadku PKS po kolejnej zmianie prezesa na spadochroniarza.
  Z takimi właścicielami PKS nie mają racji bytu, z biletów w prawie pustych autobusach nie kupią nowoczesnego i konkurencyjnego taboru i nie są dobrymi przewoźnikami z 15 letnimi autosanami.
  Proszę zobaczyć jak nowi inwestorzy w PKS Mińsk, Ostrołęka czy nawet w Siedlcach inwestują nie tylko w autobusy ale jak w Siedlcach również w dworce.
  A w komunalnych dużo biedy i polityki a nic z inwestycji i rozwoju, po prostu MARAZM !!!!.

 • i co dalej?
  2013-06-11 07:21:08

  arrow

  do Sz.S
  sprzedać? ok. a do kogo będą później pretensje, że nikt nie kursuje po najmniejszych wioskach? pewnie do władzy

 • kandydat z UM?
  2013-06-11 06:55:12

  arrow

  Kto ma być członkiem RN z UM?

 • Sz.S
  2013-06-11 06:42:31

  arrow

  Sprzedać ten relikt komunizmu, będzie kasa na drogi i starostwo pozbędzie się kłopotu.

 • pracownik
  2013-06-11 06:33:33

  arrow

  Za zakup 10 nowych autobusów ( nie busów ) i zwrot zabranych uprawnień i wyrównanie za całą kadencję Skwarka zgadzamy się na zmianę prezesa.

 • obiektywny radny
  2013-06-11 06:26:26

  arrow

  No i skończą się ukladziki chronionych działaczy związkowych i niektórzy mieszacze i nieroby polecą.
  Starosto bądź konsekwentny, komuna i chore przywileje nie są dobre w gospodarce rynkowej.

 • widzący to i owo
  2013-06-10 23:02:22

  arrow

  No ostatnio to i radny Świętochowski się angażuje

 • speed
  2013-06-10 22:21:59

  arrow

  A może radny Lipiec ma jakiś pomysł na ten problem? Bardzo interesuje się ostatnio PKS-em

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

Co, gdzie, kiedy

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

RADZYŃ, 01.02

XX - lecie Klubu Żeglarskiego Korab

więcej »

ŁOSICE, 01.02 18:00

Będą rozmawiać o fermach

więcej »
2

RADZYŃ, 02.02

300 artystów wystąpi w widowisku „Nasze Betlejem”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.02

Koncert kolęd i pastorałek

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.02

Sobotni wieczór z siatkówką

więcej »

ŁOSICE, 02.02

SERPEL 2019

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.02 10:30

Biskup Siedlecki zaprasza na obchody Dnia Życia Konsekrowanego

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.02

Cztery Pory Muzyki – Zima

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.02 10:00

Jubileuszowa pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Siedlce: bezpłatne badania i porady specjalistów

więcej »

LUBARTÓW, 04.02 15:00

Spotkania informacyjno-konsultacyjne w sprawie S19 Kock - Lubartów

więcej »
5

LUBARTÓW, 05.02 15:00

Spotkania informacyjno-konsultacyjne w sprawie S19 Kock - Lubartów

więcej »

LUBARTÓW, 05.02 18:30

Spotkania informacyjno-konsultacyjne w sprawie S19 Kock - Lubartów

więcej »
6

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.02 18:45

Seminarium Odnowy Wiary w Białej Podlaskiej

więcej »
7

SOKOŁÓW, 07.02 17:00

SUTW: Charles Aznavour - artysta globalny

więcej »

WŁODAWA, 07.02 17:00

Spotkanie z arborystami we Włodawie

więcej »
8

WŁODAWA, 08.02

Spotkanie z arborystami we Włodawie

więcej »
9 10

MIŃSK MAZ., 10.02

Zimowy maraton w Jeruzalu

więcej »

SOKOŁÓW, 10.02

Bal kostiumowy dla dzieci w Sterdyni

więcej »

WĘGRÓW, 10.02

ŁOCHÓW: CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA ELI

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.02

Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.02 17:00

X lat Chóru Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.02

Bajkowe Poranki w Kinie Łuków

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.02 10:00

Siedlce: Światowy Dzień Chorego

więcej »
12 13

RADZYŃ, 13.02

Wyrusz w podróż nad Bajkał z Moniką Radzikowską

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.02 11:00

X lat Chóru Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.02

Akcja „Randka w ciemno z książką”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.02 10:00

Kamień Wiary - finał

więcej »

LUBARTÓW, 14.02 17:00

Koncert „Miłość przychodzi”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.02 17:00

Spotkanie „Poezja i Malarstwo czyli Akomodacja” w Białej Podlaskiej

więcej »

MIŃSK MAZ., 14.02 18:30

Wernisaż wystawy „Ogień i walka”

więcej »

GARWOLIN, 14.02 19:00

Bluesowe Walentynki w GCAK Sulbiny

więcej »
15

WĘGRÓW, 15.02 18:00

Gala Sportu w Węgrowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.02 18:30

Emilia Komarnicka w Walentynki w Chodowie

więcej »
16

ŁOSICE, 16.02

Bieg Trapera dla Natalii

więcej »

KRAJ, 16.02

II Otwarte Zawody o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego w Slalomie Narciarskim

więcej »
17

GARWOLIN, 17.02

Garwolin: rejonowe spotkanie młodzieży

więcej »

ŁOSICE, 17.02

Koncert charytatywny dla Natalii Kowaluk

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.02 17:00

Niedzielny Salon Muzyczny - Piosenki z Kabaretu Starszych Panów

więcej »

ŁUKÓW, 17.02 17:00

Łuków: Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.02 17:00

Spotkanie formacyjne dla prawników

więcej »
18

WŁODAWA, 18.02 11:00

Włodawa: Ferie z Biblioteką 2019

więcej »
19

SIEMIATYCZE, 19.02

Warsztatowe spotkanie na siemiatyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.02

Orlen Przedszkoliada Tour w Siedlcach

więcej »
20

ŁOSICE, 20.02 12:00

I Powiatowa Konferencja Edukacyjna w Łosicach

więcej »

WŁODAWA, 20.02 16:00

Promocja książki Patryka Osieleńca „Oko Kordoby”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.02 20:30

Koncert Apostolis Anthimos Quartet w Białej Podlaskiej

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.02

VITOexTrEAM: Katarzyna Boni i jej książka „Ganbare! Warsztaty umierania”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.02

Koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.02 17:00

Spotkania z archeologią. Tajemnice podlaskich rezydencji

więcej »

SOKOŁÓW, 21.02 18:00

Spotkanie z Marcinem Sitko i promocja książki „Rysiek Riedel”

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.02

VITOexTrEAM: Katarzyna Boni i jej książka „Ganbare! Warsztaty umierania”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.02 10:00

Nie daj się oszukać. Przyjdź i posłuchaj - spotkanie w „Domu nad Stawami”

więcej »

RADZYŃ, 22.02 18:00

„Chwile refleksji” Bronisławy Niebrzegowskiej

więcej »
23

MIASTO SIEDLCE, 23.02

Promocja książki: Projekt życie-próba krzyża

więcej »

LUBARTÓW, 23.02 15:00

Nowy cykl #SPOTKANIA Z PASJĄ

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.02 18:30

Promocja książki „Projekt życie”

więcej »
24

POWIAT BIALSKI, 24.02

Koncert Noworoczny w Terespolu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.02

Miting z blondynką czyli rozmowy o depresji

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.02 14:00

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.02 17:00

Miting z blondynką

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.02 18:00

Miting z blondynką

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.02 19:00

Spektakl „Nasze żony” w Siedlcach

więcej »
25 26

RADZYŃ, 26.02

Borki: Spotkanie z pisarką Moniką Sawicką

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 26.02 18:00

Wieczór autorski Wojciecha Tochmana

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.02 11:00

Wykłady Wiesławy Chaleckiej dla słuchaczy SUTW

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 27.02 14:00

Wykłady Wiesławy Chaleckiej dla słuchaczy SUTW

więcej »
28

RADZYŃ, 28.02

Radzyń: Ruszyły zapisy na absolwencki turniej tenisa stołowego

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Fachowa regeneracja turbosprężarek w Bielsku Podlaskim
2019-02-18 18:02:29 Kategoria:

Turbosprężarka to niezastąpione urządzenie wyposażające liczne pojazdy mechaniczne. Głównym zadaniem turbosprężarki jest wspomaganie działania silnika (układ...

więcej »
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »