Włodawa

Odpust ku czci św. Antoniego w Orchówku

07
cze 2023

13 czerwca, we wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w Orchówku koło Włodawy, gdzie znajduje się obraz św. Antoniego i gdzie Święty jest od dawna czczony, odbędą się Uroczystości Odpustowe.

Świętowanie zostanie poprzedzone przez Triduum przed Uroczystością św. Antoniego, które trwać będzie od 10 do 12 czerwca. 

W sobotę o godz. 18:00 - Msza św. z kazaniem o życiu św. Antoniego i różaniec ze św. Antonim.
W niedzielę - Msza św. z kazaniem o cudach św. Antoniego i koronka do św. Antoniego.
W poniedziałek - Msza św. z kazaniem o świętości Antoniego i nabożeństwo „Transitus” (przejście Antoniego do Nieba).

Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
We wtorek, 13 czerwca - Odpust ku czci św. Antoniego.
O godz. 9:00 - Msza św. w intencji mieszkańców Orchówka. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo dzieci i młodzieży. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo i rozdanie wiernym chlebków św. Antoniego. O godz. 11:30 – suma odpustowa. Na Mszy św. poświęcenie lilii i procesja eucharystyczna.

Proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia o. Jacek Romanek OFM Cap. zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych i zapewnia, że każdy znajdzie w Orchówku pocieszenie i nadzieję wysłuchania przez Boga swoich próśb.We wtorek, 13. czerwca o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Włodawy. Po niej odbędzie się koncert zespołu wokalno - instrumentalnego „Con Passion”. Natomiast o godz. 20:00 rozpocznie się „Festyn ze św. Antonim”, czyli kuchnia regionalna, kawa klasztorna, możliwość zakupienia obrazów św. Antoniego oraz dewocjonaliów i wiele innych atrakcji.

Tego dnia ojcowie kapucyni, którzy duszpasterzują w Orchówku, pragną również erygować na nowo „Bractwo św. Antoniego z Padwy.” W orchowskiej świątyni można otrzymać druki deklaracji, dotyczącej wstąpienia do Bractwa, do czego zakonnicy serdecznie zachęcają, zwłaszcza swoich parafian.ks. Paweł Broński
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Paweł Broński
+48.503545053

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.