R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Program Rewitalizacji Włodawy na liście Marszałka
2017-09-14 17:06:04 Artykuł czytany 444 razy


Program Rewitalizacji Włodawy uchwalony w maju tego roku, uzyskał pozytywna ocenę i decyzją Zarządu Województwa został wpisany na oficjalna listę programów rewitalizacji. Z tego faktu zadowolenia nie ukrywa Burmistrz Wiesław Muszyński – To ukoronowanie wielomiesięczne pracy naszego zespołu i licznych konsultacji społecznych. Rewitalizacja jest szczególnie ważna dla miast powiatowych takich jak my.


Po prawie 30-tu latach przemian gospodarczo-ustrojowych zmieniło się w praktyce wszystko, także nasze – mieszkańców oczekiwania dotyczące jakości zamieszkania. Teren byłej jednostki wojskowej czy rynku to miejsca którym należy nadać nowe funkcje i niejako przywrócić je miastu na nowo.

Zaakceptowany przez województwo Program Rewitalizacji jest warunkiem, który pozwoli na aplikowanie o środki w ramach wyodrębnionego konkursu. Oczywiście nie zrobimy wszystkiego i nie nadrobimy wieloletnich zaległości – wyjaśnia Sekretarz miasta Krzysztof Małecki i jednocześnie Koordynator Rewitalizacji – wnioskiem można objąć tylko te inwestycje, które zostały zgłoszone do naszego programu i znajdują się na liście projektów podstawowych. Ponadto możemy skupić się wyłącznie na tych obszarach które są obszarami rewitalizacji (red.-patrz mapka) czyli takich gdzie kumulują się problemy bezrobocia, ubóstwa czy przestępczości. Te zaś wynikają z diagnozy, która zostały wykonana z bardzo dużą precyzją co podkreślali w swojej opinii eksperci Urzędu Marszałkowskiego. W ramach wniosku miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie inwestycji o największym oddziaływaniu na obszary rewitalizacji, jak podkreśla - inwestycji kluczowych ze względu na rozwiazywanie problemów społecznych i gospodarczych.
W tym zakresie miasto od dłuższego czasu współpracuje z powiatem. Jesteśmy już zaawansowani we współpracy i będzie to nasz wspólny, partnerski wniosek. Przemawiają za tym, nie tylko względy własnościowe (red.- powiat jest właścicielem terenu i obiektów po byłej jednostce wojskowej), ale zdrowy rozsadek, bowiem wszystko co robimy w mieście służy jego mieszkańcom. Mamy już wymierne przykłady naszej współpracy, które widzimy na co dzień, choćby wzajemnie wspieramy się w budowie dróg powiatowych (Korolowska, 1000-lecia PP) i gminnych (Reymona, Żeromskiego, Sienkiewicza) – podkreśla Muszyński.

Obecnie trwają prace nad szczegółowym zakresem wniosku, które pozwolą uzyskać najwyższą punktację a w efekcie dofinansowanie. W ramach konkursu dla obszarów rewitalizacji na terenie gmin, w których siedzibę mają powiaty dostępna jest kwota 170 mln.UM Włodawa

[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.REKLAMA
foto

PUNKT POŚREDNICTWA PRACY W WĘGROWIE
2018-09-10 08:00:00 Kategoria:

Zapraszamy do Punktu Pośrednictwa Pracy w Węgrowie.

więcej »

Włodawa

w lewoWrzesień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5

WŁODAWA, 05.09

Międzynarodowy Trójstyk Literacki

więcej »
6

WŁODAWA, 06.09

Międzynarodowy Trójstyk Literacki

więcej »
7

WŁODAWA, 07.09

Międzynarodowy Trójstyk Literacki

więcej »
8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje