Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Co uprawiać w przydomowej szklarni zimą?
2020-12-29 11:54:13 Artykuł czytany 809 razy


Własne uprawy to świetny sposób na zapewnienie sobie dostępu do owoców i warzyw najwyższej jakości. Posiadacze szklarni mogą znacznie przedłużyć ich okres dzięki stworzeniu odpowiednich warunków środowiskowych dla roślin. Sprawdź, co możesz uprawiać w przydomowej szklarni zimą.


Gdy nadchodzą największe mrozy, a dni stają się coraz krótsze, natura zapada w zimowy sen. Ale czy aby na pewno? Pod śnieżną pokrywą – o ile szczęście dopisze i śnieg w ogóle się pojawi, co zdarza się coraz rzadziej – wciąż skrywają się rośliny, czekające na nadejście cieplejszych temperatur. Na szczęście, dzięki pewnym zabiegom, ogrodnicy mogą cieszyć się ich dobrami nieco dłużej. Wiele roślin, mając odpowiednie ku temu warunki, może dawać plony również późną jesienią, a nawet zimą. Jak im je stworzyć? Oczywiście, stawiając szklarnię.


Namioty foliowe ogrodnicze – sposób na ochronę roślin

Ochrona roślin przed niszczącymi czynnikami zewnętrznymi, jak choćby ulewne deszcze, grady czy porywisty wiatr, to gwarancja bardziej obfitych i lepszych plonów. Jak zagwarantować roślinom korzystne warunki do rozwoju, nie inwestując w stawianie niemobilnej szklarni szklanej, która często kosztuje naprawdę sporo? Najlepszym sposobem jest wybór namiotu foliowego ogrodniczego. Warto jednak pamiętać, że nie każdy namiot foliowy sprawdzi się do całorocznej ochrony roślin ze względu na zbyt delikatną konstrukcję. Co istotne taki tunel foliowy możesz zamówić online, np. w sklepie Dollo.pl.
Do zimowej uprawy warto wykorzystać wysokie szklarnie foliowe na stabilnej konstrukcji z rurek PCV. Powinny być one wykonane z dobrze izolującej folii nieperforowanej, odpornej na działanie czynników zewnętrznych. Nie musi ona oczywiście izolować wilgoci, która przysłuży się roślinom. Powinna jednak zatrzymywać wewnątrz temperaturę. Zimowa uprawa na szeroką skalę wymaga ogrzewania i lepiej sprawdza się w szklarni tradycyjnej, ponieważ z niej ciepło mniej ucieka. Jednak również bez ogrzewania możesz uprawiać niektóre gatunki bardziej odporne na mrozy, wśród których dominują warzywa korzeniowe.

Pamiętaj, że nawet bez ogrzewania możesz naturalnie zwiększyć temperaturę panującą we wnętrzu namiotu, wybierając odpowiednie miejsce do jej umieszczenia. Ważne, by przylegała bezpośrednio do ściany budynku, co ograniczy uciekanie ciepła. Umieszczenie przy budynku pozwala również na wsparcie struktury namiotu, która nie jest tak mocna, jak szklana. Jeśli wybierzesz dla niej lokalizację przy tak silnej podstawie, nie musisz obawiać się o strukturę nawet podczas wichur i burz.Szklarnia foliowa – co możesz uprawiać w niej zimą?


Zimą w szklarni możesz uprawiać całkiem sporo warzyw. Sukcesem z pewnością okaże się uprawa cebul i szalotek. Inne korzeniowe warzywa i przyprawy, jak imbir, chrzan, pietruszkę, marchew czy rzodkiewki również możesz uprawiać zimą, choć wymagają one nieco cieplejszych temperatur. Inne rośliny, którym niestraszne chłodniejsze dni i noce, to szpinak, por oraz kapustowate.

Unikaj natomiast prób uprawiania warzyw dyniowatych czy psiankowatych – najprawdopodobniej skończy się to niepowodzeniem. Takie rośliny źle znoszą chłód i z pewnością nie zagwarantują Ci oczekiwanych plonów w okresach przejściowych i zimą.

Korzyści z postawienia tunelu foliowego

Wykorzystanie tunelu foliowego do świetny sposób na ochronę roślin nie tylko przed czynnikami pogodowymi, ale również zanieczyszczeniami, na przykład pyłami zawieszonymi w powietrzu, których stężenie rośnie w zimie z uwagi na sezon grzewczym. W razie potrzeby tunel foliowy możesz zdemontować i przenieść w inne miejsce.
wykop
foto

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC?
2021-07-31 21:03:07 Kategoria:

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC? Samochód nie musi być własnością jednej osoby. Prawa do niego równie dobrze mogą mieć zarówno nasi...

więcej »
foto

3 aktywności na świeżym powietrzu, na które warto...
2021-07-29 12:33:00 Kategoria:

Ruch na świeżym powietrzu do podstawa do dbania o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Warto zamienić ściany klubów fitness na plener - widoki są przede wszystkim...

więcej »
foto

Kształcimy w zawodach, w których jest praca
2021-07-27 06:54:00 Kategoria:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach jest placówką oświatową Samorządu Województwa Mazowieckiego. W skład Centrum wchodzą: Medyczna Szkoła...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na antenie Katolickiego...
2021-07-30 14:39:00 Kategoria:

Zapraszamy słuchaczy do towarzyszenia pielgrzymom za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. Na trasie 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę będą obecni...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoSierpień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.08

Łukowskie obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »

ŁUKÓW, 01.08

Mobilny punkt szczepień w Stoczku Łukowskim

więcej »

WĘGRÓW, 01.08

Łochów: koncert Leszka Możdżera

więcej »

POWIAT BIALSKI, 01.08

II Bialskopodlaskie Święto Miodu

więcej »
2 3 4 5 6

WĘGRÓW, 06.08

Turniej Koszykówki w Węgrowie

więcej »
7

MIĘDZYRZEC, 07.08

Wakacyjna akcja poboru krwi w Międzyrzecu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 07.08 09:00

XXI BIEG SAPIEHÓW – KODEŃ 2021

więcej »
8

SOKOŁÓW, 08.08 13:00

Koncert patriotyczny w Rozbitym Kamieniu

więcej »
9 10 11 12 13 14 15

SIEMIATYCZE, 15.08

W powiecie siemiatyckim odbędzie się Bieg Tropem Wilczym

więcej »

MIĘDZYRZEC, 15.08

Bieg - Tropem Wilczym

więcej »

MIĘDZYRZEC, 15.08

Bieg - Tropem Wilczym

więcej »
16 17 18 19 20

KRAJ, 20.08 - 22.08

Dni skupienia z sercankami

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.08

Turniej siatkarskich trójek w Siedlcach

więcej »

RADZYŃ, 21.08

II Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”

więcej »
22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Najnowsze Informacje