Kościół

Rzecznik prasowy kurii o wydarzeniach z Parczewa

Siedlce Czw. 18.05.2023 13:49:09
18
maj 2023

Na początku tego tygodnia, do opinii publicznej zaczęły napływać wiadomości o cudownym pojawieniu się wizerunku Jezusa bądź Maryi na drzewie w jednym z parczewskich osiedli. Na miejsce zaczęli schodzić się wierni, którzy widzą tam zjawisko nadprzyrodzone.

Do sytuacji z Parczewa odniósł się ks. kan. Jacek Świątek – rzecznik prasowy siedleckiej kurii diecezjalnej. Duchowny stwierdził, że nie możemy mówić o objawieniach. Część zgromadzonych ludzi widzi na miejscu postać Jezusa Chrystusa, a drudzy Maryi. Prawdopodobnie występuje tu zjawisko pareidolii, czyli zjawiska poznawczego, które polega na dopatrywaniu się znanych kształtów. Rzecznik prasowy mówi także o tym, że nie widać celu, dla którego miało by dojść do objawień oraz Matka Boża nie ukazywała dotychczas swojego wizerunku na pniu drzewa. Więcej informacji w dźwięku.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Łukasz Goławski

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
babcia Pt. 19.05.2023 07:22:26

jak czytam o tych modlitwach do drzewa to ogarnia mnie przerażenie. I zadaję sobie pytanie: czy to są ludzie znający wiarę i nauczanie Kościoła? Ps. moim zdaniem dopatrywanie się w tym potworku twarzy Maryi bądź Chrystus jest bluźnierstwem.