REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmiana w Radzie Nadzorczej PKS
2013-06-10 21:48:25 Artykuł czytany 2767 razy


Na dzień przed Walnym Zgromadzeniem właścicieli łukowskiego PKS doszło do odwołania jednego z członków Rady Nadzorczej. Odwołany to Tomasz Cieliszak, który reprezentował w Radzie właściciela czyli Zarząd Powiatu. We wtorek 11 czerwca ma zostać powołany nowy członek Rady. Ma nim być jeden z pracowników Urzędu Miasta.


Tomasz Cieliszak został odwołany w poniedziałek 10 czerwca. Zrobiono to na dzień przed zaplanowanym posiedzeniem Rady Nadzorczej, na którym ma dojść do powołania na nową kadencję prezesa łukowskiego PKS. Kandydatem Zarządu Powiatu czyli właściciela firmy na to stanowisko jest już Tomasz Madoń. W poniedziałek 10 czerwca przedstawiciele pracowników, którzy zasiadają w Radzie Nadzorczej zgłosili jeszcze jednego kandydata: obecnego prezesa Andrzeja Skwarka.

Tymczasem związkowcy nadal sprzeciwiają się propozycji właściciela, aby na miejsce obecnego prezesa powołać nowego. Ich zdaniem nie ma ku temu żadnych racjonalnych przesłanek.

W poniedziałek 10 czerwca pięcioosobowa delegacja związków zawodowych spotkała się ze starostą Januszem Koziołem, wicestarostą Krzysztofem Tymoszukiem i przewodniczącym Rady Powiatu Władysławem Karasiem. Przedstawili oni swoje argumenty za pozostawieniem na stanowisku prezesa Andrzeja Skwarka. Ich zdaniem dobrze wypełnia on swoją rolę, współpracuje z załogą i dba o rozwój firmy. Próbowali również dowiedzieć się dlaczego właściciel chce doprowadzić do zmiany. – Usłyszeliśmy, że w naszej firmie wprawdzie jest dobrze, ale potrzebne jest nowe spojrzenie. Ma to zapewnić jeszcze lepszy rozwój firmy – relacjonują związkowcy. I dodają: - Usłyszeliśmy również propozycję, że w zamian za zgodę na zmianę prezesa nasza firma otrzyma od powiatu 100 tys. zł. Pieniądze mamy przeznaczyć na zakup nowego taboru – opowiadają obecni na spotkaniu pracownicy PKS. Jak relacjonują, zapytali skąd będą pochodzić te pieniądze skoro powiat ma tak duże zadłużenie. Jak mówią, na to pytanie nie otrzymali odpowiedzi. Spotkanie związkowców ze starostą, wicestarostą i przewodniczącym Rady Powiatu nie przyniosło żadnych rozwiązań. Obie strony pozostały przy swoich argumentach. Nikt nikogo nie przekonał.

We wtorek 11 czerwca wszystko się wyjaśni. O godzinie 11.00 odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej, na której zostanie uzupełniony jej skład. Godzinę później, w samo południe ma odbyć się Walne Zgromadzenie, na którym podsumowana zostanie działalność Zarządu Firmy w 2012 roku. O godzinie 14.00 ponownie spotkają się członkowie Rady Nadzorczej. Będę głosować nad wyborem nowego prezesa. Do wyboru mają mieć dwóch kandydatów: Andrzeja Skwarka i Tomasza Madonia. Natomiast o godzinie 15.00. Zarząd Powiatu ma spotkać się z pracownikami spółki. Będzie już wtedy wiadomo, kto został nowym prezesem.

- Nie zgadzamy się na kandydata przedstawionego przez starostę. To naszym zdaniem błąd. Firma rozwija się. Mamy zyski. Po co zmieniać coś, co dobrze działa. Proponowaliśmy staroście aby wyznaczył nam nowe cele. My razem z obecnym prezesem postaramy się je osiągnąć. Jeżeli będzie źle, spotkamy się za rok i znajdziemy nowe rozwiązanie. Na to starosta się nie zgodził. My natomiast nie zgadzamy się na nowego prezesa – mówią związkowcy, którzy najbardziej obawiają się tego, że pod rządami nowego prezesa firma upadnie. Pracownicy szykują się teraz na spotkanie przed Starostwem Powiatowym. Mają tam być we wtorek 11 września tuż przed południem. Chcą zaprotestować przeciwko planom właściciela.

AKup

Przeczytaj: Załoga broni Prezesa


Więcej informacji z Łukowa i powiatu łukowskiego   [kliknij]


Podlasie24.pl również na Facebooku- kliknij Lubię to!


wykop

Komentarze

 • Nafets
  2013-06-11 14:41:30

  arrow

  Oczywista oczywistość, że wszystko co się robi musi się opłacić, MUSI !!! Czy gospodyni na wsi trzyma kurę co nie znosi jaj ? albo krowę co nie daje mleka ? Dlatego nie ma już PKS Biała Podlaska, bo woził pierze luzem. Pisząc, wiedziałem, że są takie sołectwa - przysiółki, co nie mają połączenia. Ale jak ty to sobie kolego wyobrażasz, że bus czy autobus pojedzie - wjedzie do \\\" Koziej Wólki \\\" często pięć kilometrów w jedną i drugą stronę po jedną osobę, a często po nikogo. Tak jeżdżą PKS-y. I to jest chore. Znam przykład, że w niedzielę, latem cała wieś jedzie rowerami do Kościoła, a w zimę stęka i psioczy, że PKS zawiesił autobus. Przecież to jest komunikacja rozkładowa, a nie przypadkowa. Jak nie było konkurencji w postaci wolnego rynku to PKS często liniami rentownymi finansował linie nie rentowne w domyśle \\\" Kozie Wólki \\\" Takie są drapieżne prawa rynku. Dobroczynnością zajmują się Caritasy i opieka społeczna.

 • Grzegorz Skwarek
  2013-06-11 13:40:33

  arrow

  Do SG Nie ma zielonego pojęcia jakie może mieć to znaczenie, ale na tak na wszelki wypadek, żeby uciąć towarzyskie spekulacje.
  Andrzej Skwarek
  a) na szczęście nie
  b) niestety nie
  c) po prostu nie
  jest ze mną w żaden sposób skoligacony.
  Proszę sobie wybrać dowolną wersję.

 • do przewoznika
  2013-06-11 13:33:28

  arrow

  Przewozniku zbuduj sobie powiat sciagnij ludzi i rob co chcesz a jak nie to spadaj do Radzynia ,Miedzyrzeca czy okolic z ktorych pochodzisz i otworzyles swoja firme przewozowa i pchasz sie na rynek lukowski.Bujaj sie

 • do Nafets
  2013-06-11 13:11:47

  arrow

  Masz kolego błędne informacje. Otóż są w powiecie bialskim miejscowości które po upadku bialskiego PKS nie mają połączeń. Który z "busiarzy" jeździ tam , gdzie jest niewielu pasażerów i musiałby do kursu dopłacić?

 • przyjazny PKSowi
  2013-06-11 12:04:12

  arrow

  Co te kłótnie dadzą dobrego PKSowi.
  Już od roku jeżdżę busem bo szybciej , taniej i przyjemniej a przede wszystkim kulturalnie , nie tak jak u większości szoferów PKS,buńczucznych i robiących łaskę, ze wydają bilet a tak w ogóle, ze musza pracować.
  Mimo wszystko życzę powodzenia i refleksji.

 • ner
  2013-06-11 12:02:29

  arrow

  Jak tak można mówić o związkowcach. Przecież dzięki nim Polska stała się suwerenna. Kiedyś ich nosilismy na rekach, a dziś zapominamy o ich ogromnej roli?

 • przewoźnik
  2013-06-11 11:15:18

  arrow

  Chętnie przystąpię do do przetargów na przewozy szkolne w powiecie łukowskim a najchętniej wykonam je bez przetargu i na warunkach takich jak wykonuje je teraz bez przetargu słynny PKS Łuków.
  Tak to każdy może.

 • do " Nafets "
  2013-06-11 10:24:51

  arrow

  Popieram jako kierowca busa.
  Pogonić to towarzystwo związkowców i nierobów.
  Sprywatyzować PKS a uczciwi kierowcy i kompetentni z administracji nie nie musza się martwic o pracę.

 • Nafets
  2013-06-11 08:54:53

  arrow

  Nie obawiajcie się, że nie będzie wam komu jeździć w terenie, po tzw \"zadupiach\". Macie tego przykład prawie po sąsiedzku, w rejonie byłego PKS Biała Podlaska. Czy tam jest jakaś większa miejscowość co by nie miała połączenia ze \"Światem\" ? Obserwujcie co się dzieje w rejonie Siedlec, tam komunikację wykonują busy z rejestracją lubelską, rycką, puławską i łukowską. Wcześniej wymienieni obsługują również rejon Sokołowa Podlaskiego. Oni w razie potrzeby zapełnią ewentualną dziurę. Właścicielu PKS ! pozbądź się tego balastu.

 • speed
  2013-06-11 08:52:05

  arrow

  Chyba nie na takie komentarze liczyła pani redaktor.

 • zwolniony zwiazkowiec z PKS Białej
  2013-06-11 08:48:34

  arrow

  Silne i populistyczne związki to upadłość firm.
  Wiem coś o tym.
  Większości działaczy działaczy ( nie dla mnie ) zależy tylko na utrzymaniu ich przywilejów nawet kosztem układów z zarządami firm.

 • S.G
  2013-06-11 08:25:53

  arrow

  Ew. propozycja Sz. Sierpnia za Skwarka.
  Czy A. Skwarek to kuzyn Dyrektora KRP ?

 • do ostatniego wpisu
  2013-06-11 08:21:23

  arrow

  Nie martw się, rynek nie lubi próżni, będą chętni jak w Białej po upadku PKS po kolejnej zmianie prezesa na spadochroniarza.
  Z takimi właścicielami PKS nie mają racji bytu, z biletów w prawie pustych autobusach nie kupią nowoczesnego i konkurencyjnego taboru i nie są dobrymi przewoźnikami z 15 letnimi autosanami.
  Proszę zobaczyć jak nowi inwestorzy w PKS Mińsk, Ostrołęka czy nawet w Siedlcach inwestują nie tylko w autobusy ale jak w Siedlcach również w dworce.
  A w komunalnych dużo biedy i polityki a nic z inwestycji i rozwoju, po prostu MARAZM !!!!.

 • i co dalej?
  2013-06-11 07:21:08

  arrow

  do Sz.S
  sprzedać? ok. a do kogo będą później pretensje, że nikt nie kursuje po najmniejszych wioskach? pewnie do władzy

 • kandydat z UM?
  2013-06-11 06:55:12

  arrow

  Kto ma być członkiem RN z UM?

 • Sz.S
  2013-06-11 06:42:31

  arrow

  Sprzedać ten relikt komunizmu, będzie kasa na drogi i starostwo pozbędzie się kłopotu.

 • pracownik
  2013-06-11 06:33:33

  arrow

  Za zakup 10 nowych autobusów ( nie busów ) i zwrot zabranych uprawnień i wyrównanie za całą kadencję Skwarka zgadzamy się na zmianę prezesa.

 • obiektywny radny
  2013-06-11 06:26:26

  arrow

  No i skończą się ukladziki chronionych działaczy związkowych i niektórzy mieszacze i nieroby polecą.
  Starosto bądź konsekwentny, komuna i chore przywileje nie są dobre w gospodarce rynkowej.

 • widzący to i owo
  2013-06-10 23:02:22

  arrow

  No ostatnio to i radny Świętochowski się angażuje

 • speed
  2013-06-10 22:21:59

  arrow

  A może radny Lipiec ma jakiś pomysł na ten problem? Bardzo interesuje się ostatnio PKS-em

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

Co, gdzie, kiedy

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SIEMIATYCZE, 01.12

Ciechanowiec: 38. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.12

Targi Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.12 16:00

Bezalkoholowy Bal Andrzejkowy w Bialej Podlaskiej

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.12

Targi Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 02.12

ŁOK: giełda kolekcjonerów

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.12

Ciechanowiec: 38. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

więcej »

SOKOŁÓW, 02.12

O El Greco. Spotkanie z Izabellą Galicką i Katarzyną Kowalską

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.12 11:00

Spotkanie autorskie Marka Maliszewskiego i Adama Palucha

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.12 12:00

Gwiazdka Mikołaja, czyli Mikołaj dla wszystkich

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.12 13:00

Mielnickie morsy zaczynają sezon

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.12 17:00

Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.12 18:00

Siedlce: Koncert Mariusza Adamczaka & STELLAIRE

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.12

Co nam zagraża w cyberprzestrzeni?/AKTUALIZACJA

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.12

Siedlce: Akcja Honorowego Krwiodawstwa służb mundurowych

więcej »

RADZYŃ, 04.12

Uczniowie radzyńskiej Szkoły Muzycznej zagrają dla Niepodległej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.12

Biała Podlaska: Otwarcie lodowiska

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.12

„Stanisław Pigoń – bp Ignacy Świrski” – wykład w MBP

więcej »

RADZYŃ, 04.12 17:00

Radzyń: Opowiedzą o pielgrzymce do Santiago De Compostela

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.12 17:00

„Stanisław Pigoń - bp Ignacy Świrski. Wilno - Siedlce - akademickie przyjaźnie”

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.12

KPS zagra z wiceliderem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.12 11:00

Wykład Jędrzeja Majki dla słuchaczy SUTW

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.12 14:00

Wykład Jędrzeja Majki dla słuchaczy SUTW

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.12

Siedlce: Disco Lodowisko

więcej »

ŁUKÓW, 06.12

Mikołajki w Kinie Łuków

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.12

Mikołajkowe kino w Mielniku

więcej »

ŁUKÓW, 06.12 13:30

Łuków: zaproszenie do „Świątecznej Krainy”

więcej »

DROHICZYN, 06.12 17:00

Mikołajki w Drohiczynie

więcej »

LUBARTÓW, 06.12 17:00

Mikołajki teatralne

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.12 18:00

Wieczór poetycki Pauliny Filimon

więcej »
7

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 07.12

Biała Podlaska: Spotkanie z Marią Szyszkowską

więcej »

LUBARTÓW, 07.12 11:00

Młodzieżowy Koncert Mikołajkowy

więcej »
8

MIASTO SIEDLCE, 08.12

Koncert na zakończenie jubileuszu diecezji siedleckiej

więcej »

ŁOSICE, 08.12

Jarmark Bożonarodzeniowy w Łosicach

więcej »

ŁOSICE, 08.12

V Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.12

Pobiegną dla Gabrysi

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.12

Katedra siedlecka: Uroczyste zakończenie Jubileuszu 200-lecia Diecezji

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.12

CHARYTATYWNY BIEG MIKOŁAJÓW oraz ŚNIEŻYNEK

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.12

Siatkarze zagrają dla Gabrysi

więcej »

DROHICZYN, 08.12 10:00

Turnieje Tańców Polskich Drohiczyn 2018

więcej »

GARWOLIN, 08.12 11:00

Piłkarski weekend w Garwolinie. Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »

SIEMIATYCZE, 08.12 14:00

Świąteczne warsztaty w Ciechanowcu

więcej »
9

WŁODAWA, 09.12

XX Powiatowy Przegląd Widowisk Obrzędowych w Hańsku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.12

Mikołajki w kinie

więcej »

DROHICZYN, 09.12

Muniek i Przyjaciele – koncert w Drohiczynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.12

Mikołajkowy Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej

więcej »

ŁOSICE, 09.12

Jarmark Bożonarodzeniowy w Łosicach

więcej »

ŁOSICE, 09.12

V Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy

więcej »

MIĘDZYRZEC, 09.12

Międzyrzec Podlaski: Początek sezonu morsowania

więcej »

ŁUKÓW, 09.12 14:00

Łuków: niedziela z Mikołajami

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.12

Łuków: pensja starosty i komisje Rady Powiatu

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.12 18:00

Zimowo-świąteczny koncert Studia Piosenki Singers i Zespołu Wokalnego Sweet Angels

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.12

Łuków: Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.12 11:00

Piosenki Bułata Okudżawy - koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego dla słuchaczy SUTW

więcej »
13

SOKOŁÓW, 13.12

„Ekwador i Galapagos” na SUTW

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.12

Nasza klasa w PRL-u II - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.12

38 spotkanie VITOexTrEAM z Andrzejem Mellerem

więcej »

GARWOLIN, 13.12 17:30

Garwolin: w rocznicę stanu wojennego

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.12

Gala zakończenia VII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.12

38 spotkanie VITOexTrEAM z Andrzejem Mellerem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.12

Gitariada 2018

więcej »

ŁUKÓW, 14.12 17:00

Gmina Łuków: Koncert Kolęd i Pastorałek

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.12 18:00

X Doroczna Wystawa Fotografii Fotoklubu Podlaskiego

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.12

Mikołajkowy Turniej Siatkarskich Trójek

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.12

Mikołajkowy Charytatywny Maraton dla Agatki

więcej »

DROHICZYN, 15.12 10:00

Bożonarodzeniowy Turniej Piłki Nożnej w wydaniu halowym w Drohiczynie

więcej »

ŁUKÓW, 15.12 10:00

Gmina Łuków: Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.12 15:00

Moto - Wigilia w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 15.12 18:00

Łuków: Koncert Kolęd i Słodkich Serc

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.12

Koncert w MOK: Piosenka poetycka klasycznie i świątecznie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 16.12

Jarmark Bożonarodzeniowy w Terespolu

więcej »

WĘGRÓW, 16.12

Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy w Węgrowie

więcej »

SOKOŁÓW, 16.12

18. Jarmark Bożonarodzeniowy w Sokołowie Podlaskim

więcej »

ŁUKÓW, 16.12 10:00

Łuków: przed nami Bożonarodzeniowy Jarmark

więcej »

RADZYŃ, 16.12 13:00

„Zauważ drugiego człowieka” w Ulanie-Majoracie

więcej »

ŁUKÓW, 16.12 17:00

Łuków: Msza Święta dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.12 16:00

Spotkania w Łukowie i Starych Okninach w sprawie modernizacji DK-63

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.12 19:00

„Polskie DNA – wolność tańcem malowana” - interdyscyplinarne widowisko taneczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »
18

MIĘDZYRZEC, 18.12

Gala Kultury Powiatu Bialskiego

więcej »

SOKOŁÓW, 18.12

XVIII Powiatowe Prezentacje Gry na Ligawkach

więcej »
19

SOKOŁÓW, 19.12

Spotkanie opłatkowe sokołowskich seniorów

więcej »

GARWOLIN, 19.12 18:30

Kolędowo w Miętnem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.12 19:00

Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Niekompletni

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.12 16:00

Spotkania w Łukowie i Starych Okninach w sprawie modernizacji DK-63

więcej »
21 22 23
24 25 26 27 28 29

DROHICZYN, 29.12 18:00

Świąteczny koncert w Drohiczynie

więcej »
30
31

Najnowsze Informacje

foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »