R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Program Rewitalizacji Włodawy na liście Marszałka
2017-09-14 17:06:04 Artykuł czytany 358 razy


Program Rewitalizacji Włodawy uchwalony w maju tego roku, uzyskał pozytywna ocenę i decyzją Zarządu Województwa został wpisany na oficjalna listę programów rewitalizacji. Z tego faktu zadowolenia nie ukrywa Burmistrz Wiesław Muszyński – To ukoronowanie wielomiesięczne pracy naszego zespołu i licznych konsultacji społecznych. Rewitalizacja jest szczególnie ważna dla miast powiatowych takich jak my.


Po prawie 30-tu latach przemian gospodarczo-ustrojowych zmieniło się w praktyce wszystko, także nasze – mieszkańców oczekiwania dotyczące jakości zamieszkania. Teren byłej jednostki wojskowej czy rynku to miejsca którym należy nadać nowe funkcje i niejako przywrócić je miastu na nowo.

Zaakceptowany przez województwo Program Rewitalizacji jest warunkiem, który pozwoli na aplikowanie o środki w ramach wyodrębnionego konkursu. Oczywiście nie zrobimy wszystkiego i nie nadrobimy wieloletnich zaległości – wyjaśnia Sekretarz miasta Krzysztof Małecki i jednocześnie Koordynator Rewitalizacji – wnioskiem można objąć tylko te inwestycje, które zostały zgłoszone do naszego programu i znajdują się na liście projektów podstawowych. Ponadto możemy skupić się wyłącznie na tych obszarach które są obszarami rewitalizacji (red.-patrz mapka) czyli takich gdzie kumulują się problemy bezrobocia, ubóstwa czy przestępczości. Te zaś wynikają z diagnozy, która zostały wykonana z bardzo dużą precyzją co podkreślali w swojej opinii eksperci Urzędu Marszałkowskiego. W ramach wniosku miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie inwestycji o największym oddziaływaniu na obszary rewitalizacji, jak podkreśla - inwestycji kluczowych ze względu na rozwiazywanie problemów społecznych i gospodarczych.
W tym zakresie miasto od dłuższego czasu współpracuje z powiatem. Jesteśmy już zaawansowani we współpracy i będzie to nasz wspólny, partnerski wniosek. Przemawiają za tym, nie tylko względy własnościowe (red.- powiat jest właścicielem terenu i obiektów po byłej jednostce wojskowej), ale zdrowy rozsadek, bowiem wszystko co robimy w mieście służy jego mieszkańcom. Mamy już wymierne przykłady naszej współpracy, które widzimy na co dzień, choćby wzajemnie wspieramy się w budowie dróg powiatowych (Korolowska, 1000-lecia PP) i gminnych (Reymona, Żeromskiego, Sienkiewicza) – podkreśla Muszyński.

Obecnie trwają prace nad szczegółowym zakresem wniosku, które pozwolą uzyskać najwyższą punktację a w efekcie dofinansowanie. W ramach konkursu dla obszarów rewitalizacji na terenie gmin, w których siedzibę mają powiaty dostępna jest kwota 170 mln.UM Włodawa

[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.REKLAMA

Włodawa

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

WŁODAWA, 11.02

Włodawa: przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej i utrudnienia w ruchu

więcej »
12 13 14 15 16

WŁODAWA, 16.02

Krwiodawcy zapraszają na spotkanie

więcej »
17

WŁODAWA, 17.02

Caritas: Seniorzy podzielą się osiągnięciami

więcej »
18
19 20 21 22

WŁODAWA, 22.02

Debata społeczna

więcej »
23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje