Kościół

Koncert w 30. rocznicę śmierci ks. Alfreda Hoffmana

Siedlce Pon. 01.07.2024 09:23:26
01
lip 2024

W parafii katedralnej w Siedlcach w niedzielny wieczór, 30 czerwca odbył się koncert z racji przypadającej w najbliższy wtorek 30. rocznicy śmierci ks. prof. Alfreda Hoffmana. Duszpasterz, muzyk, wykładowca i kompozytor przez cztery dekady kierował Chórem Katedralnym w Siedlcach, który obecnie nosi jego imię. Koncert poprzedziła Msza św. w intencji ś.p. ks. Alfreda Hoffmana, podczas której zabrzmiały pieśni liturgiczne w jego opracowaniu, wykonane przez Chór Katedralny. Eucharystię zakończył organowy utwór „Tu es Petra” Henriego Muleta w wykonaniu Piotra Wilczyńskiego.

Podczas koncertu chórzyści pod dyrekcją Izabeli Kiryluk wykonali Requiem op. 48 Gabriela Fauré. Towarzyszyli im utytułowani soliści: Magdalena Ziaja – Dobrowolska i Damian Suchożebrski, na skrzypcach grała Urszula Ostrowska, a na organach Piotr Wilczyński. Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawował ks. Michał Roman Szulik prowadzący Chór Katedralny od 1999 r.

Koncert „Alfred Hoffman in Memoriam”zakończył tegoroczną edycji festiwalu „Organowe Siedlce”. Zebrani w siedleckiej katedrze mogli przed koncertem wysłuchać wprowadzenie Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy, prezes Stowarzyszenia Pro Musica Organa, które jest organizatora festiwalu.

AOI

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.