Międzyrzec Podlaski

Ks. infułat Kazimierz Korszniewicz Honorowym Obywatelem Gminy Międzyrzec Podlaski

13
lis 2023

Uroczyste wręczenie aktu nadania ks. infułatowi Kazimierzowi Koroszniewiczowi tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Międzyrzec Podlaski” odbyło się w sobotę, 11 listopada w Szkole Podstawowej w Krzewicy podczas Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

- Będąc w Międzyrzecu myślałem o ludziach mieszkających daleko od kościoła i dlatego rozpocząłem budowę kościołów od Mań poprzez Krzewicę, kościół Chrystusa Króla w Międzyrzecu oraz budowę kaplic w Żabcach i Halasach – mówił ks. infułat Kazimierz Korszniewicz.

Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Międzyrzec Podlaski ks. infułatowi Kazimierzowi Korszniewiczowi Rada Gminy Międzyrzec nadała na wniosek Krzysztofa Adamowicza Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski. Pierwszym Honorowym Obywatelami Gminy Międzyrzec Podlaski został już nieżyjący ks. prałat Michał Domański, wieloletni proboszcz parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, dziekan międzyrzecki.

Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Międzyrzec przyznawany jest od 2014 roku. Ponadto podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Krzewicy 9 mieszkańców i jednostka OSP w Rzeczycy została uhonorowana tytułem i odznaką Zasłużony dla Gminy Międzyrzec Podlaski.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nas docenili, że kapituła dostrzegła, że jesteśmy tą jednostką, która jest wszędzie, podczas pożarów, różnego rodzaju akcjach, ale także na takich uroczystościach jak dzisiaj – mówi Paweł Orłowski Prezes OSP w Rzeczycy.

Tytuły Zasłużony dla Gminy Międzyrzec Podlaski oraz Honorowy Obywatel Gminy Międzyrzec Podlaski są wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania za działalność na rzecz Gminy Międzyrzec Podlaski we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Przyznawane są przez Radę Gminy Międzyrzec Podlaski.

Relację z wydarzenia przygotował Sławomir Karczewski.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Rybak Wt. 14.11.2023 12:15:47

Rybak ....

Artur Stefaniak Sob. 18.11.2023 05:50:28

Chwała Bogu i księdzu Kaziowi.

Marek Wt. 14.11.2023 08:17:52

Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę..........