R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Program Rewitalizacji Włodawy na liście Marszałka
2017-09-14 17:06:04 Artykuł czytany 188 razy


Program Rewitalizacji Włodawy uchwalony w maju tego roku, uzyskał pozytywna ocenę i decyzją Zarządu Województwa został wpisany na oficjalna listę programów rewitalizacji. Z tego faktu zadowolenia nie ukrywa Burmistrz Wiesław Muszyński – To ukoronowanie wielomiesięczne pracy naszego zespołu i licznych konsultacji społecznych. Rewitalizacja jest szczególnie ważna dla miast powiatowych takich jak my.


Po prawie 30-tu latach przemian gospodarczo-ustrojowych zmieniło się w praktyce wszystko, także nasze – mieszkańców oczekiwania dotyczące jakości zamieszkania. Teren byłej jednostki wojskowej czy rynku to miejsca którym należy nadać nowe funkcje i niejako przywrócić je miastu na nowo.

Zaakceptowany przez województwo Program Rewitalizacji jest warunkiem, który pozwoli na aplikowanie o środki w ramach wyodrębnionego konkursu. Oczywiście nie zrobimy wszystkiego i nie nadrobimy wieloletnich zaległości – wyjaśnia Sekretarz miasta Krzysztof Małecki i jednocześnie Koordynator Rewitalizacji – wnioskiem można objąć tylko te inwestycje, które zostały zgłoszone do naszego programu i znajdują się na liście projektów podstawowych. Ponadto możemy skupić się wyłącznie na tych obszarach które są obszarami rewitalizacji (red.-patrz mapka) czyli takich gdzie kumulują się problemy bezrobocia, ubóstwa czy przestępczości. Te zaś wynikają z diagnozy, która zostały wykonana z bardzo dużą precyzją co podkreślali w swojej opinii eksperci Urzędu Marszałkowskiego. W ramach wniosku miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie inwestycji o największym oddziaływaniu na obszary rewitalizacji, jak podkreśla - inwestycji kluczowych ze względu na rozwiazywanie problemów społecznych i gospodarczych.
W tym zakresie miasto od dłuższego czasu współpracuje z powiatem. Jesteśmy już zaawansowani we współpracy i będzie to nasz wspólny, partnerski wniosek. Przemawiają za tym, nie tylko względy własnościowe (red.- powiat jest właścicielem terenu i obiektów po byłej jednostce wojskowej), ale zdrowy rozsadek, bowiem wszystko co robimy w mieście służy jego mieszkańcom. Mamy już wymierne przykłady naszej współpracy, które widzimy na co dzień, choćby wzajemnie wspieramy się w budowie dróg powiatowych (Korolowska, 1000-lecia PP) i gminnych (Reymona, Żeromskiego, Sienkiewicza) – podkreśla Muszyński.

Obecnie trwają prace nad szczegółowym zakresem wniosku, które pozwolą uzyskać najwyższą punktację a w efekcie dofinansowanie. W ramach konkursu dla obszarów rewitalizacji na terenie gmin, w których siedzibę mają powiaty dostępna jest kwota 170 mln.UM Włodawa

[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.REKLAMA

Włodawa

w lewoPaźdzernik 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3

WŁODAWA, 03.10

Rocznica Bitwy pod Wytycznem

więcej »
4 5 6 7

WŁODAWA, 07.10 10:30

Akcja „Różaniec do granic” we Włodawie

więcej »
8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18

WŁODAWA, 18.10

Debata społeczna we Włodawie

więcej »
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje