Biała Podlaska

Bóg i ekologia. Spotkanie podsumowujące ekologiczne działania Caritas Diecezji Siedleckiej w Pratulinie

04
paź 2023

Caritas Diecezji Siedleckiej włączyła się w ekumeniczne święto poświęcone trosce o środowisko pod nazwą „Czas dla Stworzenia”. W środę, 4 października w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie miało miejsce wydarzenie podsumowujące tegoroczne działania ekologiczne.

Hasło tegorocznej akcji brzmiało „Niech się rozleje sprawiedliwość i pokój”. Wydarzenie skierowane było do lokalnych nadleśnictw, kół łowieckich, Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz m.in. Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas. Współorganizatorami obchodów święta były także Lasy Państwowe, Zarząd Okręgowy Kół Łowieckich w Białej Podlaskiej. Podczas wydarzenia można było zapoznać się ze stoiskami promującymi dbanie o przyrodę oraz szeroko rozumianą ekologię.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. Następnie podsumowano konkursy ekologiczne. W trakcie wydarzenia odbyła się również krótka prelekcja o gospodarce leśnej, którą wygłosił Tomasz Bylina, nadleśniczy Nadleśnictwa Biała Podlaska. Prelekcja podparta była trzema filmami mówiącymi o zagrożeniu jakim jest kornik drukarz i jakie spustoszenie niesie w Puszczy Białowieskiej. Później odbyło się to sadzenie drzew miododajnych, posiłek oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Dlaczego to wydarzenie jest tak istotne wyjaśnił ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.O tym dlaczego warto dbać o przyrodę i jak współpracować z nadleśnictwami, mówił Piotr Musiał, nadleśniczy Nadleśnictwa Chotyłów.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Edward Czw. 05.10.2023 11:52:16

Zdzisiu co ma twój komentarz do tematu?

Zatroskany o Kościół Śr. 04.10.2023 18:07:20

Czyż nie chcą ‘ustalić’, że Panu Bogu podoba się ideologia gender/LGBT i chce, by kapłani błogosławili różnego rodzaju związki nieheteronormatwne, jak to się dziś mówi? To ma być rozwój rozumienia Objawienia? Nie! To jest dość obrzydliwa herezja. I już widać, że tą herezją zagrożony jest Synod w Rzymie” – mówi portalowi Fronda.pl o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ, wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.