Kościół

„Ave Maria” – koncert pełen duchowego piękna w Mordach

Siedlce Pon. 01.07.2024 14:52:40
01
lip 2024

W kościele parafialnym w Mordach odbył się koncert pieści maryjnych „Ave Maria”. W świątyni wystąpili artyści scen operowych i muzycznych. Wydarzenie przyciągnęło licznie zgromadzoną publiczność.

W programie znalazły się m.in.: „Ave Maria” Franciszka Schuberta na głos i fortepian, „Ave Maria” J. S. Bacha, Charelsa Gounoda, Michała Lorenca Zygmunta Karasińskiego i Szymona Kataszka, utwór „Modlitwa Dziewicy” Tekli Bądarzewskiej na skrzypce i fortepian, „Panis Angelicus” Cesar’a Franck’a na głos, skrzypce i fortepian, pieśni („Zapada zmrok”„Abba Ojcze” i „Barka”), piosenka „Serce matki” z repertuaru Mieczysława Fogga, a także utwór „Obój Gabriela” z filmu „Misja” na skrzypce i fortepian Ennia Morricone’a.

W kościele wystąpili artyści scen operowych i muzycznych: Tomasz Piluchowski (tenor), Joanna Okoń (skrzypaczka), Anna Hajduk (pianistka) oraz Natalia Dymecka (prowadzenie koncertu, sopran).

Organizatorami koncertu w Mordach byli: Marszałek Janina Ewa Orzełowska, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Łukasz A. Wawryniuk - burmistrz miasta i gminy Mordy, Stowarzyszenie Wspólnie Aktywnie Społecznie, ks. Karol Klewek - proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Mordach, Rada Miejska w Mordach oraz Wojciech Słupski - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Na zakończenie Łukasz A. Wawryniuk burmistrz miasta i gminy Mordy, a także pomysłodawca koncertów wraz z ks. proboszczem Karolem Klewkiem podziękowali artystom za udział w tym duchownym wydarzeniu.

Inf. Pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.