„Do widzenia, do jutra” w NoveKino Siedlce. Zaproszenia

Archiwum Czw. 20.04.2023 08:56:22
20
kwi 2023

Już w najbliższy piątek, 21 kwietnia o 19.00 w NoveKino Siedlce odbędzie się kolejny pokaz z cyklu Krótka Historia Polskiego Kina. Tym razem wyświetlony zostanie film „Do widzenia, do jutra”, debiut reżyserski Janusza Morgensterna z 1960 roku. Seans poprzedzi wstęp w formie wykładu wideo prowadzonego przez Tomasza Kolankiewicza. Dla czytelników portalu Podlasie24 mamy dwa podwójne zaproszenia na seans.

Zaproszenia otrzymują: Anna Kamińska i Andrzej Głuchowski

Ona, Francuzka, córka dyplomaty, od niedawna pełnoletnia. On, Polak, artysta teatralny, jeszcze do niedawna student. Spotykają się przypadkiem latem w Gdańsku, gdzie on opiekuje się teatrzykiem studenckim Tik-Tak. Marguerite (T.Tuszyńska) to nowoczesna, praktyczna dziewczyna, która podróżuje ze swoim ojcem i jak się wydaje, nie cierpi z powodu częstej zmiany miejsc i kręgu znajomych. W Gdańsku cieszy się zresztą wielkim powodzeniem. Jacek (Z.Cybulski) to romantyczny, młody mężczyzna, który marzy o idealnej miłości, odpornej na przyziemne realia. Zbliżą się do siebie na chwilę, mimo bariery językowej i rozbieżnych planów.

Filmowy teatrzyk Tik-Tak to w istocie legendarny gdański studencki teatrzyk Bim-Bom (1954-60), którego opiekunem artystycznym był właśnie Zbigniew Cybulski, wówczas aktor Teatru Wybrzeże. Do studentek i studentów Politechniki Gdańskiej dołączyli Bogumił Kobiela (współautor scenariusza razem z Cybulskim i Wilhelmem Machem) oraz studenci Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych: Jacek Fedorowicz i Wowo Bielicki. W filmie w epizodach zagrał również Roman Polański, a muzykę skomponował Krzysztof Komeda. W roli Marguerite – słynna „Tetetka”, czyli Teresa Tuszyńska, aktorka niezawodowa, laureatka konkursu „Przekroju” dla amatorek, popularna modelka „Mody Polskiej”. Debiut reżyserski Janusza Morgensterna zdobył nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Standfordzie (1961) – za reżyserię oraz w Melbourne (1961) – za zdjęcia Jana Laskowskiego.

Projekt Krótka Historia Polskiego Kina realizowany jest przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

JAK MOŻNA WYGRAĆ?

To bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres promo@radiopodlasie.pl  w tytule maila należy wpisać Krótka Historia Polskiego Kina, a w treści imię, nazwisko i nr tel.


Na zgłoszenia czekamy do piątku, 21 kwietnia do godz. 12:15.


Ogólny regulamin konkursów, których organizatorem jest portal podlasie24.pl (Katolickie Radio Podlasie) znajdziesz TUTAJAOI/Js0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook