util util util
foto

Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach (zdjęcia)
2013-03-18 09:15:45 Artykuł czytany 761 razy

17 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w szachach pod patronatem Starosty Powiatu Radzyńskiego. Była to już XIV edycja turnieju z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny w szachach.

W turnieju startowało 83 zawodników nie tylko z powiatu radzyńskiego. Do Kąkolewnicy przyjechali szachiści m.in. z Siedlec, Białej Podlaskiej, Łukowa, Mińska Mazowieckiego, Lublina a nawet Radomia. Gminę Kąkolewnica reprezentowało 17 zawodników.

Po rozegraniu 9 rund wyłoniono najlepszych zawodników turnieju.  W kategorii open  pierwsze miejsce zajął Piotr Delekta z Mińska Mazowieckiego.

- Początek był dosyć łatwy, końcówka troszkę trudniejsza - mówi  były wicemistrz Polski do 18 lat Piotr Delekta, który ma na swoim koncie kilka wygranych turniejów międzynarodowych. To jest pasja, której nie można przerwać.

Drugie miejsce w kategorii open zajął   Michał Praszak  z Tomaszowa Lubelskiego, III  Mirosław Jakima z Lublina, IV  Michał Mirosław także z Lublina, V Krzysztof  Niewęgłowski z Radzynia Podlaskiego.

W kategorii open  najlepsza kobieta, I miejsce zajęła   Agata Topolan  z Lublina.

Mistrzem Powiatu Radzyńskiego  został Krzysztof  Niewęgłowski z Radzynia Podlaskiego.

Tytuł Mistrzyni  Powiatu Radzyńskiego zdobyła Julia Litwiniec  z Radzynia.

Mistrzem  Gminy Kąkolewnica został Marek Woch z Kąkolewnicy.

Natomiast   tytuł Mistrzyni  Gminy Kąkolewnica zdobyła Weronika Siłuch  z Kąkolewnicy.

Mistrzem Gminy Kąkolewnica  w kategorii szkół podstawowych został  Jakub Jeruzalski z Żakowoli Radzyńskiej.

Mistrzem Gminy Kąkolewnica w kategorii gimnazja został Piotr Kurowski  z Kąkolewnicy.

W kategorii do 18 lat chłopców - I miejsce zdobył Jakub Szczygieł z Siedlec.

W kategorii do 14 lat chł. - I  był Przemysław Leszczak z Mińska Mazowieckiego.

W kategorii do 14 lat dziewcząt - I miejsce zajęła  Agata Topolan z Lublina.

W kategorii do 10 lat chł. - I miejsce zajął  Norbert Jaranowski z Radomia.

W kategorii do 10 lat dziewcząt – najlepsza okazała się Patrycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego.

Najlepsi zawodnicy turnieju w kategoriach: open, najlepsza kobieta, mistrz powiatu, mistrzyni powiatu, mistrz gminy, mistrzyni gminy, najlepsi zawodnicy z gminy w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów,  zdobywcy pierwszych trzech miejsc w kategoriach juniorskich do 10, 14, i 18 lat z podziałem na chłopcy i dziewczęta  -  otrzymali puchary z rąk  Zofii Goławskiej, Członka Zarządu Powiatu Radzyńskiego. Zakup pucharów zrealizowano przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego.

Nagrody finansowe otrzymali najlepsi zawodnicy w kategorii open.

Dla wszystkich GOK w Kąkolewnicy  przygotował gorący poczęstunek i domowe ciasteczka.

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Organizatorami Otwartych Mistrzostw Powiatu Radzyńskiego w szachach był: Lubelski Związek Szachowy i Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.