R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Miejsko-powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości
2022-11-05 10:42:58 Artykuł czytany 153 razy


Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki zapraszają na miejsko-powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości. W bogatym programie wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie.


11 listopada, będziemy obchodzić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta ważna dla wszystkich data to doskonała okazja do radosnego, wspólnego świętowania. W programie miejsko- powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości znalazły się w tym roku spektakle teatralne, wystawy, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i wiele innych wydarzeń, które z pewnością zainteresują mieszkańców.

Oficjalne uroczystości


11 listopada o godzinie 10:00 w garwolińskiej kolegiacie zostanie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Po niej zaplanowano przemarsz wszystkich uczestników wraz z Orkiestrą Dętą OSP Garwolin i pocztami sztandarowymi na Skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostaną złożone wiązanki kwiatów, a burmistrz Garwolina Marzena Świeczak wygłosi okolicznościowe przemówienie. O godzinie 13:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury rozpocznie się gala „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”. Osiem osób i instytucji zostanie wyróżnionych honorowym tytułem nadawanym przez kapitułę od 2005 roku. To najwyższy i najbardziej prestiżowy tytuł przyznawany przez Radę Powiatu Garwolińskiego tym, którzy wyróżniają się dokonaniami i zaangażowaniem w pracę na rzecz rozwoju i promocji powiatu garwolińskiego. „Zasłużeni dla Powiatu Garwolińskiego” otrzymają także pamiątkowe statuetki. Podczas gali zaśpiewa Katarzyna Dąbrowska „Kate”, która zaprezentuje swoje autorskie utwory oraz dobrze znane covery. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa „Odzyskanie Niepodległości przez Polskę” przygotowana przez Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Pamięci Wandy

"O Wandzie, co czyniła dobrze" to cykl wydarzeń organizowanych przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną, dofinansowany z Biura Programu Niepodległa „Koalicje dla Niepodległej”. Na ścianie Publicznego Przedszkola nr 1 "Bajka" w środę, 9 listopada o 10:00 zostanie odsłonięty mural upamiętniający bohaterkę projektu: nauczycielkę, działaczkę społeczną i harcerkę - Wandę Bekierską. Finałem projektu będzie spektakl teatralny pt. „Bekierska”, który powstał pod kierownictwem Mariusza Kozickiego. Będzie go można zobaczyć 11 listopada o godzinie 12:00 w sali widowiskowej CSiK.

Świętuj z kulturą


Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na popołudniowe wspólne celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości. Na początek będzie z humorem. O godzinie 17:00 w sali widowiskowej wystąpi Teatr O!Mamy ze spektaklem „Głupstwo”. To żartobliwy spektakl oparty na krótkich tekstach zawartych w książce „Dobranoc dla dorosłych” autorstwa Feliksa Dereckiego, Andrzeja Nowickiego i Joanny Wilińskiej. O godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy prac członków Klubu Seniora w Garwolinie, a po nim w sali konferencyjnej zabrzmią śpiewanki patriotyczne „Tę piosnkę, tę jedyną…”. Do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich w tym roku zaproszą publiczność: Tadeusz Talarek oraz zespół „Chwilo Trwaj”.

Radośnie z harcerzami

ZHP Hufiec „Orłów” zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w pikniku pod hasłem „Radosny patriotyzm”. 11 listopada o godziny 11:30 na odwiedzających park przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” będzie czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy, stoiska tematyczne oraz festiwal piosenki patriotycznej i gra miejska. Więcej informacji o wydarzeniu na profilu facebookowym Hufca „Orłów”.

Biało-czerwono z biblioteką

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie również zaprasza swoich czytelników do wspólnego świętowania. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędą się: zajęcia czytelnicze z dziećmi z przedszkola Juniorek „Moja Niepodległa”, quiz online poświęcony znajomości hymnu narodowego (rozstrzygnięcie 15.11) oraz patriotyczne puzzle dla dzieci „Listopadowe Święto”, konkurs na grafikę komputerową dla młodzieży i dorosłych „Przedstaw to w pixelach-Niepodległość”- Twórcza interpretacja pojęcia Niepodległość. (termin do 18.11), wystawa książek w czytelni poświęconych odzyskaniu niepodległości oraz seans filmowy w Bibliotecznym Klubie Filmowym – „Piłsudski” (10.11 godz. 17:00).inf. pras.
WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Garwolin

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.02

Forum Przedsiębiorczości 2023

więcej »
4

GARWOLIN, 04.02 08:30

Publiczny różaniec ulicami Garwolina

więcej »
5

GARWOLIN, 05.02 10:30

„W to mi graj!” – kolejny „Artystyczny poranek”

więcej »

GARWOLIN, 05.02 14:00

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje