Biała Podlaska

Diecezjalny Dzień Chorego w Kodniu

14
cze 2024

We wtorek, 2 lipca w Kodniu odbędzie się Diecezjalny Dzień Chorego. Jest to również uroczystość odpustowa ku czci NMP Kodeńskiej - Matki Jedności. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:30. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”.

Na pielgrzymkę do Kodnia zaprasza ks. Paweł Siedlanowski – diecezjalny duszpasterz chorych, który skierował słowa szczególnej zachęty do księży naszej diecezji: „Naszą piękną diecezjalną tradycją jest pielgrzymka osób chorych, cierpiących, osłabionych wiekiem do Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności w dniu Jej liturgicznego wspomnienia2 lipca. Ów dzień przeżywamy jako Odpust Kodeński i Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych. Serdecznie zapraszam Czcigodnych Księży do udziału w wydarzeniu, proszę o przekazanie zaproszenia swoim Parafianom i wszelką pomoc w dotarciu do Kodnia szczególnie osobom starszym, niepełnosprawnym, z ograniczoną możliwością ruchu. Proszę też o przekazanie informacji dyrektorom i kapelanom szpitali, DPS-ów, domów opieki, prywatnym placówkom medycznym.”Szczegółowy program pielgrzymki:

• 10.30 – powitanie pielgrzymów na Kalwarii – ks. Paweł Siedlanowski – diecezjalny duszpasterz chorych
• 10.35 – Modlitwa Różańcowa w intencji chorych
• 11.00 – Konferencja: „Dał Pan i zabrał Pan. Niech będzie Imię Pańskie błogosławione” (Hi 2,21) Granice życia. – ks. Paweł Siedlanowski
• 11.30 – Procesja Maryjna z Bazyliki na Kalwarię
• 12:00 – Suma pontyfikalna w intencji chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy – Pasterza Kościoła Siedleckiego.
• Adoracja Najświętszego Sakramentu, Błogosławieństwo Lourdzkie, Procesja Maryjna do Bazyliki.

Podczas odpustu będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 9:00 do 11:00 w „Ogrodzie Rajskim” przy Bazylice w Kodniu oraz od godz. 11:00 do 13:00 na Kalwarii.

W trosce o chorych i pozostających w domach całe wydarzenie będzie transmitowane przez Internetową Telewizję Diecezji Siedleckiej FARO.TV na kanale YouTube.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Paweł Broński
+48.503545053

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.