Diecezja siedlecka

Parczewska Grupa Rowerowa po raz piętnasty wyruszy na pielgrzymi szlak

02
lip 2024

Już w najbliższą sobotę, 6 lipca grupa pielgrzymów, licząca 50 osób, przemierzy 450 kilometrów, aby po 8 dniach pokłonić się u stóp Jasnogórskiej Pani.

- W tym roku po raz 15 wyruszamy na rowerowy pielgrzymi szlak. Nasze rekolekcje w drodze rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 8.00 w Parczewskiej Bazylice. Grupa pielgrzymów liczy 50 osób, 15 osób jedzie z nami po raz pierwszy. Naszym opiekunem będzie ks. Jan Kociubiński, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie. Trasa pielgrzymki to około 450 kilometrów. Pierwszego dnia mamy do pokonania 80 kilometrów i na nocleg zatrzymamy się w Rykach – informuje Wiesława Jańczyk reprezentująca Parczewską Grupę Rowerową.

Trasa pielgrzymki jest przygotowana w taki sposób, aby osoby biorące w niej udział mogły również zwiedzić miejsca kultu religijnego. W tym roku pątnicy planują zatrzymać się m.in. w Opactwie Cystersów w Sulejowie.

Pielgrzymka zakończy się 13 lipca, w sobotę. Tego dnia na Jasnej Górze o godzinie 11.30 sprawowana będzie uroczysta Msza święta, w której uczestniczą wszystkie osoby biorące udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej. Eucharystii przewodniczyć będzie arcybiskup Wacław Depo.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.