Zaproszenia na „Kino z Pasją” w NoveKino Siedlce

Archiwum Wt. 18.04.2023 20:51:12
18
kwi 2023

W czwartek, 20 kwietnia o godzinie 19:00 w NoveKino Siedlce odbędzie się kolejny seans w ramach klubu filmowego „Kino z Pasją”. Tym razem w roli głównej wystąpi Islandia. Widzowie będą mogli obejrzeć film, który zachwycił już na wielu festiwalach, w tym na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes, napisany i wyreżyserowany przez Hlynura Palmasona „Godland” z niezwykłymi zdjęciami Marii von Hausswolff, które nawiązują do dziewiętnastowiecznych fotografii. Rozdajemy dwa podwójne zaproszenia.

Zaproszenia wygrywają Anna Barczak vel Kajetaniak i Anna Radzikowska.

„Godland” przenosi widza w świat wielowiekowych zależności Islandii od Danii, pytań o tożsamość narodową, relacje z Bogiem, samotność, sztukę..., a wszystko to w mistrzowskim współgraniu z surową i kapryśną islandzką naturą. Akcja filmu rozgrywa się w XIX w. Młody, duński ksiądz luterański, Lukas, wyrusza do swojej nowej parafii, a towarzyszy mu w tej wielowymiarowej podróży miejscowy przewodnik, starzec Ragnar. „Godland” to wysmakowane i kameralne kino drogi, która zdaje się mocno błądzić po różnych egzystencjalnych bezdrożach.

Widzowie „Kina z Pasją” otrzymają także prezenty od Wydawnictwa Świat Książki, partnera seansu i wydawcy niezwykłej opowieści „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” Piotra Milewskiego nagradzanego wielokrotnie za swoją literacko-podróżniczą twórczość, autora „Transsyberyjskiej”, „Dzienników japońskich” i „Planety K”.


JAK MOŻNA WYGRAĆ?

To bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres promo@radiopodlasie.pl  w tytule maila należy wpisać KINO Z PASJĄ, a w treści imię, nazwisko i nr tel.


Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 20 kwietnia do godz. 8:15.


Ogólny regulamin konkursów, których organizatorem jest portal podlasie24.pl (Katolickie Radio Podlasie) znajdziesz TUTAJ

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook