R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Orszak Trzech Króli w Hannie 2019
2019-01-09 09:44:58 Artykuł czytany 154 razy


W święto Objawienia Pańskiego po raz piąty w gminie Hanna zorganizowano Orszak Trzech Króli. Mimo dużego mrozu w barwnym korowodzie licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy.


Trójkolorowy Orszak tworzyli wierni z Parafii Rzymskokatolickich znajdujących się na terenie gminy: Czerwony Orszak Europejski Króla Kacpra – Parafia Hanna, Zielony Orszak Azjatycki Króla Melchiora – Parafia Dołhobrody i mieszkańcy Dańc należący do Parafii Motwica, Niebieski Orszak Afrykański Króla Baltazara – Parafia Lack wraz z mieszkańcami Holeszowa należącymi również do Parafii Motwica.

W Orszaku uczestniczyli proboszczowie parafii Hanna i Dołhobrody, Ks. Marek Uzdowski i ks. Dariusz Karbowiak. Wójt Gminy Hanna, Pani Grażyna Kowalik powitała wszystkich uczestników Orszaku i przytoczyła słowa niezapomnianego Papieża Polaka: "Wołam, ja, syn polskiej ziemi,  zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!... Tej Ziemi!" 
Trzej Królowie  wraz z całym orszakiem, podążali w przepięknych strojach i koronach za gwiazdą,  aby dotrzeć do stajenki i złożyć pokłon Nowonarodzonemu.

Hasło  tegorocznego orszaku brzmiało: „Odnowi Oblicze Ziemi…” Hasło przewodnie wydarzenia było zachętą do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II. Dlatego też podczas całej trasy przywoływano modlitwy Jana Pawła II,  śpiewano przepiękne polskie kolędy i wypowiadano hasła orszakowe.  Orszak przybył do Stajenki, usytuowanej w Gimnazjum w Hannie, gdzie Trzej Mędrcy złożyli dary i pokłonili się dzieciątku Jezus. W Orszaku aktywnie uczestniczyli też uczniowie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Hannie poprzebierane w piękne stroje przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe a zespół wokalno - instrumentalny z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Hannie zaprezentował się w koncercie kolęd. Można było usłyszeć te znane jak i mniej znane piosenki o Bożym Narodzeniu. 

Pracownicy z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Hannie  zadbali o kolorową stronę Orszaku: przepiękne stroje Królów, transparenty z hasłami, gwiazdy kolędników.


[ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jak olej konopny wpływa na nasz wygląd?
2019-06-25 11:29:34 Kategoria:

Olej konopny to doskonały produkt, który pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i wygląd. Wszystko dlatego, że 80% jego składu stanowią kwasy omega-3 i omega-6 w optymalnych...

więcej »
foto

Rodzinny domek na wsi. Jak zorganizować idealne miejsce...
2019-06-20 22:38:56 Kategoria:

Chyba każdy z nas potrzebuje miejsca, które będzie dla niego odskocznią od codzienności. Jedną z takich przestrzeni może być mały domek na wsi. Aby miejsce to było...

więcej »
foto

Pilawa: ośrodek, który tętni życiem
2019-06-15 12:04:39 Kategoria: Region

Obiekt Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie jest najnowocześniejszym tego typu w powiecie garwolińskim. Koszt inwestycji, to ponad osiem milionów złotych, ale około...

więcej »

Włodawa

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7

WŁODAWA, 07.06

Zaproszenie na uroczystą sesję Rady Miejskiej we Włodawie

więcej »
8

WŁODAWA, 08.06

8 czerwca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Urszulina

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje