Kościół

Misje w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Domanicach

Siedlce Śr. 27.09.2023 15:56:19
27
wrz 2023

W parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Domanicach w dniach 17 - 24 września, odbyły się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne, które poprowadził ks. kan. Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Podczas misji, parafianie wsłuchiwali się w Słowo Boże, adorowali Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, podejmowali akty pokutne, wyrzekali się zła, adorowali krzyż. Codzienne modlitwy: koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec, Apel Jasnogórski wzmacniały wiarę i jednoczyły zgromadzonych.

Uczestnicy misji uroczyście wybrali Jezusa Chrystusa za Pana i Zbawiciela i przyjęli akt zawierzenia: „Jezu Ty się tym zajmij”. Zewnętrznym znakiem było poświęcenie i nałożenie przez kapłana wiernym krzyżyków i medalików.

Parafia przeżyła czas nawiedzenia świętych znaków: kopii obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwii bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup Grzegorz Suchodolski.

Ostatni dzień poświęcony był wspólnocie parafialnej, jako miejscu rodzenia i dojrzewania wiary i miłości. Małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. Na Eucharystii kończącej czas misji, poświęcono krzyże domowe i pożegnano obraz MB Kodeńskiej i relikwie bł. Męczenników Podlaskich. Każda rodzina na pamiątkę tego świętego czasu, otrzymała obraz Jezusa Miłosiernego.Info i foto. Parafianie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.