Domowe sposoby na ból głowy, zanim sięgniesz po tabletkę

Archiwum Pon. 13.03.2023 10:38:55
13
mar 2023

Ból głowy może przeszkadzać w wykonywaniu pracy, a nawet w funkcjonowaniu. Jeśli jesteś osobą, która nie chce brać tabletek, jeśli nie jest to absolutnie konieczne, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić zamiast tego, by pomóc sobie z bólem głowy.

Szklanka wody

Klucz do rozwiązania problemu rozdzierającego bólu głowy może być tak prosty, jak szklanka wody. Według niektórych badań chroniczne odwodnienie jest częstą przyczyną bólu głowy. Odwodnienie może również wpływać na Twoją koncentrację i zwiększać drażliwość, pogarszając tym samym skutki bólu głowy. Nie musisz się martwić, udowodniono również, że woda może uwolnić cię od bólu głowy już w ciągu pół godziny. Jeśli masz skłonność do bólów głowy, upewnij się, że jesteś nawodniony przez cały czas, jako środek zapobiegawczy. Pij maksymalnie 2 litry dziennie i spożywaj pokarmy bogate w wodę.

Herbata imbirowa

Niedawno przeprowadzono badania, które wykazały, że imbir przyjmowany razem ze zwykłymi lekami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty, łagodził ból u osób trafiających na pogotowie z migrenami. Inne badanie wykazało, że działa on prawie tak dobrze, jak leki na migrenę wydawane na receptę. esomed.pl

Sięgnij po kofeinę

Zbyt duża ilość kofeiny może nasilić ból głowy, ale w granicach rozsądku kawa, jeśli zostanie wypita odpowiednio wcześnie po wystąpieniu bólu głowy, może go zatrzymać i złagodzić. Nie przesadzaj z ilością i upewnij się, że się nawadniasz (kofeina odwadnia), ponieważ odstawienie kofeiny może wywołać ból głowy. Jeśli lubisz kawę, wypij trochę kawy bezkofeinowej, która zazwyczaj nie jest całkowicie pozbawiona kofeiny, a może ci pomóc.

Zdrzemnij się

Brak snu jest szkodliwy dla zdrowia na więcej niż jeden sposób. Nie tylko boli cię głowa, ale także czujesz się wyczerpany i nie czujesz się najlepiej. Jeśli ból głowy jest spowodowany brakiem snu, jedynym i najskuteczniejszym sposobem jego leczenia jest sen. Zdrzemnij się zaraz po zażyciu kofeiny - możesz odpocząć, podczas gdy kofeina działa w twoim organizmie i obudzić się z podwójną obroną.

Zrelaksuj się

Stres może być jedną z głównych przyczyn bólu głowy. Wykonywanie ćwiczeń lub czynności łagodzących stres może pomóc zmniejszyć intensywność bólu głowy. Regularna praktyka jogi, rozciągania, ćwiczeń oddechowych lub medytacji może pomóc zmniejszyć ból głowy, zarówno pod względem częstotliwości, jak i intensywności.

Użyj chłodnego kompresu


Chłodny kompres, szczególnie skuteczny w przypadku migreny, może pomóc złagodzić stan zapalny. Możesz użyć kompresu żelowego, kostek lodu zawiniętych w ręcznik lub torebki z mrożonymi warzywami. Trzymaj kompres na głowie przez 15 minut, a następnie zrób 15 minut przerwy. Uważa się, że zimno zwęża naczynia krwionośne (proces znany jako skurcz naczyń krwionośnych), co może spowodować zmniejszenie przepływu krwi w dolnym biegu i zmniejszyć ból, który możesz odczuwać.