Diecezja siedlecka

Kapłańskie rekolekcje pielgrzymkowe

Kościół Pon. 15.05.2023 15:50:31
15
maj 2023

W niedzielę, 14 maja w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA koło Lublińca rozpoczęły się rekolekcje dla księży, którzy biorą udział w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę. Rekolekcje odbywają się pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, a prowadzi je ks. Karol Godlewski z Archidiecezji Białostockiej, który jest doktorantem teologii dogmatycznej na KUL.

Celem rekolekcji jest duchowe oraz intelektualne przygotowanie do tegorocznej pielgrzymki, a zwłaszcza do tematu, który będzie poruszany w konferencjach i rozmyślaniach dla pątników podczas drogi na Jasną Górę.

Oprócz wspólnej Eucharystii, modlitwy Liturgią Godzin i nauk rekolekcyjnych księża uczestniczą w naradach, dotyczących tegorocznej pielgrzymki, a jest nad czym debatować, ponieważ zapowiada się niemała rewolucja, dotycząca między innymi nowej numeracji grup.

W niedzielny wieczór rekolektantów odwiedził Biskup Grzegorz Suchodolski, który pokrzepił księży motywującym słowem i przewodniczył porannej poniedziałkowej Mszy świętej.

W programie rekolekcji kierownik pielgrzymki ks. Paweł Bielecki przewidział również czas na integrację, zwiedzanie zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

Rekolekcje potrwają do środy 17 maja br.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Paweł Broński
+48.503545053

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Wincenty Śr. 17.05.2023 15:12:43

Pragniemy dobrych,świętych kapłanów. Stanowiska,zaszczyty,wyróżnienia-tego nie chcemy,oczekujemy świętych(tego życzymy)

Andrzej Pon. 15.05.2023 13:34:44

Otaczamy Księży modlitwą,niech Duch Święty prowadzi po Bożych drogach.Daleko wyjechaliście!