R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Włodawa: Konkurs „W poszukiwaniu duszy miasta”
2017-08-11 11:40:16 Artykuł czytany 454 razy


Z okazji zbliżającego się Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie Muzeum, Zespół Synagogalny ogłasza konkurs na przekaz artystyczny dotyczący miasta. Chodzi o pokazanie współczesnej wizji kultury bazującej na włodawskiej tradycji.


Hasłem inspirującym w twórczości uczestników ma być „W POSZUKIWANIU DUSZY MIASTA”. Formą przekazu mogą być wszelkie inicjatywy w przestrzeni miejskiej tj.: działania parateatralne, wystawy, pokazy, performance, instalacje artystyczne, iluminacje świetlne, graffiti, projekcje, taniec, muzyka, fotografia. Zaproszenie skierowane jest do artystów ulicznych, twórców ludowych, artystycznych grup młodzieżowych (teatralnych, tanecznych, plastycznych), performerów, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych jak i wszystkich tych, którzy chcą stać się częścią Festiwalu.

Ideą Festiwalu Trzech Kultur jest podejmowanie działań zarówno na szczeblu artystycznym jak i edukacyjnym ze szczególnym wskazaniem na historię regionu, jego mieszkańców, tradycję oraz „wielokulturowość”, która jest znaczącą cechą tych terenów. Objawia się we wzajemnym współistnieniu kultur - żydowskiej, prawosławnej oraz katolickiej. Festiwal jest przede wszystkim dorobkiem wszystkich mieszkańców miasta oraz jego entuzjastów. Jako wydarzenie na wysokim szczeblu kulturalnym przyciąga widzów jak i artystów z całej Polski, a nawet świata związanych z kulturą żydowską, prawosławną, katolicką oraz tradycyjną kulturą ludową w każdym aspekcie artystycznym takim jak muzyka, teatr, film czy sztuki wizualne.

Szlak Trzech Kultur jest to trasa łącząca główne punkty Festiwalu: Muzeum - Zespół Synagogalny, Cerkiew pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Kościół pw. św. Ludwika oraz Czworobok. Na tym najstarszym obszarze miasta dokonywać się będą wszelkie działania towarzyszące Festiwalowi. Na zasadzie konkursu, wybrane zostaną projekty w najciekawszy sposób realizujące temat. Wszelkie szczegółowe informacje opisane są w regulaminie. Projekty można zgłaszać do 8 września  za pomocą formularza dostępnego na stronie www.muzeumwlodawa.pl w zakładce FESTIWAL TRZECH KULTUR na adres julita.fajks@gmail.com.

XVIII Festiwal Trzech Kultur rozpocznie się 22 września, a zakończy 24 września. Tegoroczne hasło to „Tradycja i współczesność”.KB/DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.REKLAMA

Włodawa

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11

WŁODAWA, 11.07 17:00

XXVI Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem - Włodawa 2018

więcej »
12 13 14 15
16 17 18 19 20 21

WŁODAWA, 21.07

Weekend z krokodylem w Okunince

więcej »
22

WŁODAWA, 22.07

Weekend z krokodylem w Okunince

więcej »
23 24 25 26 27 28 29

WŁODAWA, 29.07

Holi Festival - Święto Kolorów we Włodawie

więcej »
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje