R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dni Garwolina i powiatu garwolińskiego w cieniu pandemii
2021-06-21 08:11:03 Artykuł czytany 818 razy


Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczne Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego były inne niż dawniej, ale stanowiły okazję do poszukiwania wartości, na których opierają się łączące oba samorządy więzi. Uroczysta akademia zorganizowana w sobotę 19 czerwca, była okazją do podziękowań za walkę z pandemią.


Sobotnia akademia w sali widowiskowej CSiK, ze względu na obostrzenia, zgromadziła znacznie mniejsze niż tradycyjnie grono uczestników obchodów najważniejszej dla miasta i powiatu uroczystości, jaką są niewątpliwie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Nie mówiono podczas   gali o inwestycjach czy planach rozwoju samorządów, lecz dziękowano tym, którzy na różnych frontach walczyli z koronawirusem.

- Dziękujemy dziś wszystkim, dzięki którym ten najtrudniejszy okres przetrwaliśmy: służbom sanitarnym, służbie zdrowia, na barkach której spoczywał cały ciężar tej walki, strażakom z państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych, policji, żołnierzom WOT, przedsiębiorcom, przedstawicielom stowarzyszeń i fundacji, w tym KGW, rządowi, parlamentowi oraz samorządom. Zetknęliśmy się z sytuacją, której nikt się nie spodziewał, na którą nikt nie miał gotowych scenariuszy...- mówił starosta Mirosław Walicki. Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak zaznaczyła, że w ogromnej mierze, to zgoda i więzi przyjaźni gwarantują powodzenie wielu zamierzeń realizowanych w Garwolinie i powiecie garwolińskim.

- Do większości spraw trzeba podchodzić z zaangażowaniem i pasją, zapominać o sąsiedzkich urazach, przezwyciężać zmęczenie, chwile zwątpienia oraz strach przed teraźniejszością i przyszłością...- artykułowała burmistrz stolicy powiatu. Senator Maria Koc życzyła włodarzom miasta i powiatu realizacji wszelkich planów inwestycyjnych, projektów społecznych, kulturalnych i innych, które zaplanowali – A planujecie je państwo zgodnie z  potrzebami, oczekiwaniami swoich mieszkańców, aby więc oni byli usatysfakcjonowani, aby zawsze byli dumni ze swojego miejsca pochodzenia i zamieszkania, aby młodzi ludzie chcieli tutaj zostać...- akcentowała senator M. Koc.

Poseł Czesław Mroczek życzył przezwyciężenia złych skutków pandemii. - I, jak na przestrzeni tych ostatnich trzech dekad, żebyście byli aktywni, żeby Garwolin był tym miejscem, gdzie dobrze wykorzystuje się tą szansę na rozwój i na stworzenie dobrych warunków do życia- powiedział poseł.  Członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska zaakcentowała, że jest pełna podziwu dla władz Garwolina i powiatu garwolińskiego, że mimo trudnego okresu pandemii, prowadzone były inwestycje, składane wnioski i spływały środki zarówno do miasta jak i do powiatu. - Myślę, że dzisiaj powinniśmy podziękować tym, którzy, jak to podkreśliła pani burmistrz, razem ze sobą współpracują i rozwijają zarówno miasto jak i powiat garwoliński- podkreślała J.E. Orzełowska. List gratulacyjny od wojewody mazowieckiego odczytała kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba. Na zakończenie tej części obchodów były występy rodzimych artystów z teatru Rękawiczka. Konferansjerkę prowadzili Beata Pasternak, kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych oraz wicestarosta Marek Ziędalski.
 
Oprócz wymienionych w tekście, wśród obecnych na gali była m.in. członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, posłanka kilku minionych kadencji Stanisława Prządka, szefowie powiatowych służb mundurowych, instytucji i zakładów pracy, stowarzyszeń, kombatanci, dziekan dekanatu garwolińskiego ks. Stanisław Szymuś, prepozyt garwolińskiej kolegiaty ks. prałat Ryszard Andruszczak, kapelan służb mundurowych ks. prałat Jerzy Kalinka, kapelan środowisk kombatanckich ks. prałat ppor. w st. spocz. Edmund Szarek. Włodarzy miast i gmin reprezentowali wójt Borowia Wiesław Gąska, Górzna- Waldemar Sabak i sekretarz miasta i gminy Pilawa Monika Śniegucka, a radnych miasta i powiatu można było na palcach jednej dłoni policzyć (nie licząc funkcyjnych) i in.

Relacja Waldemara Jaronia POSŁUCHAJWięcej zdjęć TUTAJ

WJ/Garwolin/DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • bedok
  2021-06-22 19:27:36

  arrow

  Może przyszli tylko radni którym zależy na rozwoju powiatu i miasta.Oni mają co świętować :)

 • Lwica
  2021-06-22 18:31:30

  arrow

  Tygrys na dyrektora centrum kultury w Miętnym. Jest wakat a on się nadaje jak nikt inny. To nie są żarty absolutnie.

 • Niezrzeszony
  2021-06-22 15:54:16

  arrow

  Poseł Woźniak to się chyba wstydzi, bo obiecał pomoc gminom w pozyskaniu środków rządowych na inwestycje /np. wsparcie gmin popegeerowskich/. I co wyszło?....KICHA. Dobry to on jest na fejsie chyba tylko.

 • kUlTuRa
  2021-06-22 09:31:08

  arrow

  TYGRYS powinien otrzymać tytuł ZASŁUŻONY DLA MIASTA GARWOLINA bo ZASŁUŻONY DLA POWIATU GARWOLIŃSKIEGO już posiada.

 • Garwolak
  2021-06-22 09:11:49

  arrow

  A poseł Grzegorz Woźniak jak zwykle olał Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Wstyd Panie pośle.

 • Zakrzepy tuz tuz ...
  2021-06-22 06:13:44

  arrow

  Zaszczepieni podwójną dawka i korzystają z życia przed nasileniem się powikłań ...

 • Pandemia to ściema
  2021-06-21 15:57:55

  arrow

  A dlaczego jak stoją obok siebie na scenie to nie mają maseczek? Przecież są w pomieszczeniu, powinno się zasłaniać usta i nos. Podobnie na widowni. Nie mają masek, no i powinni siedzieć co drugie miejsce. Chyba że ta cała pandemia to ściema.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC?
2021-07-31 21:03:07 Kategoria:

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC? Samochód nie musi być własnością jednej osoby. Prawa do niego równie dobrze mogą mieć zarówno nasi...

więcej »
foto

3 aktywności na świeżym powietrzu, na które warto...
2021-07-29 12:33:00 Kategoria:

Ruch na świeżym powietrzu do podstawa do dbania o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Warto zamienić ściany klubów fitness na plener - widoki są przede wszystkim...

więcej »
foto

Kształcimy w zawodach, w których jest praca
2021-07-27 06:54:00 Kategoria:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach jest placówką oświatową Samorządu Województwa Mazowieckiego. W skład Centrum wchodzą: Medyczna Szkoła...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na antenie Katolickiego...
2021-07-30 14:39:00 Kategoria:

Zapraszamy słuchaczy do towarzyszenia pielgrzymom za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. Na trasie 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę będą obecni...

więcej »


Garwolin

w lewoSierpień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08

Trzydniowe Dni Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 01.08 17:00

Garwolińskie obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje