Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ile kosztuje prowadzenie strony internetowej?
2022-11-29 11:02:14 Artykuł czytany 155 razy


Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że jeśli czegoś nie można znaleźć w Internecie, to nie istnieje? Jeśli tak, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że Twoja firma musi być aktywna w sieci. Pierwszym krokiem w świecie online jest zwykle stworzenie projektu WWW. Trzeba pamiętać, że zaprojektowanie witryny to nie wszystko – musisz jeszcze zadbać o jej utrzymanie. A to generuje wydatki. O tym, ile kosztuje prowadzenie strony internetowej i jakie elementy składają się na cenę serwisu, bez których jego funkcjonowanie jest niemożliwe, przeczytasz poniżej. Zapraszamy do lektury.


Koszt prowadzenia strony WWW – czy to się opłaca?

Promocja oferty dostępnej dla klientów 24/7, większe zaufanie odbiorców, większy zasięg, lepsza reputacja marki oraz poprawa wyników sprzedażowych – to tylko pięć z wielu korzyści, jakie możesz sobie zapewnić, jeśli przeniesiesz biznes do sieci. Najskuteczniej o lepszą widoczność online zadbasz dzięki stronie internetowej. Dlaczego? Bo według statystyk portalu Review24 konsumenci przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdzają informacje o firmie w Internecie, a konkretnie na firmowych witrynach.  

Co powstrzymuje więc przedsiębiorców przed inwestycją we własny serwis WWW? Zazwyczaj są to koszty, jakie wiążą się z budową i administrowaniem witryny. Z pewnością zastanawia Cię, ile kosztuje projekt strony internetowej. Niestety trudno określić jednoznaczną cenę, ponieważ ma na nią wpływ mnóstwo czynników – w tym m.in.:

•    czas realizacji,
•    wykonawca projektu,
•    zakres i możliwość rozbudowy,
•    rodzaj witryny,
•    jakość i ilość treści,
•    liczba podstron i modułów,
•    dodatki i funkcjonalności,
•    opcja wielojęzyczności,
•    stopień skomplikowania serwisu.   

Ostateczna wycena to pochodna Twoich oczekiwań oraz potrzeb biznesu. Co więcej, po powstaniu strony musisz ją prowadzić i administrować – a to również wiąże się z wydatkami. Czytaj dalej, a przekonasz się, ile musisz zapłacić za utrzymanie witryny. Więcej o kosztach dowiesz się, gdy zamówisz darmową wycenę na https://wenet.pl/oferta/strony-www.

Ile kosztuje utrzymanie strony WWW? Opłaty związane z prowadzeniem witryny


Już wiesz, że budowa strony internetowej okazuje się sporym przedsięwzięciem, ale jest też opłacalną inwestycją. Musisz jednak pamiętać, że stworzenie skutecznej witryny, która pozyskuje klientów, to ciągły proces, który będzie wymagał od Ciebie czasu i pieniędzy. Co składa się mniej więcej na koszty prowadzenia serwisu? Oto kilka najważniejszych elementów.

1. Zakup i utrzymanie hostingu


Stworzenie projektu WWW to tylko jeden z wielu kroków, jakie musisz wykonać, jeśli strona internetowa ma działać sprawnie. Kolejny stanowi zakup odpowiedniego hostingu, czyli dzierżawy miejsca na serwerze. Stabilność, szybkość i bezpieczeństwo takiej usługi to fundament bezproblemowego działania witryny. Dlatego nie warto kierować się w tym przypadku wyłącznie ceną.

Z celem Twojej strony firmowej muszą współgrać takie aspekty hostingu jak pojemność konta, transfer, czy liczba baz danych. Przy wyborze usługodawcy zwróć również uwagę na oferowaną powierzchnię, wsparcie techniczne czy limity i ograniczenia.

Aby korzystać z niezbędnych narzędzi służących do obsługi i zarządzania serwisem, musisz zadbać o regularne przedłużanie i opłacanie hostingu (opłaty mają zwykle charakter abonamentowy). W przypadku współpracy ze specjalistami koszt usługi zwykle wliczany jest w cenę budowy strony WWW, a o ciągłość działania dbają dedykowani opiekunowie.     

2. Rejestracja i dzierżawa domeny


Zastanawiasz się, jak możesz zapaść w pamięć potencjalnym klientom i skłonić ich do odwiedzenia Twojej firmowej witryny? Kluczem do sukcesu jest atrakcyjna nazwa, czyli w przypadku strony WWW jej domena. To właśnie dzięki unikalnemu adresowi internauci mogą sprawnie i szybko odszukać Twoją ofertę i markę w sieci.

Musisz pamiętać, że domeny nie są kupowane, a rejestrowane. To zaś oznacza, że nazwę wraz z wybranym rozszerzeniem możesz pozyskać na rok, dwa lub dłużej, ale nie na własność. W ramach prowadzenia strony WWW musisz więc regularnie uiszczać opłatę za wybrany adres. Cena domeny zależy zarówno od firmy rejestrującej, jak i od takich czynników jak np.:

•    rozszerzenie (najwięcej zapłacimy za cieszące się największym zainteresowaniem końcówki m.in. .pl),
•    popularność, długość i komercyjne zastosowanie nazwy głównej,
•    historia domeny (nowe i unikalne adresy to zdecydowanie tańsze rozwiązanie),
•    okres rejestracji (co do zasady większość rejestratorów oferuje korzystniejszą ofertę przy wyborze dłuższego abonamentu).

3. Obsługa strony internetowej

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że choć prowadzenie strony internetowej może nie należy do najtrudniejszych zadań, to będzie wymagać od Ciebie znajomości aspektów technicznych oraz dużej ilości wolnego czasu. Wiele pracy czeka Cię w związku z obsługą i administracją witryny. Musisz bowiem kontrolować sprawność działania serwera, reagować na błędy czy zadbać o kopie zapasowe.
Poza tym musisz również stale rozwijać swoją stronę WWW i oferować odbiorcom nowe możliwości. To zaś wymaga wdrożenia nowych funkcjonalności oraz rozbudowy zastosowanych już rozwiązań. A to jeszcze nie wszystko! Aby Twoja witryna mogła znaleźć się wyżej w rankingu wyszukiwarki, to musisz zainwestować w wysokiej jakości treści. Ważna jest również stała aktualizacja zawartości i informacji w serwisie.  

Aby móc odnieść sukces w sieci i zyskać widoczność, witryna musi być wartościowa dla użytkowników. Wszystkie prace związane z User Experience (doświadczeniem internauty podczas użytkowania strony) oraz obsługa serwisu będą wymagały od Ciebie pracy i zaangażowania. A jeśli zdecydujesz się na pomoc specjalistów, to tak inwestycja wpłynie na wzrost kosztów.

4. Instalacja certyfikatu SSL

Prowadząc stronę internetową, jednym z Twoich kluczowych obowiązków będzie zapewnienie jej bezpieczeństwa. Możesz tego dokonać, inwestując w certyfikat SSL, czyli protokół sieciowy uznany powszechnie za standard szyfrowania danych w Internecie. Zapewnia poufność informacji dotyczących Ciebie i Twoich klientów.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnej witrynie, ochronie danych odbiorców oraz lepszej widoczności w Google, to certyfikat SSL jest kluczowy. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów protokołu, które można zakupić w różnej cenie – jednak nie warto w tym przypadku kierować się ceną. Płatność ma zwykle charakter abonamentowy.   

5. Pozycjonowanie strony WWW i reklama internetowa

Znasz już mniej więcej koszty i wiesz, jak może wyglądać cennik prowadzenia strony WWW. Myśląc o wydatkach, musisz wziąć pod uwagę również inwestycję związaną z pozycjonowaniem. Choć optymalizacja pod wyszukiwarki nie jest koniecznością, to może zadecydować o sukcesie Twojej witryny w sieci. To bowiem od działań SEO zależy widoczność Twojego serwisu w wynikach wyszukiwania.

Skuteczne pozycjonowanie obejmuje wiele działań (audyt SEO, optymalizację techniczną, content marketing, link building i raportowanie) i wymaga odpowiedniej wiedzy, specjalistycznych narzędzi oraz odpowiedniego budżetu. Na koszt optymalizacji wpływa jednak wiele czynników: od historii domeny po konkurencyjność branży. Jeśli dysponujesz środkami, to powierz SEO specjalistom.   

Podobnie jak promocję swojej strony innymi kanałami. Pamiętaj, że odpowiednia reklama pozwoli Ci pozyskać nowych odwiedzających, czyli potencjalnych klientów. Marketing internetowy zapewnia wiele skutecznych narzędzi, które warto wykorzystać – płatne kampanie w Google Ads, Facebook Ads, e-mail marketing, prowadzenie Social Mediów czy marketing treści. Weź jednak pod uwagę, że każde z rozwiązań wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Prowadzenie strony WWW – ile to kosztuje? Podsumowanie

Jak widzisz, samo stworzenie strony internetowej to nie koniec Twoich wydatków. Przygotowując budżet, musisz wziąć również pod uwagę koszty związane z prowadzeniem witryny. Nawet jeśli częścią zadań zajmiesz się samodzielnie, to pamiętaj, że stracisz w ten sposób czas, który warto poświęcić na rozwój biznesu.

Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z WeNet.


Specjaliści oferują wszystko, co potrzebne do stworzenia, prowadzenia, ochrony i obsługi strony WWW. Po przygotowaniu projektu zgodne z oczekiwaniami i potrzebami Twojego biznesu doradcy nie zostawiają Cię samemu sobie. Przez cały okres współpracy możesz liczyć na wsparcie dedykowanego opiekuna, który zajmie się wprowadzaniem wszelkich koniecznych zmian i aktualizacji.

A jeśli zdecydujesz się na dodatkowe rozwiązania, to WeNet zapewnia moduł zamówień online, moduł deweloperski oraz moduł sklepu internetowego. Dzięki nim przeniesiesz swój biznes na kolejny poziom! Nie wierzysz w obietnice bez pokrycia? Zaufaj statystykom – doradcy internetowi zbudowali już ponad 30 000 stron WWW dla ponad 900 branż.

Poznaj więcej szczegółów na temat kompleksowej oferty i zamów darmową konsultację. Sprawdź, ile zapłacisz za stworzenie i prowadzenie strony internetowej. Nie zwlekaj – zadbaj o swoją obecność w sieci już teraz, bo wiesz, że skuteczna witryna to inwestycja, która się opłaca.wykop
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »
foto

Pizzeria Rukola zaprasza na TEX-MEX
2023-01-24 15:06:54 Kategoria:

Wiecie, po co jest zima w mieście? Chyba tylko po to, by zmarznąć, zmoknąć, żeby jeszcze na dokładkę ochlapał nas samochód i żeby… po tym wszystkim schronić się...

więcej »
foto

Jak zadbać o sprawną logistykę sklepu internetowego?
2023-01-24 13:17:49 Kategoria:

Podczas prowadzenia działalności związanej ze sprzedażą internetową niezwykle ważnym aspektem jest sposób dostarczania produktów klientowi. Jak spełnić oczekiwania...

więcej »
foto

Atuty pracy dla opiekunek w Niemczech
2023-01-24 11:14:17 Kategoria:

Ponieważ praca w opiece w Niemczech jest bardzo popularnym zawodem, zwłaszcza wśród pań chcących dorobić sobie do emerytury, może powstać wiele plotek i negatywnych...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoStyczeń 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6

MIĘDZYRZEC, 06.01

Orszak Trzech Króli w Międzyrzecu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.01

Święto Trzech Króli – transmisja

więcej »

ŁUKÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli ponownie pojawi się na ulicach Łukowa

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 06.01

Kolędowanie w Białkach

więcej »
7

GARWOLIN, 07.01

Publiczny różaniec ulicami Garwolina

więcej »

RYKI, 07.01

Koncert i świąteczne spotkanie muzyków kościelnych

więcej »
8

POWIAT SIEDLECKI, 08.01

Olga Bończyk wystąpi w Domanicach i Wodyniach

więcej »

GARWOLIN, 08.01

Koncert kolęd i pastorałek w Górznie

więcej »
9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.01

Drugie spotkanie z cyklu „Na krok przed depresją” w CKiS

więcej »

SOKOŁÓW, 10.01

Kolory polskich twórców patchworku - WYSTAWA

więcej »

RADZYŃ, 10.01

Piłkarski poker w Radzyniu

więcej »
11 12 13

RADZYŃ, 13.01 - 15.01

Rekolekcje dla dorosłych

więcej »
14

MIŃSK MAZ., 14.01

Gordonki - zajęcia umuzykalniające dla dzieci

więcej »
15

BIELSK PODL., 15.01

Opowieść Wigilijna w Bielsku Podlaskim

więcej »

ŁUKÓW, 15.01

Łuków: Niedziela z teatrem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.01

Koncert charytatywny dla Hani Szczepańskiej

więcej »

ŁOSICE, 15.01

Koncert kolęd w parafii Trójcy Świętej w Łosicach

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.01

Charytatywny turniej piłki ręcznej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.01

Biała Podlaska: Niepełnosprawni zatańczą na balu

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.01

Studenci seniorzy spotkają się na kolejnym wykładzie

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.01

„Kolęda łączy” – integracja artystyczna dzieci i młodzieży w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.01 10:00

Koncert kolęd i pastorałek KOLĘDA ŁĄCZY

więcej »
19

POWIAT SIEDLECKI, 19.01

Koncert laureatów XIV Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.01

Polsko-ukraiński koncert charytatywny „Gwiazda Pokoju”

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.01 16:00

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki w Zbuczynie

więcej »
20

MIASTO SIEDLCE, 20.01

Obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego w SP nr 5 w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.01

Dzień otwarty na onkologii

więcej »

SIEMIATYCZE, 20.01

Koncert i rodzinne warsztaty taneczne

więcej »
21 22

WĘGRÓW, 22.01

Koncert Noworoczny Marleny Uziębło & Blue Angel Band

więcej »

WĘGRÓW, 22.01

Kolędowanie na Zamku w Liwie

więcej »

GARWOLIN, 22.01

Powiatowo- miejskie obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.01

Rodzinne Niedziele w gminie Siemiatycze

więcej »

ŁUKÓW, 22.01

Uroczystość poświęcenia nowego Krzyża Misyjnego i Pomnika Pamięci Powstańców Łukowian

więcej »
23

GARWOLIN, 23.01

Powiatowo- miejskie obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

więcej »

POWIAT BIALSKI, 23.01 12:00

Wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich

więcej »
24 25 26

MIASTO SIEDLCE, 26.01

Siedlce: Wieczór Chwały

więcej »
27

ŁUKÓW, 27.01

Łuków: Klub Rodzica zaprasza

więcej »

RADZYŃ, 27.01

Siedlanów: Rekolekcje dla singli

więcej »
28

ŁUKÓW, 28.01

Łuków: XVII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy

więcej »

PARCZEW, 28.01

Parczew: Kolędy Pospieszalskich w Bazylice

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.01

XX Gala Charytatywna w Siedlcach

więcej »
29

SIEMIATYCZE, 29.01

Rodzinne Niedziele w gminie Siemiatycze

więcej »
30 31

Najnowsze Informacje