Główna ideą przyświecającą organizatorom Kulturomaniaka jest przede wszystkim promocja talentów artystycznych oraz wspieranie twórczości osób uzdolnionych.
W tym roku w imprezie bierze udział około 1700 uczestników. Konkurs trwa 4 dni. - Pierwszy dzień to plastyka – nadesłano ponad 100 prac na temat „ Taniec w sztuce współczesnej”, drugi dzień poświęcony jest na teatr, trzeci to konkurs taneczny, tutaj zgłosiło się 48 grup. W ostatnim dniu uczestnicy zmierzą się ze sobą w konkurencji śpiew – powiedziała Marta Dąbrowska, koordynator Kulturomaniaka.
VII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Kulturomaniak potrwa do 18 kwietnia.
ALa/Siedlce [Msz]
________________________________________________________
Wyniki konkursu kategoria Plastyka Kulturomaniak Mrozy
Kategoria: przedszkola i klasy „0”
I miejsce:
Piotr Wielgolewski, Wyszkowski Ośrodek Kultury
ex II miejsce:
Maja Przywulska, Niepubliczne Przedszkole „U cioci Ewy” w Rudzie
ex II miejsce:
Oliwier Mańkowski, Białołęcki Ośrodek Kultury
III miejsce:
Ada Dubois, Dom Kultury Praga Północ
wyróżnienie:
Ola Linek, Prywatne Centrum Kultury, Sulejówek – Miłosna
wyróżnienie:
Maja Paczkowska, Niepubliczne Przedszkole „Promyczek”, Mrozy
wyróżnienie:
Amelia Kot, Miłosz Zrodowski, Wiktoria Wolan, Weronika Żółć , Niepubliczne Przedszkole „Klub Malucha” w Mińsku Mazowieckim
Kategoria: szkoły podstawowe:
I miejsce: Dominika Ponichtera, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”
ex II miejsce:
Wiktoria Brzozowska, SP Grodzisk
ex II miejsce:
Wiktoria Nizińska, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”
III miejsce:
Alicja Trociewicz , Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”
wyróżnienie:
Łucja Czyż, SP nr 6 w Mińsku Mazowieckim
wyróżnienie:
Kacper Królak, Zespół Szkół w Jakubowie
Kategoria: gimnazjum
I miejsce:
Alicja Wysokińska, Salezjańskie Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
II miejsce:
Katarzyna Gierek, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”
III miejsce:
Aleksandra Gajowniczek
wyróżnienie:
Marcin Patocki, Gimnazjum w Kałuszynie
wyróżnienie:
Mariola Rudnicka
Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano
Wyróżnienie: Maria Pyznar
wyróżnienie: Weronika Sawicka, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”
Kategoria: dorośli
I miejsce:
Karolina Olińska, Grodzisk
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano
wyróżnienie: nie przyznano
Statuetkę Kulturomaniaka
przyznano: Karolinie Olińskiej z Grodziska
Nagrodę Wójta Gminy Mrozy
przyznano: Karolinie Olińskiej z Grodziska