R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Koncerty po Lubelszczyźnie
2019-10-17 14:17:31 Artykuł czytany 70 razy


Już 20 października we Włodawskim Dom Kultury odbędzie się koncert zespołu „Wieczorek przy Mikrofonie Bend” oraz ,Kabaretu "PKS''. Start - godzina 20.00.


„Wieczorek przy Mikrofonie Bend” – to Lubelska formacja muzyczna, która powstała w styczniu 2018 roku, dzięki inicjatywie Marka Wieczorka a pomysłodawcą nazwy dla grupy był Krzysztof Rogowski. Skład zespołu jest zmienny i zależy od programu jaki wykonuje na scenie ( akustyczny czy rockowy). Zazwyczaj osoby, które tworzą formację to muzycy sesyjni, występujący w kapelach funkcjonujących w Lublinie, nauczyciele muzyki czy multiinstrumentaliści zmieniający się w zależności od charakteru koncertu. Pierwszy koncert kapeli odbył się 25 kwietna 2018 roku podczas programu telewizyjnego nagrywanego w Lubelskim klubie ,,Luz Bluz'' prowadzonego przez znakomitego muzyka i legendy zespołu Budka Suflera, Romualda Lipko. W pierwszym składzie, który grał wersje akustyczne utworów byli: Krzysztof Rogowski klarnet i saksofon; Michał Lewartowicz - gitara; Szczurix Kowalski kontrabas; Marek Fedor– instrument perkusyjne; Dąbrowska Aleksandra - chórki. W wyżej wymienionym gronie zespół nagrał w sierpniu ubiegłego roku debiutancką płytę pod tytułem ,,Niczyj ja jestem’’. Autorem muzyki i słów wszystkich utworów na płycie jest Marek Wieczorek a aranżacje akustycznych wersji stworzyli Krzysztof Rogowski i Michał Lewartowicz. Płyta została wydana 25 kwietnia 2019 roku w nakładzie 4000 egzemplarzy. Grupa w pierwotnym składzie występowała do czerwca 2019 roku na wielu scenach Lubelszczyzny promując akustyczne wersje utworów. Obecnie na potrzeby zaplanowanej trasy koncertowej i rockowego brzmienia „Wieczorek przy Mikrofonie Bend” zaprosił do współpracy nauczycieli z Lubelskiej Szkoły Rocka. W nowym składzie wystąpią: Marcin Fidecki - instrumenty klawiszowe, Daniel Rutkowski - perkusja, Jarek Żarnowski - gitara basowa, Marcin Gałkowski - gitara solowa. Koncert zespołu obejmował będzie piosenki z pierwszego krążka w nowych aranżacjach stylizowanych na lata 80 i 90 poprzedniego wieku. Nowe brzemienia utworów nawiązują klimatem do takich zespołów jak ,,Chłopcy z Placu Broni ’’; ,,Rezerwat''; ,,Roxa’’; ,,RSC’’; ,,Radio 24’’ czy ,,Universe’’. Tematem przewodnim piosenek jest miłość, relacje miedzy kobietą i mężczyzną. Utwory grane przez zespół napisane zostały w ciągu ostatnich trzech lat poczynając od kwietnia 2016 r. ,,Warto jest żyć '' po najnowszą z czerwca 2019 r. ,,Teraz i tu''.  Klimat piosenek to ballady pop-rockowe z elementami solówek granych na instrumentach klawiszowych i perkusji. Charakter utworów doskonale podkreśla Marcin Gałkowski grający na gitarze solowej. Wokalnie w wybranych utworach wokalistę formacji Marka Wieczorka będzie wspierał Marcin Zagrodnik na stałe związany z Kabaretem ,,PKS''.

Piosenki promujące płytę jeszcze w akustycznych wersjach:

,,Kabaret PKS'' powstał 1 czerwca 2015 roku w Lublinie z inicjatywy Pawła Kozieła i Sebastiana Malisza. Nazwa kabaretu powstała od pierwszych liter imion pierwotnego składu (Paweł , Krzysiek , Sebastian) obecny skład tworzy Paweł Kozieł, Marcin Zagrodnik i Sebastian Malisz.

W ramach kabaretowego uniwerku, który odbywał się w Lublinie kabaret czerpał wiedzę od najlepszych gwiazd polskiej sceny kabaretowej m.in. Kabaret Smile, Kabaret Ani mru-mru, Kabaret Zachodni, Kabaret Czesuaf i wielu innych. PKS uczestniczył w  ponad 20-tu Festiwalach Kabaretowych, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Paweł Kozieł- założyciel kabaretu PKS, jest tak zwanym "silnikiem kabaretu", który napędza kabaret do działania, jest też autorem większości tekstów kabaretowych.

Marcin Zagrodnik-"tłumik kabaretu" czyli głos numer jeden na liście przebojów radia PKS, pomysłodawca piosenek kabaretowych.

Sebastian Malisz-współzałożyciel kabaretu tak zwane "podwozie kabaretu", który trzyma wszystko razem jak silnik z tłumikiem za bardzo hałasują. Ostoja spokoju (cicha woda brzegi rwie).


Trasa koncertowa Wieczorek przy mikrofonie i Kabaretu PKS[ja]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »

Włodawa

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Kondolencje

Najnowsze Informacje