R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Koncerty po Lubelszczyźnie
2019-10-17 14:17:31 Artykuł czytany 63 razy


Już 20 października we Włodawskim Dom Kultury odbędzie się koncert zespołu „Wieczorek przy Mikrofonie Bend” oraz ,Kabaretu "PKS''. Start - godzina 20.00.


„Wieczorek przy Mikrofonie Bend” – to Lubelska formacja muzyczna, która powstała w styczniu 2018 roku, dzięki inicjatywie Marka Wieczorka a pomysłodawcą nazwy dla grupy był Krzysztof Rogowski. Skład zespołu jest zmienny i zależy od programu jaki wykonuje na scenie ( akustyczny czy rockowy). Zazwyczaj osoby, które tworzą formację to muzycy sesyjni, występujący w kapelach funkcjonujących w Lublinie, nauczyciele muzyki czy multiinstrumentaliści zmieniający się w zależności od charakteru koncertu. Pierwszy koncert kapeli odbył się 25 kwietna 2018 roku podczas programu telewizyjnego nagrywanego w Lubelskim klubie ,,Luz Bluz'' prowadzonego przez znakomitego muzyka i legendy zespołu Budka Suflera, Romualda Lipko. W pierwszym składzie, który grał wersje akustyczne utworów byli: Krzysztof Rogowski klarnet i saksofon; Michał Lewartowicz - gitara; Szczurix Kowalski kontrabas; Marek Fedor– instrument perkusyjne; Dąbrowska Aleksandra - chórki. W wyżej wymienionym gronie zespół nagrał w sierpniu ubiegłego roku debiutancką płytę pod tytułem ,,Niczyj ja jestem’’. Autorem muzyki i słów wszystkich utworów na płycie jest Marek Wieczorek a aranżacje akustycznych wersji stworzyli Krzysztof Rogowski i Michał Lewartowicz. Płyta została wydana 25 kwietnia 2019 roku w nakładzie 4000 egzemplarzy. Grupa w pierwotnym składzie występowała do czerwca 2019 roku na wielu scenach Lubelszczyzny promując akustyczne wersje utworów. Obecnie na potrzeby zaplanowanej trasy koncertowej i rockowego brzmienia „Wieczorek przy Mikrofonie Bend” zaprosił do współpracy nauczycieli z Lubelskiej Szkoły Rocka. W nowym składzie wystąpią: Marcin Fidecki - instrumenty klawiszowe, Daniel Rutkowski - perkusja, Jarek Żarnowski - gitara basowa, Marcin Gałkowski - gitara solowa. Koncert zespołu obejmował będzie piosenki z pierwszego krążka w nowych aranżacjach stylizowanych na lata 80 i 90 poprzedniego wieku. Nowe brzemienia utworów nawiązują klimatem do takich zespołów jak ,,Chłopcy z Placu Broni ’’; ,,Rezerwat''; ,,Roxa’’; ,,RSC’’; ,,Radio 24’’ czy ,,Universe’’. Tematem przewodnim piosenek jest miłość, relacje miedzy kobietą i mężczyzną. Utwory grane przez zespół napisane zostały w ciągu ostatnich trzech lat poczynając od kwietnia 2016 r. ,,Warto jest żyć '' po najnowszą z czerwca 2019 r. ,,Teraz i tu''.  Klimat piosenek to ballady pop-rockowe z elementami solówek granych na instrumentach klawiszowych i perkusji. Charakter utworów doskonale podkreśla Marcin Gałkowski grający na gitarze solowej. Wokalnie w wybranych utworach wokalistę formacji Marka Wieczorka będzie wspierał Marcin Zagrodnik na stałe związany z Kabaretem ,,PKS''.

Piosenki promujące płytę jeszcze w akustycznych wersjach:

,,Kabaret PKS'' powstał 1 czerwca 2015 roku w Lublinie z inicjatywy Pawła Kozieła i Sebastiana Malisza. Nazwa kabaretu powstała od pierwszych liter imion pierwotnego składu (Paweł , Krzysiek , Sebastian) obecny skład tworzy Paweł Kozieł, Marcin Zagrodnik i Sebastian Malisz.

W ramach kabaretowego uniwerku, który odbywał się w Lublinie kabaret czerpał wiedzę od najlepszych gwiazd polskiej sceny kabaretowej m.in. Kabaret Smile, Kabaret Ani mru-mru, Kabaret Zachodni, Kabaret Czesuaf i wielu innych. PKS uczestniczył w  ponad 20-tu Festiwalach Kabaretowych, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Paweł Kozieł- założyciel kabaretu PKS, jest tak zwanym "silnikiem kabaretu", który napędza kabaret do działania, jest też autorem większości tekstów kabaretowych.

Marcin Zagrodnik-"tłumik kabaretu" czyli głos numer jeden na liście przebojów radia PKS, pomysłodawca piosenek kabaretowych.

Sebastian Malisz-współzałożyciel kabaretu tak zwane "podwozie kabaretu", który trzyma wszystko razem jak silnik z tłumikiem za bardzo hałasują. Ostoja spokoju (cicha woda brzegi rwie).


Trasa koncertowa Wieczorek przy mikrofonie i Kabaretu PKS[ja]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Życie w cieniu osoby z zaburzeniami psychicznymi
2019-11-19 13:40:53 Kategoria:

Życie rodzin osób, których dotyka kryzys psychiczny lub długotrwałe trwałe zaburzenia spowodowane chorobą psychiczną często pozostają osamotnione we współczesnym...

więcej »
foto

Jesienią postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
2019-11-15 09:16:32 Kategoria:

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom?...

więcej »

Włodawa

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje