Łuków

W Łukowie ruszyło „piłkarskie przedszkole” Legii Warszawa

Sport Pon. 18.09.2023 09:47:20
18
wrz 2023

Na murawie boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łukowie w sobotni ranek 16 września pojawili się bardzo młodzi adepci nauki gry w piłkę nożną. Były to dzieci zapisane przez swoich rodziców do „piłkarskiego przedszkola” Legii Warszawa.

Przypomnijmy. Jeszcze przed wakacjami Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” podpisał umowę z Legią Soccer Schools. To fundacja działająca przy stołecznym klubie, której celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie. W ramach Legia Soccer Schools już działa blisko sto ośrodków w kraju. Teraz na tej mapie znalazł się również Łuków.

Pierwszy pokazowy trening „piłkarskiego przedszkola” odbył się w sobotni ranek 16 września. Młodzi zawodnicy oraz ich rodzice spotkali się na boisku w Szkole Podstawowej nr 3. Trening został poprzedzony oficjalną prezentacją dzieci. Powitał je, i ich rodziców, Marcin Harasimowicz, członek Zarządu Fundacji Legia Soccer Schools. Jak mówił, w tych zajęciach chodzi o to, aby promować sport wśród jak najmłodszych dzieci i zachęcać je do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dopytywany, czy wśród tych młodych adeptów nauki gry w piłkę nożna są przyszli reprezentanci, z uśmiechem odpowiadał, że nie powie nie. Nie wykluczył, że wśród dzieci z piłkarskich przedszkoli są i takie, które dojdą do najwyższego poziomu czy to w Legii Warszawa, czy w reprezentacji. I jak dodawał, w Legii Soccer Schools są na to gotowi.

Na pierwszym treningu był też pochodzący z Łukowa, a dziś pracujący dla Legia Soccer Schools, trener Damian Sićko. Jak podkreślał w treningach z tymi najmłodszymi, praca z piłką jest dodatkiem. Tu stawia się na ogólny rozwój dzieci i zachęcenie ich do uprawiania sportu. Różnych dyscyplin. Nie tylko piłki nożnej.

Po pokazowym treningu będzie teraz czas na regularne zajęcia. Będą się one odbywały w poniedziałkowe popołudnia w Szkole Podstawowej nr 3. Prowadzić je będą przeszkoleni trenerzy łukowski Orląt: Rafał Jaworski, Sebastian Sowisz oraz Andrzej Koper.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
obserwator Pon. 18.09.2023 09:38:36

Panie trenerze nie ta ręka do L

????? Pon. 18.09.2023 10:29:07

Piękna inicjatywa i dzieciaki zadowolone. Mam tylko pytanie czy trenerzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do pracy z dzieciakami, bo chyba nie wystarczy kopnąć kilka razy piłkę w b-klasie i być trenerem ?