R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wyśpiewaj „Melodie wolności”! Festiwal dla dzieci i młodzieży
2022-10-25 08:14:55 Artykuł czytany 87 razy


Powstały w czasach walki o niepodległość, opowiadają o wolności, o miłości do ojczyzny, budują w nas poczucie wspólnoty i narodowej tożsamości. Takie są „Melodie wolności”, które już 9 listopada w Centrum Sportu i Kultury wyśpiewają dzieci i młodzież.


Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza uczniów szkół z terenu powiatu garwolińskiego do wzięcia udziału w Festiwalu Pieśni i Piosenek Patriotycznych „Melodie wolności”.- Powracamy z wydarzeniem, które jest istotne ze względu na swój edukacyjny charakter i zawsze cieszyło się ogromną popularnością. Mamy nadzieję, że na naszej scenie znów zagości wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy z radością sięgną do tak znaczących dla nas wszystkich utworów – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Festiwalowi przyświeca idea edukacji historycznej, kształtowania postaw patriotycznych poprzez muzykę, rozwijania wrażliwości oraz aktywności twórczej dzieci i młodzieży. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych klas I-VIII oraz szkół ponadpodstawowych, soliści oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

Zadaniem uczestników jest wykonanie jednego utworu odwołującego się do historii Polski - do wydarzeń historycznych związanych z walką o wolność i/lub powstałego w tym czasie, odnoszącego się do zagadnienia wolności i miłości do ojczyzny, promującego postawy patriotyczne. Utwory mogą pochodzić zarówno z katalogu pieśni patriotycznych i żołnierskich, jak również piosenek z nurtu muzyki popularnej, rockowej, poezji śpiewanej. - Temat wolności dawno nie był dla żywy i tak znaczący jak jest obecnie, dlatego chcemy, by młodzi ludzie sięgnęli do utworów, które o niej mówią wprost lub pośrednio, a przy tym są wyrazem miłości do ojczyzny i poczucia narodowej tożsamości. Do pieśni i piosenek, które wyrosły z tęsknoty za wolnością, powstały w czasie walki o nią. Nie ograniczamy się do żadnego konkretnego przedziału czasowego, czy gatunku, ponieważ chcemy dać uczestnikom możliwość własnej interpretacji tematu, wybrania takiego utworu, która najbardziej im w duszy gra – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, koordynator festiwalu.

Festiwal „Melodie wolności” odbędzie się 9 listopada o godzinie 9:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1). Wybrani przez komisję konkursową laureaci będą mieli możliwość wystąpienia podczas miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 listopada. Szczegółowy regulamin oraz link do internetowej rejestracji są dostępne na www.csik.garwolin.plinf. pras.

WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Garwolin

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.02

Forum Przedsiębiorczości 2023

więcej »
4

GARWOLIN, 04.02 08:30

Publiczny różaniec ulicami Garwolina

więcej »
5

GARWOLIN, 05.02 10:30

„W to mi graj!” – kolejny „Artystyczny poranek”

więcej »

GARWOLIN, 05.02 14:00

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje