R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Podwójny Mistrz Polski z OSP Unin
2021-06-22 08:02:11 Artykuł czytany 76 razy


Kolejny znakomity start na swoim koncie zaliczył Łukasz Mikulski. Reprezentując Ochotniczą Straż Pożarną w Uninie, 12 czerwca w Mińsku Mazowieckim na I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu GI I NO GI wywalczył dwa złote medale, zdobywając tym samym podwójny tytuł Mistrza Polski.


Mistrzostwa te były pierwszym tego typu wydarzeniem sportowym, gdyż po przeciwnych stronach na macie stali tylko reprezentanci służb mundurowych. W mistrzostwach udział brali zawodnicy należący: Służby Więziennej, Wojska Polskiego, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei, Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego. Do rywalizacji przystąpiło ponad 300 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wagowych.

Zawody zostały podzielone na kategorie zaawansowania oraz wagowe i wiekowe zarówno w formule GI (kimona) jak i NO GI (bez kimon). Brazylijskie jiu-jitsu to sport walki wywodzący się z jiu-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. Dominują w niej dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika. Wymaga ona od zawodnika dużej sprawności.

Reprezentant OSP Unin w mińskich mistrzostwach tytuły wywalczył startując w kategoriach: +100 kg średniozaawansowany NO GI i master 2 +100 kg średniozaawansowany NO GI.

Łukasz Mikulski na co dzień wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Borowiu jest zapalonym sportowcem. W MOW-ie z sukcesami od 10 lat trenuje chłopaków, którzy już mają na swoim koncie mistrzowskie tytuły w piłce nożnej i sportach siłowych. Ponadto w unińskim „Orle” jest trenerem bramkarzy. Przygodę z jiu-jitsu rozpoczął 4 lata temu, sztuki walki obecnie trenuje w Marga Submission Fighting Gym Garwolin pod okiem Kuby Piesiewicza oraz uczestniczy w sparingach w Warszawie u Kuby Witkowskiego. Warto zaznaczyć, że w ślady taty idą jego dzieci – córka Julia trenując jiu-jitsu, a syn Adrian piłkę nożną.

Mistrz Polski z Unina swój sukces zadedykował w sposób szczególny strażakom, którzy narażają swoje życie ratując innych – zwłaszcza oczywiście tym z Unina, wśród których od wielu lat ochotniczą służbę strażacką pełni jego ojciec - Tadeusz Mikulski. Mińskie mistrzostwa dla Łukasza były też kolejną super przygodą i możliwością bezpośredniej rywalizacji w walce z takimi zawodnikami jak Marcin Zontek (zawodnik MMA z ponad 30 walkami).Inf. pras.

WJ/Garwolin/DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Kostkarka do lodu - sprzęt idealny na upały. Jaka...
2021-08-03 11:13:28 Kategoria:

W upalny dzień nic tak nie pomaga w ochłodzeniu organizmu jak wypicie zimnego napoju. Każdy z nas odczuwa pragnienie, które chce jak najszybciej zaspokoić. Niezależnie od...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody uwalniają marzenia
2021-08-02 12:11:00 Kategoria:

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny czeka na Was do końca września!

więcej »
foto

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC?
2021-07-31 21:03:07 Kategoria:

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC? Samochód nie musi być własnością jednej osoby. Prawa do niego równie dobrze mogą mieć zarówno nasi...

więcej »

Gmina Górzno - dla takich miejsc się żyje
Kategoria:

Gmina Górzno to dynamicznie rozwijający się teren w powiecie garwolińskim. Bliskość Garwolina i wielkiej aglomeracji jaką jest Warszawa - to niewątpliwie duży atut tej...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Dawne gry i zabawy na antenie Katolickiego Radia Podlasie
2021-08-04 17:30:59 Kategoria:

„Dawne gry i zabawy” to cykl audycji poświęconych dawnym, nierzadko zapomnianym grom i zabawom, w które bawili się nasi dziadkowie i rodzice. W każdym odcinku...

więcej »


Garwolin

w lewoSierpień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08

Trzydniowe Dni Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 01.08 17:00

Garwolińskie obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje