R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Mieszkanka Garwolina na elitarnym kursie terytorialsów
2021-06-16 07:13:16 Artykuł czytany 252 razy


Dzięki swojej determinacji, st.szer. Paulina Makulec z 6 Mazowieckiej Brygady OT niebawem rozpocznie trzynastomiesięczny kurs oficerski. To ogromne wyróżnienie, bo o miejsca na dwóch uczelnianych wojskowych - WAT i AWL starają się żołnierze z całego kraju. Jest ona trzecią mieszkanką powiatu garwolińskiego, która rozpocznie kurs oficerski. W roku ubiegłym szkolenie na Wojskowej Akademii Technicznej rozpoczęła m.in. szer. Iwona Kurowska.


Miejsca są ograniczone, a zanim kandydat na oficera dojdzie do ostatniego etapu, najpierw musi wykazać się wiedzą wojskową, umiejętnościami przywódczymi, sprawnością fizyczną i zaangażowaniem. Paulina służy w 65 batalionie lekkiej piechoty w Pomiechówku i jest trzecią mieszkanką powiatu garwolińskiego, która dostała się na elitarny kurs WOT. 

Wskoczyła na swoje osobiste podium. - W 2020 roku po raz pierwszy zdecydowałam się aplikować na kurs oficerski Agrykola. Niestety, wtedy się nie udało. Z perspektywy czasu widzę jednak, że nie była to w żadnym stopniu porażka. Ówczesna decyzja komisji wpłynęła na mnie mocno motywująco i dała mi przysłowiowego „kopniaka”. Poprawiłam beret i postanowiłam, że w przyszłym roku muszę udowodnić swoją determinację. Przez cały rok, a był to rok pod znakiem COVID, zdobywałam doświadczenie oraz nabierałam większej pewności siebie. W tym roku spróbowałam ponownie. Moja determinacja i wytrwałość pomogły mi wskoczyć na moje osobiste podium. Z nieskrywaną dumą mogę krzyknąć, że jestem z siebie dumna!

Przewodnim hasłem, swego rodzaju mantrą życiową są słowa „Idź tam, gdzie się boisz”. I podobnie było też z moją przygodą z wojskiem. Z pozoru łatwa decyzja zmusiła mnie do tak wielu pozytywnych i rewolucyjnych zmian.

Niezwykle cenię sobie swój osobisty rozwój. Pcham się wszędzie tam, gdzie wiem, że będę w stanie wynieść kawał nowej, wcześniej niezdobytej wiedzy i doświadczenia. W końcu to nas buduje. Z tego też powodu książki są u mnie na swoistym piedestale, a tematyka wojsk specjalnych ma zapewnione wyjątkowe miejsce w mojej bibliotece. Dla mnie osobiście najbardziej rozwojowe są szkolenia z weteranami misji, w Mobilnych Zespołach Szkoleniowych. Sam udział w nich jest już nagrodą, podczas szkoleń z instruktorami MZSZ plecak korzyści niemalże pęka.
Jeśli tylko się chce, to nie ma rzeczy niemożliwych. Już od dłuższego czasu skrupulatnie wymazuję słowo - niemożliwe - ze swojego słownika. Najpierw próbuję, dopiero później mogę ponarzekać albo co najwyżej przykleić plaster. Każde podjęcie próby jest krokiem naprzód"- powiedziała st. szer. Paulina Makulec.

Do ostatniego etapu przystąpiło 300 kandydatów

- O 120 miejsc na WAT i AWL walczyło blisko 300 żołnierzy OT - ochotników z całej Polski. Wyłonieni w kwalifikacji kandydaci zostaną skierowani na 13-sto miesięczny kurs prowadzony w trybie stacjonarno - rotacyjnym. Obecnie kontynuowane są edycje przerwane pandemią koronawirusa, trzecia i czwarta edycja kursu Agrykola. Bierze w niej udział blisko 180 żołnierzy OT. W sumie, w dotychczas zakończonych - dwóch edycjach kursu Agrykola przeszkolono 106 żołnierzy OT, część z nich została już promowana na stopień podporucznika-informuje Marlena Rosłaniec, rzecznik prasowa 6 MBWOT, również mieszkanka powiatu garwolińskiego.
Program szkolenia oficerów terytorialnej służby wojskowej pod nazwą Agrykola został opracowany w 2017 roku przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej oraz przedstawicieli Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego MON. Nazwa projektu nawiązuje do szkoły podchorążych rezerwy piechoty „Agrykola”, założonej w 1941 roku przez Kedyw Komendy Głównej AK.
Inf. pras.
fot. DWOT
WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC?
2021-07-31 21:03:07 Kategoria:

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC? Samochód nie musi być własnością jednej osoby. Prawa do niego równie dobrze mogą mieć zarówno nasi...

więcej »
foto

3 aktywności na świeżym powietrzu, na które warto...
2021-07-29 12:33:00 Kategoria:

Ruch na świeżym powietrzu do podstawa do dbania o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Warto zamienić ściany klubów fitness na plener - widoki są przede wszystkim...

więcej »
foto

Kształcimy w zawodach, w których jest praca
2021-07-27 06:54:00 Kategoria:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach jest placówką oświatową Samorządu Województwa Mazowieckiego. W skład Centrum wchodzą: Medyczna Szkoła...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na antenie Katolickiego...
2021-07-30 14:39:00 Kategoria:

Zapraszamy słuchaczy do towarzyszenia pielgrzymom za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. Na trasie 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę będą obecni...

więcej »


Garwolin

w lewoSierpień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08

Trzydniowe Dni Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 01.08 17:00

Garwolińskie obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje