R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: strażackie interwencje
2021-06-22 07:23:51 Artykuł czytany 40 razy


Zdarzenia drogowe, uszkodzona rura gazowa, ulatniający się tlenek węgla, pożar pustostanu, samochód na dnie zbiornika wodnego- to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.


15 czerwca przed godz. 21:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zamknięciu ruchu na węźle Garwolin Północ. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która została przetransportowana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W działaniach trwających pół godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP.

17 czerwca po 17 zdarzenie drogowe na Alei Legionów w Garwolinie, w którym udział brały trzy samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach, zakręceniu dopływu gazu w samochodzie Volkswagen Golf oraz sorpcji rozlanych na jezdni płynów. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. W działaniach trwających pół godziny udział brał jeden zastęp PSP.

Dzień później po godzinie 8:00 strażacy zostali poinformowani o uszkodzonej w wyniku prowadzonych prac budowlanych rurze gazowej w miejscowości Unin Kolonia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu usunięcia awarii przez pogotowie gazowe.

19 czerwca po godzinie 20:00 wpłynęła informacja o załączeniu się czujnika tlenku węgla w budynku wielorodzinnym w Trąbkach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu wykonania pomiarów, które nie potwierdziły obecności tlenku węgla. W działaniach trwających ponad pół godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

20 czerwca po godzinie 5:00 wybuchł pożar budynku w miejscowości Trąbki. Obiekt był nieużytkowany, w przeszłości pełnił funkcję fabryki szkła. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz jednego prądu wody w obronie na sąsiadujący budynek huty, co doprowadziło do zlokalizowania pożaru. Następnie przeszukiwano pogorzelisko. W działaniach trwających trzy i pół godziny udział brały cztery zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Przed godziną 16:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o samochodzie osobowym na dnie zbiornika wodnego w Wygodzie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami otrzymał od osób kąpiących się w zbiorniku informację, że na jego dnie w odległości około trzech metrów od brzegu znajduje się zatopiony pojazd. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie po przybyciu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Nr 1 w Warszawie wprowadzono do wody nurka, który przeszukał akwen w celu odnalezienia pojazdu oraz wykluczenia obecności osób poszkodowanych. Samochód marki Daewoo Matiz wydobyto z wody przy użyciu wyciągarki linowej. W działaniach trwających trzy godziny udział brało sześć zastępów PSP oraz dwa zastępy OSP.

Ponadto w trakcie działań strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie, która zasłabła w pobliżu zbiornika wodnego. Następnie poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Inf. pras.

WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC?
2021-07-31 21:03:07 Kategoria:

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC? Samochód nie musi być własnością jednej osoby. Prawa do niego równie dobrze mogą mieć zarówno nasi...

więcej »
foto

3 aktywności na świeżym powietrzu, na które warto...
2021-07-29 12:33:00 Kategoria:

Ruch na świeżym powietrzu do podstawa do dbania o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Warto zamienić ściany klubów fitness na plener - widoki są przede wszystkim...

więcej »
foto

Kształcimy w zawodach, w których jest praca
2021-07-27 06:54:00 Kategoria:

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach jest placówką oświatową Samorządu Województwa Mazowieckiego. W skład Centrum wchodzą: Medyczna Szkoła...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na antenie Katolickiego...
2021-07-30 14:39:00 Kategoria:

Zapraszamy słuchaczy do towarzyszenia pielgrzymom za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. Na trasie 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę będą obecni...

więcej »


Garwolin

w lewoSierpień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08

Trzydniowe Dni Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 01.08 17:00

Garwolińskie obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje