Kościół

Dni Otwarte w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej

Siedlce Wt. 19.05.2026 13:17:45
19
maj 2026

Młodzież męska, ministranci oraz wszyscy zainteresowani rozeznaniem powołania będą mogli wziąć udział w Dniach Otwartych organizowanych przez Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej. Spotkanie odbędzie się w dniach 22–23 maja w gmachu seminarium w Nowym Opolu.

W programie przewidziano m.in. wspólną modlitwę, Eucharystię, spotkania z alumnami i przełożonymi seminarium, a także możliwość poznania codziennego życia kleryków oraz zwiedzenia budynku seminarium. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma pomóc młodym ludziom w odkrywaniu drogi życiowego powołania oraz w pogłębianiu relacji z Bogiem.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej od lat przygotowuje kandydatów do kapłaństwa dla diecezji siedleckiej. Dni Otwarte są okazją do bezpośredniego spotkania ze wspólnotą seminaryjną i poznania atmosfery miejsca formacji przyszłych kapłanów.

Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18.30. Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne dostępne są na stronie seminarium: wsd.siedlce.pl/dniotwarte



Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.