Biała Podlaska

Rekolekcje dla kobiet w Pratulinie

01
cze 2023

W dniach 26-28 maja, w Domu Rekolekcyjnym w Pratulinie odbyły się rekolekcje dla kobiet. Wzięło w nich udział ponad 60 uczestniczek.

W piątkowy wieczór, 26 maja rekolekcje rozpoczęły się Mszą Świętą w parafialnym kościele pod przewodnictwem ks. Jacka Seredy. Duszpasterz skierował do kobiet słowa zachęty, by wejść z odwagą w czas rekolekcji, który jest przed nimi. Zapraszał, by korzystać z obecności w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Celem głównym rekolekcji było odkrycie piękna kobiecego ciała – i w tym pięknie uwielbienia Boga. Swoim świadectwem przemiany życia podzieliła się Beata Mądra, żona i mama 7-ga dzieci, która inspiruje kobiety, pracuje z młodzieżą. Pokazywała, jak różne wydarzenia swojego życia wykorzystywać do tworzenia nowego, piękniejszego jutra. Uczestniczki chwaliły Boga tańcem. Tekstem przewodnim były słowa pieśni „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie!".

Częścią wyjątkową dla kobiet była sesja zdjęciowa na łonie natury wykonana przez Paulinę i Mateusza Stolarskich. Przyniosła wiele radości i zachwytów nad pięknem.
Wieczór był przeznaczony na świętowanie wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Ks. Sereda w czasie homilii zachęcał, by nie gasić Ducha św, ale pozwalać Mu zagościć w sercu. On może Swoją Mocą, darami przemienić to co stare w nowe. „Duchu Święty Tchnienie Ojca, Dawco życia, Duchu Święty, Źródło wody żywej w nas..." Z pragnienia uczestniczek podjęta została całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielny poranek po jutrzni uczestniczki w czasie godziny świadectw dzieliły się dobrem, które dokonało się w czasie rekolekcji w ich sercach. Zakończenie rekolekcji miało miejsce na błoniach pratulińskich, gdzie kobiety włączyły się w rozpoczynającą się VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Za rok przed pielgrzymką również odbędą się rekolekcje dla kobiet.

Anna Stephan Duszpasterstwo Rodzin.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.