Biała Podlaska

Biała Podlaska: Policjanci mieli swoje święto

Region Śr. 10.07.2024 15:55:18
10
lip 2024

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej spotkali się z okazji Święta Policji. Uroczysta zbiórka była okazją do wręczenia podziękowań za trudną i pełną poświęcenia służbę, czego wyrazem były awanse na wyższe stopnie. W trakcie uroczystości wręczone zostały również puchary dla zwycięzców Turnieju Strzeleckiego zorganizowanego z okazji święta.

10 lipca w sali widowiskowej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej odbyła się zbiórka z okazji Święta Policji, w której udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil, Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, w imieniu Starosty Bialskiego – Paweł Stefaniuk Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bialskiego, Zastępca Prokuratora Okręgowego - Jacek Drabarek, Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej Michał Roman, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb współdziałających z Policją, a także duchowieństwa, związków zawodowych i emerytów Policji. Uroczystości rozpoczęły się minutą ciszy po poległych na służbie policjantach, którzy do końca wypełnili rotę ślubowania.

Zaproszonych gości przywitał p.o. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, insp. Andrzej Antoniewski, który w swoim krótkim wystąpieniu podziękował za miniony rok służby, dzięki której bialska jednostka jest pozytywnie postrzegana przez mieszkańców, a miasto Biała Podlaska i powiat bialski uważane są za miejsca bezpieczne. Insp. Andrzej Antoniewski dodał również, że pomimo nowych wyzwań jakimi musieli sprostać funkcjonariusze utrzymują wysoki poziom swojej pracy. Komendant pogratulował również wszystkim nominowanym policjantom życząc dalszej wytrwałości. Nie zabrakło też podziękowań dla instytucji oraz służb, z którymi na co dzień współpracuje Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej.

Jednym z ważnych punktów uroczystości było wręczenie nominacji na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 77 policjantów: trzech w korpusie oficerów, 39 funkcjonariuszy otrzymało awans w korpusie aspirantów, 22 policjantów otrzymało awans w korpusie podoficerów oraz 13 policjantów w korpusie szeregowych. 10 policjantów wyróżnionych zostało awansami przedterminowymi.

Podczas uroczystości wręczono pamiątkowy ryngraf asp. szt. Krzysztofowi Sęczkowskiemu detektywowi Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Wisznicach, który w służbie spędził 50 lat! W trakcie uroczystości wręczone zostały także odznaczenia za aktywną pracę na rzecz środowiska emerytów i rencistów policyjnych oraz puchary rozegranego w miniony piątek Turnieju Strzeleckiego z okazji Święta Policji zorganizowanego przez Koło Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Białej Podlaskiej i bialski Klub Strzelecki „Guardian”.

Policja wypełnia swoje zadania ustawowe, ale policjanci z bialskiego garnizonu mają też dodatkowe wyzwania - ochrona wschodniej granicy kraju i kolejki ciężarówek czekających na odprawę. To także współpraca z licznymi służbami mundurowymi, które funkcjonują w naszym regonie. Wyzwań i pracy jest tu sporo, a co za tym idzie jest potrzeba zwiększenia liczby funkcjonariuszy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Janek Czw. 11.07.2024 17:36:23

To są policjanci... ?wyglądają jak z filmu "wzgórza mają oczy "...