R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Wpadki nietrzeźwych kierowców
2017-04-18 15:41:42 Artykuł czytany 210 razy


Awantura, "jazda na podwójnym gazie" i uderzeniem w barierę ochronną mostu – to "wyczyny", 31-letniego mieszkańca Ostrołęki, którego w miniony weekend zatrzymali policjanci. Z kolei, 26-latka z Włodawy nie dość, że w stanie nietrzeźwości pędziła w terenie zabudowanym z prędkością aż 95 km/h, to popełniła to w rejonie naniesionym na KMZB...


W miniony weekend w ręce włodawskich stróżów prawa wpadło aż czterech nietrzeźwych kierujących. Niechlubny "rekordzista" to 31-latek z Ostrołęki, który najpierw wszczął awanturę domową, a następnie wsiadł za kierownicę  samochodu marki Volswagen Golf. Jakby tego było mało, swoją podróż zakończył uderzeniem w barierę ochronną mostu w m. Osowa. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolejne zatrzymane to 2 mieszkanki Włodawy, które zdecydowały się na jazdę "na podwójnym gazie". Jedna z nich, 26-latka pędziła swoim pojazdem marki Audi A6 w terenie zabudowanym w m. Suszno z prędkością aż  95 km/h. Na dodatek, dozwoloną prędkość przekroczyła w  rejonie oznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości przez kierujących. W rejonie tym policjanci Ruchu Drogowego włodawskiej komendy, aby przeciwdziałać popełnianiu wykroczeń prowadzą wzmożone kontrole prędkości pojazdów.  Na dodatek badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miała prawie 0,8 promila. Jakąś godzinę wcześniej na ul. Lubelskiej we Włodawie policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali z kolei 24-latkę, która podróżowała pojazdem marki Volswagen Passat z blisko 0,8 promila w organizmie.

Jako ostatni wpadł, 25-latek z Włodawy, którego zauważyli mundurowi jak jechał "wężykiem" ul. Lubelską we Włodawie, a na widok radiowozu skręcił w pobliski parking. W trakcie prowadzonej  kontroli odmówił podania danych osobowych. Badanie alkomatem wykazało że mężczyzna ma w organizmie prawie promil alkoholu, a po sprawdzeniu w systemach wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz wszyscy kierujący odpowiedzą za swoje postępowanie i jazdę "na podwójnym gazie". Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, konsekwencje finansowe i utratę uprawnień do kierowania.


E.T./ KWP Lublin


[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.REKLAMA

Włodawa

w lewoKwiecień 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WŁODAWA, 02.04

Włodawa: II Jarmark Wielkanocny

więcej »
3

WŁODAWA, 03.04

Włodawa: nabór do szkoły muzycznej

więcej »
4 5 6 7

WŁODAWA, 07.04

EDK w parafii Lubień

więcej »
8 9

WŁODAWA, 09.04

Droga Krzyżowa i Misterium Męki Pańskiej w Hańsku

więcej »
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27

WŁODAWA, 27.04

Włodawska Majówka Rodzinna

więcej »
28 29

WŁODAWA, 29.04

Włodawska Majówka Rodzinna

więcej »
30

WŁODAWA, 30.04

Włodawska Majówka Rodzinna

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje