Kościół

Festyn Parafialny organizowany przez KSM przy Kościele św. Teresy w Siedlcach

23
cze 2024

W niedzielę, 23 czerwca po Mszy w kościele św. Teresy w Siedlcach odbył się co roczny, rodzinny Festyn Parafialny dla wszystkich parafian i gości. Zorganizował go miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Celem wydarzenia, jak odkreślił ks. OMI Bartosz Koślik z Oddziału KSM przy parafii św. Teresy, było m.in. budowanie przestrzeni dla młodych. To właśnie członkowie KSM- u mieli za zadanie od początku do końca przygotować festyn, zbudować całe zaplecze organizacyjne, a także nauczyć się odpowiedzialności i wykazać się we wspólnym działaniu.

Podczas wydarzenia odbyły się m.in. tańce dla dzieci, wystąpił zespół dzieci z Przedszkola nr 12 w Siedlcach, zespół z Chodowa oraz scholanki. Oprócz części artystycznej na wszystkich uczestników festynu czekały liczne atrakcje w postaci dmuchawców dla najmłodszych czy malowania buziek. Była także możliwość zrobienia sobie warkoczyków, obejrzenia pokazów chemicznych i astronomicznych, a dla starszych możliwość skorzystania z kawiarenki z ciastem własnego wypieku czy szansa na zjedzenie kiełbaski z grilla. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa podczas której można było wylosować różnego rodzaju nagrody. Przygotowania do festynu rodzinnego trwały kilka miesięcy, a pomysł na wszystkie atrakcje wymyślili członkowie KSM- u . Dodatkową atrakcją były pokazy z użyciem strażackiego pojazdu i pokazy policyjne.

Festyn Parafialny zakończył się wylosowaniem laureatów loterii fantowej. Kolejny festyn za rok, ale jak podkreślają organizatorzy będzie dużo większy, bo zostanie połączony z obchodami rocznicy  konsekracji kościoła św. Teresy w Siedlcach.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Wojciech Kowalczyk Pon. 24.06.2024 04:51:41

Super impreza i bez dosadnego ryku głośników a dzieci bawiły się super