Międzyrzec Podlaski

Procesja Bożego Ciała w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim

08
cze 2023

W czwartek, 8 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, wielu wiernych przybyło na Eucharystię i uczestniczyło w procesji w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Procesja do czterech ołtarzy rozpoczęła się po Mszy św. odprawionej o godzinie 8.00.

Ołtarze znajdowały się przy ul Lubelskiej, na skrzyżowaniu ulicy Partyzantów i Narutowicza, ul. Podrzecznej. Procesja zakończyła się przy ołtarzu polowym przy Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Mszę św. odprawił i procesji przewodniczył proboszcz parafii. ks. dr Dariusz Ostałowski.

Paradoksem naszego chrześcijańskiego życia w XXI wieku jest to, że bardzo często Bóg musi rywalizować z wielkimi wydarzeniami, zajęciami naszego codziennego życia, aby otrzymać od nas krótką chwilę, podczas której pragnie nas uświęcić i ubogacić – mówi w homilii ks. dr Dariusz Ostałowski.

Procesja Bożego Ciała przebiegała przez cztery ołtarze ale jest jeszcze piąty ołtarz, to ołtarz naszego serca. Czy w nim jest miejsce dla żywego i prawdziwego Boga pod postacią chleba. Czy ten nasz ołtarz serca i duszy jest tak pięknie przyozdobiony, czysty jak te ołtarze, do których szliśmy w tej procesji. Czy tam zagości Bóg ?
Na to niech odpowie sobie każdy z nas - mówił ks. Dariusz Ostałowski.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.