Diecezja siedlecka

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radzyniu Podlaskim

09
cze 2023

W czwartek, 8 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim przewodniczył ks. proboszcz Jarosław Sutryk, który powitał wszystkich parafian, zawierzając ich Bogu.

Po zakończonej Eucharystii, jak co roku ulicami parafii przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem, zatrzymując się przy czterech ołtarzach: na ulicy Wyszyńskiego, Zabielskiej, Chmielowskiego oraz przy Sanktuarium. Wszystkie ołtarze zostały ozdobione przez mieszkańców parafii, również okna i balkony mieszkań. Jest to wyraz wiary i czci, jaką wierni chcą obdarzyć Jezusa podczas tego szczególnego święta.

Przy każdym ołtarzu była proklamowana Ewangelia o tajemnicy Eucharystii, a uroczystość Bożego Ciała zakończył śpiew „Te Deum” oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W procesji udział wzięły dzieci klas trzecich i czwartych, w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, przedstawiciele miejscowości z chorągwiami oraz feretronami.

Całą uroczystość Bożego Ciała uświetnił chór parafialny pod przewodnictwem organisty Karola Miłosza.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.