R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uroczysta Gala III Międzynarodowego Trójstyku Literackiego
2019-09-06 11:10:33 Artykuł czytany 28 razy


Już po raz trzeci we Włodawie spotkali się literaci z Polski, Białorusi i Ukrainy. Była to okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.


Uroczysta gala inaugurująca III Międzynarodowy Trójstyk Literacki odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie. Oprócz poetów wzięli w niej udział m.in. Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, radni miejscy oraz kierownicy i dyrektorzy jednostek miejskich i powiatowych.

Witając zaproszonych gości burmistrz Włodawy podkreślał znaczenie tego niezwykłego wydarzenia.
- Bardzo się cieszę że po raz trzeci możemy się spotkać na Międzynarodowym Trójstyku Literackim. Gdzie może się odbyć tak wyjątkowe wydarzenie jeśli nie we Włodawie - mieście trzech kultur i trzech granic. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ wręczymy dwie nagrody. Jedną z nich otrzyma literat z zagranicy. Podpisana zostanie również umowa o współpracy związków literatów z Polski, Białorusi i Ukrainy – mówił burmistrz Wiesław Muszyński.

W podobnym tonie wypowiadał się również dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.
- We współczesnym świecie musimy budować mosty, szukać tego co nas łączy i osłabiać to co nas dzieli. Nie ma lepszego mostu niż wspólna kultura i wspólne dziedzictwo – mówił dr. Artur Sepoch.

Nagrody III Międzynarodowego Trójstyku Literackiego otrzymali Olga Lasniuk (za dorobek twórczy i redaktorski oraz pracą na rzecz środowiska literackiego Wołynia) oraz Waldemar Michalski (za całokształt pracy twórczej, wydawniczej i dziennikarskiej).

Kolejnym punktem uroczystości było podpisanie porozumienia o współpracy związków literatów z Polski, Białorusi i Ukrainy. Sygnatariuszkami umowy były  Tatiana Demidowicz Przewodnicząca Związku Literatów w Brześciu, Olga Lasniuk Przewodnicząca Związku Literatów w Łuck i Agnieszka Polak  Prezes Lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Inauguracyjną galę III Międzynarodowego Trójstyku Literackiego zakończyło spotkanie z Honorowym Gościem Trójstyku Bogusławem Wróblewskim – założycielem i redaktorem naczelnym czasopisma „Akcent” oraz wykładowcą UMCS w Lublinie.
UM Włodawa
[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.REKLAMA

Włodawa

w lewoWrzesień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

WŁODAWA, 01.09

Dożynki Powiatu Włodawskiego w Woli Uhruskiej

więcej »
2 3 4

WŁODAWA, 04.09 15:00

III Międzynarodowy Trójstyk Literacki

więcej »
5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18

WŁODAWA, 18.09

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Włodawę

więcej »
19 20

WŁODAWA, 20.09

XX Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

więcej »
21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje