Międzyrzec Podlaski

Wyjątkowe rekolekcje w górach. Wyjazd wakacyjny dla młodzieży oazowej z parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim

27
cze 2024

Młodzież oazowa z parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim tradycyjnie już na początku wakacji przeżyła wyjątkowe rekolekcje w górach. Od 21 do 26 czerwca 52 młodych ludzi z Ruchu Światło-Życie w Międzyrzecu Podlaskim brało udział w rekolekcyjnym wyjeździe do Zakopanego. Opiekunem duchowym i pomysłodawcą wyjazdu był ks. Leszek Mućka, który podkreśla, że sposobów na wakacyjny wypoczynek jest mnóstwo. Dlatego każdego roku proponuje młodzieży aktywny wyjazd w góry, który można udanie połączyć z modlitwą, wzmacnianiem wiary, budowaniem wspólnoty i integracją.

Oto relacja nadesłana do naszej redakcji: 

Podczas kolejnych górskich rekolekcji młodzież z Międzyrzeca Podlaskiego mieszkała w domu rekolekcyjnym przy parafii św. Krzyża w Zakopanem. Jest takie powiedzenie, że w górach jest się bliżej Boga. Młodzi udowodnili, że swoim zapałem, młodzieńczym entuzjazmem i wiarą potrafią zdobywać szczyty nie tylko te górskie, ale także te dotyczące życia duchowego. Codzienna Eucharystia z homilią do młodych, wspólne modlitwy – różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, konferencje dawały siły do górskiej i duchowej wspinaczki na szczyty. Nie od dziś wiadomo, że góry są idealnym miejscem, gdzie szuka się odpowiedzi na pytania dotyczące najważniejszych wyborów życiowych, a tych w życiu każdego młodego człowieka nie brakuje. Rekolekcje stały się więc nie tylko czasem pogłębienia relacji z Bogiem, ale i odkrywania swojego powołania. Każda wspinaczka uczy pokory i pokonywania własnych słabości, wynagradzając wreszcie podjęty trud zdobyciem upragnionego szczytu. Górskie wędrówki mogą dać wielką siłę, by potem żyć na nizinach życia codziennego. Podjęty wysiłek i wyrzeczenia można odczytać w kontekście odkrywania samego siebie. Rekolekcje były do tego świetną okazją.
Wspólny pobyt to czas wzmocnienia międzyrzeckiej wspólnoty oazowej, integracji i wspólnej zabawy. Był czas na modlitwę, ale także i odpoczynek na wodach termalnych czy zabawę w największym w Polsce parku rozrywki. Młodzieńcza radość i entuzjazm oazowiczów z Międzyrzeca Podlaskiego poznali okoliczni górale i turyści, którzy chętnie przyłączali się do wspólnych śpiewów i zabawy.

Ten wspaniały i bogaty w atrakcje czas rekolekcji nie byłby możliwy bez wsparcia i pomocy ludzi dobrej woli.

-Dziękujemy wszystkim osobom o wielkim sercu, które wsparły nasz wyjazd, pomogły w organizacji i dorzuciły przysłowiową cegiełkę, dzięki czemu mogliśmy przeżyć ten cudowny czas. Słowa wdzięczności kierujemy do Ks. Proboszcza Dariusza Parafiniuka za błogosławieństwo przed wyjazdem i każde wsparcie, które otrzymujemy. Dziękujemy naszym Rodzicom za możliwość przeżywania tych wyjątkowych rekolekcji. I wreszcie wielkie słowa podziękowania składamy naszym Opiekunom: pani Agnieszce, Katarzynie, Karolinie i panu Arturowi. Szczególnie dziękujemy naszemu opiekunowi duchowemu, przyjacielowi młodzieży ks. Leszkowi Mućce – mówią młodzi z Oazy św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Zapraszamy do śledzenia naszego funpage: https://www.facebook.com/profile.php?id=100089425536508Opr. Młodzież oazowa z parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.