R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: strażackie interwencje
2023-01-24 08:12:46 Artykuł czytany 163 razy


Zdarzenia drogowe, pożar sadzy w kominie, kotłowni budynku, plama substancji ropopochodnej na drodze, pomoc osobie nieprzytomnej, wychłodzonej – to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.


16 stycznia  tuż przed godziną 7:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Osadniczej w Trąbkach. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej stwierdzono, że autobus marki Mercedes zjechał z drogi i znajduje się w rowie, w pozycji na prawym boku. Pojazdem podróżował tylko kierowca, któremu pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu wnętrza autobusu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Po godzinie 8:00 w Kobylnicy na drodze wojewódzkiej nr 801 samochód osobowy zjechał do rowu i dachował. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego osobie podróżującej pojazdem oraz odłączeniu źródła zasilania. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Przed godziną 22:00 w miejscowości Borowie doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego z gaśnicy do przewodu kominowego. Następnie komin sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej i strącono pozostałą sadzę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

18 stycznia przed godziną 7:00 w miejscowości Kozice doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię budynku i podaniu prądu wody, co przyczyniło się do ugaszenia pożaru. Działania prowadzono z użyciem kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Przed godziną 11:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie substancji ropopochodnej na drodze S17 w kierunku Lublina, od węzła Lipówki do węzła Garwolin Zachód. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia pierwszych zadysponowanych zastępów straży pożarnej doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Na skutek śliskiej nawierzchni w pierwszym zdarzeniu samochód osobowych wpadł w poślizg i dachował, a w drugim pojazd uderzył w barierę energochłonną. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia oraz odłączyli źródła zasilania w samochodach, a działania związane z usuwaniem substancji ropopochodnej prowadzili przedstawiciele zarządcy drogi. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz osiem zastępów OSP.

20 stycznia po godzinie 17:00 w Garwolinie na ul. 3 Maja doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego i strąceniu pozostałej sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Po godzinie 22:00 w Rębkowie doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Właściciel obiektu podjął skuteczną próbę gaszenia pożaru przed przybyciem zastępów straży. Ratownicy oddymili pomieszczenia i usunęli nadpalone elementy wyposażenia wnętrza. W akcji trwającej prawie jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

21 stycznia o godzinie 7:30 z powodu braku wolnej karetki pogotowia wpłynęło zgłoszenie dotyczące nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny w miejscowości Oblin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z OSP Maciejowice ustalono, że w budynku jednorodzinnym znajduje się osoba nieprzytomna, wychłodzona, która była resuscytowana przez mieszkańców. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu poszkodowanemu medycznych czynności ratowniczych w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej z użyciem defibrylatora oraz zapewnieniu komfortu cieplnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanego. W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp OSP oraz jeden zastęp PSP.

22 stycznia po godzinie 21:00 w miejscowości Żelechów doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu proszku gaśniczego do komina W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

inf. pras.
WJ/Garwolin
MR
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Garwolin

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.02

Forum Przedsiębiorczości 2023

więcej »
4

GARWOLIN, 04.02 08:30

Publiczny różaniec ulicami Garwolina

więcej »
5

GARWOLIN, 05.02 10:30

„W to mi graj!” – kolejny „Artystyczny poranek”

więcej »

GARWOLIN, 05.02 14:00

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje