Międzyrzec Podlaski

Sakrament Bierzmowania w parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu

29
mar 2023

140 uczniów klas VIII z parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim przyjęło 29 marca sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Szafarzem Bierzmowania był Ordynariusz Diecezji Siedleckiej ks. bp. Kazimierz Gurda. Przygotowania trwały dwa lata. Młodzież przygotował ks. Leszek Mućka i proboszcz parafii ks. Dariusz Parafiniuk.

- Duch Święty, którego dzisiaj otrzymujecie w tym sakramencie będzie was prowadził drogami Jezusa. My idąc za Jezusem, naśladując Go stajemy się znakiem sprzeciwu
wobec świata, który Boga odrzuca. Duch św. będzie was umacniał. Dodawał mocy i siły, żebyście byli świadkami Jezusa. Taki jest cel tego sakramentu, który dzisiaj przyjmujecie - mówił w homilii bp. Kazimierz Gurda.

- Chciałbym żebyście podejmowali modlitwę w swoich domach i przychodzili tutaj na Eucharystię, żebyście byli znakiem sprzeciwu wobec tych, którzy mówią nie chodźcie do kościoła, nie chodźcie na katechezę, nie módlcie się. Chciałbym, żebyście umieli powiedzieć wobec innych, że wierzycie w Jezusa i On jest waszym Bogiem i On was prowadzi a Duch św. was umacnia.

Ks. Biskup zwrócił się też do rodziców i świadków bierzmowania aby pomagali swoim dzieciom, by szli za Jezusem.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.