Jakie rodzaje dostawy oferuje hurtownia stali? Nieoczywiste rozwiązania!

Archiwum Pt. 10.11.2023 13:09:05
10
lis 2023

Hurtownie stali kojarzone są z wielkimi gabarytowo magazynami, które oferują klientom dość szeroki asortyment wyrobów hutniczych. Nowoczesne magazyny stali posiadają przeróżny asortyment produktowy dopasowany do indywidualnego klienta lub masowej sprzedaży. To, co różnicuje te firmy i tak naprawdę mocno wpływa na pozyskiwanie zainteresowania klientów, to sposób dostawy. Jakie rodzaje wyrobów stalowych oferują dzisiejsze hurtownie stali? Sprawdźmy to!

Dlaczego stal jest tak cennym materiałem?

Wyroby stalowe to na dzień dzisiejszy bardzo pożądane materiały, mające zastosowanie w dziedzinie budowy maszyn, budownictwie oraz sektorze motoryzacyjnym. Stalowe artykuły hutnicze to przerobione stopy żelaza z węglem o zawartości do 2,11% C. Dzięki temu posiada znacznie lepsze właściwości praktyczne, aniżeli żeliwo o dwukrotnie wyższej zawartości węgla i tym samym większej kruchości. Sprawdzają się również bardzo dobrze precyzyjnych zastosowaniach elektronicznych, medycznych czy kosmicznych.

Stalowe wyroby hutnicze można zakupić w wielu miejscach. Mogą to być wielkogabarytowe sklepy budowlane, indywidualnie dostawcy stali lub hurtownie stali. Te ostatnie bardzo często oferują nowoczesne rozwiązania eCommerce, co znacznie ułatwia zakup tych cennych materiałów. Bardzo dogodną opcją zakupową są powtarzalne artykuły hutnicze nabywane od jednego klienta w dłuższej perspektywie czasu. Tym samym możliwe jest naliczenie dogodnych dla klienta rabatów cenowych.

Współczesne zastosowanie stali

 

Dostawcy stali oferują bardzo zróżnicowany asortyment, którego celem jest zaspokojenie potrzeb wielu klientów. Obecnie dość popularnymi i chętnie kupowanymi przez klientów wyrobami stalowymi są:

      kształtowniki o przekroju „L”, „C” oraz „T”,

      płaskie i ryflowane blachy, wykonywane w technologii walcowania na zimno lub gorąco,

      dowolnej długości pręty o przekroju okrągłym, płaskim, kwadratowym lub sześciokątnym,

      płaskowniki.

Najczęstsze zastosowanie stalowych wyrobów hutniczych, to:

      skomplikowane karoserie samochodów,

      wielkogabarytowe kadłuby statków,

      pokrycia dachów i elewacji,

      wyroby hutnicze do zastosowań budowlanych i architektonicznych,

      infrastruktura trakcyjna, sieciowa i kolejowa,

      instalacje elektryczne.

Liczne firmy oferują specjalne gatunki stali, które mogą być przeznaczone do przemysłu transportowego, tramwajowego, dźwigowego czy kolejowego lekkiego. Warto zapoznać się z tym asortymentem na stronie internetowej. Tak działa na przykład hurtownia stali Moris: https://moris.eu/.

Jednak czy to wszystko? Co przyciąga klienta do hurtowni stali i jaki jest ich zakres usług?

Zakres dostaw hurtowni stali

 

Dostawcy stali toczą batalię o klienta, przez co oferują zróżnicowany i coraz większy zakres usług. Profesjonalni dostawcy stali, jak Moris, już dawno temu zrozumieli, że kluczowa jest najwyższa jakość, zapewnienie ciągłości transportu oraz szereg usług dodatkowych, np w zakresie transportu. Ten może odbywać się

      drogą kolejową, szczególnie istotne dla dużych ilości stali,

      łodzią do trudno dostępnych miejsc,

      drogą powietrzną przy braku tradycyjnych rozwiązań infrastrukturalnych,

      w modelu bimodalnym, będącym połączeniem co najmniej dwóch rodzajów transportu.

 

W każdym z powyższych aspektów należy uwzględnić możliwość dostarczania artykułów hutniczych oraz ich wymaganą ilość. Każdy klient posiada indywidualne preferencje zakupowe, a – co za tym idzie – możliwość uzyskania rabatów zakupowych. Zakres dostaw hurtowni stali zależy w dużej mierze od negocjacji zamówienia ofertowego oraz deklaracji długotrwałej współpracy.