Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ekologiczne wypełniacze do paczek – porównanie
2021-12-29 16:41:41 Artykuł czytany 129 razy


Trendy ekologiczne w ostatnim czasie rządzą na rynku e-commerce. Klienci coraz większa uwagę przywiązują do proekologicznych postaw firm, a przedsiębiorstwa prześcigają się w wymyślaniu rozwiązań, które przyczynią się do zrównoważonego rozwoju środowiska i zmniejszenia jego zanieczyszczenia. Ta rewolucja dosięgnęła także bardzo mocno branżę opakowań, w której to można dostrzec rosnące zainteresowanie ekologicznymi wypełnieniami paczek.


Ekologiczne wypełniacze do paczek pozytywnie wpływają na budowanie wizerunku firmy, gdyż klienci zwracają coraz większą uwagę na postawę przedsiębiorstw wobec idei zrównoważonego środowiska.

Transformacja na ekologiczne rozwiązania pakowe wymaga jednak podjęcia konkretnych wyborów dot. nowych materiałów. Na rynku dostępne są przeróżne eko wypełniacze do paczek, co rodzi problem: który ekologiczny wypełniacz do paczek wybrać?

Ten artykuł stworzyliśmy dla wszystkich osób, które chcą zmienić formę pakowania swoich paczek na bardziej ekologiczną i szukają rzetelnych informacji, które pomogą im podjąć najlepszą decyzję.

Porównanie ekologicznych wypełniaczy do paczek

Na rynku dostępnych jest 6 głównych rozwiązań, które świetnie sprawdzą się, jako wypełnienie do paczek. Wszystkie prezentowane poniżej rozwiązania wpisują się w standardy ekologicznego rozwoju, lecz różnią się one głównie swoimi właściwościami fizycznymi, które predysponują je do zabezpieczenia większych bądź mniejszych produktów.

Ekologiczny wypełniacz – typ
Cena
Kolorystyka
Właściwości

Do jakich produktów jest polecany?

Skropak
45 zł/200 l
biały/ zielony
lekki, dobrze wypełnia paczkę, świetnie amortyzuje wstrząsy
produkty o małych i średnich rozmiarach

SizzlePack
25-60 zł / 1 kg
dostępny w wielu kolorach
lekki, dobrze wypełnia paczkę i amortyzuje wstrząsy
produkty o mniejszych gabarytach (w szczególności elektronika)

Wełna drzewna
30-70 zł / 1 kg
dostępna w wielu kolorach
lekka, bardzo ozdobna
małe produkty

Szary papier pakowy
35 zł / 250 l
szary
lekki, dobrze wypełnia wnętrze paczki
produkty o małych i średnich rozmiarach

Karton nacinany
20-30 zł / 5 kg
szary
lekki, dobrze wypełnia paczkę i amortyzuje przedmioty
szczególnie kruche produkty o małych i średnich rozmiarach

Poduszki powietrzne eko
120 zł / 50 mb
(cena uzależniona od wielkości poduszek)
szary lekkie, świetnie amortyzują i dobrze wypełniają paczki

Towary o średnich i dużych gabarytach


Eko skropak – najpopularniejszy ekologiczny wypełniacz do paczek

Ekologiczny skropak jest jednym z najpopularniejszych ekologicznych wypełnień do paczek. Ma on kształt chrupek kukurydzianych i jest bardzo lekki, co znacząco sprzyja zmniejszeniu kosztów wysyłki.

Skropak bardzo precyzyjne wypełnia puste miejsca w kartonie, dlatego doskonale chroni towary podczas transportu. Co więcej, ten ekologiczny wypełniacz do paczek świetnie amortyzuje wszelkie wstrząsy, a także chroni przedmioty przed naciskiem zewnętrznym.

Do jakich produktów polecany jest skropak?

Eko skropak świetnie sprawdzi się do wypełnień kartonów i pudełek. Zalecany jest raczej do przedmiotów o małym i średnim rozmiarze.

Ile kosztuje eko skropak?


Ekologiczny wypełniacz typu skropak kosztuje około 45 zł/ 200 l. Sprzedawany jest w workach.

Wypełniacz SizzlePak – kolorowe eko wypełnienie paczek

Kolejną propozycją ekologicznego wypełniacza jest SizzlePack. Są to małe papierowe zygzaki, które służą wypełnieniu miejsca w opakowaniu.

Nie mają one tak dobrych właściwości amortyzujących jak skropak, ale z powodzeniem amortyzują wstrząsy, dlatego nadają się do zabezpieczania kruchych przedmiotów.

Znaczącą zaletą wypełniacza SizzlePack jest jego antystatyczność. Dzięki temu z powodzeniem może być używany do zabezpieczania przesyłek z elektroniką użytkową.

Do jakich produktów polecany jest wypełniacz typu SizzlePack?


Papierowe zygzaki nadają się do zabezpieczania mniejszych produktów, a w szczególności wrażliwych sprzętów elektronicznych.

Ile kosztuje wypełniacz SizzlePack?

SizzlePack w naturalnym odcieniu kosztuje około 25 zł / 1 kg, natomiast kolorowe zygzaki kosztują około 50 zł / 1 kg.

Wełna drzewna – ekologiczny wypełniacz paczek klasy premium


Ekologiczny wypełniacz do paczek o wysokich walorach estetycznych. Wiolina od wielu lat używana była do dekoracji przeróżnych opakowań prezentowych, a coraz częściej używana jest także do ekologicznego pakowania paczek przez branże premium.

Nie ma ona wybitnych właściwości amortyzacyjnych, jednak jej wygląd sprawia, że producenci bardzo chętnie wybierają ją do pakowania swoich produktów.

Do jakich produktów polecamy wiolinę?

Wełna drzewna sprawdzi się przy pakowaniu produktów o małych rozmiarach.

Ile kosztuje wełna drzewna?


Za 1 kg tego eko wypełnienia do paczek zapłacimy od 40 do 70 zł.

Szary papier pakowy – zwycięzca proekologicznych trendów

W ostatnim czasie triumfalnie do łask powrócił szary papier pakowy. Jeszcze kilka lat temu jego użycie wiązało się raczej z koniecznością ograniczenia budżetu, jednak to postrzeganie zmieniło się za sprawą proekologicznych trendów.

Szary papier jest w 100% biodegradowalny, dlatego coraz częściej używany jest przez firmy wspierające zrównoważony rozwój.

Ze względu na to, że wśród konsumentów w ostatnim czasie bardzo mocno wzmożyła się świadomość ekologiczna, to zmieniło się także postrzeganie papieru pakowego. Aktualnie jego użycie jest jak najbardziej modne.

Szary papier świetnie sprawdza się do wypełnienia paczek, lecz także do zabezpieczenia przedmiotów o foremnych kształtach, np. książek przed wilgocią.

Do jakich produktów polecamy szary papier pakowy?

Szary papier pakowy świetnie sprawdzi się do zabezpieczenia produktów małych i średnich rozmiarów. Dobrze radzi sobie, jako eko wypełniacz do paczek, w których są przedmioty szklane.

Ile kosztuje papier pakowy?

Koszt papieru pakowego to cecha, którą najbardziej lubią przedsiębiorcy. Jest to najtańsza forma wypełnienia paczek. Jego cena wynosi około 35 zł / 250 l.

Karton nacinany – ekologiczna alternatywa wypełnienia dla folii bąbelkowej

Niektóre przedmioty potrzebują wyjątkowej amortyzacji, której nie da im zwykły szary papier pakowy. Z tego powodu specjaliści w branży opakowań stworzyli tekturowy karton nacinany.

Karton nacinany ma on specyficzną strukturę plastra miodu, która amortyzuje podobnie, jak folia bąbelkowa. Doskonale sprawdza się przy zabezpieczaniu delikatnych i kruchych towarów, np. szklanych przedmiotów.

Do jakich produktów polecany jest karton nacinany?

Ten ekologiczny wypełniacz do paczek sprawdzi się świetnie w przypadku małych i średnich produktów o delikatnej strukturze.

Ile kosztuje karton nacinany?


Koszt zakupu tego ekologicznego wypełniacza wynosi około 20-30 zł / 5 kg.

Papierowe poduszki powietrzne

Towary większe gabarytowe potrzebują także rozwiązań o większej powierzchni. Wypełnienie kartonu za pomocą skropaka lub SizzlePack’ów o pojemności kilkuset litrów mogłoby być dość kłopotliwe i kosztowne. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się poduszki powietrzne.

Powietrzne poduszki to ekologiczne wypełnienie paczek, które gwarantuje doskonałą amortyzację wstrząsów i uderzeń.

Co ważne, jest to także tanie rozwiązanie (szczególnie w przypadku towarów wielkogabarytowych).

Do jakich produktów polecane są poduszki powietrzne?


Takie ekologiczne wypełniacze do paczek świetnie sprawdzą się przy zabezpieczaniu towarów o średnich i dużych gabarytach.

Ile kosztują ekologiczne poduszki powietrzne?

Eko poduszki powietrzne swoją ceną różnią się w zależności od rozmiarów poduszek. Najpopularniejsze poduszki o średnim rozmiarze kosztują około 120 zł / 50 mb.

Ekologiczne wypełnienia paczek – podsumowanie


Jak widzisz, wybór ekologicznych wypełnień do paczek jest naprawdę spory. To, jaki eko wypełniacz będzie najlepszy w dużym stopniu zależy od tego, jaki produkt będziesz wysyłać.

Mamy nadzieję, że przedstawione porównanie dostępnych rozwiązań ułatwi Ci podjęcie decyzji.
Więcej na neopak.pl

wykop
foto

Pomysły na sypialnię dziecięcą - od dekoracji po...
2022-07-01 13:56:54 Kategoria:

Klucz do udanego projektu pokoju dziecięcego? Zachowaj proste podstawy, zaplanuj dużo miejsca do przechowywania i nie bój się odrobiny zabawy. Dzieci zmieniają się w...

więcej »
foto

Jakie firany wybrać do salonu? Firany gotowe
2022-06-30 17:37:15 Kategoria:

Aranżując przestrzeń salonu większość swojej uwagi skupiamy na ładnym umeblowaniu, oraz dopasowaniu dodatków w postaci dywanów, czy kolorowych poduszek. Oczywiście są...

więcej »
foto

Rozmowa PGE - Projekt PGE i Polskiego Związku Żeglarskiego
2022-06-29 15:05:55 Kategoria:

Żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, który można uprawiać nie tylko zawodowo, ale także rekreacyjnie z całymi rodzinami i przyjaciółmi na...

więcej »
foto

Jak zdobyć rozgłos na Instagramie?
2022-06-28 16:33:00 Kategoria:

Instagram to nie tylko miejsce, gdzie możesz dzielić się ze znajomymi swoimi zdjęciami i relacjami, ale także sposób na zostanie influencerem i czerpania z tego korzyści...

więcej »
foto

Pozycjonowanie stron Białystok ‒ zadbaj o widoczność...
2022-06-28 10:03:37 Kategoria:

Pozycjonowanie stron Białystok ‒ albo jesteś widoczny w internecie, albo klienci nie wiedzą o istnieniu Twojej firmy. W dzisiejszych czasach miejsce w TOP10 to podstawa....

więcej »
foto

SuViBox, czyli nowoczesna dieta pudełkowa
2022-06-28 09:38:26 Kategoria:

Zdrowy styl życia i zbilansowana dieta to dziś podstawa. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków warto skorzystać z usług cateringu dietetycznego....

więcej »
foto

Audycja PGE. Odcinek 3 - O żeglarstwie
2022-06-27 14:14:27 Kategoria:

Żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, który można uprawiać nie tylko zawodowo, ale także rekreacyjnie z całymi rodzinami i przyjaciółmi na...

więcej »
foto

Co jeść na lepsze samopoczucie?
2022-06-27 10:48:09 Kategoria:

Jedzenie może mieć olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie. Wpływ ten zaczyna się już w momencie odpowiednio zbilansowanych posiłków. Jeżeli będziemy nie dojadać lub...

więcej »
foto

Jakie zalety mają rośliny w biurze?
2022-06-24 14:12:13 Kategoria:

Chcesz w łatwy sposób urozmaicić wnętrze biura lub firmy? Bardzo dobrym pomysłem będzie postawienie na doniczki z roślinami. Dzięki nim reszta pracowników możesz się...

więcej »
foto

Zlewozmywak okrągły - do jakiej kuchni będzie on pasował
2022-06-24 11:14:28 Kategoria:

Kuchnia dla każdej gospodyni domowej jest absolutnie jednym z najważniejszych miejsc. Nic więc dziwnego, że zwykle każda z kobiet chce urządzić ją w taki sposób, by...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Radiowa transmisja Mszy św. na zakończenie roku szkolnego
2022-06-23 18:08:41 Kategoria:

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie 24 czerwca gospodarzem uroczystego ogólnopolskiego zakończenia zajęć...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.07

Letni seans w łukowskim parku

więcej »
2

PARCZEW, 02.07

2. Festiwal Pielgrzymów w Parczewie

więcej »

WĘGRÓW, 02.07 09:00

Promocja Liwca – najlepsza na samym Liwcu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Kodnia

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.07

Gmina Łuków: Święto Jagody w Gręzówce

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.07

VII Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej

więcej »

WŁODAWA, 03.07

Dni Włodawy

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.07

Festyn rodzinny w Kotuniu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.07

Piknik Janowski

więcej »

ŁUKÓW, 03.07

ŁOK: Giełda Kolekcjonerów

więcej »
4 5 6 7 8 9

WĘGRÓW, 09.07

Festiwal „W zamkowej kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich

więcej »

RADZYŃ, 09.07

Piknik Lotniczy w Woli Osowińskiej

więcej »
10
11 12 13 14 15

SIEMIATYCZE, 15.07

Nadbużańska Noc Kabaretowa w Mielniku

więcej »
16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje